Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Добре де, нали ГО е точно за това, направиш ПТП тя да поеме щетите по другата кола.

А застрахователите са педераси и ако нямаш познати почти нищо не плащат.

Да поясня при познат ПТП аз съм виновен - двете коли пред застрахователното дружество, снимки, малко писане и тва беше.

Огледало протоколи от КАТ за заведено разследване, 1 месец го мъдриха и казаха ми може ти да си го свалил, а е 500 кинта шибаното огледало.

 

 

Едит: За влизане в Турция искат Зелена карта + някво пълномощно ако колата е на фирма, на влизане в Гърция не са ми искали.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

На каква температура се топи безоловният припой, че досега не съм спазвал температури, а на око, но залога ми е твърде голям в момента?

На максимална мощност поялника(60W поялна станция) върши работа и разпоява за секунди, но ме е страх да не прегоря дъното..Рядко правя такива неща...

Зависи от вида му, респективно от съдържащите се в него съставки. По принцип температурата на топене на сплав е почти колкото тази на най-леснотопимия компонент.
Link to comment
Share on other sites

A на границата случайно? Понеже аз имам спомени да са ми ги искали...

 

Някакви мъгляви спомени нещо имаш ми се струва... biggrin1.gif

 

Едит: За влизане в Турция искат Зелена карта + някво пълномощно ако колата е на фирма, на влизане в Гърция не са ми искали.

 

Естествено - Гърция е ЕС, Турция - не.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как точно стои въпросът със завеждане на щета като имаш авто каско?

 

Да поясня за какво става въпрос, онази вечер са ме ударили докато си бях паркирал пред нас и утре трябва да ходя при застрахователя ( Имам пълно авто-каско сключено с армеец ) и общо взето въпросът ми е каква е процедурата? Знам, че там се попълват някакви формуляри ама те ли оправят колата или само ти дават парите и ти си я караш където си искаш?

Трябва да отидеш с колата на оглед и да попълниш един формуляр. Ще трябва да си носиш документите на колата и шофьорската книжка. Не забравяй и полицата за каското и протокола за маркировка. Офиса за огледи на Армеец се намира много близко до Баумакс. Тръгваш от ВСИ в посока Мебелна къща. Така офиса им се пада в сграда от дясната ти страна от другата страна на оградата. Влизаш в двора пред теб и правиш пак десен завой и ще си на паркинга за клиенти.

 

My link

Link to comment
Share on other sites

В какъв смисъл...Ако не му възстановя щетите той ще си ги вземе от неговата компания, а тя от англииската.

не е вярно - ще си ги вземе от гар. фонд, а той ще ги вземе от английската, НО ТУК ИДВА ПРОБЛЕМА ЗА ШЕФА ТИ - тъй като застраховката е на негово име --> от този ден, ВСИЧКИ застраховки, които шефа ти си прави в Англия ще му струват двойно или тройно от това, което е плащал досега.

Така, че ако искаш да набуташ шефа си с много пари за следващите години - не плащай нищо, НО ако искаш да имаш добри отношения с него --> плати на човека ремонта + ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е той да ти попълни нотариална декларация, че си удовлетворил всички негови претенции по щетите от произшествието и той "няма да предявява допълнителни претенции пред теб или пред трети лица по това ПТП"

 

За да не стане - ти да му платиш, а той да вземе още пари от английската ЗК и шефа ти да изгори :)

 

От мен кой и как ще ги вземе?

Днес ходих на мястото и не видях и педя спирачен път от голфа...той направо ме е отнесъл...

И разбрах,че голфара е някаква рода на пристигнал на мястото катаджия, но мен ме е нямало там и подозирам ,че може нещо да са доукрасили или поне прикрили.

другия подход е да обжалваш акта, първо пред началника на РПУ и после пред съда.

Ако тръгнеш по този път - задължително си вземи едно ВЛ от описа на Окр.Съд Пловдив / по автотехническите/ да ти направи скица на ПТП-то. /има списък имена и тел. в интернет/

но ако си бил без предимство -- отсега ти казвам - загубил си. ако нямаш свидетели.. а ти нямаш

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

От 2-3 дни ми прави впечатление, че колоните на уредбата нещо припукват. Гледах пробвах и нищо, продължават да пукат. Одеве реших да пробвам с рутера, който е сложен върху уредбата, спрях го и пукането изчезна, пуснах го и пукането се появи. Някакав съвет или акъл да ми дадето какво може да се направи?

Link to comment
Share on other sites

другия подход е да обжалваш акта, първо пред началника на РПУ и после пред съда.

Ако тръгнеш по този път - задължително си вземи едно ВЛ от описа на Окр.Съд Пловдив / по автотехническите/ да ти направи скица на ПТП-то. /има списък имена и тел. в интернет/

но ако си бил без предимство -- отсега ти казвам - загубил си. ако нямаш свидетели.. а ти нямаш

 

При липса на свидетели и негово отсъствие от мястото - по-добре хич да не се занимава...

Link to comment
Share on other sites

От 2-3 дни ми прави впечатление, че колоните на уредбата нещо припукват. Гледах пробвах и нищо, продължават да пукат. Одеве реших да пробвам с рутера, който е сложен върху уредбата, спрях го и пукането изчезна, пуснах го и пукането се появи. Някакав съвет или акъл да ми дадето какво може да се направи?

Понеже в нас съм с wi-fi към настолната машина и на мен така ми се индуцира някакво напрежение в тонколоните като натоваря мрежата и пукат. Понеже антената към компа е с кабел и съм е извел отстрани, за момента съм сложил един гел, дето си мазах ръката между антената и тонколоните да обира излъчването :laughing: след като забелязах, че като си сложа ръката между тонколоната и антената пукането спира. :laughing:

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Мерси за съветите за рутера! :)

 

И още едно питане.

Може ли 4-5 .pdf-та да се обединят в едно и как може да стане това? Много благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да отидеш с колата на оглед и да попълниш един формуляр. Ще трябва да си носиш документите на колата и шофьорската книжка. Не забравяй и полицата за каското и протокола за маркировка. Офиса за огледи на Армеец се намира много близко до Баумакс. Тръгваш от ВСИ в посока Мебелна къща. Така офиса им се пада в сграда от дясната ти страна от другата страна на оградата. Влизаш в двора пред теб и правиш пак десен завой и ще си на паркинга за клиенти.

 

My link

 

Днес бях там и я огледаха издадоха ми там един лист с номера на огледа и ми казаха за някакво разпоредително писмо или нещо от сорта, да проверя в четвъртак дали е готово. Само не разбрах, това писмо ще ми го пратят по пощата или трябва да отида да си го взема?

Link to comment
Share on other sites

Днес бях там и я огледаха издадоха ми там един лист с номера на огледа и ми казаха за някакво разпоредително писмо или нещо от сорта, да проверя в четвъртак дали е готово. Само не разбрах, това писмо ще ми го пратят по пощата или трябва да отида да си го взема?

 

Нарича се възлагателно писмо. Ще отидеш да си го вземеш. С него отиваш в посочения/избрания сервиз и ти оправят колата.

Link to comment
Share on other sites

Може ли 4-5 .pdf-та да се обединят в едно и как може да стане това? Много благодаря.

Може и с Foxit phantom. Има го из Мрежата и направен в portable версия.
Link to comment
Share on other sites

 

Може ли 4-5 .pdf-та да се обединят в едно и как може да стане това? Много благодаря.

 

Nitro PDF Professional .С това можеш да съставиш дори и презентация.Много стабилна програма.

 

...

Как седят нещата с тия новите договори на Loop, Ментел ? Трябва ли да си предплащам 3-4 такси за нов абонаментен договор ?

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Nitro PDF Professional .С това можеш да съставиш дори и презентация.Много стабилна програма.

 

...

Как седят нещата с тия новите договори на Loop, Ментел ? Трябва ли да си предплащам 3-4 такси за нов абонаментен договор ?

 

Не би трябвало. По принцип само една такса се предплаща. И след това си плащаш месечната... Освен ако в самата промоция това не е предвидено, ама май няма такива промоции...

Link to comment
Share on other sites

Моля помогнете :(! Възникна ми проблем с компа. Незнам дали е хакер или нещо му става - но като го включа ми дава син екран и ми изписва постоянно някакви редове които трие, които всеки от тях се казва нещо от рода на "Delete segment..".

1. Дайте ми съвет относно програма за възстановяване на изтрити неща, но да сте работили с нея, защото вече пробвах две от които нищо не става.

2. Ясно ми е, че каквато и да е антивирусната е все тая, но можете ли да ми препоръчате някаква програма която да сигнализира за проникване на айпита и прочее.

3.Как да задам да се свалят едни книги повторно на юторента, защото торентите си ги има в програмата дори като син цвят, а иначе книгите ми ги няма.

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Моля помогнете :(! Възникна ми проблем с компа. Незнам дали е хакер или нещо му става - но като го включа ми дава син екран и ми изписва постоянно някакви редове които трие, които всеки от тях се казва нещо от рода на "Delete segment..".

1. Дайте ми съвет относно програма за възстановяване на изтрити неща, но да сте работили с нея, защото вече пробвах две от които нищо не става.

2. Ясно ми е, че каквато и да е антивирусната е все тая, но можете ли да ми препоръчате някаква програма която да сигнализира за проникване на айпита и прочее.

3.Как да задам да се свалят едни книги повторно на юторента, защото торентите си ги има в програмата дори като син цвят, а иначе книгите ми ги няма.

Благодаря предварително.

 

1) Recovermyfiles - много доволен съм от нея.

2) Сложи си или firewall (ZoneAlarm) или Hijackthis

3) Дай му Stop, после Start, като стане в червено Force-ReCheck и после пак Start.

 

И аз да питам: някой да има идея за CMS на БГ за магазин.Или какво са ползвали за неща като това, това и това.

Link to comment
Share on other sites

1) Recovermyfiles - много доволен съм от нея.

2) Сложи си или firewall (ZoneAlarm) или Hijackthis

3) Дай му Stop, после Start, като стане в червено Force-ReCheck и после пак Start.

 

И аз да питам: някой да има идея за CMS на БГ за магазин.Или какво са ползвали за неща като това, това и това.

 

Благодаря ти, здрав да си!!

 

Именно същата програма Recovermyfiles ми даде дефекти, даже две версии качвах! Може ли една последна услуга, коя версия ти е програмата, че да я намеря същата?

Благодаря за скоростния отговор!

 

А що се отнася до торентите, и аз затова питам, проблемът е в това, че няколко пъти давах форс речек и все тая, отчита ги като налични, а ги няма в компа, дори и като дам да ме заведе в папката, отваря я, но пак нищо, дори проверих дане би да ги е скрил някак си уиндоуса, но пак нищо :(

 

Подписа ти е уникален, може ли да го копирам и да си го сложа в моя подпис, ако нямаш против разбира се.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Моля помогнете :(! Възникна ми проблем с компа. Незнам дали е хакер или нещо му става - но като го включа ми дава син екран и ми изписва постоянно някакви редове които трие, които всеки от тях се казва нещо от рода на "Delete segment..".

1. Дайте ми съвет относно програма за възстановяване на изтрити неща, но да сте работили с нея, защото вече пробвах две от които нищо не става.

2. Ясно ми е, че каквато и да е антивирусната е все тая, но можете ли да ми препоръчате някаква програма която да сигнализира за проникване на айпита и прочее.

3.Как да задам да се свалят едни книги повторно на юторента, защото торентите си ги има в програмата дори като син цвят, а иначе книгите ми ги няма.

Благодаря предварително.

Сигурно имаш проблем с файловата система на диска...или има физически лоши сектори..Много добре ще бъде да отидеш в Command Prompt и да напишеш chkdsk C: /F /R /X където C: e буквата на системният ти дял.

1.За възстановяване на изтрити файлове-Recuva, Active Undelete и т.н, не съм ползвал често такива приложения...Ако иде реч за мемори карта, SanDisk Rescue Pro...Гарантирам, че е добра програмка....

2.IP не може да проникне току така...Ако имаш рутер, пусни му защитната стена и си свиркай...Ако нямаш рутер, има най-различни защитни стени, от която PCTools Firewall ми се вижда една от сполучливите..Въпрос на избор...

3.Изтегли торентите наново или копирай директорията с торент файловете на utorrent другаде, после изтрий същата и от копието което си направил най-културно си кликаш на торент файловете и си ги добавяш за теглене в програмата.

Видях, че е е писано, но реших да споделя моето мнение...

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти, здрав да си!!

 

Именно същата програма Recovermyfiles ми даде дефекти, даже две версии качвах! Може ли една последна услуга, коя версия ти е програмата, че да я намеря същата?

Благодаря за скоростния отговор!

 

А що се отнася до торентите, и аз затова питам, проблемът е в това, че няколко пъти давах форс речек и все тая, отчита ги като налични, а ги няма в компа, дори и като дам да ме заведе в папката, отваря я, но пак нищо, дори проверих дане би да ги е скрил някак си уиндоуса, но пак нищо :(

 

Подписа ти е уникален, може ли да го копирам и да си го сложа в моя подпис, ако нямаш против разбира се.

 

Ами в момента я нямам инсталирана, но на няколко пъти ми се е налагало и никога не съм имал проблеми с нея.Много вероятно е както каза колегата по-долум да имаш проблем с файловта система и от там да се гунят файловете.

При мен стана същото след декриптиране на HDD.След което форматирах харда и ресторнах доста неща ( текстови файлове, снимки, музика и т.н. ) с RecoverMyFiles.

 

За подписа, може няма проблем ;)

Link to comment
Share on other sites

Привет,трябва да мина годишен технически преглед,защото ми е изтекъл,но бях на няколко места в Пловдив и навсякъде ми искат документ за платен данък.Преди съм минавал без него,но напоследък са затегнали положението.Някой знае ли къде мога да мина преглед без такъв документ?Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Привет,трябва да мина годишен технически преглед,защото ми е изтекъл,но бях на няколко места в Пловдив и навсякъде ми искат документ за платен данък.Преди съм минавал без него,но напоследък са затегнали положението.Някой знае ли къде мога да мина преглед без такъв документ?Благодаря.

<четене морал> :ph34r: .........</четене морал>

 

Разходи се до друга област. На мен в София не са ми искали никога със сигурност, тъй като бележките си седят в Пловдив понеже пращам баба ми да ги плаща :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...