Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Абе защо по дяволите цената на този монитор е толкова висока - с каква матрица е...или пък да не е тъч скрийн? (Edit: Гугъл ми даде отговора)

 

И въпрос номер 2: Има ли някакво забележимо предимство в практиката на LED монитор пред аналогичен TFT? Понеже аз съм с такъв без LED осветяване и нямам никакви забележки или нещо повече, което да искам от него...

(Edit: Да е жив и здрав Гугъла - и това го разбрах)

 

Сега обаче питам друго - колко инча минимум трябва да е мониторът за FullHD, така че иконите и всичко останало да не се смали до неприемливо ниво и да може да се работи комфортно, без да се налага да се уголемяват софтуерно сайтове, символи и т.н.? Наясно съм, че е комфортът на работа за всеки е субективен, но все пак има някакви усреднени стойности. Напр. реален диагонал от 23" достатъчен ли е или трябва поне 24"? Знам, че най-добре е 26-27" и нагоре, но понякога мястото е малко (или финансите).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сега обаче питам друго - колко инча минимум трябва да е мониторът за FullHD, така че иконите и всичко останало да не се смали до неприемливо ниво и да може да се работи комфортно, без да се налага да се уголемяват софтуерно сайтове, символи и т.н.? Наясно съм, че е комфортът на работа за всеки е субективен, но все пак има някакви усреднени стойности. Напр. реален диагонал от 23" достатъчен ли е или трябва поне 24"? Знам, че най-добре е 26-27" и нагоре, но понякога мястото е малко (или финансите).

 

23-24 е ОК. 24 за предпочитане.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Според мен, загубена кауза. Звънях на доста места преди месец да питам подобно нещо, но неееееее. Старите са към 60-70 лв. бройката. Имах надежда в Еурокатена, но и там се оказа, че нямат подобно нещо. Затова в Кауфланд хванах нещо като промоция на Дебика (170/65/13) - ако не се лъжа, за 60 лв. Баща ми засега е доволен. Като се има предвид, че колата ни е кошница и в момента гумите, които сложихме са по-скъпи от самата нея.

Link to comment
Share on other sites

Мдаа, в такъв случай е по-добре да се купят нови евтини гуми. Няма смисъл да се рискува с незнайни мошеници и неясни боклуци. Аз лично никога не бих взел гума втора употреба...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде продават зимни гуми втора ръка, които да не са пълен боклук и да не струват почети колкото нови?

До Кауфланд в Тракия и като отиваш към затвора(преди него от лявата страна). Има 1, 2 гумаджийници - аз от там си взех едни Мишлен Алпин за 70 лева двете. Нямам намерение да катеря тепетата и Пампорово...за града отбивам номера.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

тръгваш да обикаляш гумаджийниците, и ако имаш късмет си намираш хубави. Аз така лятото ми се наложи да купувам спешно 2 гуми (сутринта си намерих колата с 2 спукани) и обиколих де що имаше работеща гумаджийница, и накрая взех 2 гуми (225/45/17) за 110 лв 2010 г. с доста грайфер, така че обикаляне му е майката... другото е по форумите, ама за гумите си е добре око да види ръка да пипне

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=110697 това съобщение за изложба или реклама за продажба на фосили е? Че се обърках, от толкова много текст какви подаръци мога да направя с въпросните комплекти.
Link to comment
Share on other sites

http://www.bulforum....howtopic=110697 това съобщение за изложба или реклама за продажба на фосили е? Че се обърках, от толкова много текст какви подаръци мога да направя с въпросните комплекти.

 

Това е съобщение-покана, подобно на съобщенията, които Иво (Aquila) пуска от време на време, когато организира изложбa на влечуги някъде в Пловдив. А напълно нормално е, когато посетиш таково изложение, да имаш възможност и да си купиш нещо от там за спомен. :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен, загубена кауза. Звънях на доста места преди месец да питам подобно нещо, но неееееее. Старите са към 60-70 лв. бройката. Имах надежда в Еурокатена, но и там се оказа, че нямат подобно нещо. Затова в Кауфланд хванах нещо като промоция на Дебика (170/65/13) - ако не се лъжа, за 60 лв. Баща ми засега е доволен. Като се има предвид, че колата ни е кошница и в момента гумите, които сложихме са по-скъпи от самата нея.

 

Аз за нови гледах в един сайт тея Българските Кормуран че бяха по 80лв. бройката и хората разправят, че не са лоши. Иначе то каквито и да взема ще са по - добре от сегашните, просто за колата, за която ми трябват не е карана от години и се кара веднъж в месеца примерно или по - рядко, та не ми се дават много пари...

Link to comment
Share on other sites

Не е толкова зле. Не е толкова клюкарско обаче. На стената ти не се вижда къде си коментирал, както се вижда на старата.

 

Аз разлика не забелязвам. Вицовете пак си ги чета по същия начин

Link to comment
Share on other sites

Не е кой знае каква философия да се правят зимни гуми. И естествено се иска и малко акъл да не караш като пернишко лайно (описанието не е за град Перник, а за някои шофьори с такива рег, както от Пазарджик например) зимата, щото все пак като писмислиш колко е студено и какво имаш над пътната настилка може всеки средностатистически водач да стопли, че желателно да се кара с не повече от 50на км в градско и до 100 по междуградските. Естествено ВИНАГИ се намира някой опитващ да "мине първи" , "да се изнесе по-рано", да "изпревари червеното", да "се престрои бързо без мигач". Тия с тея номера не им е виновна зимата ами липсата на акъл, щото с каквато и гума и кола да са, то те не си преценят пътната обстановка какво им позволява като маневри.

Link to comment
Share on other sites

Интересен казус.... Поизчакай малко, при тия всичко е възможно. Между другото не знам дали сте видяли новия кошмарно тъп и тотално некадърен изглед на стената. На 24-ти всички ще осъмнем с това г**но! angry1.gif

 

Гадно е ,много смотано изглежда,отделно има и леки бъгове...и фейсбук е гаден де :tongue

Link to comment
Share on other sites

Гадно е ,много смотано изглежда,отделно има и леки бъгове...и фейсбук е гаден де :tongue

 

Като за едните вицове става. Само че много ги повтарят напоследък.

Link to comment
Share on other sites

новата версия на др. дре - стил дре харесва ли ви?

 

Дай линк де....че намирам само няк'ъв нов ремикс на Тупак и разни тазгодишни DJ-ски ремикси...

Link to comment
Share on other sites

 

ето за тази става дума, въртят я по 5-10 пъти на ден по радиото. В началото ми харесваше горе-долу, но последните 2-3 дни направо взе да ми става антипатична, а обикновено е обратното :) Иначе спор няма, че оригинала си е в пъти по-добър

Link to comment
Share on other sites

 

Ммммм, не - няма го усещането от хомогенността на оригинала. А пеенето (вокалите) направо еба*ат мамата на цялата ситуация - леят се като бавна родопска народна песен, пък ривърба все едно аз съм го слагал, ама още през 1990-та, когато нямах дори и PC. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ами не намерих нищо подобно в опциите, търсих там, сменях размера на екрана, резолюции, всичко, ама не го намерих, пък помня че имаше някакви команди като fov и търсих в гугълчо, ама пак не намерих :)
Натисни веднъж минуса. Ако увеличиш размера на екрана до максимума ти скрива и оръжието.
Link to comment
Share on other sites

 

ето за тази става дума, въртят я по 5-10 пъти на ден по радиото. В началото ми харесваше горе-долу, но последните 2-3 дни направо взе да ми става антипатична, а обикновено е обратното :) Иначе спор няма, че оригинала си е в пъти по-добър

 

Това не е никаква нова версия. Това е оригинала с мазало върху него... Нищо не може да бъде по-добро от класиката.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Някой знае ли магазин където се изкупуват телефони втора ръка на сносни цени? И дали изкупуват и аксесоарите към тях? Имам за продажба един HTC Hero комплект с 8гб карта, стойка за кола и зарядно за кола.

 

Преди години знам, че магазинчетата на бул. Руски изкупуваха, но скоро не съм обръщал внимание дали има там мазини дори.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Има и то повече от преди. Но едва ли ще ти дадат сносни цени. Може да се опиташ да продадеш нещата тук в Търговския раздел на Булфорум.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...