Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Момци, някой сеща ли се кой потребител от форума продаваше FTP кабел (по памет около 100 метра)? Не мога да го намеря с търсачката, а ми трябва за утре. Също ми върши инфо за работещ магазин с нормални цени (изключвам Баумакс и Практикер).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В зависимост от това колко дълбоки са срезовете си има разни пасти... Полирай до откат и това е..

 

 

 

Много интересна идея!!! С какво полира? В смисъл - на ръка ли го прави?

 

 

 

Ми за да не си личи - първо с гъба за полиране - с финия край, и след това с водни шкурки, като постепенно се увеличава номера. Да, на ръка. Работа за 20мин е.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде се продават слушалки (за телефон,мп3), които се закрепват за ушната мида, защото ми писна като тренирам тези стандартните постоянно да ми се измъкват от ушите...

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=109389&pid=1495493795&st=0entry1495493795

 

Какво означава "спукан тъч" - гледам списъка с теми и недоумявам какво означава тъч (освен термин от футбола). Екран, панел - да. Заден капак да. Ама кое точно е на телефона тъча??? :confused

Link to comment
Share on other sites

Спукан тъч - демек само дигитайзера на екрана, поне като гледам обявата за това си мисля :). Някъде бях гледал и обява, в която го бяха кръстили 'тайзер' - от дигитайзер :)

Link to comment
Share on other sites

Предполагам спукан екран звучи много селско затова е било "тайзер" :) Ама тука на едната снимка като че ли задния панел е спукан... а може и ръбчето отстрани то да е тъча... та ми беше любопитно какво е имал предвид човека :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Търся да си купя такъв ctg%5C40645f.jpg аудиоадаптер. Проверих в страниците на Технополис, Техномаркет, но не открих. Може би не им е пълен и-нет каталога? В кой друг магазин мога да попитам за него?

 

@pamporov, мерси. Ще проверя

Edited by Brumbar
Link to comment
Share on other sites

Предполагам спукан екран звучи много селско затова е било "тайзер" :) Ама тука на едната снимка като че ли задния панел е спукан... а може и ръбчето отстрани то да е тъча... та ми беше любопитно какво е имал предвид човека :)

"Тъч"-а е това дето усеща натиска/докосването. Въпреки, че изглежда все едно се натиска дисплея, не е точно така - той си седи отдолу и е отделна част.

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер ще питам един познат и ще ти кажа.

 

Ред.: Питах.Няма бижутер, който да се занимава точно с това. Излиза скъпо и не се търси. Най-добре опитай при някой зъботехник.

 

Здравей, благодаря за инфото но не си ме разбрал. Интересува ме къде работят със бижута от медицинска стомана по поръчка. Те си разполагат с лазери за гравиране, защото съм виждал издълбани гущери и прочее. Това имах предвид.

Link to comment
Share on other sites

Ммм, това е друго нещо...На Главната в онова, дето се водеше мол/ха сега де, забравих името!/ дето е на няколко етажа...Ако го има още, там на първия етаж имаше ателие/то си е бая щанд де/ дето правят такива неща. Пак с уговорката - ако все още съществува. Горе-долу по средата на Главната...ма на, като не помня името..

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, изтекъл ми е прегледа на бутилката с газ, с която готвим вкъщи. Някоя бензиностанцията, която зареждат без да искат преглед?

Бензино/газ станцията на "Топливо" която се намира на Рогошко шосе в отбивката за Напредък.

Link to comment
Share on other sites

eBay

Ако спечеля два търга от един и същ продавач, той може ли да комбинира двете неща в една пратка и да премахне таксата за доставка на 2рата пратка?

Link to comment
Share on other sites

eBay

 

Много е относително. Обикновено 90% от продавачите предлагат комбинирана доставка - някои я обявяват още в самата оферта, други не, а някои направо си пишат "Не предлагам комбинирана доставка". Можеш да направиш запитване до конкретния продавач, ако в офертата не е написано нищо за комбинирана доставка. Преди да пишеш обаче, цъкни на Postage and payments - там често е написана цената за доставка при закупуването на втора бройка.

Имай предвид обаче една подробност:

Понякога тази цена (за втората бройка) важи единствено за втората бройка от същия продукт, но не и ако си закупил нещо друго от този продавач. Това е защото често пъти цената на доставката се различава за различните продукти - ясно е, че ако купиш нещо малко и леко с доставка $5 и го комбинираш с нещо голямо и тежко с доставка $25, няма как да искаш намалението на първите $5, защото двете цени за доставка на двата продукта са несъвместими. Въпреки всичко обаче ще получиш някаква малка отстъпка за общата доставка.

По-честият случай при закупуването на 2 или повече продукта (разнородни или еднородни) от един продавач, е да ти бъде направен дискаунт в общата доставка, но не на 100% (вторият и/или третият, четвъртият и т.н. продукти да ти бъдат изпратени напълно безплатно на цената на доставката на първия продукт) - ще платиш и за тяхната доставка, макар и само известен процент от цялата доставка на всеки един от продуктите. Много рядко някой продавач може да реши да ти изпрати втория, третия и т.н. продукт, заедно с първия, на цената на доставката само на първия продукт - това са единични случаи, обикновено когато нещата са много миниатюрни/леки и се побират лесно в един по-голям плик.

 

Затова най-добре пусни запитване до продавача дали предлага комбинирана доставка (виж преди това и Q&A, които той е предоставил за конкретния търг).

 

Примери от моята практика, за да се ориентираш по-добре....

Спечелих 3 търга от един продавач - голям и тежък зъб от мегалодон (реплика) /доставка $19.99/, среден зъб от мегалодон (фосил) /доставка $14.99/ и няколко малки зъба от бяла акула /доставка $9.99/. Цената на общата доставка беше $29.99.

Друг пример: Спечелих няколко малки парчета балтийски кехлибар на няколко милиона години с насекоми вътре, всяко парче с цена на доставката $4.99. Всичките парчета ми бяха изпратени на цена на доставката $6.99.

И последен пример: Бях купил няколко винилови стикера от един продавач (4-5 малки и 2 големи). Малките бяха с цена на доставката 3 паунда за бройка, а големите - по 5 паунда. Получих всичките стикери в един голям плик с цена на доставката 5 паунда (това е цената на доставката само на единия голям стикер).

Link to comment
Share on other sites

Добре, а как продавача задава в paypal по-ниска такса или премахва такава ( такса за доставка )?

Защото примерно сега искам да платя нещата, но ми излизат и двете такси за доставка.Говорих с човека и той каза, че ако спечеля търг за две или повече неща, ще ми ги прати в една пратка.

Link to comment
Share on other sites

Добре, а как продавача задава в paypal по-ниска такса или премахва такава ( такса за доставка )?

Защото примерно сега искам да платя нещата, но ми излизат и двете такси за доставка.Говорих с човека и той каза, че ако спечеля търг за две или повече неща, ще ми ги прати в една пратка.

 

Потвърди ли ти обаче на каква цена ще ти ги прати или поне каза ли, че ще направи дискаунт.... или каза само, че ще ти ги изпрати заедно (в един пакет)? По принцип стигнеш ли до Пейпал вече е много късно - крайната цена се оформя още в Ибей при получаването на общата фактура. Поискай обща фактура преди плащането (имаш такава опция в менюто за спечелените продукти - request invoice from seller).

 

P.S. В много редки случаи ако сте се разбрали с продавача за по-ниска цена на доставката, а в Пейпал ти е излезнала по-висока (простия сбор от цената на доставките на всеки един продукт) и ти все пак си решил да платиш - пак има възможност постфактум да ти бъде върната частта от надвнесената и платена сума с Partial Refund.

 

 

Мерси.Сега говорих с него и се разбрахме втората стока да я маркирам като Local Pickup и по този начин да платя доставката само на едната.

 

 

Улучи един от най-добрите варианти. :punk

Link to comment
Share on other sites

Когато тръгнеш да плащаш преди реално да платиш ти показва всички стоки от този продавач и има едно бутонче Request Total from Seller. Натискаш го и после той коригира тотала.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...