Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

@mordeath да си призная не съм особено веща в компютърната материя и не смея да пипам надълбоко

 

@w00x ами да, само тапета е с изрязани части, но все пак е дразнещо. И няма значение колко различни wallpaper-a сменям, веднага щом ги сложа, мониторът уголемява фигурите и изрязва краищата.....

 

Благодаря и на двама ви все пак :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

XBox 360 kinect или PS3 Move?

kinect! И като го купиш, кажи как е от първо лице, че около празниците съм решил и аз да се вдетенявам с такава изгъзица :P

Link to comment
Share on other sites

kinect! И като го купиш, кажи как е от първо лице, че около празниците съм решил и аз да се вдетенявам с такава изгъзица :P

 

Иди в Технополис да я тестваш.

 

Аз бих взел Move. По-чувствителен е и няма дразнещо забавяне от движението на контролера/тялото до изпълняване на функцията на екрана.

Link to comment
Share on other sites

Иди в Технополис да я тестваш.

 

Аз бих взел Move. По-чувствителен е и няма дразнещо забавяне от движението на контролера/тялото до изпълняване на функцията на екрана.

 

Заради разликата в кадрите, който при екскашона са лимитирани на 30.

Link to comment
Share on other sites

Заради разликата в кадрите, който при екскашона са лимитирани на 30.

 

Да де. Знам. Затова написах "по-чувствителен" :) Пък и му бях обяснявал на дядо ти някъде другъде до колкото помня, но той явно държи да си пита.

Link to comment
Share on other sites

Да де. Знам. Затова написах "по-чувствителен" :) Пък и му бях обяснявал на дядо ти някъде другъде до колкото помня, но той явно държи да си пита.

 

Май верно питах и преди ама съм позабравил :) Не е лесно....

Link to comment
Share on other sites

Мога ли от приемник с HDMI изход да подам сигнал на монитор с DVI вход посредством DVI to HDMI преходник?

Мисля, че може, но не съм 100% сигурен, та да питам.

 

@woox - мерси!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Мога ли от приемник с HDMI изход да подам сигнал на монитор с DVI вход посредством DVI to HDMI преходник?

Мисля, че може, но не съм 100% сигурен, та да питам.

 

Може.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как точно стои въпросът със завеждане на щета като имаш авто каско?

 

Да поясня за какво става въпрос, онази вечер са ме ударили докато си бях паркирал пред нас и утре трябва да ходя при застрахователя ( Имам пълно авто-каско сключено с армеец ) и общо взето въпросът ми е каква е процедурата? Знам, че там се попълват някакви формуляри ама те ли оправят колата или само ти дават парите и ти си я караш където си искаш?

Link to comment
Share on other sites

По принцип си имат място за оглед - ще идеш там. Ако щетата не е голяма ще попълниш документите за завеждане и с изпълнителен лист ще отидеш в доверен сервиз. Поне аз винаги така съм правил.

 

Ако щетата е по-голяма може да се наложи втори оглед след разглобяване. Процедурата е същата - само малко по-бавна.

Link to comment
Share on other sites

По принцип си имат място за оглед - ще идеш там. Ако щетата не е голяма ще попълниш документите за завеждане и с изпълнителен лист ще отидеш в доверен сервиз. Поне аз винаги така съм правил.

 

Ако щетата е по-голяма може да се наложи втори оглед след разглобяване. Процедурата е същата - само малко по-бавна.

 

Само бронята е спукана и одрана, не е брутално, ама все пак като си има каско няма да я карам така я :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

На каква температура се топи безоловният припой, че досега не съм спазвал температури, а на око, но залога ми е твърде голям в момента?

На максимална мощност поялника(60W поялна станция) върши работа и разпоява за секунди, но ме е страх да не прегоря дъното..Рядко правя такива неща...

Link to comment
Share on other sites

Само бронята е спукана и одрана, не е брутално, ама все пак като си има каско няма да я карам така я :bgrin:

 

Значи ще минеш една корекцийка. Утре погледни колата за всеки случай, защото броните са много еластични и примерно при баща ми имаше поражения зад нея - радиатора на климатика изпусна фреона. Затова прегледай нещата преди огледа - работи ли климатика, капе ли нещо отдолу...

Link to comment
Share on other sites

На тази тема ето и един снощен случай.

ПТП с мое участие и моя вина на кръстовището на братя Бъкстон и Вапцаров в Кичука. Не видях един голф, който идваше от дясно без светлини, а аз бях за направо по посока магазин Рила и той ме шибна в дясната врата(шофьорска) и ме запрати в оградата на строежа(мое ляво, негово дясно)...след което се събудих в хирургиите и т.н.

Пикапа е с англииски номера и англииска застраховка, която не е на мое име ,а на шефа ми и той ме съветва да възстановя на човека голфа за да няма след това по-сложни последствия за мен след като нашия застраховател поиска от англииския да плати щетите.

Има ли тук някой вещ в тези дела да ме светне?

Link to comment
Share on other sites

В какъв смисъл...Ако не му възстановя щетите той ще си ги вземе от неговата компания, а тя от англииската.

От мен кой и как ще ги вземе?

Днес ходих на мястото и не видях и педя спирачен път от голфа...той направо ме е отнесъл...

И разбрах,че голфара е някаква рода на пристигнал на мястото катаджия, но мен ме е нямало там и подозирам ,че може нещо да са доукрасили или поне прикрили.

Link to comment
Share on other sites

В какъв смисъл...Ако не му възстановя щетите той ще си ги вземе от неговата компания, а тя от англииската.

От мен кой и как ще ги вземе?

Днес ходих на мястото и не видях и педя спирачен път от голфа...той направо ме е отнесъл...

И разбрах,че голфара е някаква рода на пристигнал на мястото катаджия, но мен ме е нямало там и подозирам ,че може нещо да са доукрасили или поне прикрили.

 

Колата явно е с еквивалента на нашата ГО. Която е на името на шефа ти. Тъй като ти си виновен, застраховката ще оправи щетите на пострадалия, като застрахователят след това ще си ги търси от виновния - в случая ще търсят пари от шефа ти.

 

Има тънък момент тук относно валидността на английската застраховка на наша територия. Там не съм сигурен как стоят нещата, но ако важи и тук и е изрядна - това е механизма.

 

Ако се съмняваш в нещо - може да обжалваш, но след като те е нямало работата няма да я бъде. Предполагам и свидетели нямаш. След като те изкарват виновен, другото е без особено значение - там зависи колко ще е глобата и какви точки ще загубиш.

 

ЕДИТ: Сега като се позамисля ми хрумва и нещо друго - коя е застрахователната компания? Защото ако е някоя английска ми е много интересно как по-точно ще се навие да поеме щетите на Голфа... biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Добре де, ако я нямал поне ГО/зелена карта, как е вкарана тази кола в БГ? Аз знам че не може да се мине граница без зелена карта което е равносилно на ГО. Друг е въпроса, че в кола без каско не бих искал да сядам...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Добре де, ако я нямал поне ГО/зелена карта, как е вкарана тази кола в БГ? Аз знам че не може да се мине граница без зелена карта което е равносилно на ГО. Друг е въпроса, че в кола без каско не бих искал да сядам...

 

Съвсем спокойно може да си влезе, никой никъде не иска застраховка по пътя. Освен ако разбира се не го спре полиция. Кола наближи ли 8-10 години вече не оправдава разходите по каско... Ама това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем спокойно може да си влезе, никой никъде не иска застраховка по пътя. Освен ако разбира се не го спре полиция. Кола наближи ли 8-10 години вече не оправдава разходите по каско... Ама това е друга тема.

 

A на границата случайно? Понеже аз имам спомени да са ми ги искали...

Link to comment
Share on other sites

A на границата случайно? Понеже аз имам спомени да са ми ги искали...

 

На границата не се изисква.Проблема е ако те спрат за проверка или стане ПТП.

 

 

"Застраховка “Зелена карта” покрива отговорността на водача на МПС, причинил пътно транспортно произшествие, за нанесените от него имуществени и неимуществени вреди на трети лица на територията на страните членки на Международното споразумение “Зелена карта”.

 

Зелената карта е сертификат, който се издава на база действаща застраховка Гражданска отговорност на МПС. Всеки клиент по застраховка Гражданска отговорност на МПС има право да получи сертификат Зелена Карта."

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...