Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

 

 

Доколкото знам oспорването на транзакция при откраднати данни на картата се изпълнява от оператора на картата (например Виза, МастерКард), а не от банката. Така, че няма много разлика дали ще посетиш кварталния офис или ще им се обадиш по телефона за да ти възстановят парите. В твоя случай отказът, който си получил, по-всяка вероятност ще го получиш и от други банки.

В моя случай банката издател на картата ми въстанови парите,те как се оправят с Виза не е мой проблем.Договорните отношения ми са с тях не с Виза и тн.Оспорих плащане в магазин на пос терминал,два поредни пъти взети пари за едно и също нещо.Пише се писмено оплакване в клон на банка,от собственика на картата,описва се ситуацията прилагат се касови бележки за стоката и тн.Банката прави разледване и връщат(в моя случай) парите,после те се оправят с търговеца.На майка ми и източиха една от картите чрез теглене на банкомат в Полша,след половин час я занесох в банката(Пиреос)-няма как физически да е на две места,и хората върнаха парите.Не всичко става с обаждане не на всякъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

На майка ми и източиха една от картите чрез теглене на банкомат в Полша,след половин час я занесох в банката(Пиреос)-няма как физически да е на две места,и хората върнаха парите.Не всичко става с обаждане не на всякъде.

Колко време отне връщането на парите? Скимирали са ми картата в Белгия и са ми я изтеглили в Ямайка месец по-късно. обадих се 1 час по-късно да я блокират. Дадоха 3 месеца за решение - минаха и още чакам отговор. Ще изчакам още малко преди да се обадя, но просто питам, за да го имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

Колко време отне връщането на парите? Скимирали са ми картата в Белгия и са ми я изтеглили в Ямайка месец по-късно. обадих се 1 час по-късно да я блокират. Дадоха 3 месеца за решение - минаха и още чакам отговор. Ще изчакам още малко преди да се обадя, но просто питам, за да го имам предвид.

Три месеца е абсурден срок,Пиреос възстановиха парите за седмица до десет дни макс.Уникредит мисля ми върнаха обратно парите за под 10 дни за дублирана транзакция.Зависи от банката и вероятно от обстоятелствата за всеки конкретен случай.Ако е в техен ущърб грешката обаче са бързи като светкавица :-)Теглих на гише от левова сметка 500 евро в Уникредит,проверявам си банкирането-изтеглил съм 500 но левове.Звъня им(познавам ги) и викам много ви е хубав курса,колко евра имате в клона да мина да ги взема всичките :-) Да видиш как се поправят за 5 минути...

Link to comment
Share on other sites

...Ако е в техен ущърб грешката обаче са бързи като светкавица :-)

 

+1

Толкова, около 5 мин. трябваха на банката, след като им благодарих за 10к лв. в плюс, които се бяха появили в едната ми сметка.

Link to comment
Share on other sites

+1

Толкова, около 5 мин. трябваха на банката, след като им благодарих за 10к лв. в плюс, които се бяха появили в едната ми сметка.

Наясно сте, че след като са във вашата сметка банката няма право да ги бара?

 

Ако си се съгласил да си ги вземат е друго.

Link to comment
Share on other sites

Прочети си внимателно Общите условия и съм сигурен, че ще намериш точка, в която се описват подобни случаи.

Нямаше никяква операция. Просто изведнъж се беше появила една единица в повече...


Пример (реален):

 

При задължаване и/или заверяване на сметка без изрично писмено нареждане или инструкция от страна на клиента като резултат от служебна, техническа или друга грешка, Банката служебно сторнира извършените операции без за това да е необходимо изрично искане от страна на клиента.
Link to comment
Share on other sites

А някой има ли наблюдение от тази марка пречистватели - Levoit? Гледам в амазон се славят с добро име и цената е доста примамлива, а германците са едни от най-кривите клиенти.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Намерих си климатик - трифазна 48-ца на много добра цена, софийска , която е 350 лв по-ниска от 'пловдивската'. Предпочитам от Пд да си го взема, но не намирам такава цена, а 700лв за 2 броя на пътя не се намират. Знаете ли пловдивска фирма за климатици, която не се намира с гооглене и дава адекватни цени?

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

А някой има ли наблюдение от тази марка пречистватели - Levoit? Гледам в амазон се славят с добро име и цената е доста примамлива, а германците са едни от най-кривите клиенти.

Специално за този продукт ми струва, че в Б-я подобни устройства се купуват от различна прослойка на обществото от колкото в Германия ( с техните стриктни еко норми средната класа няма необходимост от подобно устройство). Та да го имаш впредвид като четеш коментарите.

Link to comment
Share on other sites

изотсервиз има най-добра гаранция и избор. пслайф не са лоши.

НО - много по-изгодно цена/качество е да си вземеш евтин нов и да му добавиш ССД на мястото на СД-то.

Най-голямата лъжа на продавачите лаптопи втора употреба:

- аз ти продавам лаптоп с процесор i3 (i5 ;   i7) а в магазина е обикновен пентиум или i3  - НО  истината е , че i3 или i5 отпреди 3 до 5 поколения е със скоростта на пентиум от сегашното поколение

 

освен това новия ще ти даде батерия за 3 до 5 часа а с втората употреба всичко над 1 час си е печалба от лотарията.

 

например нов ДЕЛЛ с n5000  и ddr4 е макс 50 до 100 лв. по-скъп от 4 - 5 годишни кошници с издухани батерии

като му сложиш ССД - резултата е , че за малко над 600 лв имаш компютър за следващите 5 години

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Кажете магазин за лаптопи вторс употреба в Пловдив . Да има повечко неща и гаранция

Ardes: https://ardes.bg/upotrebyavani-laptopi/laptopi-vtora-upotreba/promocii

Era: https://erabg.com/90-prenosimi-kompyutri-renovirani

Долу горе всяка по-голяма фирма в Пловдив си има секция за втора употреба. Вече сам трябва да прецениш за какво ти трябва и дали си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Ardes имат добри цени за нови стоки, нямам мнение относно 2ра употреба, но основното е, че офисът им в Пловдив е затворен. Ако си ходил на място може ли да кажеш къде е преместен?

Link to comment
Share on other sites

Ardes имат добри цени за нови стоки, нямам мнение относно 2ра употреба, но основното е, че офисът им в Пловдив е затворен. Ако си ходил на място може ли да кажеш къде е преместен?

Преди години съм ходил до стария. Вече нямат магазин в Пловдив. Купувал съм телефон, дойде с куриер и няма проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Кажете магазин за лаптопи вторс употреба в Пловдив . Да има повечко неща и гаранция

 

ИЗОТА!

 

Направиха или довършват и шоурум на Мария Луиза, на мястото на бившия RGB Izot, които са наритани от задната страна.

Ако не е завършен /скоро не съм виждал Валери/, ще отидеш в промишлената в Тракия. Има всичко.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

На мен ми трябва един за около 200 лева , да е в добро състояние , да го забия на село като си ходя . Ще се ползва само за някой филм и фб , нито игри нито нищо .

Имам един нелош и здрав модел-ще ти го дам за толкова :)

Lenovo Think Pad T500 - мисля,че има и обява тука в раздела за продажби

Link to comment
Share on other sites

Хмм, това не знам до колко е вярно. Например сметките на Revolut са в Lloyds Bank и си имат IBAN към тях.

Да кажем, че Револют фалира, то сметките на потребителите си остват непокътнати, т.е., те нямат контрол върху тях.

 

В случай, че Лойдс фалира, тогава май не е много ясно какво би се случило.

 

Какъв ви е опита с http://www.sgeb.bg? На времето банката имаше смислени услуги на разумни цени.

Днес револют получи банков лиценз от Европейската централна банка, което означава че влогове до 100 000 евро са гарантирани.

 

https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/

 

Предполагам, че това затваря напълно дискусията.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Тъй като моята винетка е до средата на февруари, трябва ли да я конвертирам или не?

Ако те спрат няма да те глобят. Ако я регистрираш в сайта, няма изобщо да те спрат.
Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е сервиз на Xiaomi?
Ако телефонът е закупен от Германия гаранцията важи ли в България?

Попитах сервиз Булграм продиктувах им ИМЕИ, но казаха че не го обслужват те. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...