Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Препоръчайте ми магазин за бяла техника втора ръка в Пловдив (евентуално околията)? Бях набелязал един в Тракия, но нещо не откривам това което търся

 

https://technovision.bg/ - намират се в сградата на Полиграфията, откъм цариградско.

 

Не са точно втора ръка, водят се "уреди с транспортни дефекти". Реално почти всичко е чисто ново и с 2 години гаранция. Много точни и коректни. 

 

п.п.: бях го казал в темата за хладилниците, казвам и тук: понеже си купих фризер от там по-миналия месец и ми дадоха ваучер за 50лв отстъпка от следваща покупка. Ако някой мисли да си взима нещо от там- да ми пише на ЛС и ще му го подаря, защото няма да го ползвам и ще изгори така или иначе.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Трябва спешно да купя два телефона за подаръци,спрял съм се на Xiaomi Mi2 lite и Motorola One,кой от двата е за предпочитане,на хартия са еднакви...Xiaomi-то е с по-мощна батерия,за момента май то ще е...Приемам и други идеи до към 330 кинта...

 

Аз бих взел Xiaomi-то. Има по-хубав екран.

Link to comment
Share on other sites

Май то ще е,че и доста по евтино се оказа...Някакви идеи освен него за друг тел до тия пари?

 

Не, нищо не се сещам за тази сума. Аз лично бих препоръчал на някой с такъв бюджет да гледа втора употреба, но ти ги искаш за подарък, та тоя вариант отпада.

Link to comment
Share on other sites

Не, нищо не се сещам за тази сума. Аз лично бих препоръчал на някой с такъв бюджет да гледа втора употреба, но ти ги искаш за подарък, та тоя вариант отпада.

Не само нов и с фактура ми трябва,имам и 500 кинта ваучери за харчене в Технополис та от там...

Link to comment
Share on other sites

https://technovision.bg/ - намират се в сградата на Полиграфията, откъм цариградско.

 

Не са точно втора ръка, водят се "уреди с транспортни дефекти". Реално почти всичко е чисто ново и с 2 години гаранция. Много точни и коректни. 

 

п.п.: бях го казал в темата за хладилниците, казвам и тук: понеже си купих фризер от там по-миналия месец и ми дадоха ваучер за 50лв отстъпка от следваща покупка. Ако някой мисли да си взима нещо от там- да ми пише на ЛС и ще му го подаря, защото няма да го ползвам и ще изгори така или иначе.

 

Мерси, сега ще погледна. Иначе говорих с хората, но казаха, че ваучера не може да се ползва за текущи промоции, а те сега имат на това което търся.

Link to comment
Share on other sites

Налага се да инсталирам Windows 10, който е с обем 4.80GB на флашка с обем 4.72GB. Нямам друга под ръка, не мисля и да излизам по това време. Кое мога да не кача на флашката, че да скатая тези към 100 мегабайта и да го "побера" на нея?

Link to comment
Share on other sites

Налага се да инсталирам Windows 10, който е с обем 4.80GB на флашка с обем 4.72GB. Нямам друга под ръка, не мисля и да излизам по това време. Кое мога да не кача на флашката, че да скатая тези към 100 мегабайта и да го "побера" на нея?
Виж дали няма OEM версия за сваляне. Тя би трябвало да е достатъчно орязана
Link to comment
Share on other sites

Трябва спешно да купя два телефона за подаръци,спрял съм се на Xiaomi Mi2 lite и Motorola One,кой от двата е за предпочитане,на хартия са еднакви...Xiaomi-то е с по-мощна батерия,за момента май то ще е...Приемам и други идеи до към 330 кинта...

Огледай за Note 4 на Xiaomi. Иначе и Mi A2 да вземеш, няма да сбъркаш. В класа си са най-добрите, в цените също! Батериите им са чук отвсякъде. Нямал съм техен телефон, който да не изкарва минимум по 2 дни с МНОГО ръчкане, постоянно пуснати 4G и WiFi. А другото, което се сещам, но е около 340-350 е Redmi 5 Plus, който е по-добър от Mi A2.

Link to comment
Share on other sites

Налага се да инсталирам Windows 10, който е с обем 4.80GB на флашка с обем 4.72GB. Нямам друга под ръка, не мисля и да излизам по това време. Кое мога да не кача на флашката, че да скатая тези към 100 мегабайта и да го "побера" на нея?

Каква е тази флашка 4.72GB? Няма начин да запишеш уиндоус на по малко от 8GB - това флашка.

Link to comment
Share on other sites

Не е 4.72, а 3.72. Нещо не съм в час тея дни. Инсталирал съм от нея 10-ка, 99.99% съм сигурен, но по-стара версия, която беше на ръба на големината на файла. Сега не знам как да го излъжа. Накрая ще кача 7 и толкова.

Link to comment
Share on other sites

Не е 4.72, а 3.72. Нещо не съм в час тея дни. Инсталирал съм от нея 10-ка, 99.99% съм сигурен, но по-стара версия, която беше на ръба на големината на файла. Сега не знам как да го излъжа. Накрая ще кача 7 и толкова.
https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/665329/windows-10-x64-can-be-installed-onto-a-4gb-usb/

 

Тук пише, че може на 3.4

 

П.П.

I installed 64-bit 1511 from a 4 GB pendrive just yesterday.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Огледай за Note 4 на Xiaomi. Иначе и Mi A2 да вземеш, няма да сбъркаш. В класа си са най-добрите, в цените също! Батериите им са чук отвсякъде. Нямал съм техен телефон, който да не изкарва минимум по 2 дни с МНОГО ръчкане, постоянно пуснати 4G и WiFi. А другото, което се сещам, но е около 340-350 е Redmi 5 Plus, който е по-добър от Mi A2.

Взех два броя Mi A2 lite,това всъщност е Redmi 6 Pro със Android One.По-добър дисплей от изброените,наистина съм впечатлен,яка батерия,доста пъргави телефончета,единствен кусур намирам че са доста тежки.За парите си(с ддс фактура ми стъпиха на 275 кинта) нямат конкуренция,верно.Сравнявайки го с моя Галакси S7 са по-бавни,по-тежки и с по-кофти камери но за цената си са супер.

Link to comment
Share on other sites

Е, ти сравняваш различни сегменти. Как да са еднакви. За тежест не знам, но мисля, че ще бият твоя на батерия, дори съм почти сигурен.

На мен чистият андроид не ми допада и затова ти казах другия модел Redmi 5 Plus, той е със същата карантия, но по-сериозна батерия и с Miui 10.


https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/665329/windows-10-x64-can-be-installed-onto-a-4gb-usb/

Тук пише, че може на 3.4

П.П.
I installed 64-bit 1511 from a 4 GB pendrive just yesterday.

 

Да, но откъде да намеря подходяща версия, дето да кача. Това е питанката. Трябва ми до 3.72. Намирам все 3.80... дейба, дейба.

Link to comment
Share on other sites

Е, ти сравняваш различни сегменти. Как да са еднакви. За тежест не знам, но мисля, че ще бият твоя на батерия, дори съм почти сигурен.

На мен чистият андроид не ми допада и затова ти казах другия модел Redmi 5 Plus, той е със същата карантия, но по-сериозна батерия и с Miui 10.

Това му е чара на роботчето има за всеки по нещо...На мен чистия андроид ми допада доста,Miui ми е леко претрупан...

Link to comment
Share on other sites

Е, ти сравняваш различни сегменти. Как да са еднакви. За тежест не знам, но мисля, че ще бият твоя на батерия, дори съм почти сигурен.

На мен чистият андроид не ми допада и затова ти казах другия модел Redmi 5 Plus, той е със същата карантия, но по-сериозна батерия и с Miui 10.

 

 

https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/665329/windows-10-x64-can-be-installed-onto-a-4gb-usb/

 

Тук пише, че може на 3.4

 

П.П.

I installed 64-bit 1511 from a 4 GB pendrive just yesterday.

 

 

 

Да, но откъде да намеря подходяща версия, дето да кача. Това е питанката. Трябва ми до 3.72. Намирам все 3.80... дейба, дейба.

Пробвай да намериш 1511

Аз имах такава нужда преди няколко месеца ама не се сетих да търся 4гб версия и ходих за флашка.

Link to comment
Share on other sites

Налага се да инсталирам Windows 10, който е с обем 4.80GB на флашка с обем 4.72GB. Нямам друга под ръка, не мисля и да излизам по това време......

Хм, къде беше по това време на деня?

Link to comment
Share on other sites

Да, но откъде да намеря подходяща версия, дето да кача. Това е питанката. Трябва ми до 3.72. Намирам все 3.80... дейба, дейба.

 

Виж в рутракера Microsoft Windows 10 - Оригинальные образы от Microsoft MSDN

 

Избери си:

./Windows 10 with MSDN (English) 29.18 GB
en_windows_10_education_x64_dvd_6848120.iso 3.66 GB 3936731136
en_windows_10_education_x86_dvd_6848121.iso 2.72 GB 2921738240
en_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x64_dvd_6848446.iso 3.43 GB 3692136448
en_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x86_dvd_6848454.iso 2.52 GB 2706466816
en_windows_10_enterprise_x64_dvd_6851151.iso 3.66 GB 3939235840
en_windows_10_enterprise_x86_dvd_6851156.iso 2.70 GB 2909575168
en_windows_10_iot_core_for_minnowboard_max_x86_dvd_6856744.iso 528.89 MB 554584064
en_windows_10_iot_core_for_raspberry_pi_2_arm_dvd_6856748.iso 517.06 MB 542181376
en_windows_10_multiple_editions_x64_dvd_6846432.iso 3.80 GB 4083853312
en_windows_10_multiple_editions_x86_dvd_6848465.iso 2.84 GB 3052865536
mu_windows_10_language_interface_pack_x64_dvd_6846443.iso 375.63 MB 393885696
mu_windows_10_language_interface_pack_x86_dvd_6846442.iso 261.37 MB 274071552
mu_windows_10_language_pack_x64_dvd_6846438.iso 1.27 GB 1370247168
mu_windows_10_language_pack_x86_dvd_6846439.iso 918.60 MB 963231744
Link to comment
Share on other sites

Не съм. По обяд минавах наблизо, но изобщо не се бях сетил за този лаптоп, честно казано. 10 дни го забравям, та днес реших чак. Ще го видя след малко, надявам се да стане хавата.

 

Edit: Братушките, както винаги, са на ниво. Благодаря на Пламен за линка. Свалих, качих на флашка, инсталирах, активирах и пей сърце...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Виж линка на plameni де - en_windows_10_enterprise_x64_dvd_6851151.iso 3.66 GB 3939235840

Това свалих и инсталирах с флашката 3.72. Заспа си перфектно. Аз имах подобен размер 10-ка, но не enterprise, ама къде го затрих... Може да е още на компа, но не го намерих снощи, та трябваше да се търси друго.

Важното е, че стана :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...