Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

vinetki.bg също е надежден със сигурност .

Но аз не разбрах, бгтолл (и като цяло АПИ) имат някакъв API, който позволява на лицензирани сайтове да продават от тяхно име ли? (съответно да боравят с базата им данни).

Единия сайт е регистриран днес. Аз бих искал да мога да видя някъде на централен сайт (бгтолл?) списък с тези уж лицензирани продавачи. Иначе според мен лично доверието в цялата работа спада драстично, и нещата приличат по-скоро на измама, поне дотогава (докато не се види някъде официално какви са тия) аз ги смятам за такива.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Много съм недоволен от Профилинк. И понеже са голяма и стабилна фирма се чудя дали проблемът не е в мен. 

1. Там където различните модули от дограмата се съединяват се вижда процеп, а като си сложиш ръката се усеща полъх.

2. между дограмата и подпрозоречната рамка се вижда, че има разстояние (свети)

Link to comment
Share on other sites

Профилинк е марка профил. Може да се монтира от всяка една фирма. Виж, ако монтажът ти е извършен от Теолинопласт, тогава можеш да се оплакваш от тях. В случая проблемът ти не е Профилинк /самата дограма/, а в монтажа и. Тоест който ти е извършил монтажа, той е за таковане. Профилинк е марка профили, като Veka, Trocal и т.н. Коя фирма ти е правила монтажа?

Link to comment
Share on other sites

Значи първият ти поуст горе, трябва да се поправи, а именно, че не си доволен от PlastMarket, а не от Profilink :)

Звъниш на PlastMarket /тея сефте ги чувам/ и ги наритваш, като почваш с това, че са некадърни, че не си оглеждат монтажите и да пратят някой кадърен, да си оправи простотиите, дето е натворил.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

В един идеален свят.....

И при мен скоро сменяха няколко големи дограми. Между връзките се слага една пластмасова лента именно за нещо като уплътнение. И аз виждам светлинка в горната част.

Както казах, ако живеехме в един идеален свят...

Тия дреболии поне са лесно поправими, силиконче да вкараш или нещо друго и става работата.

След един по-голям ремонт наскоро, аз вече претръпнах и свикнах за такива дреболии даже да не се оплаквам, защото нещата са трагични, работниците стават по-скоро раздразнителни и накрая си вършат работата още по-зле. Оплаквания към самата фирма са безсмислени, като всичко в Бг. Пробвах и това. Отношението към детайла в Бг е на потресаващо ниво. Може би аз съм такъв и гледам детайлите поне да са направени в поносими нива на качество. Вероятно спрямо колкото им плащат, и това е прекалено добре.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

В един идеален свят.....

И при мен скоро сменяха няколко големи дограми. Между връзките се слага една пластмасова лента именно за нещо като уплътнение. И аз виждам светлинка в горната част.

Както казах, ако живеехме в един идеален свят...

Тия дреболии поне са лесно поправими, силиконче да вкараш или нещо друго и става работата.

След един по-голям ремонт наскоро, аз вече претръпнах и свикнах за такива дреболии даже да не се оплаквам, защото нещата са трагични, работниците стават по-скоро раздразнителни и накрая си вършат работата още по-зле. Оплаквания към самата фирма са безсмислени, като всичко в Бг.

за съжаление съм съгласен.

То силикончето е ясно, мислех дали има нещо, което липсва - нещо, което са забравили да сложат или нещо, което умишлено е оставено да бъде свършено от друг вид хора, примерно строители с думите "това не е наша работа".

Link to comment
Share on other sites

Да, бе, ще мажа силикон по нова дограма :grin: Кофти са ви дограмаджиите. При мен ако има такова нещо, ще ги ритам доста. Имам доста дограма монтирана, никъде при подобна сглобка, нямам отзяване, камо ли отнякъде да ми свети или духа. Вие с какви фирми се занимавате, та намирате тези неща за нормални? Кои са тея монтажници, да дойдат при мен на обект, да видят кон боб яде ли..

Link to comment
Share on other sites

за съжаление съм съгласен.

То силикончето е ясно, мислех дали има нещо, което липсва - нещо, което са забравили да сложат или нещо, което умишлено е оставено да бъде свършено от друг вид хора, примерно строители с думите "това не е наша работа".

Еми тази пластмасова лента по дължината на връзката. Даже ми казаха, че други фирми дори нея не слагали. Ако двете части по повечето дължина се притискат относително плътно, може и да не разбереш дали има такава лента. А колко е ефективна не знам, или пък при мен не сложиха достатъчна дължина от нея за да стигне до горния край, не знам. И точно тия неща обикновено се забелязват впоследствие, а аз лично за точно такива дреболии съм по-склонен да си ги запълня за 2 минути сам, отколкото да си хабя нервите и разправии.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Да, бе, ще мажа силикон по нова дограма :grin: Кофти са ви дограмаджиите. При мен ако има такова нещо, ще ги ритам доста. Имам доста дограма монтирана, никъде при подобна сглобка, нямам отзяване, камо ли отнякъде да ми свети или духа. Вие с какви фирми се занимавате, та намирате тези неща за нормални? Кои са тея монтажници, да дойдат при мен на обект, да видят кон боб яде ли..

 

Не казвам, че не съм съгласен с теб. Но вече ги виках веднъж да оправят нивото на вратата на терасата като тогава още не се усещаше студенината и другото - не обичам да правя скандали. Искам да си го оправя, за съжаление в България трябва да разбираш от всичко.

Link to comment
Share on other sites

Монтажа е от PlastMarket

Наясно съм, че Профилинк е дограмата, а Теолинопласт са монтажисти.

Всъщност не, не си наясно. Профилинк произвеждат профилите, които не са най- доброто на Бг пазара, но в интерес на истината има и доста по-лоши.

Теолинопласт е фирмата им, която от профили произвежда дограма - нарязава се профила, слага му се обков, поръчва се и се монтират стъклата и целия комплекс се носи и монтира при клиента. Двете фирми уж са отделни, но като видиш как ползват един индустриален комплекс и е ясно :)

По описанието ти имаш два проблема - 1. е малоумно и некадърно монтиране на перваз под дограмата. 'Подпрозоречна рамка ' това е като дървен камък

2. Или лошо разкроен и залепен профил или супер крив монтаж - това е за духането 'където се съединяват'.

Извод - ако качиш снимки ще получиш по-адекватни 'съвети' :)

 

Link to comment
Share on other sites

Е, то от необичане да се правят скандали, се стига до това всеки да разбира от всичко, а и не е задължително да се вдигат скандали. Аз пък разсъждавам така - щом съм платил, ще получа това, за което съм платил. Не съм дограмаджия, не искам и нямам намерение да ставам. Затова си и плащам. Искам като платя за нещо, да го получа. Ако не го получа, този, на когото съм платил за дадена услуга или друго, бива приканен да си оправи нещата. Ако го стори и ги оправи - добре, ако не - го отнася по всички параграфи, след което пак идва и си оправя нещата, но с наведен нос и извиняващ се.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

По принцип си прав. Но така казано, човек ще си помисли, че светът е черно-бял, а той не е.

Малък пример - софтуера. Плащаш си за някакъв софтуер. Почти всеки shareware има 1г. безплатни ъпдейти. Доста бъгове се намират доста след тази година, или когато си решил да ползваш дадена функция. На 13-тия месец се оправя бъга. Но за да бъде оправено при теб това, ще трябва да си платиш следваща версия. Или бъговете при WIndows, които хич не са малко - нали не си наритал Microsoft :) ...

 

Отново, по принцип съм съгласен, но има стотици принципни примери, при които не получаваш това, за което си платил, и се налага нещо да довършваш и сам АКО искаш да е довършено до 100.0%. Да не говорим, че ако гледаме конкретната ситуация, в договора надали пише и е описано всичко до последния детайл, че да се знае точно за какво си платил и за кое не ;) . Това само по принцип го пиша, защото понякога крайностите при наритванията, за които чувам и от други хора, винаги има две страни.

Отново - ако за 2 мин. мога да си оправя нещо, го оправям, вместо загубата на нерви и време да викам някакви, дето и това няма да оправят като хората. Разликата в ресурсите, които ще загубя е в порядъци, и дори да се заинатя и да поема пътя с викането, това глобално няма да доведе до никакви последици, примерно да почнат за бъдещи клиенти да си вършат по-добре работата, говоря точно за разни дреболии. Други хора не могат да си дооправят такива неща за 2 минути, те са си за тях, ще викат майсторите отново, затова казвам, че всеки си преценя и има threshold, след който преценява, че му е по-изгодно да повика майстора или не, и т.н. Нервите и чакането понякога няма кой да ми го плати, ако е въпрос на 2-5 минути.

 

За силикона, никой не маже дограмата, а се вкарва в процепа, отвън изобщо няма да си личи.

Link to comment
Share on other sites

Платих си 99$/ месец, за да гледам клипчета на тема онлайн покер. - https://www.runitonce.com

Направили са го да не може лесно да си свалиш клипчето и хамалогията да си записвам екрана със OBS ми се струва неефективна.

колегата  vinyl_master  ми беше помогнал преди няколко години как да ги свалям, но в момента не мога да се справя сам.

Влизаше се в кода на страницата и там търсех "div class" на видеото и после  на Елементс излизаше линк, чрез който си свалях клипчето на мп4 формат - супер елегантно решение, което в момента не успявам да осъществя.

 

Дай ми линк към някво видео точно за да видя и ще ти пиша пак.

Link to comment
Share on other sites

Къде и кой може да ми препоръчате за личен доктор?По възможност в широкия център.
На мен ми препоръчаха Иван Станчев в ДКЦ V в Тракия. Много говори, има много хора при него винаги, пуши в кабинета, но има познати из болницата и ако ти трябва друг доктор ще те прати в кабинет. Изглежда ми сякаш си разбира от работата, но аз съм го ползвал единствено за рецепти по НЗОК. Веднъж ходих за друг случай и за 1 мин ми каза какво ми е и при кой да ида. Между другото той се води детски лекар. От гледна точка на това - ходи по-рано и първо преглежда малки деца. Дойде ли малко дете - влиза с приоритет. Само деца могат да си запишат час. Възможно е да не иска да взема повече пациенти, защото както ти казах - пред неговия кабинет винаги чакат поне 10-15 човека. Кофти е от тая гледна точка - един цял ден ти отива при него.
Link to comment
Share on other sites

На мен ми препоръчаха Иван Станчев в ДКЦ V в Тракия. Много говори, има много хора при него винаги, пуши в кабинета, но има познати из болницата и ако ти трябва друг доктор ще те прати в кабинет. Изглежда ми сякаш си разбира от работата, но аз съм го ползвал единствено за рецепти по НЗОК. Веднъж ходих за друг случай и за 1 мин ми каза какво ми е и при кой да ида. Между другото той се води детски лекар. От гледна точка на това - ходи по-рано и първо преглежда малки деца. Дойде ли малко дете - влиза с приоритет. Само деца могат да си запишат час. Възможно е да не иска да взема повече пациенти, защото както ти казах - пред неговия кабинет винаги чакат поне 10-15 човека. Кофти е от тая гледна точка - един цял ден ти отива при него.

Ванката е пич, аз го познавам лично! Имайте предвид, че при почти всички лични лекари има доста хора... Аз лично за себе си съм намерил идеалния вариант, но там има 4-5 пъти повече хора на опашка от при Ванката, но аз така или иначе ги ползвам просто за документи и направления :)

Link to comment
Share on other sites

Да, пич е.

 

Като сме отворили темата, някой сблъсквал ли се е с деневилация от 2-3 см и какви варианти за лайсни има, т.к. по стандарт такива били само за индустриялни помещения.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми препоръчаха Иван Станчев в ДКЦ V в Тракия. Много говори, има много хора при него винаги, пуши в кабинета, но има познати из болницата и ако ти трябва друг доктор ще те прати в кабинет. Изглежда ми сякаш си разбира от работата, но аз съм го ползвал единствено за рецепти по НЗОК. Веднъж ходих за друг случай и за 1 мин ми каза какво ми е и при кой да ида. Между другото той се води детски лекар. От гледна точка на това - ходи по-рано и първо преглежда малки деца. Дойде ли малко дете - влиза с приоритет. Само деца могат да си запишат час. Възможно е да не иска да взема повече пациенти, защото както ти казах - пред неговия кабинет винаги чакат поне 10-15 човека. Кофти е от тая гледна точка - един цял ден ти отива при него.

Благодаря за инфото,но търся както писах в широкия център.Последната година две стана много тегаво със сегашния ми личен лекар.Очевидно не може да обслужи пациентите си,за всичко трябва да се записва час,а сега примерно я търся  и не вдига.Като се разболея и трябва да предоставя болничен пред работодателя става малко невъзможна мисия.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...