Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 ng/mL (5 mcg/L)

 

Източник:

Българското МВР работи с полеви тестове за наркотици по слюнка, които могат да установят наличие на седем от най-често употребяваните видове наркотици, когато те са над определена гранична концентрация /cut-off/, а именно:

амфетамин – 50ng/mL; метаамфетамин -35 ng/mL; кокаин – 20 ng/mL; OPI /морфин/- 20 ng/mL; активната съставка на канабис THC – 5 ng/mL; диазепам – 15 ng/mL; метадон – 20 ng/mL/

 

Link to comment
Share on other sites

Ако искам, като частно лице, да подам оплакване срещу ОЛХ за избирателно модериране на обявите в платформата, към КЗП ли трябва да се обърна или към КЗК?

 

Една обява се модерира и сваля от показване (без да нарушава написаните правила), докато сходни, че и нарушаващи правилата повече обяви на други потребители - седят.

Link to comment
Share on other sites

Ако искам, като частно лице, да подам оплакване срещу ОЛХ за избирателно модериране на обявите в платформата, към КЗП ли трябва да се обърна или към КЗК?

 

Една обява се модерира и сваля от показване (без да нарушава написаните правила), докато сходни, че и нарушаващи правилата повече обяви на други потребители - седят.

Освен тях друг едва ли ще може да ти помогне. Сайтът си е техен и ако решат могат да си го модерират по какъвно начин решат!

Link to comment
Share on other sites

Към тях трябва, да. Плащаш ли за тази обява?

  

 

Може да се каже, че плащам, защото платих пари, за да в публикуват.

Към кои тях? КЗП или КЗК? :)

 

Освен тях друг едва ли ще може да ти помогне. Сайтът си е техен и ако решат могат да си го модерират по какъвно начин решат!

Ами, прилагат собствените си правила избирателно. Това не би трябвало да е коректно?

Link to comment
Share on other sites

Може да се каже, че плащам, защото платих пари, за да в публикуват.

Към кои тях? КЗП или КЗК? :)

 

Ами, прилагат собствените си правила избирателно. Това не би трябвало да е коректно?

 

Ангеле, все едно някой нас да ни съди за това как прилагаме собствените си Правила... Основание ЙОК. Не съм чел там правилата - признавам, плащам дълго време за моя обява, но вече спрях, защото лъжат по други, доста по-мръсни и долни схеми. Плащаш да си топ обява и си на трета страница примерно... Мошеници от класа. Погледни ако изобщо ти се занимава пише ли нещо там за Хайд парк. Със сигурност някъде го има. 

Link to comment
Share on other sites

Може да се каже, че плащам, защото платих пари, за да в публикуват.

Към кои тях? КЗП или КЗК? :)

Щом си платил е добре. Един вид си платил за услугата която предлагат. Обаче пък ако си платил от името на фирмата, не знам. По принцип между фирми споровете се решават в съда. Иначе ако е от лична сметка: КЗП. Не знам дали не можеш да се оплачеш и на комисията за защита от дискриминация. Знам, че малко странно звучи, но знам за подобен случай в който са се намесили.
Link to comment
Share on other sites

@w00x не ги ебе особено, модерират май само при:

- актуализиране на обявата с нови инфо/ снимки;

- рапорт от друг потребител.

 

При публикуване на обява контрола граничи с нулев.

Link to comment
Share on other sites

Публикувах я и веднага я модерираха.

Публикувал съм сумати обяви,безплатни при това и никакъв интерес до сега от администраторите...Да се оплачеш няма на кой,кзк такава дреболия няма да ги развълнува ама грам.Казваш че са я модерирали,а след това публикуваха ли я?

Link to comment
Share on other sites

Модерирарено им се състои в спиране на обявата и пускане на съобщение за нередността.

 

Идеята е, че обявата не нарушава правилата, а дори и да нарушаваше, има стотици обяви за същия тип продукт, които “нарушават” правилата по абсолютно същия начин, но си седят.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, снощи ми репатрират колата на наказателния паркинг. Отидох, взех си я, платих си 60 лв и престоя, онзи ми записа данните от личната карта в някакъв дневник, разписаха се и това беше. Въпросът е да очаквам ли някакви допълнителни честитки от КАТ или общината да ми бъдат изпратени по пощата или ми се е разминало?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, снощи ми репатрират колата на наказателния паркинг. Отидох, взех си я, платих си 60 лв и престоя, онзи ми записа данните от личната карта в някакъв дневник, разписаха се и това беше. Въпросът е да очаквам ли някакви допълнителни честитки от КАТ или общината да ми бъдат изпратени по пощата или ми се е разминало?

Ти си си платил глобите при взимането на колата, няма какво да ти пращат повече :)

Link to comment
Share on other sites

Как се доказва, че колата е освободена от данък на основание ТЕЛК над 50% на нейният собственик (Чл.58, ал.1, т.4) при Годишен Технически Преглед?

Link to comment
Share on other sites

Как се доказва, че колата е освободена от данък на основание ТЕЛК над 50% на нейният собственик (Чл.58, ал.1, т.4) при Годишен Технически Преглед?

 

Отиваш в данъчното до хотел Лайпциг, подаваш заявление с нужните документи и ТЕЛК решения, плащаш 3 лв и след 7 дни отиваш да си вземеш бележка, на която пише, че за настоящата година, данък за автомобила не се дължи. После бележката я представяш на техническия преглед.

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в данъчното до хотел Лайпциг, подаваш заявление с нужните документи и ТЕЛК решения, плащаш 3 лв и след 7 дни отиваш да си вземеш бележка, на която пише, че за настоящата година, данък за автомобила не се дължи. После бележката я представяш на техническия преглед.

 

Благодаря. Става ли, ако колата е в друга община регистрирана?

Нали трябваше да имат онлайн връзка центровете за годишен технически преглед и информацията за платен данък към общината?

 

Ако направиш онлайн справка каква изформация връща за автомобила?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да имат, но не е сигурно. Жената в данъчното ми каза преди година, че уж имат, но по-добре с бележка, защото разни хора са ги връщали.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да имат, но не е сигурно. Жената в данъчното ми каза преди година, че уж имат, но по-добре с бележка, защото разни хора са ги връщали.

Точно затова си го плащам на каса и си пазя бележката.

 

Момчетата, при които минавам прегледа си са ми споделяли същия горчив опит. Даже единия, който работи там каза, че като е трябвало да минава преглед на неговия автомобил онлайн системата е била паднала. Той си го е платил онлайн и няма бележка :) И да не си е направил преглед.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Въпрос  с повишена трудност. Над който няколко доста компетентни хора се блъскаха.

Искам да използввам VPN, обаче имам нужда няколко програми да работят през VPN, а останали да не са. В момента проблема е решен малко профански с две отделни PC-та + 3 монитора, които се контролират от една мишка. Моето желание беше да се прави само с 1 PC, обаче се оказва доста трудно. Представях си примерно да се инсталира под някаква форма 2 уиндоуса и единия да работи с VPN само. Защото е май невъзможно да се зададе VPN да работи само с Х на брой програми. 

 

Играя онлайн покер и има зали, които заради регулациите в България не приемат много добродушно нашенци. Има такива, които са регулирани те пък не приемат VPN. Има и трети, които приемат и двете. А бе с две думи пълна каша, та сме принудени да търсим такива решения.

 

Ще черпя много ако се намери решение.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос  с повишена трудност. Над който няколко доста компетентни хора се блъскаха.

Искам да използввам VPN, обаче имам нужда няколко програми да работят през VPN, а останали да не са. В момента проблема е решен малко профански с две отделни PC-та + 3 монитора, които се контролират от една мишка. Моето желание беше да се прави само с 1 PC, обаче се оказва доста трудно. Представях си примерно да се инсталира под някаква форма 2 уиндоуса и единия да работи с VPN само. Защото е май невъзможно да се зададе VPN да работи само с Х на брой програми. 

 

Играя онлайн покер и има зали, които заради регулациите в България не приемат много добродушно нашенци. Има такива, които са регулирани те пък не приемат VPN. Има и трети, които приемат и двете. А бе с две думи пълна каша, та сме принудени да търсим такива решения.

 

Ще черпя много ако се намери решение.

Правиш виртуална машина на това ПЦ и тя да работи през VPN?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...