Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Зависи колко си претенциозен. Реално, до 200лв няма особена разлика между една и друга марка. Вкъщи съм с ей това Arielli и съм доста доволен - прави си супер кафе.

Ако имаш повече изисквания - търси нещо от 350 нагоре. Но не се подлъгвай по евтините автомати - не си заслужават.

 

А относно машините с капсули - не мерси. Прекалено много боклук за едно кафе, без да броим, че нямаш особено голям избор. А и капсулите излизат в пъти по скъпо по сравнение с нормално кафе от рода на Kimbo Gold, Lavazza.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

... без да броим, че нямаш особено голям избор. А и капсулите излизат в пъти по скъпо по сравнение с нормално кафе от рода на Kimbo Gold, Lavazza.

Избирам от над 15 вида/комбинации. Не купувам от БГ и за последната ми поръчка цената излезе под 50 ст. за кафе, а това определено не е "в пъти по скъпо".

Link to comment
Share on other sites

Свободна продажба, капсули Неспресо или Нескафе излиза по около 60-65 ст. на брой. По сравнение, с 250 грама мляно кафе за около 8-9лв правиш към 20-25 кафета на цена 30 до 40 ст. Да не говорим, че освен Нескафе, други капсули трудно можеш да намериш в магазина под вас. Та - всеки сам си решава. :) 

Link to comment
Share on other sites

...Да не говорим, че освен Нескафе, други капсули трудно можеш да намериш в магазина под вас. 

 

По стечение на обстоятелствата, точно в магазина под нас, освен Nespresso, се предлагат съвместими капсули на Lavazza, Kimbo, Xpresso, Palombini и Motta  :D

Естествено, че цените им не ми харесват и затова съм пазарувал от тях (по чехли) само веднъж, когато имах забавена доставка.

Link to comment
Share on other sites

По стечение на обстоятелствата, точно в магазина под нас, освен Nespresso, се предлагат съвместими капсули на Lavazza, Kimbo, Xpresso, Palombini и Motta  :D

Естествено, че цените им не ми харесват и затова съм пазарувал от тях (по чехли) само веднъж, когато имах забавена доставка.

 

Значи си късметлия :D Иначе, цената в магазина е брадва :D А аз просто нямам нерви да мисля и за кафето кога ще свърши, та за това - пакетче.

Link to comment
Share on other sites

Някъде изкупуват ли стари батерии от UPS-и? Ориентировъчна цена?

Преди година и нещо до Маркита, в магазина за акумулатори, по 0.9лв. на бр. Сега не знам как е.

Link to comment
Share on other sites

Кафемашина до 200лв препоръки?

 

Нещо от машините на Делонги с хватка. Което и да вземеш, няма да сбъркаш, ако ще и най-евтините на външен вид за около 130лв. Като модели бяха EC нещо си. Май имах EC155 преди години. То още я имам, но не е при мен да видя точния модел.

Иначе може да дебнеш роботите на Делонги или Саеко, които пускат на промо в ЕМаг, например. Последно взех на 418 робот Делонги, който прави чудно кафе и едно кафе излиза около 12ст. при цена на килограм Чибо Милано 16лв. Откакто взех робот, съм се отказал от тея с хватките, та вече имам три робота - два Делонги и един Филипс Саеко.

Link to comment
Share on other sites

Зависи колко си претенциозен. Реално, до 200лв няма особена разлика между една и друга марка. Вкъщи съм с ей това Arielli и съм доста доволен - прави си супер кафе.

Ако имаш повече изисквания - търси нещо от 350 нагоре. Но не се подлъгвай по евтините автомати - не си заслужават.

 

А относно машините с капсули - не мерси. Прекалено много боклук за едно кафе, без да броим, че нямаш особено голям избор. А и капсулите излизат в пъти по скъпо по сравнение с нормално кафе от рода на Kimbo Gold, Lavazza.

Когато не е на джезве, направено със съответния майсторлък... weбем ти и помията, пък ако ще и да е от дядомразовски клас!

 

С какво да е канче и смислено кафе, плюс елементарни познания. Може да се направи напитка, дето и измишльотина от емнаесе К не може да я направи!

Link to comment
Share on other sites

Спрях се на DeLonghi EC 146 B. Не ми се харчи голяма сума. Пил съм много кафета от машини за 150лв и от 650лв и ми е малко неоправдано даването на пари. Да не говорим за 1к+ машините.

Щях да си пия нескафе, ако не беше толкова вредно.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Моята е същата на външен вид, но е с някакви иноксови истории. Прави много добро кафе с МНОГО голям каймак. Внимаваш да не слагаш много ситно смляно кафе, защото ще запушиш дюзата на цедката и после трябва да я разглобиш. Не, че е сложно, но е дразнещо. Всичко друго и е ток. Ползвах я над 10 години и още си е ок. И друго - не сипваш чешмяна вода. Или през кана Brita или минерална. Чешмяната в Пловдив е всичко друго, но не и вода - котлен камък, да си ебе меча.

Link to comment
Share on other sites

Спрях се на DeLonghi EC 146 B. 

 

 И друго - не сипваш чешмяна вода. Или през кана Brita или минерална. Чешмяната в Пловдив е всичко друго, но не и вода - котлен камък, да си ебе меча.

В предишна фирма ползвахме по-старите модели. Ползваха се с чешмяна вода и изкарваха по 4-5г. 

 

sasshko ако искаш да я ползваш дълги години послушай Lucky Luciano. Другият вариант е периодично да я чистиш от котления камък. 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

В предишна фирма ползвахме по-старите модели. Ползваха се с чешмяна вода и изкарваха по 4-5г. 

 

sasshko ако искаш да я ползваш дълги години послушай Lucky Luciano. Другият вариант е периодично да я чистиш от котления камък. 

Израстнал съм в Кичука и водата беше по- добре. В момента в Кършиака е АД. И се принудих да си купя БРИТА, така че няма да е проблем.

 

159лв най- ниската цена от https://technika.bg/product/18785/kafemashina-delonghi-ec-146-v.html

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

 

В предишна фирма ползвахме по-старите модели. Ползваха се с чешмяна вода и изкарваха по 4-5г. 

 

sasshko ако искаш да я ползваш дълги години послушай Lucky Luciano. Другият вариант е периодично да я чистиш от котления камък. 

 

 

Израстнал съм в Кичука и водата беше по- добре. В момента в Кършиака е АД. И се принудих да си купя БРИТА, така че няма да е проблем.

 

159лв най- ниската цена от https://technika.bg/product/18785/kafemashina-delonghi-ec-146-v.html

Поръчах от техника един Гофретник и след 3 дена се обадиха да кажат че го няма. Много магазини правят така - предлагат стоки, които ги нямат така че те съветвам да се обадиш предварително.
Link to comment
Share on other sites

От Техника.бг имам 4-5 неща поръчани, като отначало подходих с много резерви, но си изпълниха всичко преди крайния срок и всичко беше заводска запечатка. Нямам забележка към тях.

 

Някъде към Брани поле, правели подматрачни рамки? Някой да знае? Всичко имам, рамка нямам. Трябва да е метална, защото спалнята ще е с повдигащ механизъм? Гледам на Дон Алмохадон, на РосМари и не знам на кой си още. Някой да минал по тоя път скоро? Тея РосМари май били пловдивски или имали някъде си до Маркита магазин.

 

Та мнения?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Платих си 99$/ месец, за да гледам клипчета на тема онлайн покер. - https://www.runitonce.com

Направили са го да не може лесно да си свалиш клипчето и хамалогията да си записвам екрана със OBS ми се струва неефективна.

колегата  vinyl_master  ми беше помогнал преди няколко години как да ги свалям, но в момента не мога да се справя сам.

Влизаше се в кода на страницата и там търсех "div class" на видеото и после  на Елементс излизаше линк, чрез който си свалях клипчето на мп4 формат - супер елегантно решение, което в момента не успявам да осъществя.

Link to comment
Share on other sites

Някакви текущи намаления из компютърните сайтове, от където да мога да се сдобия с GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC на по-добра цена?
https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/gigabyte/geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128bit-pcie-gv-n105toc-4gd-p350968769/

Link to comment
Share on other sites

Почнаха да се роят сайтовете за продажба на винетки, винетки.бг, е-винетка.бг, бгтолл.бг (уж официалния)...

Какво е това, да не е някаква измама (защото са близки домейните) и кой е официалния сайт, бгтолл ли? Много мразя такива работи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...