Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Климатикът ми работи на 22dB.

 

Няма ли как да се реши проблемът без допълнителни уреди? Знам, че на дограмите се слагат едни отвори, за да се реши проблемът с влагата, но няма как да сложа такъв вече. Ако кондензът е причинен от някакъв отвор/процеп някъде - да го търся и да го запушвам.

 

Преди нямах такъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Климатикът ми работи на 22dB.

 

Няма ли как да се реши проблемът без допълнителни уреди? Знам, че на дограмите се слагат едни отвори, за да се реши проблемът с влагата, но няма как да сложа такъв вече. Ако кондензът е причинен от някакъв отвор/процеп някъде - да го търся и да го запушвам.

 

Преди нямах такъв проблем.

Какви са ти стъклопакетите Бяло/Бяло, Бяло/Ка, Бяло/4ри сезона или някакъв друг вид?

 

Ако е Бяло/Бяло винаги ще го има изпотяването. 

Малко вероятно ако всички се изпотяват, но изпуснал стъклопакет също е вариант.

 

Link to comment
Share on other sites

Алуминиеви са от преди доста години. Двойни са.

Струва ми се, че усещам някакъв слаб студен повей като седя в покой до прозореца, но не мога да го локализирам ако има такъв.

Може да е просто студът, който излъчват дограмата и прозорците.

Link to comment
Share on other sites

Алуминиеви са от преди доста години. Двойни са.

Струва ми се, че усещам някакъв слаб студен повей като седя в покой до прозореца, но не мога да го локализирам ако има такъв.

Може да е просто студът, който излъчват дограмата и прозорците.

Ако е от отваряемото крило най-лесно сложи лист хартия и го затвори. При дърпане ако уплътнява добре листа трябва да се скъса.

 

Вариант е да пробваш със свещ или запалка. Ако вее отнякъде ще си проличи на пламъка. Още по-добре във ветровито време ще си личи осезаемо.

Link to comment
Share on other sites

Алуминиеви са от преди доста години. 

 

Моите съболезнования. Като ги смениш, може и да се оправиш. Алуминий за халета и складове - у дома не.  

Link to comment
Share on other sites

За пречиствателите, бях се спрял на Шаоми, най-вече заради управлението през Wi-Fi и приложението. Възпря ме единствено въпроса дали ще успявам да му набавям консумативи. Цената е по-средата между Филипсите с и без ГСМ модул

Link to comment
Share on other sites

За пречиствателите, бях се спрял на Шаоми, най-вече заради управлението през Wi-Fi и приложението. Възпря ме единствено въпроса дали ще успявам да му набавям консумативи. Цената е по-средата между Филипсите с и без ГСМ модул

 

Преди да взема Филипс-а и аз се бях спрял на Шиоми. Отказа ме факта, че прочетох доста ревюта, които се обединяваха около мнението, че бюджетните модели не създават достатъчно силен въздушен поток и реално "въртят" само въздуха около себе си, което ги прави неподходящи за големи помещения. 

При Филипса няма такова нещо: холът ми е 23 м3 и на най-силната степен превърта въздуха за минути. 

ГСМ модула не е кой знае какво, на мен лично не ми е от голяма полза, ползвам го, защото го имам, а не защото ми трябва толкова. Има смисъл от него за жилище, в което не се живее постоянно: ако те е нямало една седмица да си пуснеш уреда през телефона 2 часа преди да се прибереш, примерно. Иначе може и без него.

Като цяло личното ми мнение е, че Филипс имат най-доброто съотношение цена/качество в бюджетния клас.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като стана дума за подобряване качеството на въздуха - някой има ли идея за преносимо устройство, което надежно да направи профил на качестовото на въздуха? 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Тъй като стана дума за подобряване качеството на въздуха - някой има ли идея за преносимо устройство, което надежно да направи профил на качестовото на въздуха?

airbg.info

Можеш да си го сглобиш с powerbank и gps. Не е нужно да качваш на сайта, просто ползвай компонентите.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за предложението. Всъщност търся нещо преносимо на което не искам да му мисля дали някой кабел му се е разкачил. Като че ли нещо подобно на това:

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B07H8WXYZ8/ и ми се ще да има връзка през блутоод за да мога да си изградя някаква статистика на телефона.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

За подобряване на въздуха, трябва да живеете на село. Тук е леш и ще продължи да е леш. Още малко и ще си бия камшика от Пловдив... Мързи ме да ремонтирам къщата, обаче...

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте банка, в която бюрократщината и нуждата често да се ходи на крака за активиране на различни неща, да е сведена до минимум.

От ПИБ вече не съм доволен. Един софтуерен токън вече ходя два пъти, и чакането е СУПЕР изнервящо за мен, постоянно има по 5-6 човека и по 3-ма на бюрата, и чакането е минимум по половин-един час. Вече ми писна.

Смяна на телефонен номер в е-банкирането - 24 часа, през което време ми беше отрязан достъпа до него. Вместо в самото е-банкиране да мога да си сменям тия неща, а там мога да сменям само едно нещо от личните данни - адрес!

 

Да може да си изкарам виза електрон която да се регистрира в пейпалове, ипеи и т.н. Да няма извънземна такса поддръжка на сметка (текущо ПИБ 2 лв). Подмяна на дебитна карта поне на 3 години както съм сега, че Райфайзен примерно е на 2г. Удобно е-банкиране с sane процедури по откриване на токъни, смяна на информация и т.н. Вече 15-тина години с ПИБ, само защото имат клон близо до нас.

Link to comment
Share on other sites

Tedy - що не пробваш с виртуална банка като Revolut или TransferWise? Безплатна подръжка, мастъркард, безброй виртуални карти, примамлив обменен курс, 24-съпорт и пълен контрол кой, кога, и как може да тегли пари.

 

Ползвам ги от година и съм изключително доволен.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

От известно време вградените карти на Google в сайтовете не се визуализират нормално.Ползвам Firefox.Това от браузера ли е или някаква промяна в условията от търсачката?

Link to comment
Share on other sites

За подобряване на въздуха, трябва да живеете на село. Тук е леш и ще продължи да е леш. Още малко и ще си бия камшика от Пловдив... Мързи ме да ремонтирам къщата, обаче...

 

Е не е пък да нямаш опит с ремонтите, тъкмо да не губиш тренинг. :D 

 

Тук въпроса е малко 50:50, зимата по селата като подпалят каквото имат налично, няма пак да е от най-чистия въздух. Ако пък е село в равнината, като натисна инверсията съвсем ще е даже и по-зле сигурно.

Link to comment
Share on other sites

А, да губя тренинг. Няма такъв филм при мен. Само мазачи нямам, но реално за там няма да ми трябват, тоест имах, но баш бригадирът им от Раковски, реши, че може да изкара едни много бързи пари, та накрая изпи водата, защото не можа да си спази срока, та не взе всичките пари. А къщата е за дограма, външна изолация, подмяна на ВиК и ел, което е възможно най-лесното.

Проблем ще ми е покривът, защото такова нещо не съм правил и опит имам точно 0. А за да започна да го правя, трябва да съм наясно с технология, материали и т.н., тоест никога не бих хванал някой, заради черните очи, да ми прави нещо, което първо не ми е ясно, второ е достатъчно скъпо, че да си правя експерименти. Другият вариант е да се строи къща в друго село, където има проект, вече изградена ограда и двоен гараж. Едното село е балканско, другото полско и едното и друго има предимства...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте банка, в която бюрократщината и нуждата често да се ходи на крака за активиране на различни неща, да е сведена до минимум.

От ПИБ вече не съм доволен. Един софтуерен токън вече ходя два пъти, и чакането е СУПЕР изнервящо за мен, постоянно има по 5-6 човека и по 3-ма на бюрата, и чакането е минимум по половин-един час. Вече ми писна.

Смяна на телефонен номер в е-банкирането - 24 часа, през което време ми беше отрязан достъпа до него. Вместо в самото е-банкиране да мога да си сменям тия неща, а там мога да сменям само едно нещо от личните данни - адрес!

 

Да може да си изкарам виза електрон която да се регистрира в пейпалове, ипеи и т.н. Да няма извънземна такса поддръжка на сметка (текущо ПИБ 2 лв). Подмяна на дебитна карта поне на 3 години както съм сега, че Райфайзен примерно е на 2г. Удобно е-банкиране с sane процедури по откриване на токъни, смяна на информация и т.н. Вече 15-тина години с ПИБ, само защото имат клон близо до нас.

Уникредит мисля ще ти покрият изискванията. Една от основните причини да ги избера е, че не обичам да ходя до клонове и да си губя времето. Не мога да се сетя нещо за което да ми се налага да ходя до клон, а съм човек който използва много активно и карти и интернет банкиране.
Link to comment
Share on other sites

Дори когато си смениха системата със сертификатите? Имаше нещо, за което искаха да ме разходят, но така и не им се случи и в момента не мога да банкирам от компа, а само през телефона. Това е за фирмената сметка де...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Дори когато си смениха системата със сертификатите? Имаше нещо, за което искаха да ме разходят, но така и не им се случи и в момента не мога да банкирам от компа, а само през телефона. Това е за фирмената сметка де...

Нямам си на идея за тази промяна. От години използвам сертификат издаден от сайта им. Всъщност ползвах, защото вече не използвам. Просто няма смисъл от него. Използвам банкиране и подписване от телефона. Много е удобно понеже не си зависим от компютъра през който ще нареждаш превода.
Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте банка, в която ...

 

Уникредит.Ползвам ги активно,освен това и работя с тях.Най-развита клонова мрежа/другата с такава е  ДСК/.Читаво банкиране през смартфон,не ти трябва изобщо компютър за нищо,ако искаш все пак има в приложението им удобен цифров токен,няма сертификати в браузъри и тн.Самото приложение има доста полезна екстра-блокиране на карта в реално време.Из града на доста места има вече автоматични центрове,денонощно може да си правиш вноски,тегления,преводи и тн.Ако се наложи,има работещи клонове и в събота до към 18ч. Другата банка която ползвам е ДСК.Заедно с Уникредит имат най-много офиси,Банкирането им по мое мнение е най-доброто в БГ,имат собствен картов център-останалите банки разчитат на Борика.Цифров хардуерен токен,виртуални карти Виза и тн.Недостатък за мен са тромавите им клонове лъхащи на късен соц...

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна преди да се е опарил някой - Уникредит са вероятно най-скъпата банка в страната. И без почти никакво покритие на скъпотията в ПЪТИ спрямо други банки. 

Link to comment
Share on other sites

Това е така, да. Аз съм на някакъв корпоративен пакет, който плащам еднократно. 108лв., в които са ми таксите за годината и по 4 платежни на месец, нещо такова...

Като правих тази фирма, имахме някакви неуредени отношения с Уникредит, та ми предложиха този пакет, на който още съм. Реално ми се падат под 10лв./месец и съм ок. Не мисля, че другаде ще платя по-малко. Иначе редовните им условия са ад. Плюс е, че нямат такса теглене от банкомат, докато всички други, доколкото знам, имат. 

Link to comment
Share on other sites

Плюс е, че нямат такса теглене от банкомат, докато всички други, доколкото знам, имат. 

 

Аз съм на ПИБ. Имам Виза и Мастъркард.

Мастъркард картите нямат такса за теглене от никой банкомат в страната, без значение на коя банка е.

Виза картата ми е добавена към пакет за 3лв на месец. Пакетът ми дава:

  • безплатни СМСи при транзакции
  • безплатно теглене от всички банкомати на всички банки с картата, добавена в пакета.
  • без такси за интернет банкиране
  • безплатно токен устройство за онлайн банкиране
  • безплатни неограничени трансфери чрез онлайн банкирането към клиенти на банката
  • безплатни неограничени трансфери чрез онлайн банкирането към собствените ми сметки.
  • 2 безплатни превода към клиенти на други банки през онлайн банкирането

Аз лично съм много доволен от тези условия конкретно.

 

Има нещо друго, от което в момента не съм доволен, но няма да навлизам в подробности, защото ще е извън темата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...