Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

И в ПИБ имам, но скоро ще ги зарежа. Кредитна имам там, седи си пълна и е удобна. Дебитната е с някаква идитоска такса от 2лв./месец, отделно при теглене ми взимат 20ст., което не е ок за мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Още един път да се обадя, че ме гризе иначе съвестта - абе вие нормални ли сте да държите пари в банката на Георгиус Георгиу? 

Link to comment
Share on other sites

И в ПИБ имам, но скоро ще ги зарежа. Кредитна имам там, седи си пълна и е удобна. Дебитната е с някаква идитоска такса от 2лв./месец, отделно при теглене ми взимат 20ст., което не е ок за мен.

 

Някаква грешка имаш. :) Дебитната на Мастъркард е 1лв на месец и няма такси от никой банкомат, както съм написал горе.

Виза-та е с такса за теглене от банкоматите.

 

Ето я Мастъркард: https://www.fibank.bg/bg/debit-mastercard/page/3301#nasheto-predlojenie

Ето я Виза: https://www.fibank.bg/bg/page/2827#nasheto-predlojenie

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна преди да се е опарил някой - Уникредит са вероятно най-скъпата банка в страната. И без почти никакво покритие на скъпотията в ПЪТИ спрямо други банки.

Уникредит ми спестяват по 1000 лева на година от такса за теглене в чужбина, спрямо другите банки. При техните карти няма такса когато теглиш от банкомат на групата. При абсолютно всички други банки е фиксирана сума + процент. Иначе за някои неща имат абсурдни такси. Най - новото е някакви безумни такси за теглене от каса. Не че ще отида доброволно да тегля от каса, но все пак.

Иначе и аз се чудя как има хора които да са в ПИБ и да са спокойни за парите си.

Link to comment
Share on other sites

Уникредит ми спестяват по 1000 лева на година от такса за теглене в чужбина, спрямо другите банки. При техните карти няма такса когато теглиш от банкомат на групата. При абсолютно всички други банки е фиксирана сума + процент. Иначе за някои неща имат абсурдни такси. Най - новото е някакви безумни такси за теглене от каса. Не че ще отида доброволно да тегля от каса, но все пак.

Иначе и аз се чудя как има хора които да са в ПИБ и да са спокойни за парите си.

 

Има нещо такова, да ти кажа. Когато съм в Турция, ако плащам с Visa на Уникредит, нямам никакви такси, докато с Visa на FIBANK имам някакви проценти винаги! Ще ги разкарам, но ще видим кога ще ми остане време да ида до отсреща...

Link to comment
Share on other sites

Има нещо такова, да ти кажа. Когато съм в Турция, ако плащам с Visa на Уникредит, нямам никакви такси, докато с Visa на FIBANK имам някакви проценти винаги! Ще ги разкарам, но ще видим кога ще ми остане време да ида до отсреща...

Това с плащането е едно на ръка. Аз говоря за банкомат. Постоянно тегля пари: за наем, за сметки, за ежедневни разходи и т.н. Винаги когато мога плащам с карта, но по - голямата сума ми е в брой(за съжаление). Смятай ако трябва да платя примерно 3 евро + някакъв процент(над 1%) при всяко теглене на банкомат...
Link to comment
Share on other sites

Защото държавата не ми гарантира влоговете.

Хмм, това не знам до колко е вярно. Например сметките на Revolut са в Lloyds Bank и си имат IBAN към тях.

Да кажем, че Револют фалира, то сметките на потребителите си остват непокътнати, т.е., те нямат контрол върху тях.

 

В случай, че Лойдс фалира, тогава май не е много ясно какво би се случило.

 

Какъв ви е опита с http://www.sgeb.bg? На времето банката имаше смислени услуги на разумни цени.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Всех един конвектор от HomeMax; не е развален, но не отговаря на истината, а и парите не са му малко и искам да им го върна и да ми възстановят парите.

-Знам, че има някакъв закон за право на клиента, да върне закупена стока в рамките на 14 дни, която не покрива изискванията му. Но ме интересува някакъв съвет, какво да кажа и с какви проблеми бих се сблъскал.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

-А имаш ли опит с връщане на закупена стока?

Дават го да отоплява 20кв стая, а моята е 12кв. и разликата с него и без него е 1-2 градуса.

Link to comment
Share on other sites

  Малко информация по темата!

-Звъннах на Комисията за защита на потребителите и ми отговориха, че мога да се позова на закон, само, когато стоката е повредена; не отговаря на техническите изисквания на поръчано-получено и то онлайн, а всичко останало се води, търговска гаранция и е услуга на търговския обект, само при добро желание от тяхна страна..

-Звъннах в магазина и ми казаха, че пари няма да ми върнат, а ще ми дадат ваучер...

Та така... просто писах информативно, да знаете.

Link to comment
Share on other sites

В Пратикер е същото, искахме да купуваме стока от тях, която не знаехме дали ще ни върши работа. Още в магазина питахме да я купим, да пробваме и след час да я върнем ако не става. Казаха, че пари не връщат, взимаш друга стока със същата стойност или по-скъпа.

Link to comment
Share on other sites

Що не се пробвате с виртуалните банки по горе?

Освен,че не са гарантирани от държавата при фал ще гониш Михаля образно казано.Случвало ми се е няколко пъти да оспорвам транзакции,на моя карта и на майка ми-бяха и преточили нейната...за някои неща просто си трябва физически офис на съответната банка.

 

 

Айде един нестандартен въпрос от мен:каква марка или модел са ръчните устройства на куриерите от Спийди?

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

А кой ви кара да държите много пари във виртуални банки? Абсолютно всички доходи ли са ви декларирани и ако се наложи, може ли да докажете произхода на всеки лев/евро/долар, който сте внесли и похарчили?

Link to comment
Share on other sites

Освен,че не са гарантирани от държавата при фал ще гониш Михаля образно казано.Случвало ми се е няколко пъти да оспорвам транзакции,на моя карта и на майка ми-бяха и преточили нейната...за някои неща просто си трябва физически офис на съответната банка.

 

За фалирането на виртуална банка и в частност Револют - виж ми предишния коментар. Това не ти е проблем. 

 

Доколкото знам oспорването на транзакция при откраднати данни на картата се изпълнява от оператора на картата (например Виза, МастерКард), а не от банката. Така, че няма много разлика дали ще посетиш кварталния офис или ще им се обадиш по телефона за да ти възстановят парите. В твоя случай отказът, който си получил, по-всяка вероятност ще го получиш и от други банки.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно всички доходи ли са ви декларирани и ако се наложи, може ли да докажете произхода на всеки лев/евро/долар, който сте внесли и похарчили?

Да.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...