Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой ползвал ли е сервиз на Xiaomi?

Ако телефонът е закупен от Германия гаранцията важи ли в България?

Питай в Солитрон - уж те са официалният дистрибутор за България. Нищо, че Xiaomi има много преди те да подпишат договот с тях,

Link to comment
Share on other sites

А какво става с винетката при смяна на регистрация?

 

Още един въпрос, който следва да бъде поставен. Кака така хем винетка, хем тол-такса?

http://bgtoll.bg/tol-taksa

 

 

От 16 август 2019 г., за преминаване по платената пътна мрежа, собственикът или ползвателят на пътното превозно средство с обща технически допустима максимална маса над 3,5 тона следва да заплаща такса за изминато разстояние - тол такса, вместо заплащаната досега винетна такса. 
Link to comment
Share on other sites

Питай в Солитрон - уж те са официалният дистрибутор за България. Нищо, че Xiaomi има много преди те да подпишат договот с тях,

Обадих се и казаха, че само ги продават не ги ремонтират.

 

Официалния сервиз е Булграм, където вече казаха че не го обслужват те. 

 

Изпратих и запитване в сайта на Xiaomi да видим дали и кога ще отговорят.

Link to comment
Share on other sites

Обадих се и казаха, че само ги продават не ги ремонтират.

 

Официалния сервиз е Булграм, където вече казаха че не го обслужват те. 

 

Те поне да ги продаваха изгодно - цените им (поне на устройставата, от които се интересувам) не са особено актуални, доста смартфони ги нямат изобщо, докато вече се предлагат в други магазини. Изглежда, че има и друг дистрибутор, който си върши по-добре работа.

 

Ако Солитрон са ОФИЦИАЛНИ представители, дистрибутори, вносители те трябват да имат сервиз или фирма-подизпълнител. Иначе по-добре да си го поръчаш от aliexpress. Гаранцията ще е същата - сервизи по Руски и части от Руския пазар. Ако са избрали Булграм за техен партньор, те трябва да имат заместник.

 

Така писах на Goreneje, на следващия ден ми се обадиха от Gorenje България, от където ме насочиха към сервиза, който официално обслужва gorenje уреди. Те си имат тениски, коли с надписи на gorenje и явно са избрани с конкурс за официален сервиз на gorenje.

 

Това, което казваш ти, е много важно и е добре да се знае от всички предвид това, че напоследък Xiaomi станаха доста достъпни и произвеждат джаджи, които според мен много бързо ще навлезят в домакинството, но т.к. са иновативни - ще имат нужда от сервиз докато изчистят грешките. А ако няма такъв? Пиши моля те какво е развитието по случая.

Link to comment
Share on other sites

РЕШЕНИЕ № 945 на МС

от 1.12.2004 г. за утвърждаване на списък на републиканските пътища, приемане на
списък на републиканските пътища, за които се събира такса за ползване на пътната инфраструктура -
винетна такса, и за определяне на съоръжение, за което се събира такса по чл. 10, ал. 4 от Закона за пътищата
за ползване на отделно съоръжение по републиканските пътища
Обн., ДВ, бр. 109 от 14.12.2004 г., изм. и доп., бр. 61 от 10.08.2012 г.

 

 

 



...
Забележка. Такса за ползване на пътна инфраструктура (винетна такса) не се
заплаща за всички участъци от републиканските пътища, попадащи в границите на
урбанизираните територии, трайно обозначени със знаци Д11 и Д12, а също така
за обходните и околовръстните пътища.

 

bgtoll-map-Plovdiv.png

 

 


Кратък въпрос.
Някой да е чувал/чел за изменение на въпросното Решение №945 на МС?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

И пак за винетките, след като подадеш данните за конвертиране на настоящата хартиена винетка в електронна, в сайта bgtoll.bg, трябва ли след това като направиш проверка, да ти излезе че имаш електронна винетка? Или тази проверка касае само новозакупените?

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Те поне да ги продаваха изгодно - цените им (поне на устройставата, от които се интересувам) не са особено актуални, доста смартфони ги нямат изобщо, докато вече се предлагат в други магазини. Изглежда, че има и друг дистрибутор, който си върши по-добре работа.

 

Ако Солитрон са ОФИЦИАЛНИ представители, дистрибутори, вносители те трябват да имат сервиз или фирма-подизпълнител. Иначе по-добре да си го поръчаш от aliexpress. Гаранцията ще е същата - сервизи по Руски и части от Руския пазар. Ако са избрали Булграм за техен партньор, те трябва да имат заместник.

 

 

 

 

Thank you for contacting Xiaomi Customer Support. I am Harsh and understand that you are facing issue with your device.

I regret to inform you that as of we are not selling the Xiaomi devices from our official global website, so I am unable to help you in regards to your concern and would request you to coordinate with your point of purchase for better and quicker support. 

For any further query, feel free to contact us.

Относно Xiaomi устройство закупено от друга държава и ползване на гаранция май ще е мисията невъзможна.

Това е отговора от service.global@xiaomi.com. Може и съпорта да не е наясно или не му се занимава.

Link to comment
Share on other sites

И пак за винетките, след като подадеш данните за конвертиране на настоящата хартиена винетка в електронна, в сайта bgtoll.bg, трябва ли след това като направиш проверка, да ти излезе че имаш електронна винетка? Или тази проверка касае само новозакупените?

Според мен трябва да е напълно равностойна на новозакупена. След като говорят за "конвертиране в електронна".

Полицаите по пътя като проверят в системата онлайн, ще им излиза, че имаш (и няма да те спират), значи трябва да е напълно електронна като всяка друга. Вероятно електронна просто означава, че влиза в единна база данни с рег.номер, валидност, срок на винетката и т.н. и на общо основание като конвертираш, просто я вкарваш в тази база.

Аз ще изчакам да мине още малко време преди да конвертирам, за да намаля риска от главоболия. Първия ден оня ден като уж я бяха пуснали, ЦЯЛ ден ми даваше искане за парола за вход, т.е. за мен (и други хора) сайтът просто не работеше през целия ден.

Иначе а дано вече законът важи за всички и няма двойни стандарти и това "ако случайно мернат и спрат някой на пътя да го проверят". И ако някой шмекерува да лъже автоматичната система от камери, системата да подава сигнал на близки патрули да го спрат и проверят номера дали се чете нормално.

Откога чакаме повече електронизация в тая ск... държава. Сега остава тол системата по изминато разстояние да я направят и за автомобилите. Някои се скъсват да карат междуградско цялата година, други излязат по 1-2 пъти на няколко месеца, и двамата тряя да купуват годишна винетка, а разликата в ползването е хиляди пъти.

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да е напълно равностойна на новозакупена. След като говорят за "конвертиране в електронна".

Полицаите по пътя като проверят в системата онлайн, ще им излиза, че имаш (и няма да те спират), значи трябва да е напълно електронна като всяка друга. Вероятно електронна просто означава, че влиза в единна база данни с рег.номер, валидност, срок на винетката и т.н. и на общо основание като конвертираш, просто я вкарваш в тази база.

....

Мисленето ни е еднакво, друго показва обаче системата им. Още вчера въведох данните ми, даже на 2-3 пъти. Но все още ми излиза че няма такава винетка за кола с такъв регистрационен номер!

Link to comment
Share on other sites

Мисленето ни е еднакво, друго показва обаче системата им. Още вчера въведох данните ми, даже на 2-3 пъти. Но все още ми излиза че няма такава винетка за кола с такъв регистрационен номер!

Нали си въвел номера на кирилица?

За мен целия номер с рег. номера от последното поколение е смешен по този начин. Имам спомен, че ако се въведе на латиница, някъде не се приемаше.. Това е тема на друг и дълъг разговор, та няма да го подемам.

Иначе вероятно системата има бъгове, нямам обяснение. Затова няма да бързам да конвертирам още.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Относно Xiaomi устройство закупено от друга държава и ползване на гаранция май ще е мисията невъзможна.

Това е отговора от service.global@xiaomi.com. Може и съпорта да не е наясно или не му се занимава.

 

Мярнах ТВ-реклама на Xiaomi. Редно е да има официален представител.

Нали си въвел номера на кирилица?

...

Имам спомен, че ако се въведе на латиница, някъде не се приемаше.. 

 

Въведен и по двата начина не връща обратна информация.

Link to comment
Share on other sites

Някои се скъсват да карат междуградско цялата година, други излязат по 1-2 пъти на няколко месеца, и двамата тряя да купуват годишна винетка, а разликата в ползването е хиляди пъти.

А нали се сещаш,че много голяма част от тия дето "се скъсват да карат извънградско" транспортират стоките дето си пазаруваш от магазина...тия разходи ще ги набият в цената за крайния клиент.Веднъж взимат пари под формата на акциз за горивото,втори път винетка и накрая тол.Пътищата няма да станат по-хубави,в това съм сигурен,просто ще има повечко пари за крадене.

Електронна винетка добре,само дето е обвързана с номера на колата,като се наложи пререгистрация и пак плащаш.Като си продадеш колата и новия собственик смени табели е 100 кинта назад.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

А нали се сещаш,че много голяма част от тия дето "се скъсват да карат извънградско" транспортират стоките дето си пазаруваш от магазина...тия разходи ще ги набият в цената за крайния клиент.Веднъж взимат пари под формата на акциз за горивото,втори път винетка и накрая тол.Пътищата няма да станат по-хубави,в това съм сигурен,просто ще има повечко пари за крадене.

Електронна винетка добре,само дето е обвързана с номера на колата,като се наложи пререгистрация и пак плащаш.Като си продадеш колата и новия собственик смени табели е 100 кинта назад.

Тия дето транспортират стоките, са товарни камиони, за които Е вече направено толл система на база изминато разстояние.

С личния си автомобил искам да плащам по-малко след като карам 1000 пъти по-малко извънградско от друг, който плаща същата винетна такса и амортизира пътищата сто пъти повече, създава нормалните рискове за другите участници по пътя сто пъти повече, и други от тоя сорт.

 

Аз друго се чудя - онлайн като се 'конвертира' винетка, защо иска само рег.номер и дата на валидност, и пишеше, че не поемали отговорност за неверни данни и т.н..., как разбират, че каквото въведа е валидно и полицая да не ме спре? Нито някакви серийни номера се искат, нищо. Вероятно вече имат някаква база с винетките и номерата, можеше вътрешно да извършат тия конвертирания.... или искам прекалено много от прогнилата бг държава..

Link to comment
Share on other sites

Оправих ти го. Енкодинга беше KOREAN (по някаква супер странна и незнайна причина).

 

attachicon.gif Assassination.Nation.2018.1080p.BluRay.x264-YTS.AM.bg.txt

 

Благодаря. Пробвах един софтуер Subtitle Edit..... явно той прецака нещата, май ще продължа да си пиша с notepad++

 

Освен ако някой няма по добро предложение? 

Link to comment
Share on other sites

Ами аз превеждах преди с някакъв софтуер, но не помня с кой.

Зареждаше се и видеото заедно със субтитрите. Прехвърляше видеофайлът спрямо избраният ред от субтитрите, за да си правиш проверки на тайминга и превода.

 

Subtitle Workshop ми се върти в главата, но може да съм го ползвал, за да си ги синхронизирам.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Пробвах един софтуер Subtitle Edit..... явно той прецака нещата, май ще продължа да си пиша с notepad++

 

Освен ако някой няма по добро предложение? 

 

Сега погледнах с какво навремето съм правил превод на 1-2 филма и без проблеми с кодировките.

 

Subtitle Edit 3.1 (portable) е програмата.

 

Само не си спомням под какъв прозорец е вървяло - хп или седем.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми магазин за бяла техника втора ръка в Пловдив (евентуално околията)? Бях набелязал един в Тракия, но нещо не откривам това което търся.

Link to comment
Share on other sites

Трябва спешно да купя два телефона за подаръци,спрял съм се на Xiaomi Mi2 lite и Motorola One,кой от двата е за предпочитане,на хартия са еднакви...Xiaomi-то е с по-мощна батерия,за момента май то ще е...Приемам и други идеи до към 330 кинта...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...