Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой ползвал ли е инхалатор вкъщи при хрема, настинки и тн. и да сподели мнение от първа ръка? Има ли смисъл от закупуването на подобен уред и ако да- препоръка за марка, модел? 

Гледам масовите вървят по 100-200лв. Има някакви италиански, PIC Solutions, за които чух хубави отзиви, но нищо не разбирам от подобни уреди, та реших да питам.

Ние ползваме на Омрон основно за малкия. Мисля че помага при хрема. Жената има хронически запушен нос и казва че се подобрява от инхалатора.
Link to comment
Share on other sites

Тук съм длъжен да се обадя в името на здравето на питащите и предимно на децата - инхалаторът спаси на косъм малката ми дъщеря от хроничен бронхит заради ТОТАЛНА лекарска некадърност. Мога само да благодаря на шефката на педиатрията на Пълмед, че ни помогна буквално мигновено. Не знам каква марка е, но ще ви кажа, че това ще са най-добре похарчените от вас 100 лева в аптека в тоя превзет от вируси свят. Буквално няма и час след първата инхалация детето ми се свести. 

Link to comment
Share on other sites

Ние ползваме на Омрон основно за малкия. Мисля че помага при хрема. Жената има хронически запушен нос и казва че се подобрява от инхалатора.

 

 

Тук съм длъжен да се обадя в името на здравето на питащите и предимно на децата - инхалаторът спаси на косъм малката ми дъщеря от хроничен бронхит заради ТОТАЛНА лекарска некадърност. Мога само да благодаря на шефката на педиатрията на Пълмед, че ни помогна буквално мигновено. Не знам каква марка е, но ще ви кажа, че това ще са най-добре похарчените от вас 100 лева в аптека в тоя превзет от вируси свят. Буквално няма и час след първата инхалация детето ми се свести. 

 

Детето в момента е в болница (Пълмед, между другото, явно детското отделение им е добро, щом всички го препоръчват) с двустранна бронхопневмония и наред с антибиотиците, системите и тн му правят и инхалации 2 пъти дневно.

Та от там се замислих дали не е добре да имаме подръка вкъщи една такава машинка, още повече сега, след антибиотично лечение, когато имунната система на детето и без това ще е разклатена.

Така или иначе още снощи поръчах един модел на тия PIC Solution от емаг, утре ще е при мен. Благодаря на отзовалите се.

Link to comment
Share on other sites

-Здравейте, имам банков въпрос,

Ако един човек от друг град, иска да услужи на някого с 2000лв по банков път, какво би удържала банката на него и на мен?

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

-Здравейте, имам банков въпрос,

Ако един човек от друг град, иска да услужи на някого с 2000лв по банков път, какво би удържала банката на него и на мен?

Зависи от няколко неща.Коя е банката на човека,който получава парите. Дали става дума за банков превод от сметка в сметка или вноска на гише. При внасяне на гише повечето банки горе-долу имат такси между един и петдесет и три лв.При превод от сметка в сметка от безплатно до към 2 лв.За телене-по тарифата на съответната банка, на банкомат е до към един лев на гише поне три.

Link to comment
Share on other sites

Най-бързо може да стане ако сметките са в една и съща банка, иначе е много възможно да изтърве черния петък, ако разчита на тези 2000 лв.

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос . Ако правиш по 5-10-15 продажби годишно в olx ( повечето на стойност 10-15 лв ) и ги изпращаш с еконт . Дължиш ли някакъв данък на държавата или въобще нещо ?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча прахосмукачка за вкъщи (изискванията са ми да не е някаква космическа сума и да си е с торбичките дето вадиш и хвърляш, не няква дето трябва да я чиста по 30 мин. след всяка употреба)?

Link to comment
Share on other sites

Погледни моделите на dyson - предполагам, че до 800лв ще намериш това което търсиш.

Т'ва беше пример за космическа сума. Аз повече от 200лв. за прахосмукачка не давам :D

 

За ся съм се спрял на https://www.technomarket.bg/prahosmukachki/rowenta-ro3995ea-09155155

Edited by BlackGuardian
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча прахосмукачка за вкъщи (изискванията са ми да не е някаква космическа сума и да си е с торбичките дето вадиш и хвърляш, не няква дето трябва да я чиста по 30 мин. след всяка употреба)?

 

Забрави за всичко друго,марката е една.Керхер.  https://vimax-karcher.com/multifunkcionalna-prahosmukachka-karcher-mv5-p-premium.html

 

В къщи съм сменил върхови модели на Филипс,Ровента,Сименс,Дайсън и няколко евтинджоси,никоя не стъпва и на малкия пръст на Керхера.Недостатък е че е леко голяма и ако няма място е проблем.Всичко друго е плюс,с нея си чистя и колата в гаража...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Абе хора, младежа иска обикновенна домашна прахусмукачка, всичко от класа на 120-140 лв. ще му свърши работа. Аз взех един Самсунг за 130 кинта преди година и си работи напълно функционално. Ако искаш съвет, лично според мен гледай да е с контейнер, а не с торбички. Някак си е по удобно. Грабвай една такава и не го мисли много.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам горенье без торба от преди 3 4 години. Беше 120 лв на великденските намаления, сменям от време на време един филтър за 15 лв и вкъщи откача паркета комшиите отдолу се оплакват че им се повдига телевизора

Link to comment
Share on other sites

Тъй, с ремонта стигнах до кухня. Вероятно ще е по поръчка, но тъй като не аз ще живея там, може и нещо готово на модули. Въпросът е къде има нещо нормално, изключвам Виденов, където плоскостите са по 15мм и общо взето като се подпреш, се чупи. Изобщо има ли някъде или директно да викам за размери и да не се занимавам с глупости.

Link to comment
Share on other sites

Не се занимавай. Поръчвай. Загуба на време е другото.

Абе, из форОма се накупиха от тея ай-май самоходни прахосмукачки и мопове... Я споделете за какво стаа' въпрос. Струват ли си 7-800 лева? Гледам има LG, Xiaomi, Roomba, Hobot и т.н. Кой каква има? Чета само положителни отзиви за LG и Xiaomi. Чувал съм, че Румбата са майката, на майките...и в тоя ред на мисли... Та, споделете моля опита си с тези машинки.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Видях в Икеа някакъв Кичънпланер - ми то 6000лв. излезе... За малко да хлъцна.

 

За роботите - жената следи много, определено иска LG. Събира мнения и скоро ще купуваме.

Link to comment
Share on other sites

Гледам много добра цена в гиър бест за ксиоми. Ама не знам дали няма да ме изгърбят с ддс и мито...не съм поръчвал до сега толкова скъпо нещо от китайските сайтове.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...