Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Защо 2.4GHz банд-а е станал универсален/масов за почти всички потребителски устройства (мишки, уайрлеси от всякакъв вид и т.н.)? Особено след като и микровълновите работят на тази честота, т.е. общото с молекулата на водата и като цяло вредата за човека вследствие от това? Защо не примерно 2.0, 1.7ГХц или нещо такова, което не е като микровълновите и тяхната необходимост все пак да работят на тази честота..

Планетата е пренаселена и затова така.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Планетата е пренаселена и затова така.

Аха, така "контролират" популацията като намаляват продължителността на живота, ясно :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам кое под ред се води районното - в Тракия съм.

харесай си някое .. РПУ ...

иначе да трябва да платиш предварително таксите в зависимост от това какви документи ще подновяваш. мисля, че сметките бяха в Уникредит Банк, ама може и в Сибанк да се платят и дори ако не ме лъже паметта излизаше по-евтино да ги платиш именно там (БУЛБАНК са най-големите евреи). После с платежното и старите документи отиваш в РПУ-то .. попълваш един формулят, снимат те, подписваш се на таблет и след 1 месец си вземаш документите.

Аз съм в 3-то РПУ и отидох към 16:50 и в 17:15 излезнах, имаше общо двама други граждани .... и днес ще отида да си взема новите документи. За второ съм чувал легенди, че отиваш предварително .. и ти казват в кой ден да отидеш да се наредиш на опашката, и като отидеш на въпросния ден ти дават поредно номерче и според него влизаш.

В Тракия нямам представа как е ... предполагам, че още хората се ослушват и ще е по-айляк ... ама след 2-3 месеца, ще стане ад ...

успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам кое под ред се води районното - в Тракия съм.

Съвет!Можеш да си платиш таксите за документите в пощата.Превода е само 0.80лв, докато банките взимат между 3 и 7 лв.

Първо плати, после отиди да си вземеш час и дата за подаване на документите.С теб носиш само документ за платени такси и копие от книжката (ако ще сменяш и нея) естествено и настоящите лични документи.Заявлението и снимките се правят на място.Въоръжи се с много търпение и обилно количество нерви в излишък.

Link to comment
Share on other sites

Тоест - отивам и самата процедура не я подхващам на момента, ами едикога си?!

 

А търпението обикновено го взимам във вид на книжка за четене ;)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Къде ремонтират цифрови фотоапарати Канон ?

 

Оторизираният сервиз се води ПАН Сервиз (МОРЕЛ), на бул. 6-ти Септември, но последно като носих моя, стоя там 45 дни и когато отидох да видя какво става, се оказа, че даже не са го отворили да видят какво му е. След това отидох в ДЕКОМ, на Източен и след 3 дни си получих апарата работещ. Иначе може да се пробва и в Пулсар, над писоарите в Капана.

Link to comment
Share on other sites

dd2e63ba62687938.png

 

Някой може ли да ми каже защо при положение,че съм се подписал на договор 15лв с ДДС ми слагат 23.68лв на сметката за месечния абонамент???

Няколко дни преди да излезе сметката слених тарифния план,но доколкото знам процедурата е безплатна.

Сега сравних по-старите сметки,на всички имам 16.84лв месечен абонамент.

Link to comment
Share on other sites

Тоест - отивам и самата процедура не я подхващам на момента, ами едикога си?!

 

А търпението обикновено го взимам във вид на книжка за четене ;)

Амии да.Мисля че, във всички РПУ-та въведоха тази система:Отиваш и се записваш за час и дата (като часа е ориентировъчен).После се явяваш на тази дата с платени такси, чакаш да те извикат, влизаш вътре и те обработват.

Пример: В петък, миналата седмица, ходихме да взимаме ЛК на жената.Докато дремуцахме да я извикат (за взимане е пак със записване), разни хора идваха да питат, кв'о е, що е, и се оказа че, първата възможна дата за подаване на документи беше 01.09.2010.Тв'а в I РПУ.Ако имаш късмет, може да няма много хора и да станат по-бързо нещата.

Link to comment
Share on other sites

Тоест - отивам и самата процедура не я подхващам на момента, ами едикога си?!

 

А търпението обикновено го взимам във вид на книжка за четене ;)

Най-добре да отидеш да 5то районно и да видиш каква е организацията при тях, защото е различна в различните управления. В 1во и 2ро става с предварително записване, докато в 6то няма такова нещо - отиваш си сутринта и до обяд се минава без проблем с подаването. Трябва ти само платена такса и старата лична карта, както казаха колегите по-горе. Но това е за обикновена поръчка. За експресна и бърза поръчка заявления се подават само във 2ро РУ 'Полиция'-Пловдив на ул. 'Волга'.

Link to comment
Share on other sites

И в 4 районно преди 2 месеца, нямаше никакви хора и никакво предварително записване, нямаше никакви хора като ходих да си подавам документите за издаване, а като си ги взимах имаше 4 човека. Така че провери и там, паспортната служба се намира от южната страна на районното

Link to comment
Share on other sites

Старите модеми(моторола) от еврокомския интернет стават ли за нещо или да го хвърлям?

Стават. N3 пускат безплатен нет (бавен) по коаксиалния кабел и еврокомските модеми пасват идеално. Следи тук из форума, от време на време някой търси и може да се разберете за взаимно изгодна цена.

Link to comment
Share on other sites

Има ли право застрахователят да увеличава застрахователната премия на автомобил, при положение, че е сключен вече договор?

 

Прочети си внимателно договора, особено ситните шрифтове. Ако не е описано там, то не виждам легално основание

Link to comment
Share on other sites

И в 4 районно преди 2 месеца, нямаше никакви хора и никакво предварително записване, нямаше никакви хора като ходих да си подавам документите за издаване, а като си ги взимах имаше 4 човека. Така че провери и там, паспортната служба се намира от южната страна на районното

 

 

Същото е и в 3-то РПУ.

15 мин. подаване и 15 мин. получаване.

Така е.Не навсякъде е пълно с народ.Но за да си извадиш нови документи трябва да отидеш в РПУ-то по адрес или на Волга.Не може, ако живееш примерно в Тракия и настоящата ти адресна регистрация е там, да ходиш да се буташ в районното в Кючука.Просто ще те пратят в "твоето" районно.

Link to comment
Share on other sites

Колеги качих си Уиндоус 7 и немога да направя интернета да се кънектва самостоятелно кум мрежата,въпреки че съм отметнал да се свързва автоматично

Link to comment
Share on other sites

Колеги качих си Уиндоус 7 и немога да направя интернета да се кънектва самостоятелно кум мрежата,въпреки че съм отметнал да се свързва автоматично

 

 

Жълт триъгълник или червен хикс?

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

не ,не ми дава грешка,просто след всяко пускане на компа трябва ръчно да се свързвам с мрежата,а искам сам да я намира и да се свързва

Link to comment
Share on other sites

не ,не ми дава грешка,просто след всяко пускане на компа трябва ръчно да се свързвам с мрежата,а искам сам да я намира и да се свързва

А ти дефинира ли си мрежата катъ "тръстет", преди да му кажеш да се свързва автоматично към нея?

Link to comment
Share on other sites

откъде се пазаруват кашони за преместване?

 

онез по-едричките, разнокалибрени кашони дет си ги тъпчеш с вещи и си ги носиш на кашони вместо джаджа по джаджа.

 

онез офисните за папки (виждал съм в ОФИС 1) хич не ми вършат работа - малки са в някои случаи, а и са по 7-8 лв броя.

 

та идеи?

 

 

Link to comment
Share on other sites

можеш да минеш покрай Зора и околните магазини... Специално за ЗОРА знам, че празните им кашони са отзад на служебния паркинг. Техномаркет има, Метро ... все нещо ще ти свърши работа ; ) И ще ти излезе без пари п.с. говоря за ЗОРА и околните магазини, които се намират на мол-Галерия-Пловдив

Edited by dRiNKiN_pARk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...