Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Много моля, ако някой има, да ми изпрати на пощата или на Скайп програма, с която да компресирам едно .avi клипче, за да стане от 144 MB на 100 MB. Искам да го кача във www.vbox7.com.

 

Качи го тук и ми прати линка да го изтегля - като го направя на 100 мегабайта, ще го кача пак там и ще ти дам линк. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой скоро да е ходил до UK?

Интересува ме как стоят нещата с личните карти.Искат ли да си извадил от новите или старите също вършат работа?

Link to comment
Share on other sites

Има ли басейни с нощно къпане в Пловдив (след 24 часа)?

има и то много, първото за което се сещам е Лайт бар-а до Гребната, но разправят че имало и по-добри

Link to comment
Share on other sites

Ако не е проблем искам да използвам темата: Имаме съседи които са извън страната вече няколко месеца и са си зае*али кучето в апартамента. Всеки следващ ден се дере все повече и повече още малко ще умре ама тия не ги ебе грам..турци ли са гърци ли са не знам... не са българи...

 

Викахме "зоо полиция" (рофл) и нормална полиция и кво ли не и всички твърдят, че тряя да се влезне ама не може да се влезне без съдебно разпореждане и вече понеже ставало прекалено сложно- на никой не му се занимава. :kaioken:

 

К'во да направя? Т'ва животно ми е жал за него направо, да не говорим, че сме в панел и половината блок не може да спи денонощно! Т'ва животно ще умре скоро.... 10000%... АЗ НЕ ЗНАМ КАК ОЩЕ Е ЖИВО! Кучето е 4 етажа от нас и все едно е в стаята...а тия дето са съседни апартаменти не искам да знам кво им е... И ВЪПРЕКИ ТОВА НИКОЙ НИЩО НЕ ПРАВИ!!!!

А в шибания апартамент ЗАКОННО не може да се влезне !

Въпросът е зададен в един друг форум, става дума за София.

 

Някой има ли идея какво може да се направи?

Link to comment
Share on other sites

Пуска се едно въже, троши се прозореца и на гадинката се хвърля храна. А нали там разните екозащитници вдигаха врява до бога? Що не се намесят сега, а?

 

Ред. Разбира се, извършителят след това трябва да отговаря пред съда за опит за влизане със взлом.

 

Ред.2 Пешо, посъветвай човека да се обадят на 112 или ГЗ - влиза им в пълномощията и могат да го направят без да бъдат законово преследвани. Идеята да не се разбива вратата - т.е. достъпът на нежелани лица да остане невъзможен. След варианта който ти предлагам, кучето трябва да бъде настанено в приют, а на собствениците наложена глоба за жестоко отношение към животното.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Качи го тук и ми прати линка да го изтегля - като го направя на 100 мегабайта, ще го кача пак там и ще ти дам линк. ;)

 

Оправих се сама. Благодаря ти :)

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея какво може да се направи?

 

Пешо, постнах случая в една защитническа група във Фейса. Информирай ме ако има развитие.

 

ЕДИТ: Искат повече подробности, за да реагират. Ако можеш ми прати на ЛС повече подробности и най-вече адрес на случая.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча добър хладилен техник, че от няколко дни хладилникът бръмчи, а не изстудява....

 

От доста време ползваме услугите на един техник с офис до Билла 2 в Кичука, 0888342631 , точния адрес не го знам, улицата е Димитър Талев, номера не знам. Доволни сме, фризери и хладилници ни е оправял.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли впечатления от софтуер под Линукс за малки предприятния (магазини)? Знам за http://www.gnucash.org/ и явно той е най-популярния, но все пак не може да е единствен.

 

Microinvest Warehouse Open

Link to comment
Share on other sites

Като говорим за затопляне...дистанционното на климатика ми спря да работи,някой има ли идея откъде мога да си купя ново ?

 

Руския пазар-8лв

Link to comment
Share on other sites

Живея на последния етаж. Имаме тераса, която е непокрита - на това май му казват "балкон".

Има тента на тея, от тази, която се сгъва, но попринцип я опъвям рядко, заради вятъра и дъждовете не е хубаво да стои нонстоп разпъната.

 

Докато бяхме на море някакви гълъби са се настанили някъде над нас (на покривите). И докато си пренасят материал за гнездата (цимент,бетон,титаний,PVC) и изпускат на терасата, при което тя цялата е в съчки. Не е кой знае какво, ама заради жълтия цвят на стените е фрашкано и с разнородни насекоми на нея и като добавим птичи изпражнения и клони заприличва съвсем на резерват.

 

Дайте някакви идеи как да отпратим пернатите (освен с огнестрелно оръжие)

 

 

ЕДИТ: Ами аз си мислех, че пускам нова тема, ама недоспиването си казва думата :D

Edited by _Freestyler_
Link to comment
Share on other sites

Днеска ми върви все да пускам тени с въпроси :D....

 

Ей сега някой модератор ще ти изсумти кисело - Е, нямаше нужда чак пък и тема, че и въпрос...

Link to comment
Share on other sites

Ей сега някой модератор ще ти изсумти кисело - Е, нямаше нужда чак пък и тема, че и въпрос...

 

Няма...просто действам без да сумтя. Човекът си беше пуснал цяла тема, но я трансформирах във въпрос тук (изискване от правилата).

Хайде сега, вместо да гадаем как ще постъпят модераторите, да се опитате да му дадете решение по проблема с гълъбите.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам същия въпрос като за гълъбите, само че за ято оси, които са си свили кво се казва там.. пита или кво, в един шкаф на терасата, а нямам скафандър, с който да излизам ако се наложи да ровя в шкафа.

С кво се гонят оси, освен с метла?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам същия въпрос като за гълъбите, само че за ято оси, които са си свили кво се казва там.. пита или кво, в един шкаф на терасата, а нямам скафандър, с който да излизам ако се наложи да ровя в шкафа.

С кво се гонят оси, освен с метла?

С петролен продукт, за предпочитане бензин. Директно се пръска върху гнездото и самите насекоми. На десетата секунда няма да има жива оса. Методът действа върху всички насекоми - мисля, че се запушват дихателните им отвори. Изпробвал съм го и при хлебарки и скакалци - просто нямат шанс. Затова винаги имам едно флаконче бензин за запалки.

За осите най-добре намери бензинова лампа, напомпи я и без да палиш насочи лампата към гнездото. Завърти кранчето да се освободи струя и плътно намокри де що видиш оса, както и цялото гнездо. 10 секунди и край. После добре проветри шкафа и никакъв огън!

 

П.П. Раптора добре е казал за действието през нощта. Отделно съм пробвал и с нафта - ефекта не е толкова бърз (и яростен хихихи) колкото с бензина, а и остава миризма. Не случайно споменах бензина за запалки - той е идеален в това отношение, защото много бързо изветрява и не оставя миризма. Проблемът при него е как ще напръскаш гнездото отдолу-нагоре. Между другото Райд против насекоми също съдържа нефтопродукти ;).

П.П.П. И да, жестоко е да гледаш как се гърчат, но случая е или ти или осите.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Живея на последния етаж. Имаме тераса, която е непокрита - на това май му казват "балкон".

Има тента на тея, от тази, която се сгъва, но попринцип я опъвям рядко, заради вятъра и дъждовете не е хубаво да стои нонстоп разпъната.

 

Докато бяхме на море някакви гълъби са се настанили някъде над нас (на покривите). И докато си пренасят материал за гнездата (цимент,бетон,титаний,PVC) и изпускат на терасата, при което тя цялата е в съчки. Не е кой знае какво, ама заради жълтия цвят на стените е фрашкано и с разнородни насекоми на нея и като добавим птичи изпражнения и клони заприличва съвсем на резерват.

 

Дайте някакви идеи как да отпратим пернатите (освен с огнестрелно оръжие)

 

 

ЕДИТ: Ами аз си мислех, че пускам нова тема, ама недоспиването си казва думата biggrin.gif

 

Гълъбите обикновено се настаняват в подвъздушните пространства над таванната плоча на последния етаж и под тази на покрива. Обикновено там е е топло и уютно и се образуват цели колонии понякога, понеже и зимата е идеално за тях.

 

Намираш откъде се влиза в това пространство и откриваш къде са. Съветвам да се носи маска и очила. По принцип в зависимост от блока пространствата са поделени между входовете. Навсякъде има отвори за вентилация, откъдето фактически птиците влизат. Общо взето горе им е като идеален апартамент - защитени, стоплени - класика. Решението е запушване на тези отвори - аз съм го направил над моя апартамент още когато поставих изолация. Направиш ли го (все пак гледай да нямат малки в момента, защото ги обричаш на ужасна смърт), ще се преместят другаде.

 

Аз имам същия въпрос като за гълъбите, само че за ято оси, които са си свили кво се казва там.. пита или кво, в един шкаф на терасата, а нямам скафандър, с който да излизам ако се наложи да ровя в шкафа.

С кво се гонят оси, освен с метла?

 

Много глупава идея е метлата - ако ще действаш така ме викни да гледам laughing.gif . Отвори внимателно вратата на шкафа ВЕЧЕР. Осите тогава спят. Напръскай много добре гнездото с Райд и край (по принцип най-добре действа нафта, но все пак шкафа ще ти трябва предполагам).

 

Полезен съвет - никога НЕ бягай от оси и НЕ прави резки движения, ако се въртят около тебе - просиш си белята.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, някой да има идея къде има добре заредена техническа книжарница в Пловдив?

Трябва ми дескриптивен триъгълник ( поправка септември месец по Дескриптивна геометрия :cry )

Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...