Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Поръчах си един процесор от ebay и ме интересува при покупка на стоки над каква цена се добавя мито или там някаква такса?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Поръчах си един процесор от ebay и ме интересува при покупка на стоки над каква цена се добавя мито или там някаква такса?

Над 15 евро. Това ако ти е изпратен от извън ЕС.

Link to comment
Share on other sites

"Таксата" е мито + ддс. Процесорите не вярвам да имат мито, така че остава 20% ДДС.

Друг е въпросът, че аз преди два месеца си поръчах два e-ink дисплея за електронна книга от Китай, които струваха към 300лв., но така и никой не се сети да ги мине през митницата, а директно ми ги докараха вкъщи...

Link to comment
Share on other sites

"Таксата" е мито + ддс. Процесорите не вярвам да имат мито, така че остава 20% ДДС.

 

И МНОГО разкарване из митницата и чакане на опашки докато ги освободи + 20тина лв за попълването на митническата декларация и изчисляването на мита и ддс-та, има и някакви за банката (към 5лв такса изкаха изедниците) и още някакви имаше...

Link to comment
Share on other sites

загубени са ключове с ключодържател СВЕН - черна овца с бяло коремче и бял нос

dd1b31d6054344cd19a67b40281d309c.jpg

това в дясно... има още един ключодържател, нещо от Ирландия ако няма ключодържателите, ключовете са 2 за блиндирана, още 2 бели пак за секретна врата и един обикновен, стар, жълт ключ.

Edited by dRiNKiN_pARk
Link to comment
Share on other sites

Защо когато във Photoshop сканирам нещо или paste-на screenshot и излиза едно зеленикаво. После при File -> Save for Web излиза с правилните цветове но на другото е зеленикаво.

 

ПС: И какво мога да ползвам вместо този динозавър колкото да си сканирам картинка или да нарисувам 3-4 чертички, да оградя нещо и да напиша 5 думи на кръст върху някой screenshot че се пуска 5 минути а определено не ми трябва чак Photoshop че май само той и Nero останаха такива софтуери за които нямам лицензи (нерото от мързел но обещавам да се поправя съвсем скоро, а photoshop-a защото не ми трябва ама още не съм намерил с какво да го заместя а стандартния paint не ми върши работа - прекалено грозни прави gif-овете и не мога да zoom-вам толкова като при фотошопа)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

....

gimp ? малко е терсене в началото, но след 5 снимки свикнах.

 

 

 

 

Къде да пиша за предложени за закона за движение по пътищата ?

Link to comment
Share on other sites

gimp ? малко е терсене в началото, но след 5 снимки свикнах.

 

На мен не ми трябва за снимки (през повечето време), а за по-елементарни неща но да може да прави по-кадърни gif-чета и jpeg-и от paint. Примерно една снимка от фотоапарата ако я прекарам през photoshop без да се развали качеството чуствително я прави от 3мб на около 0.5мб докато paint-a ще я размаже тотално като качество и може и по-голяма като размер да дойде даже.

 

А през повечето време ми трябва да ограждам нещо по screenshot (т.е. да напиша кой бутон трябва да се натисне и къде какво да се напише) или пък какво е грешно направено и къде се разминава нещо. Ей такива работи.

Link to comment
Share on other sites

niakoi koito ima elektronna cigara moje li da kaje niakakvi vpechatlenia che gledam dosta sa populiarni v razdela Prodava i vse se chudia kak raboti i kakva e razlikata ( po malko se trovish ili neshto drugo )

 

Предимства много - няма горене и респективно не се налапваш с катрани. Не пречиш на никой около себе си, защото миризма няма - може да пушиш навсякъде. Респективно не се занимаваш с пепелници, фасове и т.н. Много по-евтино излиза от цигарите.

 

Единствения недостатък, ако може така да се каже, е че ти трябват поне две, за да не "увисваш" без цигара. Всичко с цена над 15 лева е гъбаркане - толкова струват бройката.

Link to comment
Share on other sites

niakoi koito ima elektronna cigara moje li da kaje niakakvi vpechatlenia che gledam dosta sa populiarni v razdela Prodava i vse se chudia kak raboti i kakva e razlikata ( po malko se trovish ili neshto drugo )

 

 

разликата е че фактически почти не се тровиш, никотиновите течности са на основата на глицерин. принципа на работа на електронната цигара е че имаш тампон с никотинова течност и нагревателче което загрява с ток от батерията когато дръпнеш от електронната цигара и изпарява част от никотиновата течност с която е напоено тампончето (пълнителя) под формата на дим който фактически е пара. Като впечатление от личен опит мога да ти кажа следното: става стига да имаш поне малко воля и желание да минеш на електронна цигара. иначе казано, не може да се каже че е същото но имайки предвид че пуша вече 13 години и съм на кутия на ден в момента в който ми дойде електронната цигара минах на нея само като съм си позволявал да запаля 1 цигара на ден обикновена. моята я загубих и сега дебна момента да си взема пак електронка защото честно казано ми липсва от гледна точка на това, че принципно след 1-вия месец щеше да ми излиза изключително по-евтино, не съм чувствал глад за пушене както когато спираш цигарите, не се ограничаваш къде и кога пушиш. можеш да си пушиш на работното място, в магазина, в ресторанта или на маса за непушачи. дима има леко сладникав мирис но той по никакъв начин не дразни сетивата на никого. личната ми препоръка е да си потърсиш качествен продукт в интернет ако се решаваш на такава стъпка за себе си, аз лично преди да поръчам гледах 20 дни видеота с хора поръчали си модела който харесвах и мнението им за него, сравнения между моделите, предимства и недостатъци , гледах да видя дали на мен ще ми се стори добре за мен самия. в крайна сметка излиза така че е по-добре да метнеш малко повече пари т.е. примерно цената на цигарите които иначе купуваш за 1 месец и да си купиш електронна цигара и шишенце никотинова течност (при моята интензивност на пушене отнема месец и половина да го свърша) и да знаеш че наистина системата действа така както трябва. електронни цигари за по 20-40 или 50 лева не струват, видях на живо и изпробвах и такива но просто не си струва в сравнение с по-качествените продукти. това са ми съветите относно електронните цигари, ако имаш още въпроси питай в темата :)

Link to comment
Share on other sites

mersi :)

az edna kutia ia pusha 2-3dena ne pusha mnogo :) taka che za evtinoto niama da e koi znae kolko po evtino

gledah edna za 20lv niakade tuk niakoi imashe sait za alkohol i puri ako ne se laja

moje da vzema da probvam i ako mi haresa shte te pitam za po hubavi modeli

Link to comment
Share on other sites

горното мнение е на мой приятел, който ми е на гости в момента, но няма никакви проблеми да пишеш, аз ще го попитам и ще ти предам какво е казал. поздрави.

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми трябва за снимки (през повечето време), а за по-елементарни неща но да може да прави по-кадърни gif-чета и jpeg-и от paint. Примерно една снимка от фотоапарата ако я прекарам през photoshop без да се развали качеството чуствително я прави от 3мб на около 0.5мб докато paint-a ще я размаже тотално като качество и може и по-голяма като размер да дойде даже.

 

А през повечето време ми трябва да ограждам нещо по screenshot (т.е. да напиша кой бутон трябва да се натисне и къде какво да се напише) или пък какво е грешно направено и къде се разминава нещо. Ей такива работи.

FastStone image viewer според мен ще ти свърши перфектна работа. Има добър набор функции, включително опции за добавяне на текст. Аз го ползвам в комбинация с XnView - имат различни предимства. И двата са free.

Link to comment
Share on other sites

Да ама не виждам как мога да рисувам кръгчета и стрелкички около разни поленца там примерно. Най-често това което правя е да трябва да сложа няколко кръгчета около полета които да се попълнят и стрелка кой бутон да се натисне...

 

Или да сканирам нещо... и после да изрежа половината от сканираната страница (или снимка) и да го запиша като jpeg. Нищо повече. Photoshopa е абсолютно изхвърляне и помня че имаше разни други едно време но сега не мога да се сетя кои бяха.

 

Ще пробвам GIMP и ще споделя. Ако някой друг има идея за нещо мааалко по-добро от paint да казва.

Link to comment
Share on other sites

Да ама не виждам как мога да рисувам кръгчета и стрелкички около разни поленца там примерно. Най-често това което правя е да трябва да сложа няколко кръгчета около полета които да се попълнят и стрелка кой бутон да се натисне...

 

Или да сканирам нещо... и после да изрежа половината от сканираната страница (или снимка) и да го запиша като jpeg. Нищо повече. Photoshopa е абсолютно изхвърляне и помня че имаше разни други едно време но сега не мога да се сетя кои бяха.

 

Ще пробвам GIMP и ще споделя. Ако някой друг има идея за нещо мааалко по-добро от paint да казва.

 

http://www.webdesignbooth.com/15-great-and-free-photoshop-alternatives/

 

 

http://www.lifeclever.com/10-free-web-based-alternatives-to-photoshop/

 

http://www.hongkiat.com/blog/11-free-alternatives-softwares-to-adobe-photoshop/

 

 

Link to comment
Share on other sites

mersi :)

az edna kutia ia pusha 2-3dena ne pusha mnogo :) taka che za evtinoto niama da e koi znae kolko po evtino

gledah edna za 20lv niakade tuk niakoi imashe sait za alkohol i puri ako ne se laja

moje da vzema da probvam i ako mi haresa shte te pitam za po hubavi modeli

 

Съветвам те за начало наистина да вземеш 1-2 бройки евтини цигари, за да свикнеш известно време с новия начин на пушене и да прецениш за себе си дали ти харесва или не. Мотивацията за преминаване на такъв вид пушене си е задължителна и когато някои хора я нямат, още след ден-два се връщат към "аналоговите" (жаргон в тия среди) цигари. Безсмислено е да се набутваш още отначало с цигара за 100-150 лева, без да знаеш дали ще ти хареса, а и мога да ти гарантирам, че цигара от 15-20 лв. може да ти даде 80-90% от усещането на скъпа и маркова цигара. Още повече, че консумативите (филтри, батерии, нагреватели) за скъпите цигари по принцип са доста по-скъпи от аналогичните консумативи на по-евтините цигари и с "маркова" (btw 99% от 'марковите' също са китайски) пушенето не ти излиза чак толкова евтино.

Аз съм на ел.цигари от близо 2 месеца - ако си взимам готови филтри с течност, пушенето ми излиза 3-4 пъти по-евтино от "аналоговото" :P. Да, но открих течностите - хем за по-хубави, хем вече имаш разнообразието да избираш най-различни и като бонус...пушенето става още по-евтино (5-6 пъти). Оставям настрана, че основно взимам безникотинови варианти (рядко когато няма даден безникотинов аромат взимам най-слабо никотиновия), така че безвредността за мен и околните е практически нулева. Стаята ми вече не мирише на пепелници и фасове, мога да си пуша в Макдоналдс и къде ли още не (последно пътувах на задната седалка в междуградски автобус, пийвах си кафенце и си пуших с кеф :rolleyes:), вече не ходя да прося огънче като съм си забравил запалката, а на редовно просещите цигари по главната просто показвам, че това е моята лична цигара в единична бройка (не че си нямам още една де...:P).

С жена ми изчислихме, че първоначалната инвестиция за 4 бр. ел. цигари + филтри, течности и т.н. се е избила още през първия месец, в сравнение с парите, които всеки месец сме харчили досега за цигари. Ако си купиш от скъпите цигари, разбира се няма да може да избиеш инвестицията за 1-2 месеца, особено с твоето не много интензивно пушене....само имай предвид, че и на скъпите цигари им горят атомизатори (нагревателите), батериите им дават фира, някои от готовите филтри пропускат....така, че и те не са застраховани от фалове и тези неща също им се явяват като консумативи.

За финал слагам една снимка на течностите, които съм купил досега...снимката не е много фокусирана, но пък е голяма. :))

 

7bab79e230c20013.JPG

Link to comment
Share on other sites

добил съм тежкия навик след ядене да пуша за да си "оправя вкуса" както се казва. ел. цигарата създава ли такъв ефект, и като гълташ дима усеща ли се как ти изпълва дробовете? защото това ми е най-голямото предубеждение към ел. цигарите - че са ароматизирана пара и не могат да заместят "обикновените" цигари ?

Link to comment
Share on other sites

добил съм тежкия навик след ядене да пуша за да си "оправя вкуса" както се казва. ел. цигарата създава ли такъв ефект, и като гълташ дима усеща ли се как ти изпълва дробовете? защото това ми е най-голямото предубеждение към ел. цигарите - че са ароматизирана пара и не могат да заместят "обикновените" цигари ?

 

Щом с цигара си "оправяш вкуса", значи трябва бая да си го закъсал. :P

 

Тези, течности, които използвам аз (безникотинови и нисконикотинови) нямат този т.нар. по форумите, коментиращи ел.цигарите "удар" (мога да ти дам линкове да четеш обсъжданията, относно "удара"), но високоникотиновите течности го имат. Аз лично нямам необходимост от "удара" и за мен е по-важен аромата на цигарата, било тя "аналогова" или електронна. Преди да мина на електронна, 25+ години съм пушил единствено "KENT 100' DeLuxe" (белия пакет, който отдавна не се продава в BG) - точно заради неповторимия аромат на тази разновидност на марката. Не бяха много лекички и още помня как след като си хапна и после запаля една, сърцето ми се разтуптяваше при първото дълбоко дръпване и изпълване на дробовете. Чудя се как съм го правил 25+ години, след като е било единствено за аромата, а не заради никотиновата зависимост. Сега въпреки, че в течностите няма този аромат (дори и течността "КЕНТ"), повечето са достатъчно приятни и бързо се свиква с тях. Мотивацията както казах по-горе е задължителна, а плюсовете са несравними (изброил съм ги в по-горния си пост) - изчислих, че за времето от когато пушим (аз и жена ми - средно по кутия на ден...тя повече, аз по-малко), със средствата похарчени за цигари сме могли да си купим още едно жилище. :blink:

Link to comment
Share on other sites

това за оправянето на вкуса който е истински пушач ще го разбере какво имах предвид

 

значи няма файда от тия цигари, аз ако трябва да влагам мотивация за да карам на електрически, все едно ги спирам окончателно

Link to comment
Share on other sites

Да ама не виждам как мога да рисувам кръгчета и стрелкички около разни поленца там примерно. Най-често това което правя е да трябва да сложа няколко кръгчета около полета които да се попълнят и стрелка кой бутон да се натисне...

 

...

Ще се опитам да направя tutorial wink.gif .
Link to comment
Share on other sites

значи няма файда от тия цигари, аз ако трябва да влагам мотивация за да карам на електрически, все едно ги спирам окончателно

 

Именно затова препоръчах на "щайгата" да опита с евтинa, а не да се набута с трицифрено число и след това да реши, че "друго си е аналоговата"...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...