Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Къде в Пловдив има CNC (компютърно управлявана) фреза, за изработка на един дребен алуминиев детайл - ухо за велосипедна рамка? Има ли някой, който се е занимавал с направата на уши ?

виж във форума на мтб-бг там имаше инфо за човек в софия, който се занимава с направата на уши. ползвай търсачката там ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде в Пловдив има CNC (компютърно управлявана) фреза, за изработка на един дребен алуминиев детайл - ухо за велосипедна рамка? Има ли някой, който се е занимавал с направата на уши ?

Това е което ти трябва, обади се и питай за цени и т.н.

Link to comment
Share on other sites

виж във форума на мтб-бг там имаше инфо за човек в софия, който се занимава с направата на уши. ползвай търсачката там ...

 

Аз я знам темата в мтб-бг за този човек от София, но ми трябва в Пловдив.

 

 

Това е което ти трябва, обади се и питай за цени и т.н.

 

Мерси.

Edited by tracker
Link to comment
Share on other sites

Някой да ми препоръча с какво и как да изрежа фино пластмаса? Или направо някъде да ми го изрежат.

Става дума за лаптоп, на който искам да добавя втора записвачка. Пластмасовата шейна е с цяло "лице" и трябва да се изреже наполовина, за да се отвори място за предната част (панела) на записвачката. Както и да го мисля - с фина ножовка, с фин прободен трион, с нагряване на жица и др. ще го направя толкова 'дървено', че няма накъде, а и имам възможност само за един опит. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Откъм лице мисля е най-добре да започнеш разреза с много остър нож (макетен нож или скалпел), след това повтаряй, за да постигнеш дълбочина. Това би трябвало да сработи ако не е прекалено дебел и твърд материала. Ще се поизпотиш, но в крайна сметка би трябвало да стане.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Като оставяш 2-3 милиметра повече, т.е. по-малък отвор. В магазин за шкурки ще ти препоръчат с какво да отнемеш разликата и да направиш завършващия ефект - иначе остават ръбове и личи, че е правеняк.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми препоръча с какво и как да изрежа фино пластмаса? Или направо някъде да ми го изрежат.

Става дума за лаптоп, на който искам да добавя втора записвачка. Пластмасовата шейна е с цяло "лице" и трябва да се изреже наполовина, за да се отвори място за предната част (панела) на записвачката. Както и да го мисля - с фина ножовка, с фин прободен трион, с нагряване на жица и др. ще го направя толкова 'дървено', че няма накъде, а и имам възможност само за един опит. :unsure:

А пък ако не те мързи да си разглобиш машинката сам... и ми дадеш пластмасата + точни размери, мога да ти изрежа или издълбая каквото си пожелаеш (имам си там едни миниатюрни машинки на Дремел...)

Link to comment
Share on other sites

А пък ако не те мързи да си разглобиш машинката...

 

Разглобено е и с удоволствие ще ти предоставя възможността да се изявиш, пък даже мога и да почерпя...:P

Link to comment
Share on other sites

Също щях да те посъветвам за "Дремел" :) А за да не ти се налага втори път да търсиш, скокни до "Практикер" - по 60лв са/Budget, не Dremel/ и като си купиш един комлект чаркалаци за 30лв си готов. Много полезна машинка :)

Link to comment
Share on other sites

Ще си взимам кола втора ръка, но човека от който я купувам няма платформа и следователно няма как да я закараме в сервиз да я видят нито пък да идем да я регистрираме в кат. Някакви предложения???

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ще си взимам кола втора ръка, но човека от който я купувам няма платформа и следователно няма как да я закараме в сервиз да я видят нито пък да идем да я регистрираме в кат. Някакви предложения???

 

 

В някои автосервизи има номера за временно ползване. Попитай в някой дали не можеш да ги използваш за няколко часа. Като им кажеш, че ще закараш колата те да я прегледат не вярвам да ти откажат.

Link to comment
Share on other sites

Някакви предложения???

 

Нов внос ли е? Щом не може да си осигуриш платформа, евентуално някой да издърпа колата или пък рискувай като мен - направих си "гражданска отговорност", лепнах стикера и тръгнах без номера към КАТ. Наближавайки "махалата" минах край спряла патрулка - ония като ме видяха отдалече без номер нещо ми махнаха, но аз също им махнах без да спирам, като посочих, че отивам към КАТ и в огледалото видях, че ония не тръгнаха след мен. Не е сигурно решение и сработва само при късмет, но поне с валидна "ГО" на стъклото имаш някакъв шанс да им обясниш, че отиваш точно в КАТ, за да я регистрираш.

 

Едит: Като алтернатива мога да ти дам едни останали ми не знам откъде номера...само дето ако случайно те спрат за нещо, ще трябва да обясняваш какви аджеба са тия номера и откъде ги имаш. :bgrin:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

В някои автосервизи има номера за временно ползване. Попитай в някой дали не можеш да ги използваш за няколко часа. Като им кажеш, че ще закараш колата те да я прегледат не вярвам да ти откажат.

 

Човека дето я продава има някакви такива номера.Но ако ме спрат от кат какво ще обяснявам тогава?? Ако мога да намеря да платя на някой с платформа да я закара ще е много добре...

Link to comment
Share on other sites

Човека дето я продава има някакви такива номера.Но ако ме спрат от кат какво ще обяснявам тогава?? Ако мога да намеря да платя на някой с платформа да я закара ще е много добре...

Съдбата обича смелите. Направи като мен, повикай приятел да кара пред теб, а ти се лепни зад него.

Link to comment
Share on other sites

Съдбата обича смелите. Направи като мен, повикай приятел да кара пред теб, а ти се лепни зад него.

 

 

Честно казано не съм от най големите късметлии :D

Link to comment
Share on other sites

Някой да е виждал някъде да продават такива лепенки за клавиатура? Дори единствено латински букви биха ми свършили работа - само да "светят". :rolleyes:

 

Ако имаш връзки, в Амазона ги има: http://www.amazon.com/GLOWING-KEYBOARD-STICKERS-ENGLISH-YELLOW/dp/B0036UQSR0/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=electronics&qid=1278792060&sr=8-3

ето и тоя сайт ама не знам дали шипват до БГ... : http://www.latkey.com/

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Пращат :) Аз поръчах едни и ще ги препродам на Пламен с 200% печалба :P

 

PS: Midex, сериозно, поръчах едни, ако искаш като дойдат ще ти се обадя

Link to comment
Share on other sites

Какви са тези цени в сайта на Ресет - цена 1 в долари, и която е доста по-ниска от дадената "крайна цена" в лева? За цена 2 видях, че е за дилъри, без ддс, но за 1 нищо не е казано...

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

PS: Midex, сериозно, поръчах едни, ако искаш като дойдат ще ти се обадя

 

Искам я...иска ли питане. :))

 

@Vetim, цъкни тука - вижда се, че колонките в $$ са 2, вкл. дилърската ; същото е и в евро ; когато превключиш в лева обаче, колонката остава само една - крайна цена с ДДС.

Ако се сметне напр. първата цена в колона 1 по текущия курс на долара ~1.55 и му добавиш ДДС-то, всичко си излиза - 310Х1.55+20% = 576.60 - само с 4 лв. по-малко от тяхната в лева, но обикновено се работи на курс продава, а не на официално обявения от БНБ. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...