Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Празните кашони от кое? Щото те техниката направо с кашоните я дават та не мога да се сетя откъде ще се вземат други кашони...

 

 

Има ли значение от къде ги вземат?

Link to comment
Share on other sites

откъде се пазаруват кашони за преместване?

 

онез по-едричките, разнокалибрени кашони дет си ги тъпчеш с вещи и си ги носиш на кашони вместо джаджа по джаджа.

 

онез офисните за папки (виждал съм в ОФИС 1) хич не ми вършат работа - малки са в някои случаи, а и са по 7-8 лв броя.

 

та идеи?

Ами мога да ти дам няколко кашона от хладилници, витрини и др. бяла едро габаритна техника... Но пък да не ти дойдат прекалено големи... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ами мога да ти дам няколко кашона от хладилници, витрини и др. бяла едро габаритна техника... Но пък да не ти дойдат прекалено големи... :unsure:

 

едри ще са. никой ли не е гледал филми?! там хората си се товарят в едни кашони 50/50/50см или подобни варианти, редят ги по камиони и се изнасят бегат бързо.

а аз мога да ти подаря един зил с леко поизгнила основа, ама до последно си бръмчеше.

Link to comment
Share on other sites

Как се пише на английски: despatch или dispatch и защо съм с впечатление че е втория вариант а вече 3ти англичанин виждам да пише първото (а от друга страна chrome-то ми го маркира като правописна грешка първото). В UK и 2те форми ли са позволени, аз ли на неграмотници само попадам...

Link to comment
Share on other sites

И двете са позволени ако помня добре. Но това с "е" рядко може да се случи да го видиш в тия времена.

 

Мдаа:

 

Despatch is an alternative spelling of dispatch used in British English

 

--------------------------

 

мобо, знаем много добре за какви кашони иде реч, само дето в България такива все още няма. Както и няма movers като цяло, както е на запад. Шанса ти е да отидеш някъде, където се произвеждат по нечия поръчка и да си купиш някаква малка бройка. Иначе не виждам как може да стане.

Link to comment
Share on other sites

мобо, знаем много добре за какви кашони иде реч, само дето в България такива все още няма.

 

Абе точно същите може и да няма, но при добро желание човек може да се снабди с подобни (особено ако живее в София) - цък, цък, и т.н.

Link to comment
Share on other sites

На Карловско къде точно е бензионостанцията на Ромпетрол?

 

преди шоурума на БМВ.

след дъртата будка на КАТ е единствената бензиностанция преди възела с магистралата в посока към Карлово.

Link to comment
Share on other sites

откъде се пазаруват кашони за преместване?

 

онез по-едричките, разнокалибрени кашони дет си ги тъпчеш с вещи и си ги носиш на кашони вместо джаджа по джаджа.

 

онез офисните за папки (виждал съм в ОФИС 1) хич не ми вършат работа - малки са в някои случаи, а и са по 7-8 лв броя.

 

та идеи?

T-Market, Kauffland, Metro... Хващаш някой служител и му казваш за какво иде реч. Или направо се завърташ към задния вход, където приемат стоката. От хранителните продукти като вафли, кроасани и друга стока с висока оборотност остават такива количества кашони, че идея си нямаш. И едва ли някой ще ти откаже...
Link to comment
Share on other sites

мобо, знаем много добре за какви кашони иде реч, само дето в България такива все още няма. Както и няма movers като цяло, както е на запад. Шанса ти е да отидеш някъде, където се произвеждат по нечия поръчка и да си купиш някаква малка бройка. Иначе не виждам как може да стане.

 

Ето я пазарната ми ниша.

 

Самоче си мисля, че има вече, а и няма такова голямо търсене...

Link to comment
Share on other sites

ако изям 20-30 големи маслини може ли да ми стане нещо ?

да не да повръщам като след 3 шоколада ?

Link to comment
Share on other sites

ако изям 20-30 големи маслини може ли да ми стане нещо ?

Днес изядох толкова в салатата (от големите, с извадените костилки)...все още съм жив. ;)

Link to comment
Share on other sites

А аз се притеснявам дали ако отмаам 3-4 дебели пържоли от ляв свински бут..., няма да ми стане нещо? Притесненията ми са свързани не с количеството, а с факта, че са от левият бут на добичето... и дали ако ги изям, това няма да означава, че съм прикрит гей... Не знам... много съм притеснен, защото никога до сега не ми се е случвало да се замислям от коя страна на прасето е била мръвката...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Колко струва билета Сл. Браг - Пловдив с автобус ?

Месец Май като пътувах беше 22-23лв ;)

Има ги през час или няколко(не си спомням точно), като маршрутите са най-различни(през северна България или през Бургас)

Този в 12:15 е много готин от Сл.Бряг за София и минава през Пловдив.Спира на гара Север. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

мобо, знаем много добре за какви кашони иде реч, само дето в България такива все още няма. Както и няма movers като цяло, както е на запад. Шанса ти е да отидеш някъде, където се произвеждат по нечия поръчка и да си купиш някаква малка бройка. Иначе не виждам как може да стане.

 

Всъщност точно такива се продават в Бриколаж.Мисля че имаше и в Баумакс, също и в Карфур.

Link to comment
Share on other sites

Днес разчиствах терасата и открих няколко стари акумулатора. Някакви идеи къде мога да ги върна за рециклиране?

Link to comment
Share on other sites

При тези, които продават, но не знам дали не спряха да ги взимат... Близо до Окръжна болница е на Тороманов магазина за акумулатори - много е вероятно там да ги вземат.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте някоя фирма или майстор за изграждане на голяма, двустранна градинска чешма. Гледах в нета няколко фирми, но моделите на чешмите им са сглобяеми и не ми харесват.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...