Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

1 hour ago, w00x said:

 

Мога да го разделя на 2 отделни мнения от същия потребител в 2 различни теми ли?
Дава ми само да го местя в друга тема.

Оказа се, че са преименували Move на Split и затова се заблудих. Използва се за местене на мнения... Иначе са си оставили Merge бутона за сливане.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, netrootbg said:

Оказа се, че са преименували Move на Split и затова се заблудих. Използва се за местене на мнения... Иначе са си оставили Merge бутона за сливане.


Ето - има някакви ползи - ще научим некои технически параметри :laughing1:

=====================================

А сега два въпроса:

1. Има ли стандарт при уплътненията на тенджерите под налягане? Никога не съм търсил, а пък моята е на 15 години и е абсурд да открия каквото и да е за нея по видимите данни. А пък ми се ще по логиката на Теди да изкарам още 15 или 45 (въобще да се закриват всякакви нови производства) и си търся, че много досадно изпуска. 

2. Дали има нещо, по-леко и от газобетона? Ще правя огромна саксия на покрива и не искам ни да се попилея от носене, ни да товаря плочата, понеже подозирам, че е много под стандартната дебелина (още ме е шубе да напълня басейн горе, макар да трябва да отговаря на 2 тона на квадрат... ) 

Link to comment
Share on other sites

1. Купи си Instant Pot, докато е на тази цена и не се занимавай с глупости. За справка - супа 4мин., леща 2мин., шкембе 4мин., паста/спагети 3мин., фасул 15мин., мусака 4+2мин. без заливка. И аз не вярвах, ама на - след нас всички си купиха - чакам още 3 да дойдат за познати и роднини. Днес са стигнали в Онглия, чакам ги с Gabieli.

2. Итонга нема ли да изкара 2 месеца и после да е пропит. Трябва да го иззидаш, измажеш и изолираш, че да трае.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Lucky Luciano said:

1. Купи си Instant Pot, докато е на тази цена и не се занимавай с глупости. За справка - супа 4мин., леща 2мин., шкембе 4мин., паста/спагети 3мин., фасул 15мин., мусака 4+2мин. без заливка. И аз не вярвах, ама на - след нас всички си купиха - чакам още 3 да дойдат за познати и роднини. Днес са стигнали в Онглия, чакам ги с Gabieli.

2. Итонга нема ли да изкара 2 месеца и после да е пропит. Трябва да го иззидаш, измажеш и изолираш, че да трае.


1. Тва ако е мултикукър имам такова на Делимано... Ако е нещо по-специално ще го обсъдим на джолани! 
2. Ти верно ли може да ти мине през ума, че ще оставя тоя сюнгер без два вида хидроизолация? 

Link to comment
Share on other sites

Това не е мултикукър, това е уред за готвене под налягане. Това на Делимано е жив та*ак и няма ама нищо общо с Instant Pot. Само не разбрах как вдига налягане за 2мин. и готви за още толко, ама нейсе - факт. И е САМО 1000W.

 

С тея джолани, ставаш банален:grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ferante said:

 Някой ползвал ли е фурна с парна функция и ако да - какво е вашето мнение. Предстои ни смяна и се чудя дали да не дадем малко повече пари...

Взимай и не се замисляй!

Само гледай подаването на вода да е от резервоар или директно от водопровода. А после ако му хванеш и цаката на готвенето с този тип фурни, ще останете очаровани цялата къща.

Все още домашната техника по неясни причини няма истински парогенератори, но все е нещо. Рано или късно обаче ще се случи и тя по функционалност да се изравни с истинските конвектомати.

Поне при фасткукърите беше така.

Link to comment
Share on other sites

Мерси - убедихте ме да почета повече. Като гледам цена-качество е твърде вероятно да се спрем на Електролукс, всъщност и като колегата горе препоръча.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ferante said:

Мерси - убедихте ме да почета повече. Като гледам цена-качество е твърде вероятно да се спрем на Електролукс, всъщност и като колегата горе препоръча.

Електролукс по принцип е конгломерат. Тия изкупиха де-що има марки в бранша (както и в някои други браншове). И в момента са най-големите.

 

Ето това е нещо наистина добро. IQT сензор, възможност за многофазови програми, тъч скриин. Функцията Сувид е леко безсмислена според мен, но пък си има почитатели и на този тип приготвена храна. Да не споменавам, че повтаряемостта на крайния резултат е 100%. Стига в движение да не се променя рецептата, де.

Link to comment
Share on other sites

Макар и пералнята ми да се оказа, че няма програми с 90º, след промивка на 60 градуса вече не смърди прането. Та така де, благодаря за съветите!

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2019 at 10:10 AM, vikktorpenchev said:

Тия с винетките са големи копелета. Глобиха ме 70 лв заради грешка на Социалните и още чакам да ми ги върнат.... още една седмица и ще станат 60 дена, който е максималният срок. Та в общи линии ако има винетки за 1 ден, бих си купил. 70 лв не са малко пари.

Има weekend винетка за 10лв :) 

Link to comment
Share on other sites

Магазин с по-богат избор на мъжки портфейли в Плд? Искам на място да пипна и видя което ще ми е удобно.

В ОЛХ и в нета е пълно с онлайн продаващи, но само от снимки не мога да усетя кое ще ми е удобно и ще се побира в джоба. Не държа много банкноти в мен, повече монети се събират, и да има място поне за 5 карти (ЛК, шоф, и поне 2 банкови).

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, tedy said:

Магазин с по-богат избор на мъжки портфейли в Плд? Искам на място да пипна и видя което ще ми е удобно.

В ОЛХ и в нета е пълно с онлайн продаващи, но само от снимки не мога да усетя кое ще ми е удобно и ще се побира в джоба. Не държа много банкноти в мен, повече монети се събират, и да има място поне за 5 карти (ЛК, шоф, и поне 2 банкови).

 

В Халите има на АРТ93. А малко по-надолу по малката главна са Петек.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gado said:

Електролукс по принцип е конгломерат. Тия изкупиха де-що има марки в бранша (както и в някои други браншове). И в момента са най-големите.

 

Ето това е нещо наистина добро. IQT сензор, възможност за многофазови програми, тъч скриин. Функцията Сувид е леко безсмислена според мен, но пък си има почитатели и на този тип приготвена храна. Да не споменавам, че повтаряемостта на крайния резултат е 100%. Стига в движение да не се променя рецептата, де.

 

1800лв фурна. Еб*хсиму...

 

1 hour ago, tedy said:

Магазин с по-богат избор на мъжки портфейли в Плд? Искам на място да пипна и видя което ще ми е удобно.

В ОЛХ и в нета е пълно с онлайн продаващи, но само от снимки не мога да усетя кое ще ми е удобно и ще се побира в джоба. Не държа много банкноти в мен, повече монети се събират, и да има място поне за 5 карти (ЛК, шоф, и поне 2 банкови).

 

29 minutes ago, downsoft said:

 

В Халите има на АРТ93. А малко по-надолу по малката главна са Петек.

 

Точно това идвах да напиша. Петек и АРТ93 в халите. На Петек са им малко по-скъпи, но моя вече доста години го ползвам. Компактен е и не ми издува джоба.

Ей такъв е като кройка, но с различна кожа.

http://petek.bg/portfeli/228-041-b

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

 

1800лв фурна. Еб*хсиму...

 


Нищо фрапиращо. Преди много, вече забравих колко години и моята беше към 1200 и то без да има подобни функции. Аз дори не знаех, че вече има такива опции за дома. Определено ще обърна внимание, защото наближава  момента моята да се смени (гони 20 години, да не помисли Теди, че всяка година купувам новия модел :laughing1:). Високите цени са предимно от електрониките, тъчовете и подобни лигни. Инак само като се сетя какви колбаси ще въртя в такава фурна и почвам да мисля за смяна. Като гледам обаче ако нещо не избуфка по моята ще е след 2-3 години, че имам и климатици да сменям на тая възраст... 
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Магазин с по-богат избор на мъжки портфейли в Плд? Искам на място да пипна и видя което ще ми е удобно.

В ОЛХ и в нета е пълно с онлайн продаващи, но само от снимки не мога да усетя кое ще ми е удобно и ще се побира в джоба. Не държа много банкноти в мен, повече монети се събират, и да има място поне за 5 карти (ЛК, шоф, и поне 2 банкови).

Цъкни "портфейли" в търсачката на форума и виж какво ще излезе...

Има много хубав модел на R Cavalli.

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lucky Luciano said:

1. Купи си Instant Pot, докато е на тази цена и не се занимавай с глупости. За справка - супа 4мин., леща 2мин., шкембе 4мин., паста/спагети 3мин., фасул 15мин., мусака 4+2мин. без заливка. И аз не вярвах, ама на - след нас всички си купиха - чакам още 3 да дойдат за познати и роднини. Днес са стигнали в Онглия, чакам ги с Gabieli.

2. Итонга нема ли да изкара 2 месеца и после да е пропит. Трябва да го иззидаш, измажеш и изолираш, че да трае.

Е това истина ли е ? Само за 70 паунда ? Ако е така поръчвам още сега .

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gado said:

Електролукс по принцип е конгломерат. Тия изкупиха де-що има марки в бранша (както и в някои други браншове). И в момента са най-големите.

 

Ето това е нещо наистина добро. IQT сензор, възможност за многофазови програми, тъч скриин. Функцията Сувид е леко безсмислена според мен, но пък си има почитатели и на този тип приготвена храна. Да не споменавам, че повтаряемостта на крайния резултат е 100%. Стига в движение да не се променя рецептата, де.

Мерси за отговора. Не че разбирам много, ама тази няма ли да свърши същата работа: линк ? :)

 

Всъщност май Whirpool са най-големите, а Електролукс са плътно зад тях на 2ро място. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Ferante said:

Мерси за отговора. Не че разбирам много, ама тази няма ли да свърши същата работа: линк ? :)

 

Всъщност май Whirpool са най-големите, а Електролукс са плътно зад тях на 2ро място. 

Електролукс е.  :)  Само ще ти цитирам част от притежаваните от тях марки - Занусси, Алпенинокс, Восс... Мога и още, ама тия са по-знайни с домакинската си техника.

Колкото до питанката ти. Да, ще свърши същата работа. Но при условие, че има кой да и бае и сменя режимите. Огромният плюс на показаната от мен е възможността за многофазова обработка. Тоест, сама да си сменя работните, температурните и времевите режими в процеса на обработка на продукта. Всъщност темата е огромна и обширна и включва доста хватки и чалъми. И не на последно място... Нека не забравяме и възможността един път отработен процесът, той да бъде запаметен като програма и в последствие само да си го извикваш. Спестява доста провали с манджата, както и наистина много от личното време.

Като говорим за многофазова обработка, идея си нямаш какви месца, зеленчуци и тестени изделия могат да бъдат направени по този способ.

 

П.п. Е... При мен я има и леката фенщина спрямо продуктите на Електролукс, понеже балансът между цена-качество-функционалност-подръжка е изключително добър, спрямо други марки, някои от тях и т.н. - Водещи, в професионалното оборудване.

5 hours ago, w00x said:

 

1800лв фурна. Еб*хсиму...

Като се има предвид, че един читав конвектомат (6/GN) с подобни функции е към 10-12-14к лева, мисля, че цената си я бива.... Демек, няма как да караш кола с фул екстри, на цената на базов модел  ;)

 

П.п. Пък знам ли.... Може вече и аз да страдам от професионално изкривяване.... Като се гледам напоследък какви ги върша по обектите си. По-скоро си правя душевна чикия, от колкото да изпълнявам задание по проект...  :)

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, downsoft said:

 

В Халите има на АРТ93. А малко по-надолу по малката главна са Петек.

 

Аз хич не съм доволен от АРТ93. Сегашното ми е camel active, само че е от Стара Загора. Не знам дали имат магазин в Пловдив :/

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2019 at 12:58 PM, MaiconDogg said:

Е това истина ли е ? Само за 70 паунда ? Ако е така поръчвам още сега .

 

Е, не, шегувам се:laughing:

Чакам 4 бройки в петък - за роднини и приятели.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв определен период, през които еърбег-овете на колата е желателно да минават някакъв  тест/профилактика или подмяна? И изобщо следва ли да се ревизират/подменят на определени години или пък на еди-колко-си километра, както останалите консумативи по автомобила?

Става въпрос конкретно за VW Passat 2007-ма, т.е. 12-годишен автомобил, в случай че има значение.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...