Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

20 hours ago, vinyl_master said:

 

Знам, че имаш човек за монтаж на климатиците, но обади се за цени, ще направя много добри цени :)


Руми, нямам никакъв човек, работя с Климаком. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, vinyl_master said:

Като дойде време за смяна на климатици ще ти направя цена, само дай знак :)


При мен ОСНОВНОТО е, че трябва да се ползва съществуващата тръбна разводка. Иначе казано не съществува начин да си бутам къщата, понеже някой келеш го мързи да свърши работа. 

Link to comment
Share on other sites

Абе тежка, тежка, колко да е тежка 100-200лв. отгоре, ама ако ти кажа каква сметка направиха 2 хевита, един тъп хладилник Финлукс и един бойлер за 25 дни по цял ден работещи на 25 градуса, ще се замислиш. Отделно, че работят супер мазно, ама супер мазно - просто не го усещам.

 

Ей тея. Цената, разбира се, не е тази от Вимакс, просто тук намерих модела. Цената е малко на 2000 бройката с монтажа.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

 

Е па за чий ми е Хеви вкъщи бре? Тва е тежката артилерия. 

Мно'о си смотан, чес'но!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Климатикът ми започна да пуска неприятна миризма след 2 години работа. Не е от филтрите, защото ги чистя всеки месец.
Миризмата се появява най-много тогава, когато климатикът си достигне зададената температура и започне да духа по-слабо. Не знам какво включва и превключва, но започва да мирише неприятно (в офиса климатика прави същото, между другото).

 

Въпросът ми е - мога ли да изчистя сам някак или трябва да викам хора да го свалят и да го чистят?

Виждал съм как се чистят ламелите с онзи спрей/пяна, но предния климатик го изчистих с него веднъж и 1 месец след това ми изхвърляше черни парцали мръсотия, докато работеше.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

 

... 

Въпросът ми е - мога ли да изчистя сам някак или трябва да викам хора да го свалят и да го чистят?

Виждал съм как се чистят ламелите с онзи спрей/пяна, но предния климатик го изчистих с него веднъж и 1 месец след това ми изхвърляше черни парцали мръсотия, докато работеше.

Сваляне и чистене е най-доброто. След това са спрейовете. И след третиране се набримчва на максимална мощност, а вратите отворени - целта е да се образува максимум конденз и той да отмие остатъците колкото може. Става и с обезмаслител, но после се отмива по-трудно. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, RaptoR said:


Ти щото си Ален Делон...

Цъ! Бенисио дел Торо съм. Още отработвам онзи поглед....  ;)

8 hours ago, w00x said:

Климатикът ми започна да пуска неприятна миризма след 2 години работа. Не е от филтрите, защото ги чистя всеки месец.
Миризмата се появява най-много тогава, когато климатикът си достигне зададената температура и започне да духа по-слабо. Не знам какво включва и превключва, но започва да мирише неприятно (в офиса климатика прави същото, между другото).

 

Въпросът ми е - мога ли да изчистя сам някак или трябва да викам хора да го свалят и да го чистят?

Виждал съм как се чистят ламелите с онзи спрей/пяна, но предния климатик го изчистих с него веднъж и 1 месец след това ми изхвърляше черни парцали мръсотия, докато работеше.

 

Това е защото трябва да се почиства и турбината, нещо, което съвсем малко хора правят. Предната кондензна вана също трябва да се почиства. Така че, викни си човек и го накарай да направи точно тези работи.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Откъде /ДНЕС/ мога да купя читав кабел за iPhone 8, на нормална цена?!

 

Аз продавам хубави за 10лв/бр. :)

 

----------------

 

Мерси за съветите за климатика. Явно ще звъня на Климаком.

 

Link to comment
Share on other sites

Здр. Ей такова май позваха. Това за радиатора вътре. Има описание:

https://nitecfilters.com/product/914/sprey-za-klimatik-kod-m06.html

 

Аз пък правя промивка. Гореща вода върху самия радиатор, предната му част. С една пластмасова бутилка. Не прекалено бързо, за да не улива.

Водата ще отимие донякъде и налепите по цялата система.

Сега, логично в спряно положение, и на изстинал климатик. Да няма гореща вода върху студен метал...

Вентилатора вътре процедирам с четка за рисуване и прахосмукачка :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Както Галин по-горе е писал - нищо по-добро от разглобяване и измиване. Ако ти кажа от климатик на година и половина, какви неща видях да изтичат в банята, не ми се коментира. Подът стана ЧЕРЕН! Привидно турбината беше леко запрашена, с минимални /на око/ наслагвания. Изтекоха такива неща, че...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

Както Галин по-горе е писал - нищо по-добро от разглобяване и измиване. Ако ти кажа от климатик на година и половина, какви неща видях да изтичат в банята, не ми се коментира. Подът стана ЧЕРЕН! Привидно турбината беше леко запрашена, с минимални /на око/ наслагвания. Изтекоха такива неща, че...


Аматьор... Трябваше да видиш Галин като обработи моите след над 10 години без профилактика... Цитирам: " Тук се развиват поне 3 цивилизации, които са на фаза развитие излитане в космоса" 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...