Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

21 hours ago, deus_pld said:

Има ли някакъв определен период, през които еърбег-овете на колата е желателно да минават някакъв  тест/профилактика или подмяна? И изобщо следва ли да се ревизират/подменят на определени години или пък на еди-колко-си километра, както останалите консумативи по автомобила?

Става въпрос конкретно за VW Passat 2007-ма, т.е. 12-годишен автомобил, в случай че има значение.

 

Принципно следва да се подменят зарядите на 10 години. Разбира се никой не го прави. Прочети внимателно целия ситен текст и ще разбереш 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, RaptoR said:

 

Принципно следва да се подменят зарядите на 10 години. Разбира се никой не го прави. Прочети внимателно целия ситен текст и ще разбереш 

Трябва ли да се прави в специален сервиз, или би трябвало читав майстор да може да се справи?

Link to comment
Share on other sites

Пеше, къмто тоя момент процедурата е над бон на възглавница, в смисъл хич не се хАби. Иначе се сменят зарядните патрони, не смятам, че е нещо сложно, освен да не ти потрошат интериора. Но като цяло е безсмислено, тъй като в тоя момент може колата да струва по-малко. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 

Прочети внимателно целия ситен текст и ще разбереш 

 

Кой ситен текст? Ако е нещо на самата възглавница или патрон- аз не съм се мъчил да ги разглобявам, така че не знам. Просто последните няколко месеца семейната кола по стечение на обстоятелствата се кара основно от жена ми, с детето вътре барабар, та ме беше заглождил въпроса със сигурността. Затова реших да питам.

 

П.П.: като стана въпрос за жена ми и колата, тази сутрин е задрала задния калник в една колона на подземния паркинг, където държим колата. По принцип самия калник не изглежда изкривен, но е доста сериозно одран по ръба, до степен, че се вижда метала под лака и боята. Нямах нерви да разпитвам как точно е успяла на 4-метра широко паркомясто да уцели колоната, но така или иначе търся препоръка за читав тенекиджия/бояджия, ако на някой му се е налагало скоро и е доволен.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Пеше, къмто тоя момент процедурата е над бон на възглавница, в смисъл хич не се хАби. Иначе се сменят зарядните патрони, не смятам, че е нещо сложно, освен да не ти потрошат интериора. Но като цяло е безсмислено, тъй като в тоя момент може колата да струва по-малко. 

Ясно... ще мрем като истински мъже :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deus_pld said:

 

Кой ситен текст? Ако е нещо на самата възглавница или патрон- аз не съм се мъчил да ги разглобявам, така че не знам. Просто последните няколко месеца семейната кола по стечение на обстоятелствата се кара основно от жена ми, с детето вътре барабар, та ме беше заглождил въпроса със сигурността. Затова реших да питам.

 

П.П.: като стана въпрос за жена ми и колата, тази сутрин е задрала задния калник в една колона на подземния паркинг, където държим колата. По принцип самия калник не изглежда изкривен, но е доста сериозно одран по ръба, до степен, че се вижда метала под лака и боята. Нямах нерви да разпитвам как точно е успяла на 4-метра широко паркомясто да уцели колоната, но така или иначе търся препоръка за читав тенекиджия/бояджия, ако на някой му се е налагало скоро и е доволен.

 

 


Във всяка кола го има текста, той е предупредителен и задължителен. Може обаче да е махнат ако не си си купувал колата нова. При мен беше лепенка на сенника, но отдавна я разкарах. За ремонта - аз си ползвам сервиз Тракия от 90-те. Евтино, можеш да се пазариш за частично и т.н. Инак стандартно детайл е 150 лева.

Пеше - челно и без лиготии! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

150 за детайл? Кой луд им плаща по 150лв. за детайл? Ти за 150лв., трябва да боядисват като в завода производител... Баси майката... 150лв. керлив детайл на керлива купчина ламарини...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lucky Luciano said:

150 за детайл? Кой луд им плаща по 150лв. за детайл? Ти за 150лв., трябва да боядисват като в завода производител... Баси майката... 150лв. керлив детайл на керлива купчина ламарини...

Аз лично, по-евтино от 200 на детайл не съм намирал.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lucky Luciano said:

150 за детайл? Кой луд им плаща по 150лв. за детайл? Ти за 150лв., трябва да боядисват като в завода производител... Баси майката... 150лв. керлив детайл на керлива купчина ламарини...

 

Нещо май не си наясно. Нали знаеш какво е детайл? И да - неразличимо е - на мен ми направиха например половин праг и врата частично - ела го намери къде е. Това е най-ниската възможна цена, а от тези хора винаги съм бил доволен.

Link to comment
Share on other sites

Наясно съм, че един от големите сервизи, ми взимат по 80лв. и ги ползвам, откакто имам коли с каско, тоест 13 години вече. А дали ще го намеря - като я измиеш твоята за Коледа или Гергьовден, звънни и ще го намеря:grin:

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за включванията по повод портфейла.

Щях да ходя до Гранда и където, но по пътя реших да вляза по-наблизо в някои локални магазинчета за различни джунджурии от всякакъв вид и да видя, и се оказа, че на различни места има подобни неща.

В един магазин Всичко за 1 лв видях един за 2-3 лв, който учудващо на пръв поглед беше сносен, но при вглеждане си беше лепен по Трудово, и кожата изкуствена, която като вкарам карта, предполагам лесно ще изпадне, защото триенето в кожата беше ниско.

Както и да е, намерих си един някакъв Imperial Horse за 20-тина лв, и съм много доволен, вече 1 седмица. 2 отделения за банкноти + едно с цип, монетник със закопчалка, вляво отделения за 3 карти + под тях едно скрито, и една "хвърчаща" страница за 2 карти от двете страни с прозорче. Това ми е първото по-сериозно нещо като портмоне, досега винаги съм мразел обемистите неща и всичко съм носел по джобовете. Не нося много физически пари в мен, но основно монети се събират. Ще видим колко ще изкара и в зависимост, може да видя и за по-скъпо в бъдеще.

Снимка.

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2019 at 9:40 AM, vikktorpenchev said:

Кой е официалния представител на Fossil в Пловдив?

Търсих го за да ми сменят батерия на часовник. Знам, че е детска играчка, но имах желание да е официален представител/сервиз на марката. Първоначално тръгнах към "Касиото" срещу Джумая - затворен, преместен и явно е отдавна, защото нямаше и помен от него. На Отец Паисии има 2 места, пак за часовници,  и двете бяха затворени и в крайна сметка стигнах до един магазин в Екселсиор. Те са нещо като представители и за смяна на батерия взеха часовника и го изпратиха в София - там имали и машина, с която тестват часовниците дали са водоустойчиви, след смяна на батерията. Жалко, че казаха 1 седмица, а скоро ще мине 2-рата.

 

On 8/23/2019 at 11:48 PM, vikktorpenchev said:

 

А нещо по моя въпрос? :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

On 8/24/2019 at 9:38 AM, vikktorpenchev said:

 

edit: Samsung-a ми е 850 Про, когато го вземах беше с достатъчно за мен положителни отзиви.

За SSD-тата - взех едно китайско SSD 480 GB за 80 лв. Няма да го ползвам за основно, а ми за storage и ми се иска да разкарам тоя 1.5ТБ матричен. Скоростта, с която копирам от друго SSD на него е около 350 МБ/с

Бих го препоръчал, ако някой е обмислял такава покупка скоро.

 

 

Бяхте писали за някакъв тапицер на коли към Труд?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tedy said:

Благодаря за включванията по повод портфейла.

Щях да ходя до Гранда и където, но по пътя реших да вляза по-наблизо в някои локални магазинчета за различни джунджурии от всякакъв вид и да видя, и се оказа, че на различни места има подобни неща.

В един магазин Всичко за 1 лв видях един за 2-3 лв, който учудващо на пръв поглед беше сносен, но при вглеждане си беше лепен по Трудово, и кожата изкуствена, която като вкарам карта, предполагам лесно ще изпадне, защото триенето в кожата беше ниско.

Както и да е, намерих си един някакъв Imperial Horse за 20-тина лв, и съм много доволен, вече 1 седмица. 2 отделения за банкноти + едно с цип, монетник със закопчалка, вляво отделения за 3 карти + под тях едно скрито, и една "хвърчаща" страница за 2 карти от двете страни с прозорче. Това ми е първото по-сериозно нещо като портмоне, досега винаги съм мразел обемистите неща и всичко съм носел по джобовете. Не нося много физически пари в мен, но основно монети се събират. Ще видим колко ще изкара и в зависимост, може да видя и за по-скъпо в бъдеще.

Снимка.


Честито, но тоя Imperial Horse скоро ще трябва да го сменяш като гледам. :) Няма да остарее добре, определено.

На мен лично ми е обемист. Не ходя с чанта и тия големи портфейли ми надуват джобовете. Този, който бях показал по-горе, е перфектен като размер, но няма монетник. Само карти и 2 отделения за пари.

Link to comment
Share on other sites

Да, малко обемист идва в джоб, но ми трябваше монетник, бая монети събирам и на много места за дреболии е доста удобно набързо с монети да се разплатя, още повече на немалко места нямат много ресто да връщат от големи банкноти, а пък POS терминали няма на много места, по-дребни магазинчета разни, борси и т.н. Тук имам за 6-7 карти места, текущо имам 5 "картоподобни" неща, ще държа и разни листчета чат пат.

Иначе защо ще трябва да го сменям скоро? С времето сигурно ще се разпокъса кожата, но колко да е скоро... все още е като нов, на снимките изглежда леко набръчкано горе за банкнотите, но то е от позицията за снимката, прегънато леко.

Огледах на познати и приятели техните, ами почти същите са като "обемистост". Година-две да изкара, ехеее.. пък ще мисля пак дали да не е някоя по-тънка кесия просто, видях и такива, ама ми приличаха на пенсионерски аксесоар :Р .

 

viktorpenchev, то хубаво за 80 лв 480GB, ама то не е само скорости и цена :) . Дано да изкара дълго, но за по-ценни данни аз не бих разчитал на подобна пръчка. Айде за гаранция не обелвам дума, защото аз не бих се възползвал от гаранция за запаметяващо устройство ако имам малко по-ценни данни, пък и за 80 лв..., но все пак, въпреки всякакви бекъпи, пак бих заложил на самсунг за по-критични данни, па макар и 2х цена. В краен случай Crucial, които са по-евтини от самсунг, но някаква златна среда цена за гигабайт. Вече за 2+TB обеми не знам... по-скоро бих изчакал да поспаднат цените на тези обеми пред това да взема китайска "пръчка".

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2019 at 11:27 AM, Lucky Luciano said:

Наясно съм, че един от големите сервизи, ми взимат по 80лв. и ги ползвам, откакто имам коли с каско, тоест 13 години вече. А дали ще го намеря - като я измиеш твоята за Коледа или Гергьовден, звънни и ще го намеря:grin:

 

С боя за яйца ли те боядисват? Щото иначе нещо хич не е на мястото си.  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tedy said:

viktorpenchev, то хубаво за 80 лв 480GB, ама то не е само скорости и цена :) . Дано да изкара дълго, но за по-ценни данни аз не бих разчитал на подобна пръчка. Айде за гаранция не обелвам дума, защото аз не бих се възползвал от гаранция за запаметяващо устройство ако имам малко по-ценни данни, пък и за 80 лв..., но все пак, въпреки всякакви бекъпи, пак бих заложил на самсунг за по-критични данни, па макар и 2х цена. В краен случай Crucial, които са по-евтини от самсунг, но някаква златна среда цена за гигабайт. Вече за 2+TB обеми не знам... по-скоро бих изчакал да поспаднат цените на тези обеми пред това да взема китайска "пръчка".

абсолютно съм съгласен. За по-важни неща имам един външен хард, който първоначално беше предвиден да стои в чекмеджето и да не се хаби с излишни "движения". Напоследък го виждам все по-често закачен.... да прашасва. Не че данните в него вече не са прашасали :D

Но основната ми цел е да разкарам матричния. Там има наистина прашасали неща и мисля, че лесно ще побера 1.5ТБ на 500ГБ хард. Именно защото много са забравени в него.

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2019 at 11:33 AM, tedy said:

Иначе защо ще трябва да го сменям скоро? С времето сигурно ще се разпокъса кожата, но колко да е скоро... все още е като нов, на снимките изглежда леко набръчкано горе за банкнотите, но то е от позицията за снимката, прегънато леко.

Огледах на познати и приятели техните, ами почти същите са като "обемистост". Година-две да изкара, ехеее.. пък ще мисля пак дали да не е някоя по-тънка кесия просто, видях и такива, ама ми приличаха на пенсионерски аксесоар :Р .

 

Защото кожата не изглежда истинска и ще започне да се люпи малко по малко.

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2019 at 12:39 PM, RaptoR said:


Нищо фрапиращо. Преди много, вече забравих колко години и моята беше към 1200 и то без да има подобни функции. Аз дори не знаех, че вече има такива опции за дома. Определено ще обърна внимание, защото наближава  момента моята да се смени (гони 20 години, да не помисли Теди, че всяка година купувам новия модел :laughing1:). Високите цени са предимно от електрониките, тъчовете и подобни лигни. Инак само като се сетя какви колбаси ще въртя в такава фурна и почвам да мисля за смяна. Като гледам обаче ако нещо не избуфка по моята ще е след 2-3 години, че имам и климатици да сменям на тая възраст... 
 

 

Знам, че имаш човек за монтаж на климатиците, но обади се за цени, ще направя много добри цени :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...