Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

24 minutes ago, vikktorpenchev said:

Чистих вентилатора на видео картата на ПЦ и сега няма сигнал. Не мирише на изгоряло, вентилатора се върти. Монитора обаче е тъмен. И ся ко прайм? 

 

Как го "почисти"? Сваля ли го?

 

--------------------------

 

Някой сеща ли се от къде мога да си купя маншончета за RJ45 конектори? По възможност в район централен.

Бях днес в JAR, но бяха им свършили.

 

Related image

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, w00x said:

 

Как го "почисти"? Сваля ли го?

 

--------------------------

 

Някой сеща ли се от къде мога да си купя маншончета за RJ45 конектори? По възможност в район централен.

Бях днес в JAR, но бяха им свършили.

 

 

Квазер ти е близо бул. „Христо Ботев“ №71 може да видиш в сайта им дали има.
Другия вариант подлеза на тунела имаше магазин за джунджурии за телефони.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, UzITo said:

Квазер ти е близо бул. „Христо Ботев“ №71 може да видиш в сайта им дали има.
Другия вариант подлеза на тунела имаше магазин за джунджурии за телефони.

 

В сайта им има. Ще проверя утре преди работа.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

да, и аз това се сетих, докато писах че проблема може да е в тях.

имаш предвид, че може да съм разместил някой кондензатор?

 

Преместих темата в Хардуер раздела, защото въпросът определено не беше "кратък" или "нестандартен". :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Lucky Luciano said:

Някой да услужи утре с клетка за котка? Трябва да се заведе на снимка, защото май си е счупил лапата глупакът.

Имам, малко вратичка е калпава 

Link to comment
Share on other sites

Някой да е купувал скоро блендер?

Бюджет 200-400лв.

 

Ще почвам да експериментирам със супички и смутита, че само гироси и баници може да се яде в нашия заспал град.

 

Блендер Oster Versa OBL104X, 1400 W, Съд 1.9 л, 3 Програми, Променлива скорост + Pulse, Аксесоари за миксиране

Link to comment
Share on other sites

По-скоро си вземи качествен  пасатор, който също ще ти прави смутита. 

Ако търсиш качество се насочи към Bamix  - марката, която препоръчва Гордън Рамзи - 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ferante said:

Ние счупихме...

 

Напомни ми за:

"Още на първия ден от седемдневната детокс диета със смутита, дюнерът счупи блендера..."

:lol:

Link to comment
Share on other sites

+1 за Нутрибулет-а. Не знам колегата по-горе какъв зор му дава, че да го чупи толкова, но за сутрешни смутита и заготовки на зеленчуци за супа го ползваме вече трета година безотказно и сме доволни.

Освен това, мисля че го мернах някъде на 160лв миналата седмица.

 

edit: ето я офертата- Nutribullet за 160лв

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Нутрибулет е идиотски надценен най-обикновен уред, какъвто има и на половин цена от всяка известна марка. Не разбирам как ги трошите - камъни ли мелите, тва не е ли извън веганизма? Просто като купувате, гледайте ватовете - винаги гледайте мощните машинки. На някои си признават и каква е работната мощност, но са малко такива. 

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с чаши от оникс? Купих си две и макар да са полирани имам притеснения, че неща като червено вино например може да попият в камъка. Има ли такава вероятност?  

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Ferante said:

Ние счупихме няколко нутрабулета - прекалено е пластмасов и нежен, преди да си вземем бамикса. :)

Не знам това  чудо какво е, но истината е във Vitamix. Предполагам обаче в България ще излизат доста скъпи. Това е истински блендър и не се спира пред абсолютно нищо! Бързо си избива парите, особено ако го ползваш за най-различни неща - включително и за правене на супи. Аз разбира се най-много го ползвам в жегите за frozen margarita коктейли. :):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Не знам това  чудо какво е, но истината е във Vitamix. Предполагам обаче в България ще излизат доста скъпи. Това е истински блендър и не се спира пред абсолютно нищо! Бързо си избива парите, особено ако го ползваш за най-различни неща - включително и за правене на супи. Аз разбира се най-много го ползвам в жегите за frozen margarita коктейли. :):thumbsup:

 

Витамикс са над 1000 лв не само в България

Бюджета на @sasshko e 200-400лв.

Аз бих взел някакъв, какъвто @djaba предложи, или от Lidl. Нали става въпрос за експериментиране, все пак? Ако се окаже, че не ти допада...

 

Искам да си взема безжично зарядно за Mi 9, обаче се чудех дали мога да използвам зарядното от телефона (mdy-08-EI) и да не купувам тяхното за 20 лв

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Спешно ми трябва машинка скенер-копир-принтер. Не съм купувал бая години, та кажете в момента какво е добро на пазара? Имам Samsung SCX-4300 два броя, които ми бяха подарени от Виваком... Което ще рече, че може и къмто 10 години да не съм гледал кое какво и как. Единият явно умря и спешно трябва да го заменя. Не искам нищо скъпо с разни излишни глупости. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:

Спешно ми трябва машинка скенер-копир-принтер. Не съм купувал бая години, та кажете в момента какво е добро на пазара? Имам Samsung SCX-4300 два броя, които ми бяха подарени от Виваком... Което ще рече, че може и къмто 10 години да не съм гледал кое какво и как. Единият явно умря и спешно трябва да го заменя. Не искам нищо скъпо с разни излишни глупости. 

 

https://shop.itema-pg.com/product/1025/brother-dcp-7065dn.html

?

8 hours ago, vikktorpenchev said:

 

Искам да си взема безжично зарядно за Mi 9, обаче се чудех дали мога да използвам зарядното от телефона (mdy-08-EI) и да не купувам тяхното за 20 лв

 

Стига ватовете на зарядното да съвпадат с изискването на безжичния пад, няма значение какво използваш.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, тва е много пари. Мнения за това? В момента консуматива ми е 20-25 лева и не искам да става повече. 

https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multifunkcionalno-u-vo-SAMSUNG-SL-M2070W/p/551661

ЕДИТ: Още едно промо: https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multifunkcionalno-u-vo-HP-LJ-PRO-M28A/p/560608

Link to comment
Share on other sites

Аз имам това:

https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multifunkcionalno-u-vo-HP-DESKJET-INK-ADV-3785/p/560530

Консуматив до 30 лв с ДДС. 

Екстра е за малък офис. Доволен съм. Безжично е, печатам от телефона, лаптопа, десктопа... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:

Ангеле, тва е много пари. Мнения за това? В момента консуматива ми е 20-25 лева и не искам да става повече. 

 

Нямам мнение за други, само за това, което ти показах. Имаме 5 такива в офиса и нямаме абсолютно никакви проблеми. Печата и двустранно. И консумативите май не са скъпи.

Може да погледнеш по-евтините варианти ако този ти е скъп.
http://www.adroit.bg/printeri-brother-dcp-l2512d-laser-5881.html

Няма мрежово печатане обаче.

 

Ето този има мрежово:

https://www.pazaruvaj.com/printeri-c3134/brother/dcp-1622we-p337459844/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...