Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Един казус:

 

Общ имот с 2 къщи. И двете с различни собственици.
50% от двора е на единия собственик, другите 50% на другия.

Единият с 50% се разполага както си желае без да се съобразява.
Какво може да направи собственикът на 50% от двора при това положение, за да ограничи тези своеволия?


Може ли да се раздели дворът, да се вдигне една ограда и да се приключва?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

46 minutes ago, w00x said:

Един казус:

 

Общ имот с 2 къщи. И двете с различни собственици.
50% от двора е на единия собственик, другите 50% на другия.

Единият с 50% се разполага както си желае без да се съобразява.
Какво може да направи собственикът на 50% от двора при това положение, за да ограничи тези своеволия?


Може ли да се раздели дворът, да се вдигне една ограда и да се приключва?

По принцип може. Малко бумащина , малко адвокатски пиявици и готово. Ама зависи и каква квадратура е общо, де...

Link to comment
Share on other sites

Първо кажи квадратурата, после всичко друго. Ако е малък парцелът - забрави. Минаваш през съда, публична продан с подставено лице и купуваш целия парцел. Или като сте в съда, на тоя ако му се вдигне шубето, ти наплаща или съответно ти на него и с извънсъдебно споразумение... Ама си е простотия. Предполагам този цели нещо и ти знаеш какво е то. Ако искаш да ти е мирна главата, разберете се кой на кого колко и край с тая съсобственост. Винаги има проблеми, при съсобственост, особено, ако единият съсобственик е кретен...

Link to comment
Share on other sites

Не е мой казусът.
Само цялостно изкупуване ли е вариант?
Ако се пусне на публичен търг, да не го купи някой барабар с къщите върху него за жълти стотинки? :D

Link to comment
Share on other sites

И имотът къде е?

 

Като се замисля, все тая къде е - дали в града или селото. Малко е, това с отстоянията, май няма да може да се раздели и комшията, дето е и съсобственик и си позволява разни неща, вероятно го прави напълно съзнателно, иска да се махнете, но го казва по грешен начин.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

Един казус:

 

Общ имот с 2 къщи. И двете с различни собственици.
50% от двора е на единия собственик, другите 50% на другия.

Единият с 50% се разполага както си желае без да се съобразява.
Какво може да направи собственикът на 50% от двора при това положение, за да ограничи тези своеволия?


Може ли да се раздели дворът, да се вдигне една ограда и да се приключва?


Може ако се разберат собствениците. Иначе притежават 50-50, но без реална граница. Винаги така може да има мазгали. Разбират се - идва се, мери се от геодезисти, туря се чертата и се прави ограда - ако е необходимо да се отделят. Без споразумение се отива на съд и става весело. Може да се реши бързо, може да се чака с години. В междинката ако единият е помияр може да побърка другия. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky Luciano said:

И имотът къде е?

 

Като се замисля, все тая къде е - дали в града или селото. Малко е, това с отстоянията, май няма да може да се раздели и комшията, дето е и съсобственик и си позволява разни неща, вероятно го прави напълно съзнателно, иска да се махнете, но го казва по грешен начин.

 

В град е. Едни такива диагонални са имотите. Едната къща в единия ъгъл (стена към улицата), другата в другия по диагонал предна стена към двора.

Цепат се дърва под прозореца, пекат се чушки, простира се пране, без никакво чувство за граница и разделение на имотите. Те си имат тяхна част от двора пълна с боклуци и се разполагат в частта пред на моята позната къщата, защото е единственото празно място.

А ако единият има повече от 50%?

Link to comment
Share on other sites

Тая квадратура е неделима. Не ми се рови, че сега се занимавам с друго, да търся колко беше за град и колко за село - нещо около 300 или 400 за град беше, нещо такова. Да се разбират и единият да плати на другия.

 

Ако не става с добро - става с добър адвокат, през съд, публична продан и така, но пак ще има мизерии, абсолютно гарантирано!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2019 at 10:20 PM, RaptoR said:


Може ако се разберат собствениците. Иначе притежават 50-50, но без реална граница. Винаги така може да има мазгали. Разбират се - идва се, мери се от геодезисти, туря се чертата и се прави ограда - ако е необходимо да се отделят. Без споразумение се отива на съд и става весело. Може да се реши бързо, може да се чака с години. В междинката ако единият е помияр може да побърка другия. 

 

а дори и да има споразумение след време ако се смени някой от собствениците то не е валидно.

 

21 hours ago, Lucky Luciano said:

Тая квадратура е неделима. Не ми се рови, че сега се занимавам с друго, да търся колко беше за град и колко за село - нещо около 300 или 400 за град беше, нещо такова. Да се разбират и единият да плати на другия.

 

Ако не става с добро - става с добър адвокат, през съд, публична продан и така, но пак ще има мизерии, абсолютно гарантирано!

под 500 е за град - отказват да ги вписват в кадастъра, а не че не може.

ограниченията са откъм размер на "лице"-то на имота към улица. ако е по-малко от 17метра не се дели имота с реални граници. или поне моят казус беше такъв.

 

Link to comment
Share on other sites

Свалил съм тавана на колата и е при тапицер. Сега е момента да налепя на ламарината някаква вибро-шумо изолация. Нямам си на идея каква и от къде да закупя. Някакви насоки?

Link to comment
Share on other sites

Изолация за климатични въздуховоди. К-Флекс 8 мм. Правил съм таваните на две коли, комбита, с цел обезшумяване и спиране на вибрации заради аудио - системите. Върши много добра работа и е на разумна цена.

Ако нямаш достатъчно място за 6 или 8 мм, може да ползваш продуктите на STP. Пак е за вибро-шумо изолиране, има дебелина от 2 мм, но е по-скъпо. Продават се примерно от Авал. И тях съм ползвал, но за вратите на автомобилите. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2019 at 11:11 AM, gado said:

Цъ. Не съм. Надявах се да съм се прибрал още преди десетина дни, ама...

Но пък мога да ти дам телефона на брат ми. Съвестно ще ти свърши работа.

Перфектно си свърши работата. Много съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mobo said:

 

а дори и да има споразумение след време ако се смени някой от собствениците то не е валидно.


Аз говоря за официална делба, не за ръкостискане на масата. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2019 at 11:01 PM, mobo said:

 

а дори и да има споразумение след време ако се смени някой от собствениците то не е валидно.

 

под 500 е за град - отказват да ги вписват в кадастъра, а не че не може.

ограниченията са откъм размер на "лице"-то на имота към улица. ако е по-малко от 17метра не се дели имота с реални граници. или поне моят казус беше такъв.

 

 

Мисля, че беше 300 квадрата /на новия парцел/, тоест делимият парцел трябва да е поне 600. Лицето, по спомен, последно беше 14 метра, но все тая - колкото и да е, няма да стане игрЪта. Нито официално, нито под масата. Единият ще плаща, другият ще взима пари и ще се мести, туй то. Обаче, ако единият е като клошар, вторият ще трябва да чака клошарят да се гътне...

Link to comment
Share on other sites

Ами тя има някаква възможност да купи още 25% от двора и втория етаж от къщата на "другите".
Така променя ли се някак казуса или пак си остава същия?

Link to comment
Share on other sites

Отдавна не бях свалял видео-аудио от тубата. Виждам, че програмата, с която го правих вече не действа на 100%, YTD Video Downloader.

Можете ли да споделите с коя програма може? И дали може изобщо?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...