Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Като цяло за бяджет не ми се дават излишно пари за лъскаво, дето нали няма да ми влезе в употреба. Искам приличен хотел, с басейн, на прохладно място в планината, където мога да почина за един уикенд с жена и дете (бебе). Желателно е да не е на повече от 2 часа път с кола от Пловдив, заради детето, но ако си заслужава може и да се направи с почивка пътуването.

Басейн ли само искаш или и СПА? Grand Hotel Bansko бих ти препоръчал за лятото. Особено сега е на много добри цени там. СПА центъра е много приятен.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Басейн ли само искаш или и СПА? Grand Hotel Bansko бих ти препоръчал за лятото. Особено сега е на много добри цени там. СПА центъра е много приятен.

 

 

Ще го погледна определено, тък йато сме с бебе ползването на СПА услуги ще е ограничено и евентуално по отделно за да може някой да е с детето, така че не е най-необходимото нещо. Затова може би само басейн би било по-добре. Да не ни хваща яд че сме на СПА хотел а не можем се поглезим :D Но ще погледна оферите на хотела.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Ще го погледна определено, тък йато сме с бебе ползването на СПА услуги ще е ограничено и евентуално по отделно за да може някой да е с детето, така че не е най-необходимото нещо. Затова може би само басейн би било по-добре. Да не ни хваща яд че сме на СПА хотел а не можем се поглезим :D Но ще погледна оферите на хотела.

Благодаря

Бил съм там няколко пъти. Един от най - добрите СПА центрове е. С една много приятна музика и приглушена светлина. И други добри центрове има, но не знам защо този ми е най - симпатичен. Имат и открит басейн. За бебета има специални памперси и се допускат в СПА центъра. Има подходящи места на които може да го вкарате. Не говоря за сауни и парни бани и т.н.
Link to comment
Share on other sites

Мда, от другата страна на улицата е басейна. Не че нещо, ама никак не ми хвалете хотелите в Банско. Всичко там е....не знам как да го кажа.... И изобщо Банско като място за почивка.... Ни зиме, ни лете става...все едно Слънчака... Блях.

Link to comment
Share on other sites

Зависи за какъв бюджет гд говориш . Най доброто място за мен е Равнища но е малко соленко така да се каже . Не е много много в планината но комплекса в Старосел също е много хубав .

 

Насраха се. Дъсченият кич почна с опции от 10-15 лв за нощувка на легло, миналия ден ми поискаха 350 за стая с всичките щуротиии, които предлагат за децата.... Другата седмицца ще се кача да му откача главата на съответния тъпак на живо. Не защото вилата ни от 1932 е на метри от шибанията, която сътвориха. Не защото изсякоха 100+ годишни борове за резил и футболни вратички. Не защото съсипаха поляната пред старата хижа. Даже не защото го обърнаха на клоака, преливаща от селяндуристи и прочее... А защото ме излъгаха. AND THERE WILL BE BLOOD!!!    

 

Старите къщи на Белинташ също не са за изпускане.

 

Уникално място и вече завършено. КОето не съм сигурен, че е +. Преди 10 години се събрахме там едни хора  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Още преди години ме грабнаха с въпроса:

 

-Добре дошли. За вечеря агънце или прасенце да Ви приготвим. Тежки маси, тежки дни и нощи. Даже до басейна не съм достигал. :D

Link to comment
Share on other sites

Искаме да скачаме с бънджи. Някой ходил ли е и/или имали наблюдение върху:
- http://www.bungee.bg/

 

http://bungeeclub.bg/ 

От към екипировка и сигурност кой е най-добър?
Приемам и  други предложения за организатори на бънджи скокове.

Link to comment
Share on other sites

ВИП-къщи Чепеларе, мисля така се казваха, също са опция. Над града са, има хубава гледка и над вилите са все приятни хълмчета за разходка. Ценово мисля, че са приемливи, но една вила е реално две, които са огледално направени и разделени от стена, ако сте 5-6 души ползвате само едната половина. Но само за двойка с бебе, не знам дали имат вариант.

Друга опция е комплекс "Романтика" на самия язовир до Сърница. Имат хотелска част, имат и къщи, които са с огромни стаи и са непосредствено до водата. Отделно в комплекса има и външен басейн, който се намира между къщите и хотелската част. Като път обаче ще е малко по-дълго, но пък е доста красиво лятото като пътуваш нагоре.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

някой занимавал ли се е с Айпод/фон? При опит да рестор-на през айтюнс един Айпод тъч ми изписа грешка на финала и логично повече не мога да го стартирам. На екрана стои картинката с кабела и диска, и дотам. Моделът е стар, от 2007-2008година. Мисля, че се води 2...

Какво ли не правих да го синхронизирам, накрая реших да дам рестор и ето го резултата.

Link to comment
Share on other sites

Искаме да скачаме с бънджи. Някой ходил ли е и/или имали наблюдение върху:

- http://www.bungee.bg/

 

 

 

http://bungeeclub.bg/ 

 

От към екипировка и сигурност кой е най-добър?

Приемам и  други предложения за организатори на бънджи скокове.

 

Аз съм скачал с тия от аспаруховия във Варна... Ама беше нещо като състезание, спонсор еврофутбол. После имаше парти, ядене, пиене и някаква депутатка викнаха да връчва наградите. Малко идеи какво може да те очаква: https://georgi.unixsol.org/diary/adventure.php/the_big_fear

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам три такси е минимумът на неустойката.

Link to comment
Share on other sites

3 такси ако е на физическо лице. Евродиректива, не могат да усукват. С юридическите няма изгоден начин. Изпитано лично.

 

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

Ангеле, имаш възможност да го прекратиш в определен срок. Не съм сигурен колко дни е точно. Можеш да питаш КЗП примерно. От там ще ти кажат със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв начин с минимални последствия да се прекрати договор с А1 подписан днес?

 

7 дневен срок, освен ако не са те подвели да подпишеш, че искаш да влезе в сила веднага. Имаше такава врътка. Телевизийка ли пусна?

Link to comment
Share on other sites

7 дневен срок, освен ако не са те подвели да подпишеш, че искаш да влезе в сила веднага. Имаше такава врътка. Телевизийка ли пусна?

 

Не аз. Баща ми се е нахакал.

Link to comment
Share on other sites

Да оказа се екзотика. Намерих някакви Кенгуру, по $40+ за 16ГБ. Не, мерси :) . За 1-2 пъти в годината, по-скоро бих хвърлял всяка флашка след едно ползване в книжарница, при условие, че най-евтините 4-8ГБ вече са под 10 лв :Р .

Имам една евтина goodram 16GB със смешни скорости (3-4МБ/с write), ползвал съм я вече няколко пъти за инсталации и ъпдейт на БИОС, не вярвам да умре баш тоя 1 път в годината като отида да разпечатвам, а и да умре, не е никаква драма - ще се върна и ще взема друга :) . То ако един формат е достатъчен, ми е все едно тогава.

 

Иначе тряя се измисли някакъв начин без флашки да се обменят файлове, по-универсален. Хрумват ми няколко варианта, някои от тях включват сканиране на qr код в книжарницата, примерно за лесно "прехвърляне" на URL с файловете, откъдето да се свалят или качат :Р . И други по-удобни и общи алтернативи.

 

И аз скоро правих такова проучване и стигнах до извода, че нещо такова е най-оферта:

 

b6a8059fa407f32e52a75c55af251a36.jpg

 

Картите си имат ключе и ако няма рийдър ползваш тази джаджа :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

3 такси ако е на физическо лице. Евродиректива, не могат да усукват. С юридическите няма изгоден начин. Изпитано лично.

 

Може. Виваком са го направили така:

Прекратяваш едната услуга и с нея се прекратяват автоматично и другите ти услуги, описани в договора. Дължиш по 3 такси неустойки за всяка, като таксите са на нормалните цени, без примоцийката на която си сключил договора. Ако за всяка услуга имаш отделен договор си ОК, но повечето абонати са с обединен договор за всичките си услуги.

И още нещо: дори услугата да е с нулева стойност, демек бонус с цена 0.00лв., то при прекратяване на договора дължиш освен 3-те такси неустойка на нормалната цена и разликата между нея и примоцийката за използваните месеци. Гадно, но факт. Пише си го в договора. Дет са вика: ебем ти европейските директиви.

Предполагам, при мтел ще е подобно.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да намеря lightscribe CD-R'и?

Може ли DVD?

https://www.jarcomputers.com/Imation-Lightscribe-DVDR-47GB-16x_prod_MROMIMATIONDVDR47GB16X.html?ref=prod

 

Иначе технологията е пред умиране, и ще е трудно намирането на такива носители - в Диноел нямат, ама уж очаквали, в Техно-нещо магазините и Офис1 според сайтовете им няма.

Link to comment
Share on other sites

Не само LS-технологията в частност, но и цялата технология на CD и DVD. Откакто станаха достъпни големите обеми на флашки и карти, никой вече не се занимава с нещо дето се върти механично и има значително по-малък обем и по-малък трансфер и от най-малките в момента флашки. :)

А що се отнася конкретно до LS дискове - щом и в Диноел нямат (дето по принцип имат какво ли не), значи все по-трудно ще бъдат намирани. То и аз имам из лаптопите и компютрите няколко записвачки, които поддържат LS писане върху диска, но даже и един път не ми дойде мерака да ги пробвам като знам колко време ще им трябва да нарисуват рисунката. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да знам, че е умряла технология, мисля, че HP отказаха поддръжката й още преди 5 години. Трябват ми сд-ри, открих в един сайт където предлагат на шпиндели по 100, но запитах дали може на по-малко бройки. Ходих до технополис - имат само за директен принт, в офис1 нямат, имам познат който бачка там.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...