Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има едни "джаджи", които се слагат в яките на ризите, за да стоят по- добре? Някой има ли идея къде се продават в Пловдив? Или в български сайт? не ми се занимава да чакам от амазон....

 

51j%2BbNrzFcL.jpg

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

От долната страна на яките на ризите, които се носят с кокалчета, има място, където се слагат кокалчетата. Ако нямаш такива прорези, значи ризата не е предвидена за носене с такава джаджа. Ако има прорези, то винаги с ризата вървят и 2бр резервни, освен тези, които вече са сложени.

Тези от диаграмата са някакви универсални, които като гледам са предвидени, за да ти седи яката прилепнала до ризата и да не се надига. Пак обаче трябва да имаш предвидено джобче под яката, в което да сложиш пластината.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

 

 

Също така ме разсмива израза "моето момиче" относно жена ти, като че ли е някоя 20 годишна  :laughing1:

 

За мен тя винаги ще си е момичето, което познавах преди 25 години, Мисире  ;)

Имам проблем с климатика. Не отчита сигнала на дистанционното. В смисъл, то е проверено на 1000 процента, че работи, но явно електрониката в тялото не го отчита. Климатика е Фуджицу. Няква идея или препоръка за майстор?

Отвори предния панел на вътрешното тяло. Почисти с етилов спирт „окото“. Ако не помогне това, презапой крачетата му към платката. Ако и тогава не се получат нещата, викай техник да ти смени IR датчика.

 

П.п. За да си сигурен, че дистанционното ти лъчи, насочи го към камерата на телефона и виж на нея дали ще има просветване при натискане на някой от бутоните. Ако липсва светене, тогава дистанционното ти е заминало.

Link to comment
Share on other sites

За мен тя винаги ще си е момичето, което познавах преди 25 години, Мисире  ;)

 

Абе тази цифра силно смущава предвид ред обстоятелства  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

 

Отвори предния панел на вътрешното тяло. Почисти с етилов спирт „окото“. Ако не помогне това, презапой крачетата му към платката. Ако и тогава не се получат нещата, викай техник да ти смени IR датчика.

 

П.п. За да си сигурен, че дистанционното ти лъчи, насочи го към камерата на телефона и виж на нея дали ще има просветване при натискане на някой от бутоните. Ако липсва светене, тогава дистанционното ти е заминало.

Дистанционното със сигурност работи и на камерата съм го пробвал и колегата Пампоров го е прегледал. Ще пробвам това което казваш със почистването и презапояването.

Link to comment
Share on other sites

Абе тази цифра силно смущава предвид ред обстоятелства  :laughing1:

Не си напъвай кръглата главица прекомерно.  :))

Link to comment
Share on other sites

Някой с айпад под ръка може ли да даде едно рамо... Имаме pc с тиймвюър,всичко е ок до момента в който стартирам специфична лекарска програма с полета в които трябва да се въвеждат данни.По никакъв на чин не мога да изкарам екранна клавиатура...Някакви идеи?Читава външна/блутут/или друга клавиатура?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже в София някой добър кинезитерапвет/чакръкчия/ масажист или нещо от сорта? Преди няколко месеца си прецках едното рамо във фитнеса и в момента вече втори месец съм спрял всякакви натоварвания, но няма почти никакъв резултат. Започнах да се замислям, дали не съм притиснал или усукъл някакви нерви или нещо от сорта.

Link to comment
Share on other sites

Писал съм ти с контакти. Има вероятност да си го изкълчил рамото, а това е травма, която ужасно бавно се възстановява и никога напълно...

Link to comment
Share on other sites

Търся магазин за части за водостройки? Идеи?

Коя марка е водоструйката?

Кирхер: https://www.kaercher.com/bg/serviz-i-informacija/informacija/trsene-na-trgovec.html

Райдер: Пловдив кв. Кършияка, ул. "Средец" 41,Тел. 032/966 967

 

Ако е протекла и е от ниския клас до 200лв е твърде вероятно да е пукнала главата = по-добре си купи нова. 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Нещо беше пукнато. Марката на водострОйката е Lavor. Тъст ми я купил, това се спукало и събираше прах, но днес рЕзко ми потрябва. Та взех тая част от сервиза на Lavor в Съдийски. Жената беше изключително информирана, а тъпата част е под 20лв. Смених я за точно 5мин. и си свърших работата преди 12ч. на обяд.

Та, не си купувайте водострОйки Lavor, за 10 ползвания се беше спОкала, деа и водострОйката, деа...

Ааа как беше Лозенец - Пловдив? Ментата стигна ли или спира да доливаш някъде? :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ще купувам пластмасов резервоар за вода. Гледам, че фирмата, с която работя за поливната си система нямат. В Агроцентъра също не виждам. Някой знае ли в Пловдив да се продават и ако да - къде? Дотук съм намерил 2 кубиков за около 520 лева доставен до мен. По-евтино не откривам

Link to comment
Share on other sites

Руми, цената хич не е една, миличък. Тия вчера ги гледах. 540 БЕЗ ДДС и доставката е незнайна. А аз го взимам за 415 + 100 доставка на място. Явно това ще да е...  

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към тези, които са сядали в Йегерхоф на беседките на покрива: подходящо ли е за деца горе? в смисъл, доколко е обезопасено и дали могат да паднат от покрива по невнимание, примерно. Утре ще запиваме там компания и се чудя дали да взимам жената и детето (2г.) с мен...

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Въпрос към тези, които са сядали в Йегерхоф на беседките на покрива: подходящо ли е за деца горе? в смисъл, доколко е обезопасено и дали могат да паднат от покрива по невнимание, примерно. Утре ще запиваме там компания и се чудя дали да взимам жената и детето (2г.) с мен...

 

Напълно безопасно е, но не ти го препоръчвам. С деца ли си търси места близо до детския център. Разбира се ти си знаеш детето най-добре, но няколко часа минимум да се ди на маса с вас - за моите поне е абсурд...  

 

И не забравяй, че трябва да изпиете 10 литра бира минимум!   :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

По принцип няма да сме с деца, а и резервацията вече е направена за горе. Просто хората, с които ще съм са приятели и на жена ми, а ако дойде и тя трябва да вземем и детето, защото няма кой да го гледа. От там и въпросът ми...

А никакво пространство ли няма около беседките, където да щъка? Съжалявам, но не намирам снимки из нета за да добия представа...

Link to comment
Share on other sites

Да де, нещо такова е замисъла, просто някъкво пространство, където да си играе.

А за кега- няма страшно, 6-7 човека ако не можем да изпием 10л бира- по-добре изобщо да не излизаме от вкъщи :lol:

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...