Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте,

 

заформи се лека дискусия по темата: учене на чужд език - на частен учител с предимствата и недостатъците или в малка група пак с предимствата и недостатъците. Съответно, освен познатите Максимум, Мунди, Британика и прочие остана ли нещо друго, което си струва? За "Инфинити" съм чувал добри отзиви, там и таксите подсказват, че трябва да е така. British council също много ги хвалят, но в Пловдив едва ли има възможност. Става въпрос за английски език.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

заформи се лека дискусия по темата: учене на чужд език - на частен учител с предимствата и недостатъците или в малка група пак с предимствата и недостатъците. Съответно, освен познатите Максимум, Мунди, Британика и прочие остана ли нещо друго, което си струва? За "Инфинити" съм чувал добри отзиви, там и таксите подсказват, че трябва да е така. British council също много ги хвалят, но в Пловдив едва ли има възможност. Става въпрос за английски език.

Учене с частен учител винаги е било и ще бъде класи над групови обучения, стига да можеш да си го позволиш :) Каква е целта на обучението - някакво общо базово познание, обучение за работа в специфична сфера или за полагане на някакъв изпит?

Link to comment
Share on other sites

Часовникар в Пловдив в района на Кичука - Сточна гара - Смирненски?

Има една лелка тука до нас (Кичука), смени на жената часовника, но след 1 седмица пак спря и като цяло не ми хареса как работи. Сега и моя спря, бих ги сменил сам, но не ми се рискува, че не са от най-евтините часовници.

 

ЕДИТ: намерих един коментар, но нещо не се ориентирам и от преди 8г :)

 

"Препорачвам часовникаря в кичука отстрани до белите брези. Възрастен е, разбира и работи евтино."

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Военна болница, от нейната страна, Шукри се казва. След пешеходния светофар като идваш от Сточна гара вляво. Жълта табела има, но работи от 10 до 17 ч. мисля. До него има магазин за детски дрехи, а от другата му страна "заведение" за бързо хранене.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

заформи се лека дискусия по темата: учене на чужд език - на частен учител с предимствата и недостатъците или в малка група пак с предимствата и недостатъците. Съответно, освен познатите Максимум, Мунди, Британика и прочие остана ли нещо друго, което си струва? За "Инфинити" съм чувал добри отзиви, там и таксите подсказват, че трябва да е така. British council също много ги хвалят, но в Пловдив едва ли има възможност. Става въпрос за английски език.

С частен учител е винаги по-добре но е по-скъпо.Дъщеря ми (5клас) ходи на частен учител,много сме доволни,при липса на време може и от вкъщи по скайп в удобно време и тн.Нямам идея колко струват изброените школа, аз плащам 50лв за два учебни часа за ден... Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Основата цел е подобряването на езика, най-вече говоримо и писмено. Тоест обогатяване - граматически, лексикално, самият речник и прочие. Не се целят конкретни неща за взимане на сертификат или за работа в специфична сфера. Често се коментира, че макар и да не се нуждае човек от сертификат непременно, именно подготовката за него по време на курс те учи на добър английски. Може пък и да е трик да вземат повече пари в съответната "школа".

Коментирали сме всичките добри практики от рода на сериали с английски субтитри, книги и прочие, но трябва да се вдигне и самото ниво, броя на новите думи и тнт.

Link to comment
Share on other sites

С частен учител е винаги по-добре но е по-скъпо.Дъщеря ми (5клас) ходи на частен учител,много сме доволни,при липса на време може и от вкъщи по скайп в удобно време и тн.Нямам идея колко струват изброените школа, аз плащам 50лв за два учебни часа за ден...

Точно обратното е - когато е качествено обучението в малка група децата=хората се дърпат един друг нагоре. Важи и обратното за недобрите места. Комплексността, наличието на доказала се програма, гъвкавост при заболяване на учител, дисциплината в спазването на изисквания и при провеждане на обучение - тези ги няма при частния учител.

Частен учител има предимство само в една ситуация - ученика е много напреднал (или изключително зле) и се провежда интензивно обучение с конкретни цели.

Кое е най-добрата школа няма да кажа, защото не са ми платили да ги рекламирам :)

но ако имаш приятел учител по език за 9-10-11 клас - той може да ти каже от коя школа излизат подготвени и откъде са си само с големите такси :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

...Комплексността, наличието на доказала се програма, гъвкавост при заболяване на учител, дисциплината в спазването на изисквания и при провеждане на обучение - тези ги няма при частния учител.

....

Въпрос на гледна точка.Частния учител обръща внимание само на едно конкретно дете,и се съобразява с неговото ниво.Когато са в група това е трудно-имам преки наблюдения и на двата случая,защото ходим на уроци и по друга дисциплина в група.Когато са група винаги има някой изоставащ,който-дърпа другите на долу.Комплексност,гъвкавост тия неща при единичен ученик са далеч по-лесни,програмата се напасва според конкретните възможности на детето,когато са група трудно до невъзможно е да се премести/отложи час примерно...Не се сещам за възможност да провежда обучение като детето не е физически в страната и тн.

Link to comment
Share on other sites

Часовникар в Пловдив в района на Кичука - Сточна гара - Смирненски?

Има една лелка тука до нас (Кичука), смени на жената часовника, но след 1 седмица пак спря и като цяло не ми хареса как работи. Сега и моя спря, бих ги сменил сам, но не ми се рискува, че не са от най-евтините часовници.

 

ЕДИТ: намерих един коментар, но нещо не се ориентирам и от преди 8г :)

 

"Препорачвам часовникаря в кичука отстрани до белите брези. Възрастен е, разбира и работи евтино."

Отстрани до входа на Шарманта се намира този часовникар - става за смяна на батерии.

 

 

 

Основата цел е подобряването на езика, най-вече говоримо и писмено. Тоест обогатяване - граматически, лексикално, самият речник и прочие. Не се целят конкретни неща за взимане на сертификат или за работа в специфична сфера. Често се коментира, че макар и да не се нуждае човек от сертификат непременно, именно подготовката за него по време на курс те учи на добър английски. Може пък и да е трик да вземат повече пари в съответната "школа".

Коментирали сме всичките добри практики от рода на сериали с английски субтитри, книги и прочие, но трябва да се вдигне и самото ниво, броя на новите думи и тнт.

Щом е за дете и става въпрос за изграждане на базови познания, може и в група. Колко е голямо детето и този език само от тези уроци ли ще го учи или има намерение да учи в езикова гимназия в последствие същия език? Ако е така няма нужда да се напъвате да хвърляте много пари предварително в изучаването му.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми е много тъпо да се изказвате: Аз знам, но няма да кажа, защото не са ми платили за реклама...

Ще ви вземем школите и заведенията...

Адашче, @gado, това второто беше за теб. :D

Link to comment
Share on other sites

Спомням си, че преди години доста беше нашумяла темата за видеорегистраторите, ама нещо не мога да я намеря. Някой може ли да ми препоръча някакъв? Основното изискване е да е компактен (да не ми висят някви диспеи и камери по цялото стъкло (по възможност да е пред огледалото за обратно виждане или до него)) запис на звук би било добре и сносна картина по възможност.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност е без Спорт. Има си директна секция Автомобили, спортът е отделно.  :bgrin:

 

Не съм ровил. Гледах това:

 

dashcams.png

Идеи за софт за следене на местоположение на телефон с андроид?Телефона е на дете,целта е ясна мисля :rolleyes:

 

Това (https://myaccount.google.com/find-your-phone) не е ли достатъчно?

Или искаш автоматично да прави трекинг?

Link to comment
Share on other sites

В реално време?

Ако не е много нахално :-) Идеята е ако тръгне някъде из града пеша и се загуби на непознато място да мога да видя къде е и да реагирам...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Where is my phone пишеш в гугъл като влезнеш с неговия акаунт и ще ти покаже къде се намира, трябва локацията да е включена.
Пишеш в гугъл също: google location history и ще ти покаже къде, кога и с какво е стигнал до еди къде си, ще излезнат и снимки ако е правил някъде.

 

Това е сега като напиша с моя акаунт:

 

post-2392-0-88595200-1537532529.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Идеи за софт за следене на местоположение на телефон с андроид?Телефона е на дете,целта е ясна мисля :rolleyes:

безплатно и добре работи :

google maps--> share my location

 

може и по тубата да разгледаш ако се затрудняваш -- 

 

п.с. @gal4enceto - хубавите школи са доста скъпи и не мисля, че 'ще ми ги вземат' , но въпроса е принципен.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Ако не е много нахално :-) Идеята е ако тръгне някъде из града пеша и се загуби на непознато място да мога да видя къде е и да реагирам...

 

Find My Device на Гугъл.

Питах, защото като потърсиш устройството, на устройството изписва, че локацията е била изискана от някой. Та ако целта е да следиш телефона инкогнито - няма да ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Ако не е много нахално :-) Идеята е ако тръгне някъде из града пеша и се загуби на непознато място да мога да видя къде е и да реагирам...

А не може ли да му покажеш как се шерва локацията с приложението "Карти". Така и така си му поверил андроид устройство... Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...