Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не аз. Баща ми се е нахакал.

 

Ако зорът е Макс Спорт, то Булсатком ги пускат след няколко дни, при това за 4 без срочен договор, което не знам как са го договорили, но го набиват на два ката на Ментел...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да знам, че е умряла технология, мисля, че HP отказаха поддръжката й още преди 5 години. Трябват ми сд-ри, открих в един сайт където предлагат на шпиндели по 100, но запитах дали може на по-малко бройки. Ходих до технополис - имат само за директен принт, в офис1 нямат, имам познат който бачка там.

 

https://www.ebay.com/itm/Memorex-CD-R-LightScribe-10psc-Slim-case/292584937459

 

Около 39 USD с доставката до БГ.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, как ли не...6.50лв. за 1 диск vs 80 с'тинки в Диноел, а и така и така ще чака полските да дойдат до BG - по-добре да изчака докато Диноел докарат пак...не вярвам да е чак толкова дълго време.

Link to comment
Share on other sites

Като стана въпрос за Диноел. Напомнете ми когато пак се съберем да ви разкажа нещо...

 

Румен така или иначе ще ни върже пак тенекия, но поне на останалите.

Link to comment
Share on other sites

Метална...и силно дрънчаща. :P

 

@Иване, кой знае кога пак ще се засечем, така че направо пиши за Диноел в другата тема, че и на мен ми стана интересно, понеже досега съм похарчил там хиляди левове и ги познавам всичките.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, как ли не...6.50лв. за 1 диск vs 80 с'тинки в Диноел, а и така и така ще чака полските да дойдат до BG - по-добре да изчака докато Диноел докарат пак...не вярвам да е чак толкова дълго време.

 

Леонид го познавам отдавна, още в първите му стъпки в бизнеса. И по-добре 6.50 за диск, който все пак е Меморекс, отколкото за евтино брандирано СД, което не се знае дали след записа ще може да се прочете.

ЛС дисковете, специално CDR са доста скъпи вече, цената им минава 4 евро на брой.

Аз лично съм ползвал такива дскове, когато ги пуснаха на пазара и бройката струваше над 10 лв. Резултатът не е това, което се вижда по рекламите. 

Link to comment
Share on other sites

Кой е най-сигурният начин да се направи доставка от България до някоя част на Европа(Германия, Франция, Англия и т.н.) ?

Link to comment
Share on other sites

 И по-добре 6.50 за диск, който все пак е Меморекс, отколкото за евтино брандирано СД, което не се знае дали след записа ще може да се прочете.

 

Искаш да кажеш, че когато палетите с празните бланки пристигнат при тях, Леонид вади щампата и започва да печата отгоре това Verbatim AZO? :lol:

 

@exabyte, но не и най-бързият - понякога даже пощите ги изпреварват с много.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че когато палетите с празните бланки пристигнат при тях, Леонид вади щампата и започва да печата отгоре това Verbatim AZO? :lol:

 

@exabyte, но не и най-бързият - понякога даже пощите ги изпреварват с много.

 

Искам да кажа, че дисковете се поръчват с каквато щампа искаш... в производствените фабрики в Пловдив или София. Може и в Украйна, но оттам е вече остаряла работа от преди 20 години.

Искам още да кажа, че преди години хората масово пищяха точно от ментета на Вербатим, включително и аз изгорях със 100 диска. Говореше се, че ментаците на Вербатим идват от Китай и не са родно производство, но не смея да го твърдя 100%.

И искам да кажа, че ако наистина ти трябват читави дискове, купуваш директно от представителя на марката или от Европа, ама онази, западната Европа.

Не държа ми отговаряш.

Не е нищо лошо за магазина, просто един куриозен случай със собственика.

 

Да не става въпрос за една развалена сделка за 100 CD-R заради четвърт цент по-висока цена на бройка?

Щото беше една циганска разправия, че чак ми беше неудобно да слушам.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Да не става въпрос за една развалена сделка за 100 CD-R заради четвърт цент по-висока цена на бройка?

Щото беше една циганска разправия, че чак ми беше неудобно да слушам.

Не, нищо свързано с фирмата му. С негови водолазни подвизи е свързано.
Link to comment
Share on other sites

Няма, след като не си сигурен на 100%. ;)

 

 

Може да си пооправиш цитата, защото е много манипулативен отговорът ти.

И понеже може да не го оправиш, ще кажа със 100% сигурност: всичките дискове, като изключим тези в ритейл опаковки със етикет на официален вносител на бранда, са 100% местно производство, произведени във фабриките в Пловдив и/или в София. Без изключение.

Дали ми вярваш или не, няма никакво значение за мен.

Леонид НЕ Е официален вносител нито ритейлър на НИТО един от големите брандове за оптични носители. 

Не, нищо свързано с фирмата му. С негови водолазни подвизи е свързано.

 

Не знаех, че е водолаз :)

Link to comment
Share on other sites

Цитати и мнения не поправям, тъй като форумът е обществено място и всичко писано тук може да се чете свободно от всеки - така съм преценил да го напиша, така съм го написал...нека да си седи и да ми се смеят хората. ;)

 

А иначе смятам изказването ти относно дисковете в Диноел за доста крайно и нямам нищо против да вземем една кутийка "щамповани вербатим", да ги изрисуваме и след това да видим дали ще се чете записаното върху тях - може да го приемеш и като бас с плащане от страна на загубилия баса.:)

Link to comment
Share on other sites

Лъки, не се канѝ напразно, понеже нямам нито време, нито мерак за дълги дискусии...отделно имам доста работа...отделно пиша от един доста неудобен лаптоп, тъй че поне от моя страна съм приключил темата.

Link to comment
Share on other sites

Уф, те пък тия брандираните дискове гачели в щатите ги правят... всичко е в китай. Имам един гардероб с щпиндели на бая марки и почти от всички е имало фира по един или друг начин.

Link to comment
Share on other sites

От Диноел конкретно съм купувал през годините поне няколко хиляди CD-та (със сигурност са над 5к) и поне 5-600 DVD-та, които лично съм записал. Купувал съм от всякакви марки - от най-марковите до разни измислени имена. Що се касае до CD-тата, поради естеството на работата ми съм купувал най-много и то предимно от измислените марки, защото се ползват за тиражиране и се търси най-ниска себестойност. Наблюденията ми са, че бракът е практически еднакъв, независимо дали съм записвал на Максел, Сони, Вербатим, Фиеста или която и да е друга марка...което отчасти подкрепя мнението на биодизайна за щамповането. :P

Link to comment
Share on other sites

Моите наблюдения са различни. Вербатим и ТДК купувани от техно веригите имат осезаемо по-нисък брак от нонеймките. При съхраняване на тъмно в кутийки.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е, споделям сами лични впечатления от покупките си в Диноел, където съм купувал единствено на шпиндели.

Къде се намират тези Дионел и дали имат double layer DVD дискове?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...