Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Борсите работят предимно от 2 сутринта докъмто разсъмване, след това е за дребните потребители... След пладне вече е на приключване тип сергиен пазар. Първенешката има и такъв отвън. Сократце - иди преди обед. Честно казано не знам да имат почивен ден. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Приятели ми пратиха една електроника от Щатите, но се оказа повредена. Някой пращал ли е от България към Щатите колет? Кое е най-бързо и евтино?

Link to comment
Share on other sites

Последно пращах 2 пакета до различни щати с пощите - изненадах се когато след 2 дена вече бяха в разпределителния център в Ню Йорк и след още 3-4 дена бяха получени в двата различни щата. Колко е евтино в сравнение с други начини на доставка не мога да кажа - виж с калкулатора на пощите колко излиза спрямо теглото и си прецени дали е много ; моите бяха леки - под килограм.

Link to comment
Share on other sites

Приятели ми пратиха една електроника от Щатите, но се оказа повредена. Някой пращал ли е от България към Щатите колет? Кое е най-бързо и евтино?

Евтино и бързо са != :) Освен ако не си късметлия като в случая на @Midex. Често пращам до US с български пощи. Цената е най-добра и ако си късметлия може да стигне много бързо.

 

 

При покупка на жилище което е единствено, плащат се данаци за него и т.н. , това води ли се настоящ адрес или пак трябва да се подава декларация?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не. Променяш си в полюцията и регистрацията за настоящ адрес (ако не е същата и стига да си на кеф).

Link to comment
Share on other sites

Не. Променяш си в полюцията и регистрацията за настоящ адрес (ако не е същата и стига да си на кеф).

Не е ли в общината към ГРАО? То аз вече карам така бая години, но заради малкият и училищата май ще трябва, освен ако не вземат само на майка му.

Link to comment
Share on other sites

Една година вече аз и моето момиче си живеем приказно в жилище, което си е наше и по нотариален акт, но нито тя, нито аз се водим в него. Но пък понеже детето ми е във възраст, когато ако бях мангал вече щеше да ме е направило дядо, не ми се е налагало да разсъждавам за детски градини и училища....

Link to comment
Share on other sites

Не е ли в общината към ГРАО? То аз вече карам така бая години, но заради малкият и училищата май ще трябва, освен ако не вземат само на майка му.

 

В яслите и детските градини, при класирането за прием взимаш повече точки ако постоянният ви адрес е в района на съответната ясла/детска градина. Това може да се окаже особено важно, ако живеете в някой от пренаселените райони, като Южен примерно, където местата в детските градини са доста по-малко от децата. Взима се предвид постоянният ви адрес за ЕДНА ГОДИНА НАЗАД, така че ако детето ще тръгва септември догодина на ясли- сега е момента да се направи промяната на адреса.

1) За вписването на даден имот като постоянно жилище:  отива се в общината по район, носи се нотариалния акт на жилището, плаща се някаква такса десетина лева и се попълва едно заявление. Ако нотариалният акт не е на ваше име, тогава собственика на апартамента трябва да дойде с вас, за да удостовери, че е наясно, че някакви други хора искат да си направят имота постоянно жилище. Попълва се там една декларация. И след всичко това общината ти издават един документ, че съответният имот ви се явява постоянно жилище (отнема няколко дни)

2) После с този документ и платена такса (аз я платих в пощата, защото там таксите за превод са най-малки- около левче някъде. В Уникредит ми поискаха 5лв такса и самата касиерка ме посъветва да ида в пощата :lol: )  отиваш в Паспортна служба на РПУ-то ви по район и подавате заявление за издаване на нови документи за самоличност, вече с новия адрес.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Искам да продам една къща в Асеновград, а от 1 година и повече я дадахме на някакъв брокер, обаче не сме доволни нещо. Искам да си сложа на терасата от тези платна, на които да си напиша номера и който има интерес да ми се обади директно на мен. Така си мисля, че най- лесно ще се продаде. Знам, че само големите агенции слагат такива номера. Някой има ли идея как мога да си направя такава " табела"

Link to comment
Share on other sites

Искам да продам една къща в Асеновград, а от 1 година и повече я дадахме на някакъв брокер, обаче не сме доволни нещо. Искам да си сложа на терасата от тези платна, на които да си напиша номера и който има интерес да ми се обади директно на мен. Така си мисля, че най- лесно ще се продаде. Знам, че само големите агенции слагат такива номера. Някой има ли идея как мога да си направя такава " табела"

Не съм им ползвал услугите, но все пак:

http://pechatplovdiv.com/

 

http://light-on.bg/bg/za-nas/

Link to comment
Share on other sites

Искам да продам една къща в Асеновград, а от 1 година и повече я дадахме на някакъв брокер, обаче не сме доволни нещо. Искам да си сложа на терасата от тези платна, на които да си напиша номера и който има интерес да ми се обади директно на мен. Така си мисля, че най- лесно ще се продаде. Знам, че само големите агенции слагат такива номера. Някой има ли идея как мога да си направя такава " табела"

 

Отиваш в първата рекламна агенция, която намериш.

Правят ти простичка като дизайн "табела". (работата е не повече от 4-5 минути).

Пращат я на печатница, за да ти я изпечатат на винил и да сложат 6/8 капси (в зависимост от широчината. През 40-50см са ти достатъчни. Може и на по-рядко).

Винила взимаш и провесваш със свински опашки или въже на терасата и си готов.

 

Цялото нещо не трябва да струва повече от 40-50лв, МАКСИМУМ.. Като гледам цените от на UzITo линка, 26лв е квадрат на 600dpi (не ти трябва 1440dpi печат). Това ти е 200х50 винил. Мисля, че ще ти е достатъчен. Може и 150х60 да го направиш. Прецени си размера, но ще ти е около 1 квадрат печат.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Но пък понеже детето ми е във възраст, когато ако бях мангал вече щеше да ме е направило дядо, не ми се е налагало да разсъждавам за детски градини и училища....

 

Корекция - ако беше мангал можеше 4-5 пъти да си вече дядо... 

 

Също така ме разсмива израза "моето момиче" относно жена ти, като че ли е някоя 20 годишна  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Мебелна къща е разкостена.

Не знам дали не са я преместили или е в ремонт...

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дни минахме. Нямаше нито табела Зона, нито вътрешност на магазина.

Само външни метални части от конструкцията. По нищо не личи какво е било.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с климатика. Не отчита сигнала на дистанционното. В смисъл, то е проверено на 1000 процента, че работи, но явно електрониката в тялото не го отчита. Климатика е Фуджицу. Няква идея или препоръка за майстор?

Link to comment
Share on other sites

"Мебелна къща" я бутат и ще строят жилищен комплекс.

Даже наскоро там загина един от работниците който се занимаваше с бутането.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...