Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ама пък 'кво е яко да можеш да си гледаш сваленото 4к филмче с подобаващо аудио при това.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Затова спазвам основни правила, а именно - винаги взимаш по-големия размер от двата, измежду които се чудиш. 

 

 

 

Това е правилно. И колкото по-голям телевизор купувам, толкова малките ми се виждат монитори. То мониторът ми е 27 инча и обмислям следващият да е по-голям. Като работя на лаптоп, ми се види тетрис...

 

А това, че е Телефункен или Нео - все тая. Главното е матрицата. Питай ги в магазина или разучи как се влиза в сервизното, за да видиш какъв е. След няколкоминутно убеждаване в ТМ, ни разрешиха да влезем в сервизното на онова Нео и като видяхме каква е матрицата, го опаковаха и го отнесохме.

Имам на работа една 30ка. Да ти кажа 27ца 16:10 е оптимално за мен като размер.
Link to comment
Share on other sites

Голяма реклама им правят на въпросните. В омв бензиностанцията един продава/рекламира устройствата.

 

Иначе въпросът е, че приятел от опит на колеги казва, че след като пушиш такива, обикновените стават гадни. Което си е голям минус, защото да си кажем честно, нормалния тютюн/цигари е много по-лесен за намиране и ако не можеш да го ползваш, а ти се пуши...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

имам следното питане. Кабелът на снимката с какъв преходник може да бъде свързан? Пробвах с IPhone 4S, но на дисплеят на самия телефон изписа, че не поддържа този формат. Колата е Мерцедес, това е изходът от жабката. Някой имал ли е сходна манипулация или да е запознат как седят нещата с тази марка и свързването на музика към радиото?

Идеята ми е да мога да свържа флашка в другия край на кабела или стандартен 3.5мм. Намерил съм нещо такова, като опциите са да има 2-3 различни изхода в единия край.

https://www.aliexpress.com/item/Universal-MDI-MMI-AMI-AUX-to-USB-Female-Audio-AUX-Adapter-Cable-Wire-For-AUDI-A3/32823602723.html?spm=2114.10010108.1000013.1.755f345bWZwIFi&scm=1007.13339.99728.0&scm_id=1007.13339.99728.0&scm-url=1007.13339.99728.0&pvid=257cab87-fbcb-4102-8350-76c482de9864&_t=pvid:257cab87-fbcb-4102-8350-76c482de9864,scm-url:1007.13339.99728.0

 

Самият кабел изглежда така:

IMG_6530JPGxJJAJw57VGIPuoPMg92d153003261

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Имам един леко странен въпрос , на който не мога да си отговоря . Та става въпрос , че човек от родата почина и имаше наследство което наследниците си разделихме . Сега обаче година по късно се оказа , че имало и земи които трябва да разделим , знам в коя община са но нямам никаква идея къде точно са и колко . Има ли начин някак да разбера къде са , колко са и колко ми се полагат ?

Link to comment
Share on other sites

Имам един леко странен въпрос , на който не мога да си отговоря . Та става въпрос , че човек от родата почина и имаше наследство което наследниците си разделихме . Сега обаче година по късно се оказа , че имало и земи които трябва да разделим , знам в коя община са но нямам никаква идея къде точно са и колко . Има ли начин някак да разбера къде са , колко са и колко ми се полагат ?

Мисля, че в общината на града, към който са.

Аз имам къща в село Дълбок извор и ходих да оправям документи в община Първомай, защото самото село е в тази община. Ако земите са ти в Старосел, ходиш в община Хисар. Ако са в Брестник, ходиш в община Пловдив. Поне така знам аз. Там на място можеш да попиташ точно колко са, къде са, мисля, че и скици издават... Вече ако сте 3-ма души, то е ясно, че за да продадете трябва или с нотариално заверено пълномощно да се представлявате един друг, или заедно тримата да се занимавате с нотариуси и пр. И е ясно, че се дели на 3 - 6дка, ако сте с равен дял, по 2 дка на човек.

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се за ловен магазин около центъра? Искам да си купя съвсем елементарен дъждобран.

Знам, че в Декатлон има, но не ми харесват цветовете на евтините.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се за ловен магазин около центъра? Искам да си купя съвсем елементарен дъждобран.

Знам, че в Декатлон има, но не ми харесват цветовете на евтините.

 

http://bgsport-shop.com/ ул. Кирил Христов 8. Ако ти трябва за 1 път може да вземеш евтин, но ако смяташ да обикаляш често е хубаво дъждобранът да е по - хубав.

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Мерси, погледнах каталога, но най-евтините са по 33лв.

Трябва ми за 3 дни, ако евентуално завали. После ще си го сложа в колата.

Не искам от тия найлоновите да взимам, които са като торбички за 10ст. от супермаркета.

 

За сега съм се спрял на това: https://www.brannik.bg/poncho-highlander/

Просто предпочитах да го видя на живо (или нещо подобно) ако го има в някой местен магазин, вместо да поръчвам на сляпо.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, погледнах каталога, но най-евтините са по 33лв.

 

http://bgsport-shop.com/item/152/ :)   Все пак си има 7лв разлика, което си е 50% по - скъп. За ловен магазин в центъра не мога да помогна :(

Link to comment
Share on other sites

Ако не държиш да си хубав и модерен, а само сух - може да си вземеш няколко за по долар и да ги хвърляш след това. :)...пък и не всеки ден вали...и не на всеки дъжд ще си без чадър, ама не знам все пак защо точно търсиш дъждобран де. ;)

 

П.П. Макар, че с какъвто и дъждобран да се наметнеш - много ме съмнява, че ще изглеждаш хубав и красив, поне не и колкото ти се иска. :P

 

Edit: Преди малко проверих - може да си вземеш 10 бр."еднодневки" в комлект за $3.50.

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се за ловен магазин около центъра? Искам да си купя съвсем елементарен дъждобран.

Знам, че в Декатлон има, но не ми харесват цветовете на евтините.

Не е много на центъра, ама до трето районно в Кършияка има един и в една глуха пресечка след Военна болница посока Макдоналдс от лявата страна на пътя :)

Link to comment
Share on other sites

Не е много на центъра, ама до трето районно в Кършияка има един и в една глуха пресечка след Военна болница посока Макдоналдс от лявата страна на пътя :)

 

На ул. "Иларион Макариополски" е ловният магазин. Влиза се откъм "Родопи", близо е до Златната рибка. Трапер се казва магазинът.

9367909s.png

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Ако не държиш да си хубав и модерен, а само сух - може да си вземеш няколко за по долар и да ги хвърляш след това. :)...пък и не всеки ден вали...и не на всеки дъжд ще си без чадър, ама не знам все пак защо точно търсиш дъждобран де. ;)

 

П.П. Макар, че с какъвто и дъждобран да се наметнеш - много ме съмнява, че ще изглеждаш хубав и красив, поне не и колкото ти се иска. :P

 

Edit: Преди малко проверих - може да си вземеш 10 бр."еднодневки" в комлект за $3.50.

Ще ходя на фестивал и ми трябва за там. Няма как с чадър.

 

————-

 

Все имам спомен, че на улицата от джумаята към енергото имаше такъв магазин...

Сетих се току що къде има. На бул. България, между Панаира и Ескейп-а. Ако минавам през някой от тия магазини ще погледна, иначе ще поръчвам онлайн. Така или иначе може дори да не ми се наложи да го вадя.

Link to comment
Share on other sites

Познавате ли някой , който може по идентификатор от кадастъра да ми каже кой е собственик на имота? Ясно е , че ще се плати - но не ми се губи време в ходене до кадастъра и размотаване. 

Идеята е ако има вече регистрация в портала им - да дам номера, плащам и получавам данните.

Link to comment
Share on other sites

Я кажете някакви сериозни фирми за коли под наем в Пловдив?

Защо не си вземеш направо от летището в София от някоя от големите международни компании? Не ти препоръчвам от малка фирма. Лично аз се старая да подкрепям малките фирми, но имат малко кофти договори при инцидент с автомобилите. Точно от малка компания за коли под наем съм си патил и то в Канада... Бая псувни изядоха два мангала тогава. Единият беше май сикх, а другият на арабин мязаше.
Link to comment
Share on other sites

Не съм им ползвал услугите, но всеки ден минавам покрай офиса им https://www.orent.bg Колите им са нови, имат и избор в сайта, но пак казвам не съм ги ползвал.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Я кажете някакви сериозни фирми за коли под наем в Пловдив?

 

Моите евреи също си взимат кола от летището. Гледам нелоши им дават. Ако не се лъжа е 25 евра на ден. 

Link to comment
Share on other sites

Я кажете някакви сериозни фирми за коли под наем в Пловдив?

И аз взимам от летището. Ползвам Sixt, получавал съм и безплатни "ъпгрейди" към по-големи коли. 

Единственото което ме е издразнило до сега е, че на сайта им пише, че няма нужда от депозит ако направиш еди какви си застраховки, но когато отидеш на място все пак ти взимат депозит. :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...