Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Защо изобщо би се чудил за тоя Телефункен?

В смисъл - да взема него, така ли?

 

Ако ти е старичко домашното кино, взимай Телефункиния, инак ще останеш доста разочарован от звука на Панасоника през нея. Аз в момента го ям тоя, ама няма и посмъртно да дам 1000+ пари за киното, само за да ми звучи по правилният начин Нешънъл джиографик. Тия с телевизорите нахитряха и взеха да се правят на прекалено умни, което е меко казано педалщина.

Не бях се замислял за звука. Гледах какво може да се вземе за тия пари, а и не съм много в час с новите технологии.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стартовата ми LG имаше ужасен звук. По-късно взех soundbar на Samsung. Новото LG има страхотен звук и soundbar-а събира прах. Искам да кажа, че може да се обмисли и този вариант - за външен говорител, в случай че сте недоволни от звукът.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще взимаш турски телевизор, какъвто е Телефункена, иди в Техномаркет и разгледай моделите на Neo, които са с 5 цифри в модела /тези с 4 цифри са китайски/! Те са производство на същия завод Vestel, но са с по-добри матрици. Има 55 инча за около 720лв. по спомен. Работят прилично за парите си. Ако сега разбираш, че Телефункена е турски и не искаш да си купуваш турски телевизор - взимаш Панчо и преглъщаш звука, който реално не е толкова лош, но наистина сравнен с други марки е една идея по-кофти. Не знам от какво разстояние гледаш, ама 43 инча ми се види малко... Ако трябваше да избирам телевизор до 700 и малко лева, бих взел Neo. Имай предвид, че една част от моделите на Филипс също се правят в завода на Vestel. Казвам го, защото предполагам, че там ще те насочат продавачите.

 

Edit: Ето това е моделът на Neo, но съм сигурен, че беше под 750лв., но имаше схема с някаква карта на ТМ или нещо такова. Взехме го за съседа ми и си работи прекрасно. Матрицата е на Samsung, доколкото видях от сервизното.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

43" ми е максимумът в свободното пространство (ниша 100/64 см), но холът е малък и е достатъчно. Повече от 600 лв не ми се дават, затова сонитата и т.н. отпадат. Телефункена има доста добро изображение, но все пак е UHD, отделно не са в един магазин и ми е трудно да ги сравня по памет ;). Относно Техномаркет съм с доста резерви заради проблеми със сервиза им, но ще проверя какво предлагат.
edit:

Сега погледнах този https://www.technomarket.bg/televizor/neo-led-43418-uhd-sw-09162976 и на практика е почти идентичен на Телефункена. Объркващо е с параметрите - честота 50 Хц, IQR 100. Това добре ли е? Телефункена има само параметър "опресняване на картината" 800 CMP - не можах да намеря що е то CMP и колко е добре да бъде.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Без да ангажирам някого или да звучи високопарно - за мен компромис с картина, звук и размер по отношение на телевизора няма.

Затова спазвам основни правила, а именно - винаги взимаш по-големия размер от двата, измежду които се чудиш. Не обръщаш внимание на маркетинга на брандовете и промоциите им, а разсъждаваш, например: срещу определена сума какво РЕАЛНО ще получа и как би изглеждало. 80% от марките отпадат изначално, единствено отделен модел, ако има, който е сполучлив - случва се. И, разбира се, качваш си няколко клипчета на флашката, отиваш в магазина и си ги пускаш на избраните модели.

ULTRA MEGA FULL GIGA HD струва сума, не е достатъчно да го има в заглавието на табелката под телевизора.

 

Отдели още някой друг стотак и се опитай да потърсиш телевизор, ако трябва и малко по-стар модел, който да няма всичките товарещи модела откъм цена глезотии. Това обикновено са големият брой безсмилени "екстри". Задължително да е с РЕАЛНИ 100 херца. Не съм сигурен дали в този ценови клас има такива предложения вече. Оборудването при мен приключи преди години и не съм съвсем актуален към днешна дата.

 

Всичко е индивидуално, има хора, които не отдават никакво значение на телевизора, дори не гледат телевизия. Ако си от тези, вземи втория вариант.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

В смисъл - да взема него, така ли?

 

Не бях се замислял за звука. Гледах какво може да се вземе за тия пари, а и не съм много в час с новите технологии.

 

Не. В смисъл защо изобщо го гледаш? :)

 

За мен звука е последното нещо, което гледам в един телевизор. Това е телевизор първо и най-важно. Гледай му картината. За мен смарт функциите и звука са просто нещо, което върви комплект с картината. Моя телевизор е куц откъм смарт функции, защото е стар. За целта си имам Плейстейшън и Андроид TV Box. Звука му уж има два вуфера, но трябва да кажа, че в момента дори не си спомням как звучеше.

 

Така че, гледай ги като софтуерно преживяване (не смарт функциите) и картина и си избирай. Аз бих гледал LG и Самсунг обаче, вместо тоя Телефункен.

Link to comment
Share on other sites

Е аз имам 4к тв до 7000 и нещо пиксели ама макс съм намирал 3000 и нещо в тракер. 4к тв имам една с някви лодки. За 8 клипчета в нета не смятам че беше необходимо да вземам 4к тв така че моят съвет е да не е 4к в полза на размер или качество. Аз се чудих "ся тоя голям тв късен ще го сложа", "Няма ли да е много голям" но свикнах за 2 дена и вече не ми прави впечатление, но картината прави впечатление всеки ден - дали с хубаво, дали са лошо - това е нещо което в един тв не може да се смени. Как то каза колегата по - горе за смарт функции се купува андроид тв бокс. Ще добавя също така че повечето доставчици имат устройства, с които смарт функциите умират веднага. Примерно виваком, които нямат скарт карта.

Link to comment
Share on other sites

Е аз имам 4к тв до 7000 и нещо пиксели ама макс съм намирал 3000 и нещо в тракер. 4к тв имам една с някви лодки. За 8 клипчета в нета не смятам че беше необходимо да вземам 4к тв така че моят съвет е да не е 4к в полза на размер или качество. Аз се чудих "ся тоя голям тв късен ще го сложа", "Няма ли да е много голям" но свикнах за 2 дена и вече не ми прави впечатление, но картината прави впечатление всеки ден - дали с хубаво, дали са лошо - това е нещо което в един тв не може да се смени. Как то каза колегата по - горе за смарт функции се купува андроид тв бокс. Ще добавя също така че повечето доставчици имат устройства, с които смарт функциите умират веднага. Примерно виваком, които нямат скарт карта.

 

Не те разбрах. Какво 7000 и нещо пиксели? Това просто не е истина. Някой те е объркал. :)

4К резолюцията е 3840 x 2160 / 4096 x 2160. 7680×4320 е резолюцията на 8К. Силно се съмнявам, че имаш 8К телевизор. :)

Има страшно много съдържание по тракерите, както и сам си видял. Много филми се пускат с 4К резолюция, стига да са били издадени на UHD BluRay или 4К Netflix стрийм.

Link to comment
Share on other sites

 

Затова спазвам основни правила, а именно - винаги взимаш по-големия размер от двата, измежду които се чудиш. 

 

Това е правилно. И колкото по-голям телевизор купувам, толкова малките ми се виждат монитори. То мониторът ми е 27 инча и обмислям следващият да е по-голям. Като работя на лаптоп, ми се види тетрис...

 

А това, че е Телефункен или Нео - все тая. Главното е матрицата. Питай ги в магазина или разучи как се влиза в сервизното, за да видиш какъв е. След няколкоминутно убеждаване в ТМ, ни разрешиха да влезем в сервизното на онова Нео и като видяхме каква е матрицата, го опаковаха и го отнесохме.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не те разбрах. Какво 7000 и нещо пиксели? Това просто не е истина. Някой те е объркал. :)

4К резолюцията е 3840 x 2160 / 4096 x 2160. 7680×4320 е резолюцията на 8К. Силно се съмнявам, че имаш 8К телевизор. :)

Има страшно много съдържание по тракерите, както и сам си видял. Много филми се пускат с 4К резолюция, стига да са били издадени на UHD BluRay или 4К Netflix стрийм.

 

Като че ли бях прочел, че поддържа до 7000 и нещо пиксели.

иначе да - това е резолюцията, на която работи - 3840 x 2160

Link to comment
Share on other sites

Сега ще те изненадам, че и повечето Sharp са произведени във Vestel Турция...

Щом имаш, поинтересувай се къде е произведен. Имаше обяснения за повечето марки в Setcom. Имат и сглобки в Полша. Имат разни софтуерни дерзания, smart решенията им.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

... холът е малък...

Точно затова този съвет е неприемлив.

 

.. моят съвет е да не е 4к в полза на размер или качество...

При по-голям диагонал и малко разстояние минаваш в синята зона.

Аз съм в нея и определено си струва 4к дори и само за FullHD съдържание.

 

resolution-4k-ultra-hd-chart.png

 

1080p Upscaled to 4k vs Native 1080p

To present lower-resolution material on a 4k TV, the TV has to perform a process called upscaling. This process increases the pixel count of a lower-resolution image, allowing a picture meant for a screen with fewer pixels to fit a screen with many more. It’s important to remember that since the amount of information in the signal doesn’t change, there won’t be more detail present.

 

 

m-series-2015-upscaling-1080p-small.jpg

Vizio M Series 2015 (4k TV)

Input: 1080p Resolution

 

e-series-2015-upscaling-1080p-small.jpg

Vizio E Series 2015 (1080p TV)

Input: 1080p Resolution

 

The first image is a 1080p picture upscaled to 4k on the Vizio M, and the second is a native 1080p image on the Vizio E.

The Vizio M’s upscaling resulted in a bit of added smoothness, but overall the two images look very similar. There isn’t any more detail in the upscaled picture than you can see in the native 1080p picture, so whether or not it looks better is entirely subjective.

 

Ето как изглежда Full HD изображение на 4k матрица: https://goo.gl/agVuKx

Когато свикнеш да гледаш 4к матрица, много бързо ще започнеш да забелязваш и да те дразнят пикселите на FHD матриците.

Link to comment
Share on other sites

Не. В смисъл защо изобщо го гледаш? :)

 

За мен звука е последното нещо, което гледам в един телевизор. Това е телевизор първо и най-важно. Гледай му картината. За мен смарт функциите и звука са просто нещо, което върви комплект с картината. Моя телевизор е куц откъм смарт функции, защото е стар. За целта си имам Плейстейшън и Андроид TV Box. Звука му уж има два вуфера, но трябва да кажа, че в момента дори не си спомням как звучеше.

 

Така че, гледай ги като софтуерно преживяване (не смарт функциите) и картина и си избирай. Аз бих гледал LG и Самсунг обаче, вместо тоя Телефункен.

Аз съвсем ясно споменах, че ако Системата му за домашно кино е по-стара, звукът който ще вади от нов модел телевизор ще е гаден. А защо, е отделна и обширна тема.

Че има ли изобщо мазохисти, които да си причиняват слушането на нещо през вградените спикъри на масовия телевизор?

Link to comment
Share on other sites

Аз също мисля, че телевизора трябва да има външен източник на звук за да е както си трябва изживяването. Дори и да не е система за домашно кино, може и просто някоя малко по-качествена микро система. Аз съм с една Шарп (ей такава), която напълно ми удоволетворява нуждите за ежедневно гледане-слушане на ТВ. 

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Като че ли бях прочел, че поддържа до 7000 и нещо пиксели.

иначе да - това е резолюцията, на която работи - 3840 x 2160

 

Нещо си се объркал с тия 7000+. :) Сваляй си 2160p съдържание от любимия тракер и си свиркай.

 

Аз съвсем ясно споменах, че ако Системата му за домашно кино е по-стара, звукът който ще вади от нов модел телевизор ще е гаден. А защо, е отделна и обширна тема.

Че има ли изобщо мазохисти, които да си причиняват слушането на нещо през вградените спикъри на масовия телевизор?

 

Дори през изхода за слушалки на телевизора да изкара стерео звук към системата - пак ще е по-добре от вградените.

Link to comment
Share on other sites

Хубуу де, ако гледаш предимно телевизия за къв чеп ти е 4к, даже и 1080 телевизор. Наще кабеларки са бомбок... Съвсем принципно говоря. Просто нямаме читава телевизия....

Лично аз съм LG фен... да кажем... И се кефя на 3д и на ХД съдържание свалено от някъде си.... Но почти не гледам телевизия... Дори т.нар. ХД канали са скапани и не струват.... Идеята ми е, че ако взимаш 4к тв, то ще да е за гледане на читави неща свалени от тракерите, но ако ще е основно за телевизия му се губи смисъла....

Link to comment
Share on other sites

Хубуу де, ако гледаш предимно телевизия за къв чеп ти е 4к, даже и 1080 телевизор.

...но ако ще е основно за телевизия му се губи смисъла....

 

Пак започваме да се повтаряме:

 

 

...Просто всичко което правим е по-скоро... за спорта, нали тъй...

 

Буквално се оказваш изключително прав :D

И да си нямал това предвид, все още има толкова много спортни предавания, заради които си струва полагането на усилия по HD и 4k

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...