Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Сменях термостат на една фурничка, но имам някакъв проблем с новия.

 

Старият изглежда ето така.

 

S086520b40c9e4ed3b33127dd8f4608dcA.jpg

 

Уж поръчах същия, но дойде леко различен. Моделът е изписан по същия начин иначе.

 

Новият изглежда ето така:

 

image.png


Проблемът е, че след като го монтирах, като включа горен реотан си работи. Като включа долен реотан - също. Като включа и двата обаче - жичката на термостата след 5 секунди започва да се нажежава и изключва. След 10 секунди пак се нажежава и пак изключва. Не вярвам да нагрява до 250 градуса за под 10 секунди и то само ако двата реотана са включени. Ако работи само един, не изключва толкова бързо. 

 

Някакви идеи къде да търся проблема?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От Aliexpress.

Марката е същата, моделът на това, което получих, също е като на стария. На снимката в обявата е правилния артикул, но този, който получих е различен.
Реших, че може да е нова ревизия със същите параметри, но така като изключва при два реотана, вече не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. В Събота ще ги посетя.
Ако отида със стария, дали ще имат алтернативен продукт, защото аз очевидно не разбирам особено много?

Много трудно успявам да намеря по разни сайтове и се съмнявам, че ще успея да намеря където и да било.

Link to comment
Share on other sites

Ако приемем буквално това, което си написал, то това е схема, при която ако се забави плащане от наша страна по външния дълг, ще го отнесе Булбанк - парите ще ги даде тя и после ще си чака правителството да й възстановява сумата.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

Благодаря. В Събота ще ги посетя.
Ако отида със стария, дали ще имат алтернативен продукт, защото аз очевидно не разбирам особено много?

Много трудно успявам да намеря по разни сайтове и се съмнявам, че ще успея да намеря където и да било.

Може и тук:

Магазин за резервни части и битова техника Пармака
088 400 4794
https://maps.app.goo.gl/D2hWrzaYCud9reVf7?g_st=ic

 

Намирал съм всякакви джаджи за нови, стари и много стари уреди там….

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

И аз залагам на Хривас като мястото за резервни части! С Пармака съм брал ядове за некачествени части (не обича да си спазва гаранциите), а се познаваме отдавна. За това вече и болтче не бих купил от него.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли впечатление от устройствата 3в1 на Brother? Качество, поддръжка, проблеми, връзка с компютър, софтуер? Като цяло и за самата марка, че не съм се сблъсквал с тях.

Link to comment
Share on other sites

Само провери конкретния модел, който си си харесал с какви консумативи е, имаха една серия за която нямаше съвместими тонери, а оригиналните бяха много скъпи.

А за други серии самите Брадър предлагат оригинален евтин тонер за (само)зареждане.

Link to comment
Share on other sites

От 4 години ползвам DCP-510W вкъщи. Консумативите са евтини, работи безпроблемно засега. Качеството на печат дори на фото хартия е доста прилично за ценовия си клас.

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Имаме ли из копченатискачите тука някой да разбира повече от Adwords, че да ми помогне? Писна ми да си давам парите на мошениците от Гугъл и съм сигурен, че се ебават с мен, а както чувам и далеч не само с мен

Link to comment
Share on other sites

Е ти сам ли си пипаш по тия adwords ?  От копченатискач до копченатискач има голяма разлика :) Тия с Маркетинга са друга работа. Една позната има фирма за маркетинг, мога да ти дам сайта им и да й обясниш какво искаш :) 

Link to comment
Share on other sites

Естествено че сам. Не виждам досега да е някаква космическа наука, но или пропускам нещо, или както се говори Гугъл правят номера, за да взимат пари. Подпалиха ни телефоните за глупости от цепене на дърва до язовири под наем - ние стоим като гръмнати. мисля че гугъл, за да взима пари ни набутва номерата на някакъв рандъм принцип сред куцо и сакато, а аз се опитвам да си промотирам сайта... Вече ми дойде страшно много и така съм побеснял, че ще ги търся да ги паля. Телъс са първи, тия след тях! 

ЕДИТ: 
 

Quote

 От копченатискач до копченатискач има голяма разлика 


Но има и общ знаменател - всичките са много устати в интернет :rofl:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Абе ти си по-устат :D Нещо не си я настроил като хората :) Не е космическа наука, но си има специфични неща, не е просто да си плеснеш данните и да заработи перфектно :) 

Link to comment
Share on other sites

Питанка към пътуващите в чужбина: другата седмица ми се налага да летя до Германия по работа. Но покрай всичките ковиди и ограничения не съм си поглеждал паспорта и миналата година ми е изтекъл. (последно съм пътувал 2020-та, точно преди да затворят всичко).

Сега въпросът е бих ли имал някакъв проблем да пътувам само с личната карта, или за всеки случай да пускам една експресна поръчка утре за нов паспорт + глобата че не съм го върнал в тримесечния срок? 

Ясно ми е, че сме Европейски съюз и тн., просто винаги досега при всичките ми пътувания съм имал валиден паспорт, сега за първи път съм в ситуация да нямам и ми е дерт. 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, deus_pld said:

 

Нямаш проблеми да летиш с лична карта. Единствено когато се прибираш трябва да видиш кои гишета в Германия са за хора които пътуват с лична карта.

Link to comment
Share on other sites

Глоба за паспорт имаше ако сетиш да го върнеш до 6 м след изтичане. След това не. Някаква такава щуротия май имаше.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...