Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Е не са ли оцветени по различен начин, или  с различна иконка за входящи,изходящи и пропуснати? А би трябвало да има и списък за всяка една категория?

Преди и аз бях със Самсунг с такъв списък, и като го смених ми беше криво че вече не е така,  на Самсунг е удобно че виждай кой кога те е търсил, пропуснал, ти си звънял.

Сега трябва да се ровя в историята за номер, с Realme X50 5G съм, преди с  Huawei, мисля че и той е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

На него не му е проблем оцветяването, доколкото разбирам. На него му е проблем това, че всяко обаждане се появява отделно на различен ред и ако последно имаш 10 обаждания от един човек, ще виждаш само тях на първа "страница".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

На него не му е проблем оцветяването, доколкото разбирам. На него му е проблем това, че всяко обаждане се появява отделно на различен ред и ако последно имаш 10 обаждания от един човек, ще виждаш само тях на първа "страница".

Точно това е проблема,някои дни имам 100+ разговора и като са към 6-7 еднакви номера стават няколко страници call log.Примерно при Huawei има опция да се обединяват по име или по време-като се обединят по име става супер прегледно-звънял си на пет номера по десет пъти,имаш пет имена на страница и като кликнеш на всяко виждаш история,много по прегледно...Това на Гугъл е по същия начин и е супер.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Дам, за разлика от свинщината на въйфона… Дали няма някое апче и за него….?!? На Хуавея ми беше много прегледно всичко…

Епъл едва ли ще позволят такова нещо...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какво строят на Шести Септември след кръговото на Мр. Бриколаж в посока хотела на Ванко Ино? 

В този регистър на разрешения за строеж не намирам нищо: Община Пловдив.:.Устройство на територията (plovdiv.bg)

Едно оранжево, изглежда Г-образно.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос към носещите очила потребители. По принцип от много години имам слаб диоптър и не взимах мерки. Имах очила които ползвах много рядко. Средно под веднъж на месец вероятно се събира. Усетих се обаче, че доста се влошавам и отидох на лекар преди 2 седмици. Почти двойно съм качил диоптъра. Не е нещо фрапантно -1 и -1.5. Мисля обаче да почна да нося редовно лещи. Освен лещите обаче искам да си направя и очила които да използвам вкъщи когато гледам телевизия и т.н. Поръчах си очила, но са много странни. Когато ги сложа действат като лупа. Не просто оправят зрението, а направо увеличават всичко с много. Земята изглежда толкова близка все едно съм клекнал и вървя патешко. Адски некомфортно е. Когато тръгна да шофирам, асфалта изглежда все едно съм седнал в кола от F1. С предишните очила го няма този проблем. Когато сложа лещите също всичко е наред. Лещите избистрят обектите които иначе не виждам в далечината. Няма го ефекта на лупа. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо?

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да помогна, но... колегата беше много зле. 

Ходи на операция с лазер и е много доволен.

 

Едит:

Другия кьореше горе-долу, ама го боляла главата и сложи цайси.

Някакви автоматично затъмняващи, не се е оплакал от зуум да има.

Все пак бачкаме с повдигачи..

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Точно този zoom ефект е странното нещо. Предишните ми стъкла и лещите сега го нямат. Просто помагат да виждам в далечината и избистрят всичко. Мисля си, че са объркали диоптъра на стъклата.

Link to comment
Share on other sites

Това не е нормално и вероятно имаш астигнамитизъм, който не е отразен в сегашните ти очила. Съветвам те да отидеш да ти замерят отново нарушенията на очната лупа.

 

Според мен избягвай да носиш очила и лещи.  Опитай се да ги използваш само при шофиране или ако трябва да наблюдаваш нещо на далече.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Сферични или асферични стъкла си поръча? Има ли аберации в периферията? Имах го този ефект, когато за първи път сложих цайси… но не беше чак толкова фрапантен…

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, netrootbg said:

Имам въпрос към носещите очила потребители. По принцип от много години имам слаб диоптър и не взимах мерки. Имах очила които ползвах много рядко. Средно под веднъж на месец вероятно се събира. Усетих се обаче, че доста се влошавам и отидох на лекар преди 2 седмици. Почти двойно съм качил диоптъра. Не е нещо фрапантно -1 и -1.5. Мисля обаче да почна да нося редовно лещи. Освен лещите обаче искам да си направя и очила които да използвам вкъщи когато гледам телевизия и т.н. Поръчах си очила, но са много странни. Когато ги сложа действат като лупа. Не просто оправят зрението, а направо увеличават всичко с много. Земята изглежда толкова близка все едно съм клекнал и вървя патешко. Адски некомфортно е. Когато тръгна да шофирам, асфалта изглежда все едно съм седнал в кола от F1. С предишните очила го няма този проблем. Когато сложа лещите също всичко е наред. Лещите избистрят обектите които иначе не виждам в далечината. Няма го ефекта на лупа. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо?

Нося очила от 1ви клас, над 20 години вече. Или са ти сложили по-висок дьоптер от необходимото или нещо не е ок със стъклата. Такъв ефект имах като си носех старите очила с по-висок диоптер докато карам ски.

Между другото миналата седмица си смених стъклата на очилата, че моите бяха в ужасно състояние(разбирай надрани, с люпещо се покритие) и сега виждам доста по-добре. 

За жалост най-добрия вариант за определяне на диоптер си остава разширяване на зениците. Последния път направих грешката да отида да ми ги разширят в 17:30 в летен ден. Еми едвам се прибрах до вкъщи. 

Как ти го измериха ? Само на Машина, след това с онази рамка с различните стъкла ? ако имаш -1, - 1.5 много е вероятно да имаш и астигматизъм, както е казал @Ferante

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ferante said:

Това не е нормално и вероятно имаш астигнамитизъм, който не е отразен в сегашните ти очила. Съветвам те да отидеш да ти замерят отново нарушенията на очната лупа.

Според мен избягвай да носиш очила и лещи.  Опитай се да ги използваш само при шофиране или ако трябва да наблюдаваш нещо на далече.

Когато ми премериха очите ми казаха, че имам много лека форма на астигматизъм. Толкова е минимален, че няма опция да се поръчат лещи за толкова малък. Все пак ми казаха, че ще го отразят в очилата. Каква е причината да препоръчваш да не ползвам и двете? Не говоря за едновременно. Просто ми се струва удачен вариант през деня да съм лещи и евентуално когато гледам филми да ги ползвам и вкъщи.

 

10 hours ago, Mockingbird said:

Сферични или асферични стъкла си поръча? Има ли аберации в периферията? Имах го този ефект, когато за първи път сложих цайси… но не беше чак толкова фрапантен…

Според фактурата са сферични стъклата. Нямам си на идея какво е това аберация по периферията. Като какво трябва да се забелязва? Точно този фрапиращ ефект ме кара да си мисля, че нещо не е наред с тях. Марката на стъклата е Hoya. Нямам си на идея с какво качество са. Уж оптиката в която отидох се води една от най - добрите.

 

52 minutes ago, kotora said:

Как ти го измериха ? Само на Машина, след това с онази рамка с различните стъкла ? ако имаш -1, - 1.5 много е вероятно да имаш и астигматизъм, както е казал @Ferante

Правиха ми над 30 минути преглед. Първо беше машина за диоптър. След това се мина през определяне на вътреочното налягане. Гледаш в една точка и на 2 пъти ти духва във всяко око. След това мерихме диоптъра на ръка. Не точно на ръка, понеже беше машина, но физически сменяше стъклата пред мен. В Бг винаги са ми слагали едни големите очила без стъкла и лекарят сменя стъкалцата. Това ми го правиха с машина. Лекарят през компютъра си ми сменяше стъклата. От там ме гледа с някаква машина която така и не разбрах за какво е и още една която светеше в червено. Накрая за очилата минах и още една машина. Застнах на метър от една стена на която е закачена машината. Определя ти височината и след това ти прави снимка на очите с очилата върху тях. Така и не разбрах за какво е това.

Link to comment
Share on other sites

Последното е най-вероятно да отбележат къде са ти зениците спрямо стъклата.

По нашите ширини го правят с маркер върху стъклото :)

Link to comment
Share on other sites

Ами значи може от това да е проблема, че са ти добавили цилиндъра на астигматизма.

 

Едната машина е за преглеждане на очните дъна и нерва доколкото си спомням. 

Link to comment
Share on other sites

Това ми звучи като на мен, когато за първи път сложих очила с цилиндър. Свиква се, доколкото си спомням. Все пак ги носих към 5-6 години.

Един съвет относно лещите: не прекалявай с тях, особено пред монитор и особено ако не коригират астигматизъм - заради астигматизма, колкото и сфера да им набиеш, пак ще ти е леко размазано, съответно ще се завираш пак в монитора неусетно и пак ще покачваш още сферичен диоптър. Аз от 8 клас до началото на университета бях с -1, в университета реших да си нося лещите постоянно (най-голямата ми грешка) и стигнах до -2.75 по спомен.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Последното е най-вероятно да отбележат къде са ти зениците спрямо стъклата.

По нашите ширини го правят с маркер върху стъклото :)

Мисля е точно такова. Не знам каква му е целта, но на екрана на машината ми се появи снимка на очите и зениците ми бяха маркирани. Не бяха изцяло правилно позиционирани, но екранът беше с тъч скрийн и с няколко докосвания бяха позиционирани правилно.

 

3 hours ago, earache said:

Това ми звучи като на мен, когато за първи път сложих очила с цилиндър. Свиква се, доколкото си спомням. Все пак ги носих към 5-6 години.

Един съвет относно лещите: не прекалявай с тях, особено пред монитор и особено ако не коригират астигматизъм - заради астигматизма, колкото и сфера да им набиеш, пак ще ти е леко размазано, съответно ще се завираш пак в монитора неусетно и пак ще покачваш още сферичен диоптър. Аз от 8 клас до началото на университета бях с -1, в университета реших да си нося лещите постоянно (най-голямата ми грешка) и стигнах до -2.75 по спомен.

Не мога да свикна да нося очила. Дори и през лятото в силно слънце виждам зор. Сега с тези абсурдни очила е направо невъзможно. Иначе аз си виждам прекрасно без нищо когато работя на компютър. Проблемът ми е когато трябва да погледна малко по - далеч. Тук идва и негативният ефект на лещите. Поне в началото на деня ми е трудно да свикна когато съм с тях и трябва да седна на компютъра.

 

Ако ползвам тези очила с този абсурден зуум, няма ли да кача диоптъра? Аз с тях виждам зор дори да вървя по улицата. Иначе ако ще гледам филм, са перфектни.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, netrootbg said:

Не знам каква му е целта

Ами стъклата(лещите) фокусират картината в дадена точка. И се отбелязва къде са ти зениците, за знаят когато слагат стъклата на рамката, как точно да ги разположат при рязането, че като ти ги сложат лещите на рамката фокуса да отива в окото ти.

Link to comment
Share on other sites

Освен АлиЕкпсрес, някъде по-близо има ли къде мога да си намеря вентилатори за MSI 3080? Че нещо единия трака и искам да ги сменя

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Ако ползвам тези очила с този абсурден зуум, няма ли да кача диоптъра?

Не, ако само те ти компенсират астигматизма, само с тях няма да изпитваш нуждата да се завираш в обекта, който наблюдаваш. С всичко останало, колкото и добре да компенсира сферата, заради некомпенсирания астигматизъм пак ще се завираш.

Link to comment
Share on other sites

Лещите за мен са по-голямо зло от очилата. Постоянно си бъркаш в очите да ги слагаш/вадиш трябват разтвори за чистене и преди лягане винаги трябва да ги махаш :) 

 

с Очилата е въпрос на свикване. Моите са с клипс и като пече слънце си добавям плаката и забравям :) Купих си от алиекспрес 2-3 плаки и си държа 1 в колата. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kotora said:

Постоянно си бъркаш в очите да ги слагаш/вадиш трябват разтвори за чистене и преди лягане винаги трябва да ги махаш :) 

Преди години съм купувал на приятел "постоянни" лещи с 4-5 диоптър. Носи ги по няколко седмици или месец без да ги сваля/поставя всеки ден. Сваля ги само като дойде време да ги изхвърли. 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kotora said:

Лещите за мен са по-голямо зло от очилата. Постоянно си бъркаш в очите да ги слагаш/вадиш трябват разтвори за чистене и преди лягане винаги трябва да ги махаш :) 

 

с Очилата е въпрос на свикване. Моите са с клипс и като пече слънце си добавям плаката и забравям :) Купих си от алиекспрес 2-3 плаки и си държа 1 в колата. 

Аз си взех такива за еднократна употреба. Всеки ден отваряш нов комплект лещи и накрая на деня ги изхвърляш. На другият ден си отваряш нов комплект и така всеки ден.

Link to comment
Share on other sites

Е да, но ако си с астигматизъм май лещите не са ок. Поне аз знам, че е деформация на окото и има значение там някакви ъгли. Стъклото на очилата е фиксирано спрямо тях, а лещата както дойде и ни кривила.

Link to comment
Share on other sites

Има лещи и за астигматизъм. Моят обаче е толкова минимален, че няма лещи за него. Този в оптиката твърдеше, че 80% от населението имат моето ниво. Между другото когато са ми го мерилинв Бг съм забелязал същото нещо. На машините винаги показва лек, но после със стъкалцата се оказва, че нямам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...