Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

5 minutes ago, RaptoR said:

2. Верно ли имало глоба 400 леа за "резервиране" на паркомясто с туби???

Дано да има. И дайте телефон за такива хубостници, дето са решили, че им е бащиния пътя.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, mIRCata said:

Дано да има. И дайте телефон за такива хубостници, дето са решили, че им е бащиния пътя.


Ти нали се сещаш какъв идиотски оксиморон е тва???  Или както винаги не :rofl:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, RaptoR said:

2. Верно ли имало глоба 400 леа за "резервиране" на паркомясто с туби??? :rofl:

 

Точната сума е решение на конкретна общинска наредба.

За Пловдив:

Quote

НАРЕДБА
за реда за спиране, престой и паркиране на пътни превозни средства на територията на град Пловдив

Чл. 3. (4) Не се допуска нерегламентирано поставяне и/или разполагане върху  общинска територия на всякакви подвижни, неподвижни и други прегради,  знаци, табели, съоръжения, предмети и др. подобни, които затрудняват и/или възпрепятстват видимостта, преминаването, спирането, престоя и паркирането на моторните превозни средства, както и движението на пешеходците.

 

Не ми стана ясно, дали е точно 150 лв., или от 200 до 500 лв.

 

1 hour ago, mIRCata said:

И дайте телефон за такива хубостници, дето са решили, че им е бащиния пътя.

 

ОДМВР Пловдив, Сектор "Общинска полиция" - 032 932 030
ОП „Общинска охрана” - 032 636 263, 032 6 166
ОП „Паркиране и репатриране“ - 032 269 696

Link to comment
Share on other sites

Пламене, това е ясно и логично - не виждам тубите обаче в играта, а ми изрецитираха точна сума четристин леа за тях... На мен веднага ми стана много смешно. Понеже би било пълна глупост! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, plameni said:

подвижен предмет, поставен на общинска територия и т.н...  можеш да си го довършиш сам.


Аз много добре мога! Не е там работата. Хайде сега ела и докажи #КОЙ го е сложил тоя предмет! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Премести го и до 5 минути ще цъфне някой с претенции за мястото.


Абе то това винаги е ясно, но ти си примерно дошъл да глобяваш, че има туби. Кого ще глобиш и на кого основание?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:

Абе то това винаги е ясно, но ти си примерно дошъл да глобяваш, че има туби. Кого ще глобиш и на кого основание?

 

Идвам по сигнал и разчитам подалият сигнала да е осигурил матр'ял.

Ако няма, няма да има глоба, но пък може да се проведе разговор с "винаги е ясно" и да се спомене, че се носят слухове кой слага тубите, както и да се спомене размерът на глобата, ако слуховете се окажат верни.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, plameni said:

 

Идвам по сигнал и разчитам подалият сигнала да е осигурил матр'ял.

Ако няма, няма да има глоба, но пък може да се проведе разговор с "винаги е ясно" и да се спомене, че се носят слухове кой слага тубите, както и да се спомене размерът на глобата, ако слуховете се окажат верни.


Тоест приказки под шипковия храст - ако не хванеш нарушителя на място и то със свидетели си ЧАЛ... Но тя тая смешка е пределно ясна. Защо подхванах казуса аз - всеки ден почти съм при мой приятел в зоомагазина му и прекарвам по няколко часа. И понеже там е постоянно война къде да се спре (аз имам два фиша за една година - толкова по принцип нямам за 10), аз небрежно подхвърлям онзи ден изцяло на шега - дай да турим тука туби пред магазина по селски. Той веднага ми отвръща съвсем сериозно - глоба четристин леа... От една страна го знам, че като тебе е буквояд и следи разни закони и разпоредби доста повече, отколкото е нужно, но от друга светкавично ми проблясва казуса и почвам да се хиля, изкарвайки бира през носа. Той все така сериозен и учуден ме пита защо се смея. И аз го питам - добре, слагаме туби нощес, утре някой идва и ги вижда - КОГО ще глоби? Той без да мисли отговаря - собственика. Аз още по-истерично се смея и се карам с него, че разливам бира заради глупостите му. Казвам му добре - аз и ти се запиваме в магазина, не си тръгваме в 6.30 както обикновено, а оставаме да млатим. Къмто полунощ аз докарвам буса, напраскан с туби от минерална вода и ей така за кудош, щот сме весели и красиви, минаваме и ги нареждаме по де що свободно място има в околните улици. И се прибираме да си допиваме, чакайки сабаля да гледаме сеир. Ко праим като дойдат глобяващите? Кого ще глобят и защо? Чак тогава взе да се позамисля той. Викам отгоре на всичко тука си и под наем. Кого и как ще глобят ако се направим на идиоти (не че ще се направим естествено)? 
Та така покрай една шега научих за подобни мокри блянове за глобяване за туби... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Интересно ми е, как човек с регистратор, не е чувал за видеонаблюдение.


Интересно ми е как човек, който се хваща за всяка дреболия не знае, че по принцип тия неща в съда не са доказателство, може само да се вземат предвид, евентуално. 
А пък и знаеш колко сме "напред" с видеонаблюдението. 

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, за взимане предвид говоря. А и до съд би се стигнало, само ако глобеният оспори глобата.

Съмнявам се да го направи, ако е разбрал, че има записи.

Всъщност сме доста "напред" с видеонаблюдението, частното имам предвид. Напоследък виждам все по-добри камери да се монтират повсеместно. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Разбира се, за взимане предвид говоря. А и до съд би се стигнало, само ако глобеният оспори глобата.

Съмнявам се да го направи, ако е разбрал, че има записи.

Всъщност сме доста "напред" с видеонаблюдението, частното имам предвид. Напоследък виждам все по-добри камери да се монтират повсеместно. 


Такива като мен го правят, но не сме много. А пък и кой ще даде записите на общинските власти ахахах
А за глоба четристин леа ще се обжалва до откат. И ще пада постоянно. 
Ама верно кат се замисля бая време не съм го виждал тва с тубите 

Link to comment
Share on other sites

Вчера, на влизане от четвъртък пазара светофара към главната. 2бр. Вярно пред гараж, но ги имаше. Между Родопи и Киев, там в ония блокове, редовно - гуми, камъни не знам си какво.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Такива като мен го правят, но не сме много. А пък и кой ще даде записите на общинските власти ахахах
А за глоба четристин леа ще се обжалва до откат. И ще пада постоянно. 
Ама верно кат се замисля бая време не съм го виждал тва с тубите 

 

"Общинска полиция" не са служители на общината, а на МВР. Малко по-различно е.

Повечето от хората, които са на мнение, че пътят не ти е бащиния, не доброволно, а по желание ще предоставят записите.

А ти, ако си такъв дебил, че и след предупредителен протокол (обичайна практика МВР), продължаваш да заграждаш изконната си територия, все ще се стигне до момента "ке почнеме да се следиме, а почнем ли да се следиме, нема начин да се не хванеме".

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Вчера, на влизане от четвъртък пазара светофара към главната. 2бр. Вярно пред гараж, но ги имаше. Между Родопи и Киев, там в ония блокове, редовно - гуми, камъни не знам си какво.


Ской ся - квито и закони да се въдведат, тая практика й дай поне още 10-15 години - все пак не забравяй къде си
 

2 hours ago, plameni said:

"Общинска полиция" не са служители на общината, а на МВР. Малко по-различно е.


Отккога тая работа, че не съм го разбрал аз това? дДже наскоро коментираха пред мен, че именно защото не са и са господата никои, повечето им тъпотии падат, тъй като нямат право да глобяват като служителите на МВР. Къде пише в закон, че тия бастуни са служители на МВР? 
Не ме карай моля те да ти доказвам как ще си слагам тубите и никой няма да ме закача... Ся покрай Миро се сетих, че тук зад нашия блок блокират с едни бордюри, но не за да пазят място, а да не спира никой там, защото после няма излизане от гаража като ти се льопне отпред... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Отккога тая работа, че не съм го разбрал аз това? дДже наскоро коментираха пред мен, че именно защото не са и са господата никои, повечето им тъпотии падат, тъй като нямат право да глобяват като служителите на МВР. Къде пише в закон, че тия бастуни са служители на МВР? 

 

Тук така пише:

Quote

Дейността на сектор „Общинска полиция – Пловдив” е регламентирана с договор между Община Пловдив и ОД на МВР - Пловдив с рег. № 19 ДГ-757/17.07.2019 г. който се преподписва периодично.

Принципите, функциите и дейностите на сектор „Общинска полиция – Пловдив” са уредени със закона за МВР и Наредба № 8121з-422 от 16 април 2015 г. за организацията и дейността на звената „Общинска полиция” в Република България.

 

Не ги бъркай с „Общинска охрана”.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mIRCata said:

Хубава електрическа скара, с регулиране на температурата? По възможност да не е с тефлон?


Тряя те водим до Одрин :rofl:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Хубава електрическа скара, с регулиране на температурата? По възможност да не е с тефлон?


 

ползваме е от доста време и сме изключително доволни :)

 

tefal optigrill+ xl

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Хубава ел. скара и регулиране на температурата в едно изречение е много трудна работа…. Тези плочници като горния тефал дето Феранте го показва са пълен леш според мен. Държат много ниска температура и сушат, пържат бавно и всичко друго, но не и класическо печене на скара.. Аз си купувам от тези тъпанарските по 35-40 лева… справят се най-близо до класическо барбекю… 

Link to comment
Share on other sites

Аз имам обикновенна електрическа, но тя е много силна. Отвън месото почва да загаря, вътре сурово на по дебели мръвки/ребра. Въртиш, въртиш, но е силна и не ме кефи така.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...