Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз в моята баня, като ми се е налагало да слагам нещо, дюбелите съм ги избирал по размера на това, което ще слагам. Но както писа Виден - подходяща бургия и лека-полека. И да вземеш предвид дали, там където ще дупчиш, зад картона ти минава някоя тръба или кабел, щото нали...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fibaman said:

Мерси за инфото. Ще взема и обикновен и пеперуда, защото не знам какво е разстоянието от гипсокартона до стената, но като пробия ще се разбере... :))


Ако слагаш закачалка за кърпи/хавлии няма никаква нужда да гониш стената отзад. Ако картонът ти е на конструкция ще имаш едни 5 см отзад и няма никакъв смисъл да се мъчиш, после трудно се набива такъв дюбел, може да има усукване на дюбела при навиване и т.н. щуротии. 

Link to comment
Share on other sites

Дали някъде мога да сваля Minions The Rise of Gru дублиран? 

EDIT: Открих нещо в Арена, да видим дали ще го пусне телевизора

ЕДИТ 2: Шнур - не е дублиран, тъпаците подвеждат. Въпросът ми остава. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Има ли смисъл от инвестиране в куросове за QA, от тотален лаик в тази сфера с цел последваща реализация?

Ако да, някой със съвет къде да се запише такъв курс?

Като цяло има ли хляб в QA?Развитие, перспективи?

Питам от гледна точка на човек, на когото всичко друго в тази сфера му изглежда много сложно и по-скоро не неговото.

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

@kotora e твоя човек

За мен човек трябва да има специфичен начин на мислене за да върши нещо свързано с програмиране или QA. Много хора си мислят - ей тия правят яки кинти от седене на бюро цял ден и седене във фейса.

Никой не си дава сметка колко четене се иска и че е нон стоп, защото постоянно се развиват нещата и постоянно има промени. И за да си актуален трябва работа,работа,работа.

А и без съответното мислене трудно може да се развиеш. Ще се сменят фирми до безкрай, защото като разберат на поредната работа, че не можеш да се справяш със задачите, все трябва някой да ти помага и ти посочват вратата. И в някой момент като ти видят колко си сменил фирми през месеци, а не години и на интервюта няма да викат да си губят времето.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съветите. Смея да твърдя, че четенето и постоянното "актуализиране" на знанията не са ми проблем. И сега ми се налага да го правя постоянно.

Просто от това, което знам за ролята на тестер, смятам, че е нещо, което ще ми е интересно да се занимавам и да работя.

 

Link to comment
Share on other sites

Точно вчера имах разговор с един съученик, който е пред дилема какво да прави. До сега винаги е бил търговски представител, осигуряван на минимална заплата или малко над нея и другите пари са давани като бонуси под масата. 

Според мен погледни курсовете на Софтуни, да много хора ги плюят, но са безплатни. Ще можеш да разгледаш за какво става въпрос. 


Общо взето гадното е като трябва да се пише документация(писане на тестови сценарии). Това са едни от най-досадните нещица. Доста са пипкави, изискват време и са много монотонни. 

Аз имам около 7-8 години опит и сега в момента съм в ситуация да уча неща от 0. Коренно различно нещо от това, което съм правил до сега. 

 

 

В Тази професия има 2 варианта за развитие: Automation QA или Мениджър. Не от всеки става Мениджър, но много хора се бутат там, защото парата играе. След това може да се стане и Мениджър на цял проект, но там става още по-сложно, защото отговорностите са доста по-големи :) 

 

Работа има много и за много народ, но не всеки става. Има много академии, които бълват кандидати, но не са много фирмите, които искат да инвестират в тези кандидати. Защото след 6 месеца-1 годнина, този човек ще избяга в друга фирма за 1000лв отгоре :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, earache said:

Хахах, нее, флекса си е за минимум гараж или работилница. За домашни неща, ножовка или тия клещи си представям.


Брат'чед, не че нещо, ама тия клещи са над цената на флекс от синята серия на Бош! И пак ще се напъваш с ръце... 

Link to comment
Share on other sites

С тия тръборези що катализатори от колите на хората се изкрадаха...

Иначе аз ги ползвам само за бакърени тръби, когато не мога да вкарам на криво място нормалния си тръборез. Предимството им е, че режат без стружки (което в моята работа е от изключителна мажност). И режат доста бързо. Както и са много прости за употреба. А основен недостатък за мен е, че оставят доста сериозен осенък по вътрешния ръб на медната тръба.

Link to comment
Share on other sites

Мда, ще трябва да взема едни в следващия случай, когато ми се наложи.

Неска 2 тръби срязах, цол - цол и нещо, не знам от кво бяха, ма не си усещам ръжете в момента. Бах тая ножовка.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Някой има ли познат, който да работи в Пощенска банка, като бюро информация.

Питам, понеже в клона до нас са статисти, а ми трябва някой адекватен, който да ми обясни нещо по коректен и ясен начин.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

На националния телефон?

Ще отиде много време/пари за говорене, а и имам един лист със записани неща, който искам да му го покажа и да ми обясни някои неща.

Link to comment
Share on other sites

https://www.postbank.bg/bg-BG/Contacts/Network

Всички офиси в Пловдив имат публикувани стационарни телефони.

Можеш да ги селектираш и по видове - персонални или бизнес-услуги. кредитиране, банкиране и т.н.

Когато избереш подходящия за въпросите ти офис, предполагам можеш в резюме да ги зададеш и дори да си уговориш час за среща.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, plameni said:

https://www.postbank.bg/bg-BG/Contacts/Network

Всички офиси в Пловдив имат публикувани стационарни телефони.

Можеш да ги селектираш и по видове - персонални или бизнес-услуги. кредитиране, банкиране и т.н.

Когато избереш подходящия за въпросите ти офис, предполагам можеш в резюме да ги зададеш и дори да си уговориш час за среща.

 

Ахааа, колко интересно са го измислили.

Благодаря за инфото!

Link to comment
Share on other sites

Два въпроса:
 

1. Къде е Момчил?!?!? Без излагациите му и леймърските опитит да се прави на трол денят ми не е същия. Не помня някога да е липсвал толкова време, почвам да се притеснявам.

2. Верно ли имало глоба 400 леа за "резервиране" на паркомясто с туби??? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...