Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

След едно майтапчийско наддаване на търг спечелих XBOX 360 60гб в неясно състояние за 20 леа... Не обърнах внимание, но май толкова дадох и за куриер... Абе! Тва бахти кютука! Учудих се аз какъ ще да е тоя кашон огромен, то се оказа, че тва колкото компютърна кутия от малките!  Кака да е - тва майната му. По-важното е, че няма захранващ кабел... Дойде само с видеокабела. И вони на цигари все едно е било в Хоремаг... Интересно, че с момиче разговарях по телефона и хич не ми звучеше да е циганка, но знае ли човек... Та ся се пита - де да трЪса кабел захранващ, предвид факта, че уродите са го направили като за тоя кютук само и единствено? До момента не намирам из обявите...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, mIRCata said:


Охоооо, то не е само кабел... Никви стинки не давам повече. Някой да има да пробваме дали ще запали преди да се набутвам излишно? 

Link to comment
Share on other sites

Имаме група във фейса: Xbox community Bulgaria. Ако не ти мързи влез и питай. Бая народ все още си чегарят старите 360-ки, тъй като са последните, които могат да се хакват, та все ще се намери някой да ти свърши работа. Не знам обаче какво очакваш- това е конзола на 15+ години. 

Аз лично продадох моя още 2016-та. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, deus_pld said:

Имаме група във фейса: Xbox community Bulgaria. Ако не ти мързи влез и питай. Бая народ все още си чегарят старите 360-ки, тъй като са последните, които могат да се хакват, та все ще се намери някой да ти свърши работа. Не знам обаче какво очакваш- това е конзола на 15+ години. 

Аз лично продадох моя още 2016-та. 


Нищо не очаквам, както и не очаквах да ми се падне за 20 лева :laughing1:
А това че е стара е само плюс. Тъкмо рябва да викна тук един пловдивски  деятел да нагледа Уии-то, че децата нещо го омагьосаха предната година. Ще се занимая и с двете. Но тази трябва да я пробвам дали изобщо ще запали - всичко е зарове тука... Инак я пускам за 40 лева за части :rofl:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Имам въпрос относно техническите характеристики при гейминг мишките.

Херцовете в секунда (125-1000хц) разбрах, че е са сигналите за секунда, които мишката праща към компютъра.

Но така и не разбрах, какво означават всяка една от тези харектеристики:

  • Resolution: 200 – 12,000 dpi
  • Zero smoothing/acceleration/filtering
  • Max. acceleration: 40 g
  • Max. speed: 400 IPS
  • Max. speed: up to 4 meters/second

Не знам, Аз ли грешно пиша в гугъла и в ютуба, но само ми излизат ревюта, но не и точен коментар с какво например speed: 400 IPS  и Max. acceleration: 40 g , е по-добра от моята, която е speed: 66 IPS Max. acceleration: 20 g, както и това с тези 200 – 12,000 dpi, за какво служат.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mIRCata said:

Ако няма да ставаш професионален геймър, не знам защо са ти.

 

Аз затова и питам, понеже не разбирам защо са ми нужни или ненужни и каква е точно разликата.

 

15 minutes ago, kotora said:

Професионалните геймъри на шуутърите ползват контролери ;) 

 

Тнчо повече от 4000DPI надали ще ти трябва :) 

 

Какви са тези контролери :lol:

Доколкото разбрах, този DPI е някакво програмирано ускорение на ниво сензор, сходно на опцията за увеличаване на скороста на мишката, където максималното няма да ми е от полза, както ти каза, но при мен минималния DPI е 800 и се чудя тази от 200, няма ли да е по-прецизна.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Ton4o said:

Здравейте,

Имам въпрос относно техническите характеристики при гейминг мишките.

Херцовете в секунда (125-1000хц) разбрах, че е са сигналите за секунда, които мишката праща към компютъра.

Но така и не разбрах, какво означават всяка една от тези харектеристики:

  • Resolution: 200 – 12,000 dpi
  • Zero smoothing/acceleration/filtering
  • Max. acceleration: 40 g
  • Max. speed: 400 IPS
  • Max. speed: up to 4 meters/second

Не знам, Аз ли грешно пиша в гугъла и в ютуба, но само ми излизат ревюта, но не и точен коментар с какво например speed: 400 IPS  и Max. acceleration: 40 g , е по-добра от моята, която е speed: 66 IPS Max. acceleration: 20 g, както и това с тези 200 – 12,000 dpi, за какво служат.

 

Всяко едно от тези неща показва прецизност. Колкото по-високо е, толкова по-прецизна ще ти е мишката. По-бързо ще регира като спре и тръгне да се движи. По-добре ще реагира на леки движения на ръката.

 

DPI е резолюцията на сензора. Пак. Колкото по-висока е, толкова по-прецизен е сензора.


Сега, ако по някаква причина ти трябват конкретни технически детайли за всяка една от характеристиките, не мога да ти кажа какво означават и как се измерват. :) 

 

22 minutes ago, kotora said:

Професионалните геймъри на шуутърите ползват контролери ;) 

 

Ползват само на някои игри. И ако им спрат ейм асиста, ще ги видим как ще ползват контролери. :D 

Да се позволява ейм асист на турнир е поредното извращение, насочено към все по-затъпяващата аудитория.

 

2 minutes ago, Ton4o said:

Доколкото разбрах, този DPI е някакво програмирано ускорение на ниво сензор, сходно на опцията за увеличаване на скороста на мишката, където максималното няма да ми е от полза, както ти каза, но при мен минималния DPI е 800 и се чудя тази от 200, няма ли да е по-прецизна.

 

Не. Тази от 12 000 ще е по-прецизна обаче. :) 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, w00x said:

. Тази от 12 000 ще е по-прецизна обаче. :) 

 

Значи, доколкото те разбирам; мишката от 12000ДПИ и моята, която е 6400ДПИ, дори и да са настроени на 800ДПИ и двете, при 10см движение на мишката- тази с 12000ДПИ, ще е 2-пъти по-прецизна при стреляне със снайпер ли?

edit: Долкото разбирам си геймър и какви грамажи мишки предпочиташ, леки (до70гр) или по тежки (над 100гр).

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ton4o said:

 

Значи, доколкото те разбирам; мишката от 12000ДПИ и моята, която е 6400ДПИ, дори и да са настроени на 800ДПИ и двете, при 10см движение на мишката- тази с 12000ДПИ, ще е 2-пъти по-прецизна при стреляне със снайпер ли?

edit: Долкото разбирам си геймър и какви грамажи мишки предпочиташ, леки (до70гр) или по тежки (над 100гр).

 

Не. Еднакви ще са по отношение на DPI. Всичко опира до останалите параметри на сензора.


За мен е по-важна формата. Сегашната ми мишка е 105 грама. Аз много често я вдигам, докато я ползвам. Други хора не ги вдигат изобщо и теглото няма такова значение.

 

Link to comment
Share on other sites

Взех си един razor pro click защото ми трябваха някои от нещата, които предлага, обаче тия напомпани dpi ме накараха в същата минута да я върна. Супер неудобно ми се видя. Понякога ако нещо не ти трябва, по-добре да го няма. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ейм асист в състезание?!?!? Тва е да узакониш чийтовете... Копае се дъното явно

Айде пък сега, ти да не мислиш, че ако стреля в краката магически ще му се премести мерника на главата ? 

 

Аз съм вече трета година с Logitech G402 и нямам намерение да я сменям докато не умре :D 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

обаче тия напомпани dpi

Би трябвало да с контролира през настройките чувствителността и скоростта на движение.

Link to comment
Share on other sites

Аз в банята ги хващах с “нормални” дюбели закачалките. Държат без проблеми. Другия вариант е с дюбел за картон тип пеперуда, но трябва да имаш място зад картона, за да отвори пеперудата.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fibaman said:

С какъв дюбел да хвана една закачалка за плочките в банята, които са лепени на гипсокартон?

шанса да спукаш плочката е голям пробвай с лепило

 

Link to comment
Share on other sites

Шанса да спука е нищожен, особено със свредло за фаянс. Надупчил съм десетки плочи и никога не съм имал спукано. Дюбелче 6х30 върши идеална работа. Важно - машина в режим без удар и умерен натиск при пробиването.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Fibaman said:

С какъв дюбел да хвана една закачалка за плочките в банята, които са лепени на гипсокартон?


Загължително си ползвай разтварящ се дюбел, всичко друго е с риск да се измъкне. Тръваш без удар,  с лек натиск, колкото да не мърда бургията и ниски обороти. когато главата на бургията мине през гланца на плочката вече натискаш и бутона и машината :laughing1:

diubel-za-gipsokarton-kew-khd-10h50-7578

0148781_metalen-dbel-za-gipsokarton-kew.
 

5 hours ago, earache said:

Дори с бургия за фаянс ли?


Ако тръгне да чука и легне на машината - най-малкото ще я наръфа. Особено нисък клас плочки. 

Link to comment
Share on other sites

Мерси за инфото. Ще взема и обикновен и пеперуда, защото не знам какво е разстоянието от гипсокартона до стената, но като пробия ще се разбере... :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...