Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дограмата е от единия край до другия край. Искам да сложа гардероб в единия край и ще е много грозно да има прозорец.  Не искам да намалям прозореца като изграждам стена от страната на гардероба. Знам, че може да се сложи плътен прозорец вместо стъкло.  
Чудя се какви други алтернативи имам. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Налепи вестник, или оризова хартия :)

/странно, нов ред не работеше след емотиконче/

 

Има разни фолиа, но каквото и да лепнеш/боядисаш едва ли ще е красиво, винаги ще се вижда че е прозорец с нещо зад него.

Edited by EEK!
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, plameni said:

Препоръки за VOIP app в Андроид?

С Xiaomi ползвах вградения VOIP-клиент, обаче след инцидента минах на Huawei и ми трябва нещо, което да работи добре и да не ми източва батерията.

А с кой провайдър ще го ползваш?Аз ползвам Mobile Voip с Voip Blazer,нямам никакви ядове с точене на батерията.Zoiper също работеше добре при мен,със Самсуняци основно :-)

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, HEMO said:

А с кой провайдър ще го ползваш?Аз ползвам Mobile Voip с Voip Blazer,нямам никакви ядове с точене на батерията.Zoiper също работеше добре при мен,със Самсуняци основно :-)

 

Ползвам aa.net.uk

Не са много популярни, но преди пет години само те предлагаха сравнително лесно вземане на мобилен номер в UK, без SIM и ползване само чрез VoIP.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой може ли да ми каже дали фишовете от КАТ се изисква да бъдат платени за да се получи данъчното облекчение за дете? Сега при проверка в сайта на НАП ми излиза някакво задължение от 2011г от "Главна дирекция Национална полиция/ОД на МВР - ПЛОВДИВ"  при положение, че миналата година получих данъчното блекчение. Ще отида да подам молба за отпадане по давност (въпреки, че съм сигурен, че вече съм подавал), но сега просто нямам това време.

 

Link to comment
Share on other sites

По принцип не би трябвало да е проблем за подаването на декларацията и получаването на облекчението, но вероятно ако наистина ти се водят някакви задължения- ще ти ги удържат автоматично от 600те лева (или 900-те ако е за 2 деца) и ще ти преведат разликата.

Така че за да не си създадеш допълнителни глававоболия- по добре си ги оправи предварително. КАТ, както знаем, са идиоти, и това се случва често- вече платени или изтекли по давност задължения да продължават да си висят с години, докато не отидеш да се разправяш. 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, exabyte said:

2011г

???

 

Законът отчита като давност на наказателно постановление от КАТ следните срокове: 1) две години, когато наложеното наказание е глоба и 2) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от свидетелство за управление на моторно превозно средство. 

Изтичането на тези срокове означава, че наложеното с наказателното постановление наказание, не може да бъде изпълнено. Поне не и принудително. Това важи най – вече за наложеното наказание глоба, тъй като ако с изтичането на две години от издаването на наказателното постановление не сте си платили глобата или не са предприети действия по принудителното ѝ събиране, никой не може да Ви задължи да го платите, ако не искате.

[!] Важно [!] В случай, че не сте се възползвали от възможността си да оспорите пред съд издаденото срещу Вас наказателно постановление и то е влязло в сила, неплащането на наложената глоба не може да доведе до временно отнемане на свидетелството Ви за управление на моторно превозно средство или отказ същото да бъде върнато.  

По отношение на съществуващата според закона давност на наказателно постановление от КАТ има и три особености.

Първата касае броенето на давността. Тя започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След извършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност. 

Втората е свързана с наличието на абсолютната давност на наказателно постановление от КАТ. Независимо от спирането и прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли три години, ако наложеното наказание е глоба и девет месеца, ако наложеното наказание е лишаване от свидетелство за управление на моторно превозно средство. 

Третата е свързана с изключенията от горното правило. Абсолютната давност не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането ѝ в двугодишния срок е образувано изпълнително производство. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2023 at 1:34 PM, exabyte said:

Някой може ли да ми каже дали фишовете от КАТ се изисква да бъдат платени за да се получи данъчното облекчение за дете? Сега при проверка в сайта на НАП ми излиза някакво задължение от 2011г от "Главна дирекция Национална полиция/ОД на МВР - ПЛОВДИВ"  при положение, че миналата година получих данъчното блекчение. Ще отида да подам молба за отпадане по давност (въпреки, че съм сигурен, че вече съм подавал), но сега просто нямам това време.

 

 

 

Да си отговоря - не е необходимо. Имах в общината останало плащане за 20лв глоба за паркиране. След като разбрах за нея и я платих, на вторият ден преведоха парите.

 

И още едно питане, малко по-различно :) Правя си архив на епизоди на NextTV и искам да ги кача в някой от тракерите (замунда, зелка, арена). Някой може ли да ме свърже с човек който може да съдейства?

Link to comment
Share on other sites

Жена ми иска да си купи ultra wide Монитор, обаче не иска да инвестира много пари в работна техника. Можете ли да препоръчате нещо около 500 ле 29 или 34”?

Link to comment
Share on other sites

Имам един таблет (Asus Me176c), който успях софтуерно да прецакам. Ядосах се и с този инструмент (https://4pda.to/forum/index.php?s=&showtopic=584225&view=findpost&p=44377626) почнах да трия неща. След процедурата таблетчето включва само на един БИОС дето не е стандартен за модела.

Проблемът ми е, че не включва във фастбуут и компютърът не го разпознава. Сякаш съм изтрил фастбуута. Някой има ли идея дали е възможно да се оправи?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Оглеждаме се да монтираме СОТ. Три стаи и антре, на 2ри надпартерен етаж. На СОТ-аджиите им се струва леко рисков етаж, като височина, затова предлагат във всички стаи да има обемни датчици. Доколко е важно да е във всяка стая, а не само в антрето примерно?

От друга страна, икономията не е голяма, ако има датчик само в антрето: 1050 лв срещу 1300 във всички стаи.

Също в момента събираме пари от входа да монтираме камери (без СОТ) по целия периметър на сградата. Това донякъде ще направи моя етаж по-малко рисков, но все пак се чудя коя от 2те опции (всички стаи vs само антре) да избера.

 

Ейй тъкмо като натисках бутона осъзнах, че съм в грешната тема. :Facepalm:Някой ще премести ли въпроса в темата за кратки въпроси?

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, earache said:

Оглеждаме се да монтираме СОТ. Три стаи и антре, на 2ри надпартерен етаж. На СОТ-аджиите им се струва леко рисков етаж, като височина, затова предлагат във всички стаи да има обемни датчици. Доколко е важно да е във всяка стая, а не само в антрето примерно?

От друга страна, икономията не е голяма, ако има датчик само в антрето: 1050 лв срещу 1300 във всички стаи.

Също в момента събираме пари от входа да монтираме камери (без СОТ) по целия периметър на сградата. Това донякъде ще направи моя етаж по-малко рисков, но все пак се чудя коя от 2те опции (всички стаи vs само антре) да избера.


Датчиците се слагат във всяка стая. По един е достатъчен. Аз имам датчик дори в подпокривното. Проблем е при тебе, че не знам как ще те окабелят. Аз съм на прекрасния последен етаж и всичко върви отгоре. 

Това с камерите може и да не го бъде. Принципно по закон нямате право да снимате навън и само един тъпак да ревне и ще имате проблем. Сложете си хубава камера във фоайето на входа - задължително да разпознава добре лица. Оттам по желание ако някой иска на етажа - аз имам и на етажа си, сам съм правил всичко и наблюдението е у нас. От входа взеха пари за камерата долу и за ДВР-а. Скоро ще подновявам техниката, че всичко остаря... Минаха си десет години.   

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Проблем е при тебе, че не знам как ще те окабелят.

Заложихме безжични датчици, точно за да не пускат кабели точно след пресния ремонт.

Но все пак, датчик само във входното антре - не?

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Добре си се ориентирал към безжична система.

Датчици сложи във всяка стая , до която има достъп отвън - прозорец, тераса.. :) кнауф стена дори.

Безжичните системи на реномираните производители са изключително надеждни, но гледай да не вземеш нещо китайско :)
Като гледам цената ти е като за нормална, но това в БГ нищо не значи.

Има безжични системи с 'видеоконтрол' при задействане - получаваш клип от задействания датчик.

Задължително си активирай системата с два независими канала за оповестяване. Не спестявай 10 лв/месец - не си заслужава.

Бонус на качествените системи, е че имат покритие над километър и предлагат много опции за SmartHome. Централа сега си взимаш и може дори да си сложиш един датчик в мазето... ако до 1 км :)

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, earache said:

Заложихме безжични датчици, точно за да не пускат кабели точно след пресния ремонт.

Но все пак, датчик само във входното антре - не?


Горе ти е отговорено - аз например като последен етаж можех да бъда атакуван във всяка стая от покрива. Говорим за смешни суми и никакво оскъпяване в таксата. Безсмислено е да се коментира. 

Не знам дали имаш животни, но не забравяй да настроите датчиците съответно, че иначе става весело. 
Няма да ти разправям въпреки настройките колко пъти са ме вдигали посред нощ заради чинчилите, а един плъх подлуди всички в подпокривното докато го установим и заловим...:laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...