Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

:) сериозно ли?

В Пловдив и 'богаташките' села наоколо има десетки, а в София и селата са стотици къщи където се държат лесно продаваеми вещи за много стотици хиляди евра, а понякога за много милиони евра.

Където има кражба е заради Андрешковско спестяване. Добрата система е дуракоустойчива и на човешки грешки.

 

Ти описваш някаква дистопия, дето всеки имащ доста пари е обиран и няма необран :)

 

п.с. дори няколкото случаи на 'удари' за по няколко десетки хиляди или стотици хиляди $ , за които аз знам са щото човека си е сложил система като на кварталния плод-зеленчук.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Видно е, че си кадър на някоя фирма, така че няма смисъл да влизаме в излишна полемика. Аз пък съм клиент на НЯКОЛКО фирми в НЯКОЛКО града. включително и София и Пловдив и всички едно и също казват. Та за себе си знам каква е ситуацията - ако решат да те оберат ЩЕ ТЕ ОБЕРАТ. Толкоз. 

Сега си припомням и колко такива агитационни тиради съм изслушал на тема "дръж си всичко ценно тука при нас в трезора" ...

Link to comment
Share on other sites

Никога не забравяйте човешкия фактор. Всички сме чели и гледали как се краде s класа последен модел за 15 секунди.... твърдейки че някакъв измислен сот с китайски платки не може да бъде дублиран и заглушен са, излишни.

На жена ми магазина бе обран посред нощ с помощта на служители на охранителната фирма, така, че....

Link to comment
Share on other sites

Това с еС-класите е за модели от преди 10-15 и повече години и са детските болежки на тогавашната електроника :)
 

Всяка себеуважаваща се марка има достатъчно добри защити в съвремените си модели ;).

 

——————

А ако искате да ограничите неприятните изживявания с обирите, вземете си застраховайте имуществото, а не да му поставете охранителни системи. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Ко речи? Буквално преди няколко месеца откраднаха на началника ми хибридния тролей Тойота модел 2022. Яд, го беше само за чисто новата, неразопакована водоструйка в багажника...

 

Но е интересно да видиш, как всички GPS сигнали, сим карти, асистанси и тем подобни благинки за модерното автомобилостроене изчезват след първия завой с новия собстевник....

Link to comment
Share on other sites

Руми, молим те, тва са такива системи, такива защити :rofl:
Х6 се отваря и подкарва за 28 секунди. Откраднаха го на втората вечер пред къщи. Добре че човекът е топ адвокат с много сериозни връзки, та след малко повече от три часа го откриха в .... Правец. Липсваше суперскъпата бебешка седалка само... Системи, защити... Смях

Link to comment
Share on other sites

Колко клипове на крадени тесли сме изгледали, дето уж електронни ключове, гпс-и, интернет връзка нам си кво. И накрая - хоп няма я. Има един руски ютуб канал където показват как се крадат разни коли. А как само сваляха фарове на поршета за секунди беше супер смях.

Всичко си има цака. Набележат ли те, до там.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vinyl_master said:

Ко речи? Буквално преди няколко месеца откраднаха на началника ми хибридния тролей Тойота модел 2022. Яд, го беше само за чисто новата, неразопакована водоструйка в багажника...

 

Но е интересно да видиш, как всички GPS сигнали, сим карти, асистанси и тем подобни благинки за модерното автомобилостроене изчезват след първия завой с новия собстевник....

Тойотите се крадат супер лесно. Тия умрелите пластмасави CH-R ги крадат като топъл хляб. 

Link to comment
Share on other sites

Много ли са? Аз поне като взех 4 летни, старите ги дадох на фирмата, от която си купих новите. Но за повече и просто така, и аз не знам къде може да се дадат

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, vikktor said:

Къде в Пловдив изкупуват гуми или единствения вариант е да дам пари на някой да ги извози?

 

До 6 бр. - ОП "Чистота"

Quote

 

При смяна на автомобилните гуми гражданите на Община Пловдив могат да се освободят от Излезли от употреба гуми в автосервизите, извършили смяната. Те са задължени безплатно да приемат старите гуми от крайните потребители. 

Освен на тези места ИУГ могат да се предават и на площадка за безвъзмездно предаване на разделно събрани отпадъци на базата на ОП „Чистота” на ул. „Даме Груев” №64А. На тази площадка гражданите могат да предадат не повече от 6 бр. гуми наведнъж.

Източник

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2023 at 9:30 PM, RaptoR said:

Видно е, че си кадър на някоя фирма, така че няма смисъл да влизаме в излишна полемика. Аз пък съм клиент на НЯКОЛКО фирми в НЯКОЛКО града. включително и София и Пловдив и всички едно и също казват. Та за себе си знам каква е ситуацията - ако решат да те оберат ЩЕ ТЕ ОБЕРАТ. Толкоз. 

Сега си припомням и колко такива агитационни тиради съм изслушал на тема "дръж си всичко ценно тука при нас в трезора" ...


Аргумента, че живота те опровергава си е валиден - десетки къщи в/около Пловдив пълни с 'благинки' стоят необрани.

В Софийско са стотици.

Вярно  е, че има профи екипи, които само това бачкат - набелязват, следят, намират пробива и действат. 

Но има и сценарий - набелязват, следят и се отказват.

Сега  - може да се вярва на максимата "Набележат ли те - ще те оберат",

а може и да се гледа какво реално става около теб :)

 

п.с. да се обяснява как думите на 'някой' са неверни защото той бил еди си къв - например кадър или пък тъп , или пък син на бкпеец - просто означава, че няма с какво да бъдат опровергани думите на този човек.  Затова се казва, че аргументите му са неверни щото той е 'онакъв'.

 

Изключенията всъщност потвърждават правилото, а не го опровергават - това по повод откраднато 'това' или беенве или тролей2022.

Огромната част адекватни собственици си карат и си свиркат.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде може да види как Черно море наритва лайногорец в момента??? 

ОНЛАЙН имам предвид

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Дали е безопасно да махна радиатора на парното без да източвам цялата инсталация? От едната страна имам термостат, от  другата има един кран за обезвъздушаване. Не мога да видя какво има между термостата и радиатора, защото там е скобата. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, plameni said:

Имаш го на лично.


Благодаря ти, но язък - осраха се черноморци след подвига в редовното време... 
 

4 minutes ago, vikktor said:

Дали е безопасно да махна радиатора на парното без да източвам цялата инсталация? От едната страна имам термостат, от  другата има един кран за обезвъздушаване. Не мога да видя какво има между термостата и радиатора, защото там е скобата. 


Не, не е, естествено. Ще се наводниш. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, vikktor said:

Дали е безопасно да махна радиатора на парното без да източвам цялата инсталация? От едната страна имам термостат, от  другата има един кран за обезвъздушаване. Не мога да видя какво има между термостата и радиатора, защото там е скобата. 

По-добре дай снимки на двете страни, за да се каже.

Link to comment
Share on other sites

Ако термоглавата на радиатора е наред - затваряш я , както и другия кран и може да откачаш.

Може да отече в началото - нали е под налягане.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dubo said:

Ако термоглавата на радиатора е наред - затваряш я , както и другия кран и може да откачаш.

Може да отече в началото - нали е под налягане.

 

Наред трябва да е, защото е сравнително нова.

И аз така си го представях, но не виждам какво има между термостата и радиатора. Трябва да има някаква гайка, нали? Отдолу под скобата.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

 

Наред трябва да е, защото е сравнително нова.

И аз така си го представях, но не виждам какво има между термостата и радиатора. Трябва да има някаква гайка, нали? Отдолу под скобата.


Интересно какво правим с водата ВЪТРЕ В РАДИАТОРА. Може да се пробваш с легенчета и прочее, но пак ще се оплискаш. А като гледам тоя калпав паркет отдолу само малко водичка му липсва.
Остава разбира се и елементът на лотарията, а именно доколко и дали тия кранове ще затворят системата плътно и без проблеми. Голям веселба може да се заформи като цяло и всичко това на цена от няма и 30 лева ако се източи системата по възможно най-официалния ред. А има разбира се и безплатен, неофициален ред... 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RaptoR said:


Интересно какво правим с водата ВЪТРЕ В РАДИАТОРА. Може да се пробваш с легенчета и прочее, но пак ще се оплискаш. А като гледам тоя калпав паркет отдолу само малко водичка му липсва.
Остава разбира се и елементът на лотарията, а именно доколко и дали тия кранове ще затворят системата плътно и без проблеми. Голям веселба може да се заформи като цяло и всичко това на цена от няма и 30 лева ако се източи системата по възможно най-официалния ред. А има разбира се и безплатен, неофициален ред... 

 

56 лв

не е в парите, а в сроковете от 7 дена.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vikktor said:

56 лв

не е в парите, а в сроковете от 7 дена.


Това в Пловдив ли е, че нямам спомен за такива цени. 
Тия срокове са ориентировъчни, това едно и второ - аз лично имам телефони на поне трима параджии, работещи в ЕВН. В Пловдив ли се намираш? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...