Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Включих се в тая програма Windows Insider за бета тестер на Windows 10. Update-наха се някакви неща и сега пише "Evolution copy" в долния десен ъгъл на екрана. Но пък в контрол панел си пише, че е активиран.... 

p.s.
В тази връзка сега видях, че Microsoft за пореден път за изключили България като страна (този път в "кюпа" са и доста други):

 

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Щом пише, че е активиран, значи си окей.

Изключили са България само от СМСите най-вероятно. Избери мейл и ще ти пратят линка. А може просто да отидеш да си го свалиш от съответния App Store.

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е такава самобръсначка ? Интересуваме дали бръсне гладко като обикновенните самобръсначки за по лев два или е като машинките за постригване и не е гладко .

product_51037.jpg

Edited by MaiconDogg
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MaiconDogg said:

Някой ползвал ли е такава самобръсначка ? Интересуваме дали бръсне гладко като обикновенните самобръсначки за по лев два или е като машинките за постригване и не е гладко .


Трбант върви точно като VW  CORRADO

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MaiconDogg said:

Някой ползвал ли е такава самобръсначка ? Интересуваме дали бръсне гладко като обикновенните самобръсначки за по лев два или е като машинките за постригване и не е гладко .

Ползвал съм доста висок клас такава самобръсначка и не, не бръсне гладко. Бръсне бързо.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

-Искам да ви попитам за съвети, относно един руски сайт OZONE.RU.

Някой пазарувал ли е от него и може ли да ме светне относно това, дали е коректен, как става плащането и как ще ми протече доставката на едни 12-тина книги с тегло около 8кг.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Ресиверът ми се захранва от нормален захранващ кабел, с накрайник като тези за компютър.
Искам обаче да го направя под ъгъл, защото зад ресивера нямам достатъчно място за прав кабел.

 

Ето така:

 

61i-piVZ1rL._SL1000_.jpg

 

 

Във Викиват намерих подходящи кабели, но имам друг проблем.

 

Като взех ресивера, тъй като е за Английски контакт, исках да използвам нормален захранващ кабел, който имах у нас.
Гледах уж надписите, за да си съвпаднат, но когато сложих EU кабела - не тръгна изобщо. С кабела в комплекта тръгва веднага.
Някой може ли да ми каже коя характеристика на кабела да гледам, за да взема ъглов кабел, който да пасне на ресивера.

Гледах уж броя на влакната и сечението на кабелите, но не стана.

Другият ми вариант е просто да търся ъглов накрайник (с друг ъгъл, различен от този на снимката), но тях не ги намирам. Те имат ли някакви характеристики, които трябва да се напасват с кабелите?

 

41T6jZuWwNL._SL1000_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами, може. Ще пробвам и друг. Но нямат ли някакво значение броя влакна и сечението на кабелите? Някакви други характеристики нямат ли тези захранващи кабели?

Link to comment
Share on other sites

Не се филмирай като някои от аудиофорума. Няма никакво значение захранващия кабел, стига да издържа мощността на ел.уреда, а ресивъра не е толкова мощен предполагам(над 500 вата). Моя съвет е даже на ъгловия кабел да му резнеш щепсела ако е английски и да му сложиш нашенски, обикновенно шуко.

Link to comment
Share on other sites

Нямат. Единствено трябва да е спазено заземяването, което е в средата леко отгоре. Аз ако съм, до сега да съм резнал щепсела, както каза pamporov и да съм сложил нашенски. 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pamporov said:

Не се филмирай като някои от аудиофорума. Няма никакво значение захранващия кабел, стига да издържа мощността на ел.уреда, а ресивъра не е толкова мощен предполагам(над 500 вата). Моя съвет е даже на ъгловия кабел да му резнеш щепсела ако е английски и да му сложиш нашенски, обикновенно шуко.

 

А, не, чак до толкова не се филмирам. Точно за издържането на напрежението ми беше чуденката. :) Защото като пробвах с нашенски захранващ кабел - не тръгна. Помислих, че има нещо специфично в кабела и затова е отказал да тръгне. 600W е консумацията на захранването. Ресиверът е 7х180W.

 

2 hours ago, Mockingbird said:

Нямат. Единствено трябва да е спазено заземяването, което е в средата леко отгоре. Аз ако съм, до сега да съм резнал щепсела, както каза pamporov и да съм сложил нашенски. 

 

Нямам такива умения. Предпочитам просто да сложа нашенски захранващ кабел. :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Нямам такива умения. Предпочитам просто да сложа нашенски захранващ кабел. :)

 

Подкрепям това твое решение. Аз съм против българина да разбира от всичко. 

Link to comment
Share on other sites

Не виждам конкретна причина, за да не тръгне. Освен ако в английския кабел(щепсел) няма нещо вградено, което да се чете от ресивъра.... Но силно ме съмнява, най-много да има стопяем предпазител. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, w00x said:

 Но нямат ли някакво значение броя влакна и сечението на кабелите? Някакви други характеристики нямат ли тези захранващи кабели?

 

Опита ли да завъртиш на 180° щепсела в контакта. При UK-кабелите фазата и нулата са точно определени, а при нас можеш да ги въртиш.

За някои аудио и електронни апаратури може да е от значение как точно се подава захранването.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Не съм пробвал. Уикенда ще пробвам още няколко захранващи кабела. Може наистина този да е бил повреден. Ще пробвам и това със завъртането.

 

Пък ако тръгне и с друг нашенски кабел, ще взема един от тези ъгловите, за да сменя Английския.

 

Благодаря за отговорите. :)

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

 

Не съм пробвал. Уикенда ще пробвам още няколко захранващи кабела. Може наистина този да е бил повреден. Ще пробвам и това със завъртането.

 

Пък ако тръгне и с друг нашенски кабел, ще взема един от тези ъгловите, за да сменя Английския.

 

Благодаря за отговорите. :)

Режи английския кабел и слагай нашенско шуко. Ако ти е толкова зор да го направиш това, обади ми се и за две минути ще ти го направя.

 

П.п. Въртенето едва ли ще ти помогне, Говорим все пак за променлив, а не за прав ток  ;)

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз искам да сложа ъглов накрайник откъм усилвателя. Това ми е главната идея. Английския накрайник не ме притеснява. И с него си работи без проблем.

Та ако режа да слагам шуко, трябва да отрежа и от другата страна, за да сложа ъглов. :)

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, gado said:

 Въртенето едва ли ще ти помогне, Говорим все пак за променлив, а не за прав ток  ;)

 

За конкретния случай може и да няма значение, но както вече писах: "За някои аудио и електронни апаратури може да е от значение как точно се подава захранването."

Мога да дам конкретен пример от ръководството на един усилвател от висок клас LUXMAN M-03.

Виж на стр.7

 

Quote

12. AC Power Cord
Connect the AC plug into your household power outlet. If any noise or static is noticed, unplug and plug in again reversing the polarities.

 

А пък за "сфазиране" на аудиотехника има много изписано.

DETERMINING PROPER AC POLARITY и т.н., и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...