Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Аз с легото съм на същата хава, гоня 1500. Иска друг тип, не иска лего...

Имаше едно време в Халите нещо подобно, но май беше за някакви самолети...

После ще мина, че довечера ще е...


Еми има 3Д пъзли, но там точно след 10 мин се приключва... Другото вече отива на моделизъм, а там тя няма да се справи, ти трябва да го правиш и вероятно ще го строши ако тръгне да играе с него. Ако искаш шоу обаче си вземи магнитните конструктори. Аз купих 40 топчета от Бачково (оказа се там са най-евтини(wtf???) и едно страхотно комплектче от Ибей - ТОВА. Децата полудяха! 
 

1 hour ago, vinyl_master said:

Провери алито, има доста неща на хубави цени.


Ще ти чака някой толкова време :laughing1:

Пали, отивай до Бачково да пиеш едно питие и се връщай с един чувал магнитни топчета - средния размер са по 50 ст. 

==============================================

 

Трябват ми компютърни колонки. Оня ден бях в Технополис и се обърках от изобилие и нищо не взех... Заради тая идиотска 27-ца трябва да са нещо много компактно, защото нямам място на бюрото. Ангеле, давай идеи. Асене, ти беше взел нещо ама май беше много голямо... 

==============================

 

ЕДИТ: Точно пък откакто направиха новата кухня вече ям спокойно като ида. Ни цени, ни качество съм видял да мръдне поне от нещата, които аз обичам и заради които ходя там.  
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

Аз с легото съм на същата хава, гоня 1500. Иска друг тип, не иска лего...

Имаше едно време в Халите нещо подобно, но май беше за някакви самолети...

После ще мина, че довечера ще е...

 

Какво по-различно? Иди в Хобиленд. Там има всякакви модели. Не са всичките скъпи. Както споменах, в книжарниците също има. В Комсед също има. Иди в Марково Тепе и виж Orange и Комсед. Трите поне са ти близо едно до друго. Няма как да не избереш нещо.

 

1 hour ago, RaptoR said:


Трябват ми компютърни колонки. Оня ден бях в Технополис и се обърках от изобилие и нищо не взех... Заради тая идиотска 27-ца трябва да са нещо много компактно, защото нямам място на бюрото. Ангеле, давай идеи. Асене, ти беше взел нещо ама май беше много голямо... 

 

Edifier, но са им много големи моделите. Аз точно поради липса на място взех Creative Gigaworks T20. Ако имаш място на височина, може да вземеш и T40. Може и безжични да вземеш (T30). Компактни са на широчина, а звука им не е изобщо лош. Просто трябва да са по-далечко една от друга, но с 27" монитор няма да имаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

 

Какво по-различно? Иди в Хобиленд. Там има всякакви модели. Не са всичките скъпи. Както споменах, в книжарниците също има. В Комсед също има. Иди в Марково Тепе и виж Orange и Комсед. Трите поне са ти близо едно до друго. Няма как да не избереш нещо.

 

 

Edifier, но са им много големи моделите. Аз точно поради липса на място взех Creative Gigaworks T20. Ако имаш място на височина, може да вземеш и T40. Може и безжични да вземеш (T30). Компактни са на широчина, а звука им не е изобщо лош. Просто трябва да са по-далечко една от друга, но с 27" монитор няма да имаш проблем.


Лошото е, че всичко е със субуфери... буквално всичко дето не е пищялка тип Лоджитека ми за 30 лева... Видях едни Едифайъри около 100-те лева и точно тогава се сетих, че може би не е добра идея да решавам сам преди да ви питам тука. Вероятно ще взема тях, пък субуфера ще го крия под бюрото в няква кутия...   

Link to comment
Share on other sites

Дайте да поръчаме 3 направо - за мен, за Магданоза и за Виден, а?

Едит - за мен два, тоест общо 4.

 

@RaptoR - после ще те чуя, да кажеш за Йегера, но чувам доста такива мнения напоследък, а и като се замисля не напоследък, а близкте 7-8 месеца.

 

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, RaptoR said:


Лошото е, че всичко е със субуфери... буквално всичко дето не е пищялка тип Лоджитека ми за 30 лева... Видях едни Едифайъри около 100-те лева и точно тогава се сетих, че може би не е добра идея да решавам сам преди да ви питам тука. Вероятно ще взема тях, пък субуфера ще го крия под бюрото в няква кутия...   

 

Не знам за какво говориш.
Дадох ти 3 модела, които нямат събвуфери. Четеш ли изобщо какво пиша? :D

Не гледай евтиния пластмасов Edifier. Гледай дървените. Поне тези, които магданоза е пуснал. 1280.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky Luciano said:

Аз с легото съм на същата хава, гоня 1500. Иска друг тип, не иска лего...

Имаше едно време в Халите нещо подобно, но май беше за някакви самолети...

После ще мина, че довечера ще е...

Според възраста и, тези може да и бъдат интересни : https://en.wikipedia.org/wiki/Merkur_(toy)  , https://www.agatinsvet.cz/merkur-velky-set-4-602-ks/?gclid=CjwKCAjwxOvsBRAjEiwAuY7L8oHfFZmX6AwVT1InJei6xVCI8EF2vO-7_l7LCi7FZzA_uypobEnchBoCnO8QAvD_BwE

 

Имах такива като дете и още ги помня .. :))

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Mockingbird said:

Аз съм фърлил очо на тези, ама в бяло:

https://www.edifier.com/int/en/speakers/studio-1280t-2.0-powered-bookshelf

Не са много големи.... Ама зависи и от бюджета ти де... 


Това е огромно за моето бюро. При мене максимум 10 см ширина.
 

40 minutes ago, Lucky Luciano said:

Дайте да поръчаме 3 направо - за мен, за Магданоза и за Виден, а?

Едит - за мен два, тоест общо 4.

 

@RaptoR - после ще те чуя, да кажеш за Йегера, но чувам доста такива мнения напоследък, а и като се замисля не напоследък, а близкте 7-8 месеца.

 


Три какво да поръчаме бре? Колонки или конструктори? :laughing1: 
 

29 minutes ago, w00x said:

 

Не знам за какво говориш.
Дадох ти 3 модела, които нямат събвуфери. Четеш ли изобщо какво пиша? :D

Не гледай евтиния пластмасов Edifier. Гледай дървените. Поне тези, които магданоза е пуснал. 1280.


Тия модели дето ми ги даде Едифайър ли са? Кой и как да разбере, че не говориш за Криейтив модели? 
Едифайър в Технополис мисля беше с дървени кутии. 
 

27 minutes ago, ARPAnet said:

Имах такива като дете и още ги помня .. :))


То кой нямаше тогава.... Сега също са ценни, защото ги няма. Говоря за нашите от соца. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, RaptoR said:

Тия модели дето ми ги даде Едифайър ли са? Кой и как да разбере, че не говориш за Криейтив модели? 
Едифайър в Технополис мисля беше с дървени кутии. 

 

Нещо май се обърка.

Ако имаш място - дървен Edifier от модел 1280 - нагоре.

Ако нямаш място - Creative Gigaworks T20/T30/T40, като моите. ~9см са широки.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Нещо май се обърка.

Ако имаш място - дървен Edifier от модел 1280 - нагоре.

Ако нямаш място - Creative Gigaworks T20/T30/T40, като моите. ~9см са широки.


Хич не съм се объркал както се вижда. 

Едно не мога да разбера - защо тия кретени не публикуват размери на колонките? 

Моделите са ТОВА, ТОВА и ТОВА. Отсега се обзалагам, че може би само последните може да станат, но и за тях съм почти сигурен, че няма да влязат. И затова започнах да гледам ТОВА. Обаче предимно седя и си гледам, защото никъде не виждам размери.  

Link to comment
Share on other sites

15см са ти най-малките от тия. Нали имаш 10? Просто си вземи тези на Creative. Защо продължаваш да игнорираш предложението ми за Creative?

Тия със събвуфера не съм сигурен каква работа ще свършат, при положение, че тоя събвуфер трябва да се свали на земята и е малко съмнително какво точно ще успее да направи.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:

15см са ти най-малките от тия. Нали имаш 10? Просто си вземи тези на Creative. Защо продължаваш да игнорираш предложението ми за Creative?

Тия със събвуфера не съм сигурен каква работа ще свършат, при положение, че тоя събвуфер трябва да се свали на земята и е малко съмнително какво точно ще успее да направи.


Защото нямам никакви впечалетния от Криейтив - ама НИКАКВИ. И не искам сега да почвам да се уча, че да се ядосвам. 

Субуфера ти казах ще му направя кутия от масив под бюрото. На земята няма как да стои да го ритам, пък и да дъни на комшиите отдолу. 

Извинявам се за разхвърляцията, но ето какъв е проблема:

Tb8YEdn.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2019 at 10:21 AM, RaptoR said:


Не пропускаш да си мисир, ей! Ми аз на колко метра мислиш седя от ШЕСТДЕСЕТ И ПЕТ инча? Мисир! Както каза Ангел, тука се говори за монитор! 

Така, де! Говорим за монитор по съвместителство. Ама си прекалено смотан, че да ти падне достатъчно бързо с'тинката  ;)

 

П.п. От години съм с едни Едифиър 2+1, хем нисък клас. Съвсем миниатюрни, но вадещи гръмотевици, когато се налага. Като се замисля, чувал си и ти какво могат, стига да имаш някакъв спомен, де. И те уверявам, че при нормална употреба (музика за душата и геймване), събууферът изобщо не влияе на комшиите, ако и да ми седи под бюрото на пода.

И, да. Кутията му е наистина масивна и тежка за габаритите си, та вярвай ми, носи на ритници.  ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gado said:

Така, де! Говорим за монитор по съвместителство. Ама си прекалено смотан, че да ти падне достатъчно бързо с'тинката  ;)

 

П.п. От години съм с едни Едифиър 2+1, хем нисък клас. Съвсем миниатюрни, но вадещи гръмотевици, когато се налага. Като се замисля, чувал си и ти какво могат, стига да имаш някакъв спомен, де. И те уверявам, че при нормална употреба (музика за душата и геймване), събууферът изобщо не влияе на комшиите, ако и да ми седи под бюрото на пода.

И, да. Кутията му е наистина масивна и тежка за габаритите си, та вярвай ми, носи на ритници.  ;)


Верно бе, мисир!!! Бях забравил за твоите. То понеже хич не влияе идваха къмто сабахлянта да се жалват от руски военни песни... 

Link to comment
Share on other sites

Видене, тясно ти е мястото майно. Ако искаш тънки колони трябва да имат буфер задълже, иначе звукът ще е шит. Иначе тези Едифери дето ги препоръчва Ангел са хубави и така като гледам снимката можеш да ги наместиш зад монитора и принтера. Поне според снимката ми изглежда напълно възможно. Иначе да, свирят страхотно, аз имам по-висок клас модел от тях, но дори и тези 1280Т свирят страхотно. Само че имай предвид, че този тип колони нямат изход за слушалки, акодържиш на това. От тези които си постнал 1280Т е най-удачния избор. Иначе ако ти се дават малко повече пари, ТЕЗИ имат убийствен звук.

Link to comment
Share on other sites

Аз му препоръчах Creative Gigaworks, защото му се събират на мястото и тъй като са високи, имат достатъчно обем, за да изкарат някакъв бас.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, charmock said:

Видене, тясно ти е мястото майно. Ако искаш тънки колони трябва да имат буфер задълже, иначе звукът ще е шит. Иначе тези Едифери дето ги препоръчва Ангел са хубави и така като гледам снимката можеш да ги наместиш зад монитора и принтера. Поне според снимката ми изглежда напълно възможно. Иначе да, свирят страхотно, аз имам по-висок клас модел от тях, но дори и тези 1280Т свирят страхотно. Само че имай предвид, че този тип колони нямат изход за слушалки, акодържиш на това. От тези които си постнал 1280Т е най-удачния избор. Иначе ако ти се дават малко повече пари, ТЕЗИ имат убийствен звук.


Така си е , Асене... Ще ги накарам там да ми ги пуснат келешите да ги чуя. Иначе тия какъвто и убийствен звук да имат, аз нямам къде да ги събера... 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RaptoR said:


Верно бе, мисир!!! Бях забравил за твоите. То понеже хич не влияе идваха къмто сабахлянта да се жалват от руски военни песни... 

Ей ти ги като моите. Габарита им си го виждал. Само не знам защо ги продават толкова дебело в момента. Имат и изход за слушалки в управлението.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Mockingbird said:

Аз съм фърлил очо на тези, ама в бяло:

https://www.edifier.com/int/en/speakers/studio-1280t-2.0-powered-bookshelf

Не са много големи.... Ама зависи и от бюджета ти де... 

Аз имах такива, имат силен и плътен звук. Бях много доволен и ги продадох за 100 лв, защото един саундбар ми стана излишен и сега на ПЦ съм със саундбара под монитора :D

Но колоните си заслужаваха определено и ако ми потрябват един ден бих избрал същата марка. Но имат кабел. 

 

Знам, че звучи несериозно, но само ще ти го метна като избор, не бързай да правиш заключения като видиш aliexpress:

Купих си bluetooth Колонка miFa без никакви надежди. Човече, това срина мивките. Бях готов да продам саундбара. Писах на продавача дали мога да свържа 2 едно към друго - този модел не може, но има едни квадратни на същата цена, които могат да работят паралелно. Както някои телефони Huawei имат парти режим.

 

Логичният въпрос е щом е толкова хубаво, защо не съм поръчал. Защото от време на време свиря на китара през компютъра, а сигнала китара -> моята непрофесионална саундкарта -> блутут говорител има забавяне, което е кофти, когато използваш какъвто и да е музикален инструмент. Не съм сигурен каква точно е ситуацията с филми. Дали ще има lag през твоят блутут, защото и това има значение (със сигурност). Моят е прост китайски.

 

Ето съобщението от продавача, относно свързването на няколко спийкъра в един:

 
Quote

 

hello friend, this type does not support TWS, can not connect two to male it stereo. if you want this function, you can choose these types
Production Information
 
Mifa Portable Bluetooth speaker Portable Wireless Loudspeaker Sound System 10W stereo Music surround Waterproof Outdoor Speaker
US $28.71
 
Production Information
 
MIFA A20 Bluetooth Speaker Metal Portable Super Bass Wireless speaker Bluetooth4.2 3D Digital Sound Loudspeaker Handfree MIC TWS
US $33.00
 
Production Information
 
Mifa i8 Portable Bluetooth Speaker Built-inMicrophone Aluminium Alloy Body Mini Speaker Wireless Bluetooth 4.2 Mp3 Music Player
US $11.19
 
Production Information
 
Mifa TWS Wireless Bluetooth Speaker Waterproof Mini Portable Stereo music Outdoor Handfree Speaker For iPhone For Samsung Phones
US $16.80
 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, HEMO said:

Някой беше споменал нагоре в темата препарат за почистване на климатици...нещо не мога да намеря поста може ли пак...

http://www.frigochem.com/index.php/2016-03-01-12-09-10/спрей-за-почистване-на-климатици-boost-500ml-detail

Преди Галин това препоръчваше, сега незнам.
Ако си още на същатата работа ти е близо в Изгрев се намират.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...