Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Сложно е при теб явно :(

Стана ми интересно, погледнах набързо, единствените преходници HDMI->DP искат допълнително ток, DP изглежда иска повече ток отколкото HDMI може да даде.

Не съм задълбавал, но според мен с кабела по-горе наистина няма да стане и както и ти, не виждам икономическо обосновано решение.

 

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, Mockingbird said:

Монитора разполага с HDMI и DP. Към монитора свързвам лаптоп с HDMI. Имам и десктоп машина, чието видео разполага с HDMI, DVI-D, DVI-I и VGA. Идеята ми е да си ги свържа и двете и с едно бутонче да сменям източника, а не всеки път да размятам кабели. А също и да се възползвам от наличните портове на монитора. В краен случай, ще ползвам HDMI switch, но пък тези на разумна цена държат само FULHD, а монитора е WQHD. Та то стана оназ работа в задника, пък душата в Рая.... :lol:

Накрая ще си купя ново видео... Какви са тенденциите в момента? 1660Ti бива ли....? 

Аз ползвам Mac и PC с един монитор. 

конфигурацията ми е следната - DP към HDMI / HDMI към HDMI - това влиза в един сплитер от викиват, който има бутон за смяна на "кабелите"

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли защо България отсъства в последния speedtest-global-index

175 държави, но без нас.

При такова пишкомерене из форумите, не вярвам да няма достатъчно данни

 

spacer.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми набор от обикновени ключове, да отворя една изба, защото вчера явно, в някакво умопомрачение, съм изхвърлил ключовете. Катинарът го реших, ама бравата не... Та, за да не разбивам, ми трябват ключовете с номерация. Някой ако има и иска да услужи, после връщам всичките, само да я отключа. После ще си купя съответния номер.

Link to comment
Share on other sites

На някой трябват ли му празни буркани? Имам едно известно количесто и няма какво да ги правя, а не искам да ги изхвърлям. Безплатно. :)

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да препоръчате добър "жичкаджия" в Пловдив и района?

Става въпрос за кора на врата на автомобил, която кора е с няколко кабела, букси, лампички. Просто да се провери инсталацията и замени, каквото е необходимо.

Link to comment
Share on other sites

Хм...

Така написано ми звучи като това, че ще е затрупан от работа и евентуално ще стане тази-другата седмица :) Явно е доста популярен. Оттам изхождам. Ако бъркам - отивам с 200 утре още.

В случая говорим за няколко кабела, диоди и тнт. Даже си мислих съвсем откровено за тв-сервиз. :)

Link to comment
Share on other sites

Черния петък на 22-ри ли ще е? И може ли някъде да се види какво ще се продава сега или ще чакаме пак последния ден? Не намирам нищо в е-маг за момента.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RaptoR said:

Черния петък на 22-ри ли ще е? И може ли някъде да се види какво ще се продава сега или ще чакаме пак последния ден? Не намирам нищо в е-маг за момента.

 

официалният е 27ми

на някои места вече започна - само в България Черният Петък започва от Четвъртък и трае цяла седмица

 

Фешън дейс - от сряда 20

Озон мисля, че в петък

в edigital свърши, но техно* и емаг май тая година ще са следващата седмица

в amazon не видях инфо

Link to comment
Share on other sites

В емаг черния петък никога не е траял седмица, не че няма афтърчерен петък после като артиса нещо :laughing1:


Как ще е на 27, като 27 не е петък? :blink: Или 22 или 29 би следвало. 


Миналата година беше на 23-ти. По-важно е обаче кога ще пуснат офертите за разглеждане. На практика мен само емаг ме интересува. Предостатъчно оставям там, че да гледам и другаде. 

ЕДИТ: Сега видях реклама емаг е на 22-ри, както предполагах. Ще бъде тежка наощ :)

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Samo_minava said:

Можете ли да препоръчате добър "жичкаджия" в Пловдив и района?

Става въпрос за кора на врата на автомобил, която кора е с няколко кабела, букси, лампички. Просто да се провери инсталацията и замени, каквото е необходимо.

Иван в тракия до поликлиниката O88 7 88 OO I8

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, RaptoR said:

Как ще е на 27, като 27 не е петък? :blink: Или 22 или 29 би следвало. 

 

Всичко е маркетингова стратегия. Всички се целят клиента да купи от тях, за това явно започват по-рано. И заради алчност, намаленията са цяла седмица. Да не би да остане някой, който да не си е купил. Да, емаг е изключения. Така трябва да е навсякъде. И намаленията трябва да са истински. До колкото съм запознат, по света това е денят, в който се чистят всички предни серии на различни продукти, за да започнат сезона с новите модели. Това е много смислено. Но тук... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Черния петък на 22-ри ли ще е? И може ли някъде да се види какво ще се продава сега или ще чакаме пак последния ден? Не намирам нищо в е-маг за момента.

 

5-10 от офертите за разглеждане се пускат на предната вечер.
Офертите се пускат в деня. То ако всичко можеше да се разглежда предварително... :D

Link to comment
Share on other sites

Аз от Емаг съм доволен към момента. Осен това никога не се мятам на етикетни цени и гръмки отстъпки, без да съм проверил на поне три други места цената на продукта. Затова казвам, че иде тежка нощ, понеже се сравнява и избира до сабаля... :laughing1:

Лани са продали стока за 32 млн. за деня, а тая година пък Алибаба потрошиха порцелана с $32 млрд. продажби за 24 часа...    

ЕДИТ: Може - нощта преди старта всичко е на сайта. Може само да се гледа. Покупките почват между 7 и 8 сутринта. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Може - нощта преди старта всичко е на сайта. Може само да се гледа. Покупките почват между 7 и 8 сутринта. 

 

Това просто не е вярно.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

 

Това просто не е вярно.

 

Айде бе не е вярно. За чий чеп те вдигнах тогава в петък , в 6.30 сутринта да ми съдействаш като купувах телевизора си? Откъде знаех точно за него и бях готов да поръчам? Дали съм сънувал, че цяла нощ съм разглеждал каталога и сутринта в първите 15 минути съм приключил с поръчките, като някои неща изчезнаха преди първите 30 минути? Листата се публикува с цени, просто не знам точно колко преди старта. Опция за купуване няма. Тя се появява рано сутринта както казах. 

Link to comment
Share on other sites

1. Не беше 6:30 сутринта.

2. Аз бях вече буден, защото правех поръчки за себе си.

3. Офертите бяха вече активни, защото ти се опитваше да го купиш, а не успяваше.

Има избрани оферти на сайта (и в мейла, който се получава малко преди полунощ), но не са всичките и не можеш да правиш нищо с тях.

Ти от 1 година пазаруваш на тая промоция и стана експерт изведнъж. :D Classic RaptoR.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм доволен от емаг и дори в момента намирам продукти, които при тях намаление са по-скъпи от други места. А това, че вече имат стотици партньори много ме дразни. Вече са просто един сайт, който обединява различни малки и средни фирмичк7, които продават през тях. 

Link to comment
Share on other sites

Значи ако не бяхме приятели досега да съм ти потрошил главата и/или прострелял в колената. 

За две години съм оставил над 4000 лева, добре че ти ще ми кажеш кога почнах... Аз не знаех, че акаунта ми не работи и затова те вдигнах след старта на пожар - беше още не съмнало. И да - беше минути след като три пъти не успях да поръчам и разбера какво се случва, та от зор си позволих да звъня толкова рано. 

Та ти пак ще ми кажеш, че през тия два черни петъка аз съм сънувал, че ВСИЧКО, което съм купил съм го гледал предната вечер и сравнявал цени?!? Ти нормален ли си бе, момче? Току що ти казах, че НЕ МОЖЕШ ДА КУПУВАШ, САМО ДА ГЛЕДАШ  ДВА ПЪТИ, вентилатор с вентилатора!!! Купуването естествено започва около 7 сутринта. Как ВЕЧНО не вдяваш какво говоря не разбирам. Точно от е те тоя списък с най-добрите оферти са абсолютно всичките неща, които съм купил досега и тоя списък никак не е малък. Така съм купил от телевизор, през лего, батут, та до прах за пране и потопяема водна помпа. И прочее и прочее и прочее. Как по-точно ще стане това ако цяла нощ не съм ги избирал предварително нещата и тръгна тепърва след старта, като вече казах някои работи свършват за минути? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktorpenchev said:

Аз не съм доволен от емаг и дори в момента намирам продукти, които при тях намаление са по-скъпи от други места. А това, че вече имат стотици партньори много ме дразни. Вече са просто един сайт, който обединява различни малки и средни фирмичк7, които продават през тях. 


При тях единствено се прецаках, че поръчах групово стоки на фирмата ми и ги чаках до февруари-март миналата година. Втори път такава грешка не правя. Единични поръчки да ти е мир на главата. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...