Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Един въпрос:

Снадих две линии коледни лампички (от китайските по 5-6 лева, зелените), понеже една ми е винаги къса за елхата. Оказа се, че и две заедно са къси, но нейсе. Понеже се наложи да сложа и трета линия, прави впечатление, че тя свети доста по-силно. Верно, че е отпреди, а тези двете снадените ги купих миналия ден, но все пак да питам - възможно ли е снаждането да намаля силата на светлината? Мислех си, че няма да се случи, но не знам какво е заложил китаецът в кутийката... Та има ли нещо общо със свързването или просто са различни и затова?    

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, RaptoR said:

Един въпрос:

Снадих две линии коледни лампички (от китайските по 5-6 лева, зелените), понеже една ми е винаги къса за елхата. Оказа се, че и две заедно са къси, но нейсе. Понеже се наложи да сложа и трета линия, прави впечатление, че тя свети доста по-силно. Верно, че е отпреди, а тези двете снадените ги купих миналия ден, но все пак да питам - възможно ли е снаждането да намаля силата на светлината? Мислех си, че няма да се случи, но не знам какво е заложил китаецът в кутийката... Та има ли нещо общо със свързването или просто са различни и затова?    

А дали разбираш особеностите при паралелното и при последователното свързвания на консуматорите?

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

А дали разбираш особеностите при паралелното и при последователното свързвания на консуматорите?


А дали някога ще отговориш просто и ясно, без да се комплицират на максимум нещата? Вързал съм ги да светят и дотам. Въпорсът е дали са просто различни или тия накачорените са по-слаби заради накачорването. Вече са увити и няма да ги свалям до края на сезона така или иначе. На 220 директно са между другото. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

Разбира се. Тока им идва малко, за това светят по-слабо. В кутията на китаеца е оле-мале работата.... 

 

Така и предположих... Все пак имах някаква надежда :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


А дали някога ще отговориш просто и ясно, без да се комплицират на максимум нещата? Вързал съм ги да светят и дотам. Въпорсът е дали са просто различни или тия накачорените са по-слаби заради накачорването. Вече са увити и няма да ги свалям до края на сезона така или иначе. На 220 директно са между другото. 

Ма не е комплицирано Ве, Мисире!

Съвсем простичко и елементарничко е, ама си личи кой е бягал от часовете да съка козче....

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2019 at 1:08 AM, RaptoR said:

ЕДИТ: Сега видях реклама емаг е на 22-ри, както предполагах. Ще бъде тежка наощ :)

Оригиналният Black Friday е на 29-ти, но това едва ли има някакво значение. :)

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, gado said:

Ма не е комплицирано Ве, Мисире!

Съвсем простичко и елементарничко е, ама си личи кой е бягал от часовете да съка козче....

 

Аз съм завършил езикова гимназия, не електротехникум, капиш? 

==================================

 

Инак сега всеки си има номер за след петъка - Емаг ще пуснат квото не е продадено за още три дни, но не със същите отстъпки, Амазон петъка направо си го карат цяла седмица, общо взето всички ще пробутват до откат това дето е за разкарване. 

Link to comment
Share on other sites

Имам около 4 пратки от Aliexpress в София или някъде другаде в България, пристигали от 11ти до около 18ти, обаче без движения насам. Имам други приятели, които също са имали такива покупки.

 

Защо се бавят, като не са електроника? Какво мислите? 

 

Тази седмица за първи път имах пратка от Амазон, която не дойде. Върнаха парите без никакъв проблем. 

Link to comment
Share on other sites

Фирма, цех, гараж за лазерно рязане в Пловдив, някой може ли да препоръча? За дребна поръчка ми трябва. На туй отгоре, нямам никаква възможност в момента да си го начертая в нужния формат, та ще трябва и това да направят.

Edited by magnus
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, magnus said:

Фирма, цех, гараж за лазерно рязане в Пловдив, някой може ли да препоръча? За дребна поръчка ми трябва. На туй отгоре, нямам никаква възможност в момента да си го начертая в нужния формат, та ще трябва и това да направят.

https://www.devlaser.com/

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2019 at 8:11 PM, Lucky Luciano said:

1. Купи си Instant Pot, докато е на тази цена и не се занимавай с глупости. За справка - супа 4мин., леща 2мин., шкембе 4мин., паста/спагети 3мин., фасул 15мин., мусака 4+2мин. без заливка. И аз не вярвах, ама на - след нас всички си купиха - чакам още 3 да дойдат за познати и роднини. Днес са стигнали в Онглия, чакам ги с Gabieli.

2. Итонга нема ли да изкара 2 месеца и после да е пропит. Трябва да го иззидаш, измажеш и изолираш, че да трае.

 

На това цената му е 60 паунда в момента,за колко взе твоя тогава за ориентир?

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

По спомен 70, точно това коментирах с Виден сутринта.

После ще питам жената, че тя ги помни тези неща. Мисля, че беше 70. По-ниска цена от тази в момента, мисля, че няма. Който си търси, сега е момента, а гадината си струва всяка стотинка.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Lucky Luciano said:

По спомен 70, точно това коментирах с Виден сутринта.

После ще питам жената, че тя ги помни тези неща. Мисля, че беше 70. По-ниска цена от тази в момента, мисля, че няма. Който си търси, сега е момента, а гадината си струва всяка стотинка.


Поръчвай ми едно бе!!! Давай, че не съм работил още по тва трасе с Габиели. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, netrootbg said:

Това е най - ниската цена на която може да се закупи. Дори от Амазон все още е на 70 паунда.

 

Беше 59.90 паунда,докато се прибера и се помотам и вдигнаха цената :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми крака за мебели - ще повдигам един комод и един шкаф за ТВ, че роботът не може да мине отдолу. Въпросът е откъде да взема 12см. регулируеми, които да мясат на нещо? Предпочитам с дървесен цвят - дъб, за да се върже с паркета. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Трябват ми крака за мебели - ще повдигам един комод и един шкаф за ТВ, че роботът не може да мине отдолу. Въпросът е откъде да взема 12см. регулируеми, които да мясат на нещо? Предпочитам с дървесен цвят - дъб, за да се върже с паркета. 

Взимаш кръгли алуминиеви и ги фолираш с мебелно фолио в какъвто ти пасне цвят,срещу паркинга на Молдавия в кичука има такъв магазин за обков....

Link to comment
Share on other sites

Мерита го знам, но няма кой да се занимава да ги фолира, да реже и т.н. Трябва ми готово решение. Гледам в Икеа, но солено - 30лв. за 4 крака, а на мен ми трябват 12 и евентуално още 6 за гардероба, макар, че нямам идея как ще го направя там, защото е на 9см. от тавана и трябва да го кача с още 5 от сегашното, тоест до тавана трябва да останат 4см.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Мерита го знам, но няма кой да се занимава да ги фолира, да реже и т.н. Трябва ми готово решение. Гледам в Икеа, но солено - 30лв. за 4 крака, а на мен ми трябват 12 и евентуално още 6 за гардероба, макар, че нямам идея как ще го направя там, защото е на 9см. от тавана и трябва да го кача с още 5 от сегашното, тоест до тавана трябва да останат 4см.


А за чий ще ги вдигаш, та не ги свалиш долу? Търсиш си още пространство да събира прах? Аз нямам нищо на крака у нас - просто е буквално забранено. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...