Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Пичове,

 

необходимо ми е да дръпна около 5-6гб информация от Rapidgator или uploaded.net.

Досещате се, че за аматьор като мен без регистрация и прочие ще отнеме само 2 часа за един файл, който е около 300-400мб. Поне така изписва. 50кб/с...

Някой може ли да бутне едно рамо и да даде достъп или да му изпратя на лично адресите и да ги дръпне той, после предполагам, че е по-лесно "предаването" на информацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/25/2019 at 11:18 AM, MaiconDogg said:

От седмица си го мисля , но така и не ми попада друго под ръка и не съм пробвал , но иначе сега е с оригинално . Явно първо ще пробвам друго преди да посетя виваком .

Та пробвах други 2 зарядни и същата работа . Батерията се държи добре , но и трябват сумати часове да се зареди и така телефона става труден за използване . Гаранцията ми към виваком не е на мое име . Проблем ли е аз да го закарам с гаранцията или трябва човека на който се води , защото би било проблем , тъй като не си е в България .

Link to comment
Share on other sites

Не помня да са ми искали лична карта като съм карал телефон за ремонт във Виваком. Или където и да било. Стига да имаш гаранционната карта.

 

Може да пробваш да се свържеш директно със сервиза също така. Аз така направих, когато имах LG купено от Виваком. Свързах се директно с ЛГ на национален телефон. Казаха ми да го пратя директно в техен сервиз. Занесох го в МОСТ Компютърс и след 7 календарни дни ми го върнаха отремонтиран с протокол и всичкото.

https://www.lenovo.com/bg/bg/services-warranty/

Link to comment
Share on other sites

Някой да е купувал корнизи от Икеа? Трябват ми онези гумени уплътнения, които се слагат на държачите. 5-6 бройки от дебелите. Имам някъде, но изобщо не ги намирам.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Искам да попитам ако трябва да се избира за доставчик на интернет и ТВ в Пловдив между А1 и Виваком, кое е за предпочитане?
В момента съм на Cooobox  и като цяло съм доволен от тях, но ще се местя скоро в ново жилище и ми се иска да имам мнение и за другите играчи на пазара.

При посочените по-горе мобилни оператори може да се комбинира и пакет с мобилен телефон та да се направи пакетна цена.

П.С и на новият адрес си имат покритие Cooolbox, така че си остава варианта и за преместване на услугата просто.

 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, evropata said:

Здравейте,

Искам да попитам ако трябва да се избира за доставчик на интернет и ТВ в Пловдив между А1 и Виваком, кое е за предпочитане?
В момента съм на Cooobox  и като цяло съм доволен от тях, но ще се местя скоро в ново жилище и ми се иска да имам мнение и за другите играчи на пазара.

При посочените по-горе мобилни оператори може да се комбинира и пакет с мобилен телефон та да се направи пакетна цена.

П.С и на новият адрес си имат покритие Cooolbox, така че си остава варианта и за преместване на услугата просто.

 

Аз лично съм на Виваком комбинирано: ТВ М+ + FiberNet 50mbit + Smart L+ = в сайта им пише 51.78 аз плащам 42.80, но съм преподписвал. Клиент съм от 4+ години. Телевизията е IpTV и съм доста доволен, защото отдавна не гледаме реклами или спазваме часове за предавания. Може да връщаш до 1 седмица назад. Интернета не съм имал проблеми, но се ползва за сърфиране и клипове, някой филм от замунда нищо по специално. Мобилния ми план е с неограничение минути, 2000 в ЕУ и 4000МБ нет в ЕУ. Единствено ТВ приемника го смениха имало е някаква дефектна партида и на 3та година замина. Прекъсвания или проблеми нямам спомен.

При наще съм им пуснал на А1 най-ниската тарифа А1 смарт 25: 60 канала + 25mbit нет = 17лв. За техните нужди ги устройва и нямат проблеми. А1 изграждат IpTV и нямат навсякъде обхват.

Отиди и провери на место в офисите какви пакетни цени могат да ти предложат. Ако са в акция или прехвърляш може да предложат нещо по-добро.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Как се наричат този тип вентилатори на Български език? Не съм сигурен как да ги търся.

 

s-l1600.jpg

 

Искам да купя няколко такива с добро качество (затова не искам да взимам Китайски боклуци), които да са тихи и да си ги монтирам с един термостат над усилвателя, за да издухват топлия въздух напред. Над уреда няма място, защото е в шкаф, иначе щях да сложа стандартни вентилатори за кутия.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, evropata said:

Здравейте,

Искам да попитам ако трябва да се избира за доставчик на интернет и ТВ в Пловдив между А1 и Виваком, кое е за предпочитане?
В момента съм на Cooobox  и като цяло съм доволен от тях, но ще се местя скоро в ново жилище и ми се иска да имам мнение и за другите играчи на пазара.

При посочените по-горе мобилни оператори може да се комбинира и пакет с мобилен телефон та да се направи пакетна цена.

П.С и на новият адрес си имат покритие Cooolbox, така че си остава варианта и за преместване на услугата просто.

 

 

Забравяш за А1 на момента - нета им е през Docsis модем - трагедия. Виваком, ако е оптика, ама оптика - виждаш влакна във входа си, а не слушаш какво ти говорят оранжевите човечета - е добър вариант, особено ако си абонат и на мобилна услуга. Но скорост над 80 мегабита - забрави. Зависи кое ти е приоритет. Лично не виждам смисъл от нет над 100 мегабита, така че ако гониш цена - Виваком е вариант - ще направят добра пакетна, с малко пазарлък. При Кулбокс нетът е най-бърз, тоест ако гониш скорост, местиш услугата, но и плащаш цената.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

При смърт на собственика на имот, какво става с партидите на тока и водата? На чие име се водят? Трябва ли наследниците да си ги прехвърлят или автоматично се прехвърлят по някакъв начин?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, w00x said:

При смърт на собственика на имот, какво става с партидите на тока и водата? На чие име се водят? Трябва ли наследниците да си ги прехвърлят или автоматично се прехвърлят по някакъв начин?

Трябва да се прехвърлят. Водят се на починалия, докато някой не ги запише на себе си. 

ВиК дават 2 месеца срок, за да се смени титуляр, после има някакви глоби. 

На Евн не помня, но пак е хубаво да се смени.

Титуляр на данъка на имота също се сменя (или поне аз го смених).

Искат удостоверение за наследници. 

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Той имота вече е прехвърлен отдавна. Данъците също. Само за ВиК и ЕВН не се бях сетил. :)

2 месеца и после глоби. Ох мале... Чудя се за 10 години просрочване на сроковете какви глоби ще наложат. :D

 

Каква е процедурата по прехвърлянето?

Link to comment
Share on other sites

Според мен никакви. Ако ще го продаваш прехвърляй, иначе няма смисъл. Плащат ли се сметките не им дреме от къде идват парите и на чие име е партидата.... 

Иначе с удостоверение за наследници се пускат разни молбички, май търсеха и смъртен акт... 

Link to comment
Share on other sites

При нас, поне 10 години и ел. и вода се водеха на името на бащата. Както каза мерудията :) плащат ли се сметките, няма ядове. Ако ще прехвърляте, носете си удостоверение за наследници, евентуално копие на смъртен акт. ВиК в която и да е каса из града, електричеството на ул. Кичево примерно или в друг клиентски център. В БГ пощи не може.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

Той имота вече е прехвърлен отдавна. Данъците също. Само за ВиК и ЕВН не се бях сетил. :)

2 месеца и после глоби. Ох мале... Чудя се за 10 години просрочване на сроковете какви глоби ще наложат. :D

 

Каква е процедурата по прехвърлянето?

На роднини стара партида водила се на починал от 10+ години бяха любезно поканени от ЕВН с писмо да сменят партидата в офиса в мол Пловдив (Смирненски). Този офис им е главния и им беше даден срок май 2 месеца без да има глоби или такси по прехвърляне. 

Link to comment
Share on other sites

На доста места чета , че брезовско шосе от Пловдив до Войводиново не изисква винетка , дали е вярно това ? Или пътчето което от отбивката на Васил Левски стига направо на язовирчетата на Войводиново ?

 

Сега проверих и според тази карта https://www.bgtoll.bg/karta по закон не се изисква винетка от Пловдив до Войводиново , освен ако не излезеш през изгрев де .

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2019 at 11:18 PM, w00x said:

При смърт на собственика на имот, какво става с партидите на тока и водата? На чие име се водят? Трябва ли наследниците да си ги прехвърлят или автоматично се прехвърлят по някакъв начин?

 

Не се прехвърлят автоматично,ако се плащат сметките на Евн и ВиК им е все тая на кой се водят.У нас сметките за ток и вода се водят на името на баща ми (а той почина преди повече от 15г.)Водата даже не минава инкасаторката да  я отчита всеки месец,като се сетя и пращам смс-и с показанията иначе пише някви дежурни 5-6 кубика...Преди време минаха едни момчета от евн с таблети да осъвременяват базата им данни,оставих си имената и телефона,пращат ми смс-и със сметките за всеки отделен електромер(имам 4 електромера).Самото прехвърляне обаче става на място с документ за наследници и тн.Не ми се занимава и така си вървят,плащам от много години само онлайн и на тия даже не знам как им изглежда офиса :-)

Link to comment
Share on other sites

Ся, щерката иска да сглобим количка и днес трябва да "отида до магазина за части, капачки /гуми/ и лепило"... Та някой магазин за конструктори или нещо такова, защото още спя, ама спя и изобщо не знам какво става, а трябва да си направя план.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky Luciano said:

Ся, щерката иска да сглобим количка и днес трябва да "отида до магазина за части, капачки /гуми/ и лепило"... Та някой магазин за конструктори или нещо такова, защото още спя, ама спя и изобщо не знам какво става, а трябва да си направя план.


Отивай в Хиполенд. Там има всичко.  Може да вземеш нещо 3Д по-евтино, защото ако тръгнеш на истински модели от Хоби шопа на Гладстон много, ама много ще те боли главата. 

Лего е също добра идея, но там като се почне няма спиране... Аз вече подминах силно 2000 лева за няма 3 години, жената реве, че няма къде да ги слага... А аз миналия ден улових сделка без опция отказване - 5кг за 130 лева... Сега целия хол е в части, аз още разкоствам... Мястото пак е Хиполенд  и то пловдивския - софийският е пълен леш. Следи за отстъпки, но пак казвам - да не се сърдиш после, че аз съм ти дал първата доза... Почти винаги има нещо на 20-35% надолу. Следвай една и съща серия като се подкараш. При мен всичко е Сити. 

======================================

 

В Йегера силно се издъниха на рождения ми ден - това им е ТРЕТА черна точка. Още една и партито ще се премести в Рибарника.  

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky Luciano said:

Ся, щерката иска да сглобим количка и днес трябва да "отида до магазина за части, капачки /гуми/ и лепило"... Та някой магазин за конструктори или нещо такова, защото още спя, ама спя и изобщо не знам какво става, а трябва да си направя план.

 

Каква количка? Модел за лепене?

 

Хобиленд на Гладстон. По-разпространените материали също ги има и в книжарниците.

 

https://hobbyland.bg

Link to comment
Share on other sites

Аз с легото съм на същата хава, гоня 1500. Иска друг тип, не иска лего...

Имаше едно време в Халите нещо подобно, но май беше за някакви самолети...

После ще мина, че довечера ще е...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...