Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

1 hour ago, plameni said:

 

За конкретния случай може и да няма значение, но както вече писах: "За някои аудио и електронни апаратури може да е от значение как точно се подава захранването."

Мога да дам конкретен пример от ръководството на един усилвател от висок клас LUXMAN M-03.

Виж на стр.7

 

 

А пък за "сфазиране" на аудиотехника има много изписано.

DETERMINING PROPER AC POLARITY и т.н., и т.н. 

Ми... добре.  :)

Айде сега ти си прочети ръководството и дано се сетиш за какво иде реч на упоменатата страница. И за какво се говори изобщо, в многоизписаното.

Сигурен съм, че по някое време и сам ще се сетиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ангел за разлика от теб никога не се е пляскал, че всичко може, всичко знае, Мисир такъв....

И, да. Свиквай с мисълта, че съвременният българин вика техник за да му смени крушката в стаята или да му цъкне защитата на бойлера, както и, че чака с дни за сервиз, че да си смени маслото на колата. Да оставим на страна колко пъти съм спирал по пътищата, че да сменя спуканата гума на някой "колега". Ама това последното винаги съм го правил от човещина, мислейки си, Боже, дано и бъдещият ми зет да не е от същото тесто.

Както и да е. Разбра ме за какво говоря.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gado said:

Ангел за разлика от теб никога не се е пляскал, че всичко може, всичко знае, Мисир такъв....

И, да. Свиквай с мисълта, че съвременният българин вика техник за да му смени крушката в стаята или да му цъкне защитата на бойлера, както и, че чака с дни за сервиз, че да си смени маслото на колата. Да оставим на страна колко пъти съм спирал по пътищата, че да сменя спуканата гума на някой "колега". Ама това последното винаги съм го правил от човещина, мислейки си, Боже, дано и бъдещият ми зет да не е от същото тесто.

Както и да е. Разбра ме за какво говоря.

 

Разбрах само за пореден път, че си ТОТАЛЕН чоглав мисир, нищо повече... 

 

Link to comment
Share on other sites

Мога да се опитам да ти го кажа, включвайки и твоите говорни нарушения, ама ми свърши бирата, та няма да съм достатъчно изразителен.

 За това ще се задоволя с не толкова описателното, но пък съдържателно перифразиране  =>

 

П.п. Аре стига сме акали тук, че Ангел може и да не е технически грамотен, но пък като се разгневи, става истински модератор!

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали е възможно да се достигне до дъното на мисирщината ти, но подозирам, че и ония пичове, дето се удавиха в най-дълбоката пещера в света няма как да разкажат. 
 

 

 

ГИГА мисир!

 

Link to comment
Share on other sites

Има няколко неща, които искам да репортвам като бъгове, обаче не знам към кой:

едното е за магьосничеката лента на хром - преди като напиша "време" или "времето" и излизаше, а сега излиза на "врен"

image.png.f268e69248ef6c86dd65f17887e09eae.png

 

в windows 10 излизати известия, обаче тези от фейсбук не работят след като се приберат в лентата с известия.

Link to comment
Share on other sites

С какво може да се разрежда цианоакрилатно лепило? Имам в предвид, докато е още течно.

 

Link to comment
Share on other sites

 

21 hours ago, gado said:

С какво може да се разрежда цианоакрилатно лепило? Имам в предвид, докато е още течно.

 

Не съм пробвал течно, но втвърдено се разтваря в ацетон. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2019 at 9:00 PM, Walter White said:

С друго цианоакрилатно лепило естествено.

В конкретния случай този номер не работи. Понеже искам да запазя определени механични свойства на свръзката, присъщи на изходното лепило. Става въпрос т.н. CA Flex. Което обаче винаги е с над средна гъстота. Пробвах още преди дни да го разредя с едно супер течно, но стандартно лепило 1:1, но свръзката се получи стандартно крехка.

 

4 hours ago, alchemy said:

 

Не съм пробвал течно, но втвърдено се разтваря в ацетон. 

Ацетонът го съсипва и не му позволява да полимеризира. Даже и специализиран катализатор не помага след това.

Link to comment
Share on other sites

Търся си преходник или кабел Display port to HDMI, но да бъде HDMI на видеокартата и DP на монитора. Има голям избор, но всички са в другата посока... 

В краен случай, ще си купя HDMI хъб, но ми се иска да го избегна този вариант. Или пък да си взема нова видеокарта :lol: ... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Търся си преходник или кабел Display port to HDMI, но да бъде HDMI на видеокартата и DP на монитора. Има голям избор, но всички са в другата посока... 

В краен случай, ще си купя HDMI хъб, но ми се иска да го избегна този вариант. Или пък да си взема нова видеокарта :lol: ... 

 

Нещо такова ли :

https://www.olx.bg/ad/chisto-nov-adapter-hdmi-kam-vga-CID632-ID7IOuv.html

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

Търся си преходник или кабел Display port to HDMI, но да бъде HDMI на видеокартата и DP на монитора. Има голям избор, но всички са в другата посока... 

В краен случай, ще си купя HDMI хъб, но ми се иска да го избегна този вариант. Или пък да си взема нова видеокарта :lol: ... 

http://kvazer.com/search?orderby=position&orderway=desc&search_query=Displayport&submit_search=Търси

 

Има различни варианти.

Link to comment
Share on other sites

По принцип този ще ми свърши работа:

http://kvazer.com/pc-cables/50418--detech-displayportm-hdmi-18m-3000000182734.html

Но навсякъде из нета чета, че сигнала се подава от видео картата с Display port-а и отива към монитора с HDMI, като в обратната посока не работи. А на мен ми трябва точно обратната посока от HDMI на видеото към DP на монитора. 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

И как кабелът, който смяташ, че търсиш, е различен от този, в линка по-горе?

 

Quote

The HDMI specificacation/certification does not permit the use of a HDMI cable that converts to another format. You're permitted to go the other way, but a cable is only permitted to allow transmission TO a HDMI connector.

The HDMI licensing crap is pretty specific about this - you're allowed to manufacture a specific adapter, but a cable itself must be HDMI to HDMI or * to HDMI.

 

Link to comment
Share on other sites

Монитора разполага с HDMI и DP. Към монитора свързвам лаптоп с HDMI. Имам и десктоп машина, чието видео разполага с HDMI, DVI-D, DVI-I и VGA. Идеята ми е да си ги свържа и двете и с едно бутонче да сменям източника, а не всеки път да размятам кабели. А също и да се възползвам от наличните портове на монитора. В краен случай, ще ползвам HDMI switch, но пък тези на разумна цена държат само FULHD, а монитора е WQHD. Та то стана оназ работа в задника, пък душата в Рая.... :lol:

Накрая ще си купя ново видео... Какви са тенденциите в момента? 1660Ti бива ли....? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...