Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 hours ago, evropata said:

Здравейте, искам да попитам за предложение за фирми/майстори за изработване на кухня по поръчка. Трябва ми съвет за майсторй/фирма, които не "режат глави" откъм цена, работят кадърно, имат идеи и предложения по проекта, например аз им давам насоки какво ми трябва и те дават съвети кое и как.

Моят вуйчо се занимава с подобни неща. Ако искаш ще ти напиша номера му на лично, за да му звъннеш и да се разберете дали може да ти свърши работа. Нашата кухня той я прави, много сме доволни. Дава идеи за удобство, за това дали може или не може нещо да стане. Успех!

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2019 at 12:11 AM, netrootbg said:

Има начин, но е малко заобиколен. Може да регистрира картата в epay, trasferwise и подобни. Тогава може да направи превод и да източи картата.

Нали и двата сайта имат верификация при регистриране и за да ми източат картата. Трябва да се регистирали акаунт с моята лична карта/ лични данни.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sasshko said:

Нали и двата сайта имат верификация при регистриране и за да ми източат картата. Трябва да се регистирали акаунт с моята лична карта/ лични данни. 

Принципно да, но все може да се намери някакъв начин да се измами и с това. Въпросът е дали някой ще си играе да го прави. Най - лесно е да поискаш от банката да ти сменят картата, ако има нещо което да те притеснява.

Link to comment
Share on other sites

Миналия месец ми казаха , че трябва да си сменя водомера в апартамента ... Ама въобще не съм наясно , коя част трябва да се смени ? Лесно ли става и ще мога ли сам и трябва ли да се спира водата по време на смяната ? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MaiconDogg said:

Миналия месец ми казаха , че трябва да си сменя водомера в апартамента ... Ама въобще не съм наясно , коя част трябва да се смени ? Лесно ли става и ще мога ли сам и трябва ли да се спира водата по време на смяната ? 

Няколко страници по-напред е дискутирано.
Самия водомер се сменя целия, една част се води.
Имаш ли представа на колко години е стария и/или кога е строен апартамента?
Попринцип може и сам ако не са много клеясали и/или изстъняли тръбите/връзките. Не е много сложно. Във ВИК си имат отдел/хора, които се занимават с това.
Да трябва да се спре крана преди водомера и тогава се отвърта стария и се монтира новия. Измери стария водомер от край до край и по този размер се купува нов. Има вече и водомери за дистанционно отчитане, като батерията им карала уж 10г и след това трябвало смяна. През това време инкасатор не влиза у вас.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да се ориентирам от снимката.
Проследи пломбата (бялата пластмаса) отдясно на къде върви тръбата. Ако тръбата отива към черния кран и след черния кран тръбата продължава към по-дебели хоризонтални подцинковани тръби би трябвало да е това. 
Самия размер на водомера е това:
image.thumb.png.7a311784e2cab8cf82c288979e12c6f0.png

Link to comment
Share on other sites

Да мисля , че е както казваш . Инкасаторката ми каза , че може и сам да го сменя , просто трябва като мина другия месец да ми го пломбира , не било задължително да звъня или викам някой от В и К . А честно казано ми изглежда лесна работа . 

 

IMG_20190402_142814389.jpg

Link to comment
Share on other sites

Необходима ми е мрежова карта Intel i350 t2. Идеи от къде мога да я поръчам с възможно най-кратък срок на доставка ? ( И възможно най-ниска цена :D)

Link to comment
Share on other sites

Колко да е кратък най-краткия срок? Има я (вероятно) в Перси например, но е скъпа. В Алиекспрес е $50, и вероятно наистина ще дойде за 2-3 седмици. В ебау има и по-евтини, които пак идват от Китай така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2019 at 2:30 PM, MaiconDogg said:

Да мисля , че е както казваш . Инкасаторката ми каза , че може и сам да го сменя , просто трябва като мина другия месец да ми го пломбира , не било задължително да звъня или викам някой от В и К . А честно казано ми изглежда лесна работа . 

 

IMG_20190402_142814389.jpg

Само дето ми се струва, че щранга е коляното отляво на водомера и черния кран няма общо. 

Link to comment
Share on other sites

От няколко дни си инсталирах най-накрая на телефона Facebook и Messenger. Досега карах на браузър версии, а Месинджър не ползвах.

Като оставим настрана бъговете, които някак се преглъщат, в Messenger само на мен ли ми се случва повечето пъти като го отворя да не ъпдейтва нормално статусите кой е онлайн и последно видян? От семейството общо взето само майка ми ползва месинджър, и там 1-2 пъти като видях, уж работеше нормално, ама то и при мен понякога работи.

Най-често като го отворя, за миг показва последните които са били онлайн от предното отваряне, и веднага те изчезват и горе нали кръгчета не се появяват за никой, все едно няма онлайн, както и на чатовете няма кръгчета с цифрички за минути кога е видян последно. Ако вляза в чат и изляза, се ъпдейтва, или ако суайпна надолу за рефреш, също след няколко секунди се оправя. Адски дразнещо.

 

(edit: рядко пиша тук, но и сега публикуването на поста отне 20-тина секунди в статус Saving... докато се постне)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Нямам такъв проблем аз. Да не си си спрял нещо прекалено агресивно и да не ти се рефрешва правилно докато не е активно приложението?
Тия Китайци, в опитите си да спестят батерия, направо разказват играта на софтуера на телефоните.

Link to comment
Share on other sites

Ами всичко е позволено, на всяко ново приложение обикалям всичко възможно, навсякъде no-restrictions и т.н. Пък и проблема е дори като вляза в приложението, то точно там е. Влизам, виждам за момент предните онлайн, и изчезват от списъка с онлайн там горе кръгчетата и стои така. Чакам чакам, и ако суайпна надолу да рефрешна, се оправя (или ако вляза и изляза от чат). Сега питах и други познати, не знам на какви телефони са, но и при тях чат пат има този проблем.

Всъщност такъв проблем има и при скайп АКО е затворен с Home. Ако е с Back и го пусна пак, скайпа си рефрешва статусите винаги. С други апове нямам такива проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Верно че минах само по веднъж в посока, но само на мен ли ми се струва, че ако тия 7+ милиона не включват поне и ремонта отгоре, то в подлеза на Гладстон имаме най-скъпото напръскване в сиво в историята? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Верно че минах само по веднъж в посока, но само на мен ли ми се струва, че ако тия 7+ милиона не включват поне и ремонта отгоре, то в подлеза на Гладстон имаме най-скъпото напръскване в сиво в историята? 

Ти съмняваш ли се, че тези безполезници биха го направили? Одеве мернах новина как в район Западен са слагали ново осветление до старите стълбове и сега има по два един до друг - ей така просто да се вземат едни пари...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

Има нови ламби. И тръби слагаха под настилката от едната страна.

Осветлението като го гледам е най-евтиното в ниския клас. Предполагам са някои от боклуците на 2R.

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам тия лампи трябва да са по 10-15 хиляди бройката, че да се вместят в сметката... Да видим сега дали няма след година пак да се разтекат лайната, че там е веселбата. Безумие просто... Безумие... 7 милиона. Аз ще се оглеждам като минавам да ги търся, ама надали... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...