Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някаква идея от къде мога да намеря крушка H3 12V 25W? Трябва ми да е с 25 вата мощност. Всичко което намирам на пазара е с 55 вата. Намерих единствено в щатите, но не са изгодни цените за доставка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как е най-добре да се направи парично дарение за болно дете?  Нямам много вяра на благотворителните сайтове и организации, искам да съм сигурен че парите наистина ще отидат за детето...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, XMD said:

Как е най-добре да се направи парично дарение за болно дете?  Нямам много вяра на благотворителните сайтове и организации, искам да съм сигурен че парите наистина ще отидат за детето...

Свържи се с него и попитай за сметка по която да преведеш парите

Link to comment
Share on other sites

Разкодиране? За SIM Lock към оператор ли говориш или за отключване на заключен телефон?

На 100% ли си сигурен, че е заключен към оператор? Защото телефоните с Андроид не ги заключват по принцип.

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2019 at 10:18 AM, netrootbg said:

Някаква идея от къде мога да намеря крушка H3 12V 25W? Трябва ми да е с 25 вата мощност. Всичко което намирам на пазара е с 55 вата. Намерих единствено в щатите, но не са изгодни цените за доставка.

Грешка не прочетох....Иначе в алиекспрес...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vinyl_master said:

Вземи си лед, те са доста по-ниска мощност..или търсши със жица да е? 

Търся да не са много мощни. Сегашните са 25W. Ако сложа по - мощни, много силно светят и заслепявам другите шофьори. Искам да избегна това нещо. Ако сложа LED, ще светят в бяло, но основният фар ми е нормален(жълт). Ще стане малко смешно. Другият момент с LED-овете е, че са много големи. Това е доста малка крушка. По принцип цялостната ми идея е да сменя и основният фар и тези по - малки за които ми трябват и тези крушки. Идеята ми е в даден момент да ги направя с LED. Докато обаче пристигнат частите ще мине време. А аз даже и не съм ги поръчал понеже не съм си в Бг и не мога да направя измерване какви части трябва да поръчам...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, netrootbg said:

Търся да не са много мощни. Сегашните са 25W. Ако сложа по - мощни, много силно светят и заслепявам другите шофьори. Искам да избегна това нещо. Ако сложа LED, ще светят в бяло, но основният фар ми е нормален(жълт). Ще стане малко смешно. Другият момент с LED-овете е, че са много големи. Това е доста малка крушка. По принцип цялостната ми идея е да сменя и основният фар и тези по - малки за които ми трябват и тези крушки. Идеята ми е в даден момент да ги направя с LED. Докато обаче пристигнат частите ще мине време. А аз даже и не съм ги поръчал понеже не съм си в Бг и не мога да направя измерване какви части трябва да поръчам...

 Това на какво ще го слагаш?25 вата халоген е мижава работа,фарове за мъгла или дневни?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, HEMO said:

 Това на какво ще го слагаш?25 вата халоген е мижава работа,фарове за мъгла или дневни? 

 

На тези 2-та фара в страни от основния. В момента е с толкова и много добре си свети. Идеята ми е да ги сменя с диодни. Даже си харесах и модел. Изцяло се маха и рефлектор вътре и всичко. Трябва обаче да ги измеря. Кога обаче ще ми остане време и най - вече да съм в Пловдив... Ако малките стане да са диодни, ще сменя и основният с диоден. Daymaker се води модела. По същият начин се маха рефлектора.

IMG_6889.JPG

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, netrootbg said:

 

На тези 2-та фара в страни от основния. В момента е с толкова и много добре си свети. Идеята ми е да ги сменя с диодни.

Аа ясно мислех,че е за кола....wemoto/luis.de или при китайците

Link to comment
Share on other sites

Има всякви видове светлини като температура има диодни и диодни, има доста малки на размер, разгледай хубаво в алито, такива с гилеми охладители не ти вършат явно. Но мисля че може да се открие нещо

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Mockingbird said:

Чакай ся, нали не искаш да навреш 25W LED в този фар? 

От 2-та фара. Единият изгоря, а другият не е с правилната крушка и заслепява много. Искам просто да сложа крушки които са си стандартни и хем да ми светят, хем да не преча на останалите участници. Никъде обаче не намирам такива. Единствено в САЩ има, но с абсурдна доставка. Даже във Викиват нямат такива каквито ми трябват.

Иначе в дългосрочен план мисля да ги сменя с лед. 2-те малки + големият фар. До тогава обаче искам да си ги направя да светят нормално. И сега един лаишки въпрос. Все пак съм завършил Тет-а и там ни учеха да не пипаме ток-а, че много боли. Също така да не пръскаме със спринцовки с вода в контактите! Какво ще стане ако сложа крушка която я дават, че е за 24V? Ако я включа на 12, това означава ли, че мощноста и ще е на половина?

Това мисля да влезе в малките фарове:

https://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-4-5-LED-Fog-Headlight-Passing-Lamp-Spot-For-Harley-Davidson-Touring/32964434499.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.714c3c00vx1t25

 

Не знам обаче дали е правилният размер. Трябва да измеря.

 

Това ще е в основният:

https://www.aliexpress.com/item/Motocycle-Headlight-For-Honda-VTX-1300-1800-Daymaker-Headlight-1pcs-5-75inch-led-headlight-with-1set/32956741873.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.98cd3c00xY6k3Y

8-мият от ляво на дясно. WM-557F-A-Black

 

edit:

Намерих в Бг, 35 вата крушки. Ще сложа такива на първо време.

Link to comment
Share on other sites

Сашо го е казал вече за волтовете. 

Но, с тези 6000+ келвина какво ще виждаш не знам.... Най-добрата светлина е в порядъка на 4 до 5 хиляди келвина, всичко останало е леш, особено в мокро, мъгливо и преходно (сумрак) време.... 

Ако искаш читави светлини, се насочи към марките (Филипс или Осрам) , знам че са много по-скъпи, но за мен си струват.

Едната ми кола е с Осрам Night breaker, а другата с Cool Blue, еми има си голяма разлика спрямо Хела примерно, да не говорим за разни други безименни..... А преченето е до настройка на фаровете и правилно афтър маркет изпълнение.... 

 

Link to comment
Share on other sites

За келвините го знам. Винаги като си взимам ксенон крушка гледам да е в този диапазон. Те и оригиналните са в него.

Мерси и на двамата. Явно ще минавам на диодното изпълнение. Най - добре ми се вижда като вариант. Докато пристигнат обаче, мисля да си взема 35 ватови крушки(няколко лева са) за да закърпя положението.

Link to comment
Share on other sites

Има вероятност да ти греят повечко и да ти стопят цокъла/клемата с която се захранват.... 10 вата отгоре в това малко пространство си е доста... просто да имаш едно на ум. Но зависи колко време ще ги държиш включени. 

Link to comment
Share on other sites

Светват веднага щом запаля и няма начин да ги спра. Уж има бутон с който да се спират, но нещо не е свързан както трябва. В скоро време ще разглобявам разни неща и тогава ще видя за бутона. Не ме притеснява за много това с разтопяването понеже ще ги карам съвсем малко сега. Когато ще имам повече време да карам би трябвало вече да съм с диодните. Тези диодните обаче изцяло заместват и рефлектор и всичко. Вади се всичко и само се запазва корпуса на фара. Отделно не мога да спирам и самият фар на мотора. Още щом дам на контакт и вече свети. Така си е фабрично. Малко ме дразнят някакви такива дребни неща. Поне в моята ситуация съм имал моменти когато ми трябва да мога да си спирам фаровете, но...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...