Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

6 hours ago, MaiconDogg said:

Днес видях , че гражданската и техническия преглед са ми изтекли преди седмица и съм карал без валидни такива . Дали има шанс да получа някоя честитка , въпреки , че не съм спиран ? Нещо камери ако са ме хванали , незнам дали хващат за без гражданска . 

Лошото е , че гражданската ще е оправя днес , но прегледа мога да го мина чак в понеделник , ако шофирам без него до тогава , дали ще е проблем .

 

НИкакви проблеми нямаш, много плахи станахте... Оглеждай се ако имаш нередности и докато ги оправиш се покривай. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Полицията напоследък няма голямо въображение и стои на едни и същи места. Няма как да не ги знсеш. Избягвай ги когато има как, за всеки случай. 

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея от къде мога да купя такова:

 

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

 

Може и производно, но със същата функционалност. Да се слага пред климатика, за да не духа директно струята. За офис ползване ми трябва.

В ebay ги има, но трябва да го вземем с фактура и затова ми трябва да е от БГ.

Link to comment
Share on other sites

При непредвидени обстоятелства монитора падна върху ръбъ на лаптопа. В следствие се появиха черти и затъмнен ъгъл. Купих нов, какво да правя стария?

Link to comment
Share on other sites

За няколко секунди помислих, че има вариант за ремонт :D

 

Преди време някой ми беше помогнал с един текстов документ, който излиза на ???? при мен. Сега имам същия проблем и ще се радвам на помощ

Това са субтитри за Fyre, които съм правил с OmegaTranslate, но има още работа по тях, за която мисля да използвам SubtitlesWorshop. Но той не иска да ми покаже тези субтитри правилно....

Fyre.2019.1080p.WEBRip.x264-[YTS.AM].srt

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, vikktorpenchev said:

За няколко секунди помислих, че има вариант за ремонт :D

 

Преди време някой ми беше помогнал с един текстов документ, който излиза на ???? при мен. Сега имам същия проблем и ще се радвам на помощ

Това са субтитри за Fyre, които съм правил с OmegaTranslate, но има още работа по тях, за която мисля да използвам SubtitlesWorshop. Но той не иска да ми покаже тези субтитри правилно....

Fyre.2019.1080p.WEBRip.x264-[YTS.AM].srt 200.27 kB · 1 download

Тоя файл е UTF-8, обаче с BOM (3 байта в началото на файла, byte order mark). Това обърква повечето програми, обработващи текст.

В Notepad++ отвори файла, отваря се нормално, и от меню Encoding, избери Convert to UTF8 ако програмата ти поддържа utf8, или направо в Convert to ANSI за CP1251 енкодинг, което май ще е по-безпроблемното в случая. Пробвай.

Link to comment
Share on other sites

Момци в Пловдив има ли такова нещо като испански ресторант или поне такъв, в който да предлагат испанска кухня? Питах чичо Гошо, но той не сподели много ценна информация с мен. :)

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 9:26 AM, tedy said:

Тоя файл е UTF-8, обаче с BOM (3 байта в началото на файла, byte order mark). Това обърква повечето програми, обработващи текст.

В Notepad++ отвори файла, отваря се нормално, и от меню Encoding, избери Convert to UTF8 ако програмата ти поддържа utf8, или направо в Convert to ANSI за CP1251 енкодинг, което май ще е по-безпроблемното в случая. Пробвай.

Така правя и излизат "????" и не ми е понятно защо.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2019 at 12:30 AM, Sothbiss said:

Момци в Пловдив има ли такова нещо като испански ресторант или поне такъв, в който да предлагат испанска кухня? Питах чичо Гошо, но той не сподели много ценна информация с мен. :)


За испански не знам и не мисля че има, има един с претенции за мексикански... 
 

7 minutes ago, vikktorpenchev said:

Така правя и излизат "????" и не ми е понятно защо.

 

image.png

 

Човек, кажи за какво са тия субтитри да ги намерим в нормален вариант и стига се мъчи с глупости... 

Link to comment
Share on other sites

При мен се отварят съвсем нормално в NP++ с кирилицата.

Виж дали си си настроил Виндовса както трябва в Languages и там където трябва.

Проблемът не е във файла. Мога да ти го конвертирам аз, ама не се знае дали и така ще го прочетеш нормално.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Някой беше споменал за електрически обезвлажнител под наем. От къде да намеря?

 


Влагоабсорбатор ли имаш предвид?
Аз бях споделял тези: http://vlagouloviteli.com/pod-naem .
Колега ги беше ползвал и е доволен. Вече прецени за колко дена и какво ти трябва. Дали няма да си по на сметка сам да си купиш?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, chasti said:

климатик?


Ако му трябва за гараж партерен или подземен климатика не е приложим. Влагоабсорбатора е мобилен и по-практичен.
ЕДИТ: Също за наводнено мазе/мази.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Някой интересувал ли се е на каква цена са моторизираните/автоматизираните външни ролетни щори за дом?

 

Стана ми интересно и се оказа, че доста фирми ги предлагат, но навсякъде искат запитване за цената.

 

Колко повече излиза цената на моторизацията, сравнено със същите ПВЦ/алуминиеви щори с въженце?

Link to comment
Share on other sites

Качвствените автоматизирани външни щори (надявам се че питаш за external window Louvres) са в пъти по-скъпи от алтернативните ролетни такива - по спомен бяха около 120 евро на квадрат. 

Ако все пак ви стигне мерака, вземете си вятъроусъойчиви - те имат по-различен профил от обикновените. Механизацията също може да е интелигентна, така че при залез и изгрев автоматично да се свалят и вдигат. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Ако добре помня моторите бяха по около 200лв за брой. Мислех да правя моите, но се отказах, защото не е предвиден ток и трябва да си бутна къщата. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ferante said:

Качвствените автоматизирани външни щори (надявам се че питаш за external window Louvres) са в пъти по-скъпи от алтернативните ролетни такива - по спомен бяха около 120 евро на квадрат. 

Ако все пак ви стигне мерака, вземете си вятъроусъойчиви - те имат по-различен профил от обикновените. Механизацията също може да е интелигентна, така че при залез и изгрев автоматично да се свалят и вдигат. 

 

Не питах за тези louvres. Те изглеждат прекалено fancy. :)
Имах предвид съвсем нормална ролетна щора, но вместо с манивела или въженце, да се сваля с мотор. Без значение дали ще е с дистанционно, смарт хоум, таймер или сензор за залез. Ето такава.

 

Related image

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...