Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

41 minutes ago, jozo said:

Точно това приложение пробвах преди да пиша тук, но след като ми изписа, че трябва да ми стане "Permanent App" за съобщения и го разкарах.

 

Трябва да пробвам с това на Huawei дали ще бачка на Xiaomi. :lol:

 

И какво като иска? Позволи му, колкото да си направи бекъпа. Аз го ползвах в продължение на 8 години, но спрях да си прехвърлям СМС-ите от телефон на телефон в един момент.

 

Приложението на Huawei няма да стане. Самото предположение, че може да стане е налудничаво. :)

 

Както казах, НИКОЕ приложение не може да получи достъп до съобщенията ти, за да направи бекъп, ако не му позволиш да е Default App. Просто няма как да стане. Дори сегашното ти приложение за СМСи е поискало и получило такова позволение.

Ако искаш да си прехвърлиш СМСите и Call Log-а, трябва да позволиш на приложенията достъп.
Ако не искаш да позволиш достъп - забравяш за прехвърляне на Call Log и SMS, щом не ти работи Гугъл синхронизацията.

 

3 hours ago, vikktorpenchev said:

Съобщенията май не се пазят в Google. Телефоните се пазят, ако си пуснал опцията за постоянно синхронизиране. Най-добре провери на contacts.google.com какво има там на твоят профил.

Huawei имат едно приложение - phone clone, пробвай го. Всичко са си написали с картинки така че няма как да объркаш.

 

В бекъп менюто на телефона пише изришно "SMS Messages", та си се бекъпват. Друг е въпроса, дали Xiaomi не са направили някоя беля.

На contacts.google.com няма да излезнат СМС-и.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Share-наха ми едан папка с mp4 формат в google drive, (?няма как да има вирусчета там?), ако реша да сваля на компютъра може ли да има нещо опасно, че си купих едни клипчета малко от черния пазар. 10х по- евтино и имам някакви леки съображения да не се опита някой да ми лепне нещо?

image.png

image.png

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

По принцип не съм чувал (май) за вируси прехвърляни през MP4 видео файлове, или МП3 и т.н. Не и достатъчно (ако има), че да ми е направило впечатление и да съм запомнил, за разлика от много други методи.

Ако си държиш видео плеъра ъпдейтнат, опасността според мен е толкова минимална, че не си струва да се мисли и притеснява човек.

Като почти всеки файлов формат, имаме контейнер, някакви хедъри, данни.... Контейнера трябва да се парсне от плеъра, данните минават през алгоритъм, и на теория винаги е възможно да се експлоитне някой бъг в плеър или library, ползвано от плеър, но нямам спомен да съм засичал информация за това, или е било някакъв доста особен/стар/непачнат случай, затова просто по-редовно си ъпдейтвай плеъра и не се притеснявай. То това важи за повечето софтуер, който отваря файлови формати, които могат да дойдат от интернет, като DOCX, XLSX и т.н. Но при видео/аудио форматите по-скоро не си спомням да съм срещал скоро информация за такива неща. Нека и някой друг да се намеси ако има информация или е потърсил в гугъл, аз не съм търсил.

Link to comment
Share on other sites

Всеки файл, който се пуска - може да е вирус.

Просто сканирай файловете с една антивирусна. Ако има нещо в тях - ще ти каже. Гугъл Драйв има вирус скенер, но над определен размер файлове не ги сканира. Не помня точния размер. Като тръгнеш да го сваляш ще ти изкара съобщение, че файлът е много голям и няма да го сканира за вируси, но пак можеш да си го свалиш ако искаш.

Link to comment
Share on other sites

Предлагам ти и този online антивирусен скенер - доста съм доволен от него и когато имам някакви съмнения, веднага прибягвам до него. Безплатен е и не инсталира нищо: Eset online-scanner

Link to comment
Share on other sites

Попотърсих по въпроса малко, и огромната част случаи са от далечното минало, и по-скоро fake mp3 files/names, или някакви редки/стари експлоити на бъгове по начина по който Windows Explorer примерно preview-ва файловете когато браузваш директории ако изобщо е включена тази опция.

Примерно при дефолт инсталациите разширенията на файловете не се виждат, и може да се направи файл да изглежда все едно е с дадено разширение, а той да е реално .EXE . Или проблема с RTL Unicode символа, който кара Експлорер да обърне последните символи в името на файла и да се получи почти същия ефект.

За каквото мога НЕ ползвам майкрософтски софтуери за такива неща, с голямо изключение MS Office.

Т.е. явно на теория е възможно в чист вид (самия медиен файл да съдържа вирусен КОД) да има вирус (а не примерно прикрито име на файла или уеб линк към вирусен сайт, инкорпориран в мета-инфото на файла, което си е легитимна употреба), но явно днешно време този чист вид на вирус в медийни файлове е слабо разпространен, вероятно другите налични методи са далеч по-продуктивни, плеърите отдавна да са фикснали 99.9% от пролуките, позволяващи такива неща, и като цяло аз лично нямам притеснения да плейвам файлове от интернет. Ползвам PotPlayer аз лично, и foobar2000 за музика.

 

Edit: най-често излиза един стар бъг в ffmpeg преди доста години, в който ако се отвори специално крафтиран файл от тип ASF, QT или WMV (уж само тези) може да се получи buffer overflow (или нещо такова) и да стане беля.

Бъга предполагам отдавна е фикснат, ASF изключително рядко съм виждал, QT още по-малко, а WMV по принцип избягвам по различни причини (най-малкото М$ са намесени в този формат), но и на фона на H264/5/MP4/MKV, той и по-рядко се "намира".

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2019 at 12:37 PM, w00x said:

 

И какво като иска? Позволи му, колкото да си направи бекъпа. Аз го ползвах в продължение на 8 години, но спрях да си прехвърлям СМС-ите от телефон на телефон в един момент.

 

Приложението на Huawei няма да стане. Самото предположение, че може да стане е налудничаво. :)

 

Както казах, НИКОЕ приложение не може да получи достъп до съобщенията ти, за да направи бекъп, ако не му позволиш да е Default App. Просто няма как да стане. Дори сегашното ти приложение за СМСи е поискало и получило такова позволение.

Ако искаш да си прехвърлиш СМСите и Call Log-а, трябва да позволиш на приложенията достъп.
Ако не искаш да позволиш достъп - забравяш за прехвърляне на Call Log и SMS, щом не ти работи Гугъл синхронизацията.

 

 

В бекъп менюто на телефона пише изришно "SMS Messages", та си се бекъпват. Друг е въпроса, дали Xiaomi не са направили някоя беля.

На contacts.google.com няма да излезнат СМС-и.

Аз достъп дадох до съобщенията, то е ясно, че няма как да стане иначе. Зора беше да не ми остане за постоянно, пък после не ми се минаваше през фабрични настройки и прочие, за да го връщам.

 

В крайна сметка с Mi Cloud прехвърлих всичко. Благодаря за помощта!

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, jozo said:

Аз достъп дадох до съобщенията, то е ясно, че няма как да стане иначе. Зора беше да не ми остане за постоянно, пък после не ми се минаваше през фабрични настройки и прочие, за да го връщам.

 

В крайна сметка с Mi Cloud прехвърлих всичко. Благодаря за помощта!

 

Какво е новото Xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Имам две старички тонколони самсунг които не ползвам . Днес реших да помъча да ги вкарам в една система с малки тонколонки от тия 5.1 , но накрайника на тонколоните са 2 отворени такива . А буксите на системата съвсем различни , дали има шанс да вкарам колоните към системата някак .

IMG_20190505_143807840.jpg

IMG_20190505_143821964.jpg

Link to comment
Share on other sites

Нещо ми е много странно в цялата тая схема на мен.

Тонколоните от системата се свързват с по 1 чинч на канал към усилвателя?

Черните букси за съраунда ли са?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MaiconDogg said:

С тези конвертори ще стане ли и от къде мога да ги взема .

 

Ще стане да ги вържеш. Не е ясно дали ще стане да тръгне. Виж разни спецификации първо, за да не си изгориш усилвателя.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MaiconDogg said:

4те букси са за 4те тонколонки . Но ми се иска да махна две от тях и да сложа двете самсунг от уредбата , че по ми допадат .

 

Като гледам, горе си пише Input, тоест оттам вкарваш сигнала. Снимай долния надпис, че нещо не ми се вярва на всеки чинч да имаш изход.

Link to comment
Share on other sites

Имаш ли още такива Inputs? Защото ако нямаш, това не е 5.1 система.
Но теоритично пак можеш да сложиш тонколоните в тази система с преходниците.

Link to comment
Share on other sites

Изгубих си ключовете снощи и сега смятам да сменям единия от 3-те патрона на вратите.

Какво трябва да гледам като спецификации освен дължината на патрона? Има ли нещо друго?

 

Link to comment
Share on other sites

Не толкова дължината, колкото позицията на езика, която е спрямо бравата. За да е мир на главата - сваляш стария патрон и в джобчето. И ако е външна врата не купувай боклуци. Моят патрон е 450 лева и е среден клас. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Не толкова дължината, колкото позицията на езика, която е спрямо бравата. За да е мир на главата - сваляш стария патрон и в джобчето. И ако е външна врата не купувай боклуци. Моят патрон е 450 лева и е среден клас. 

Я дай да го видим тоя татрон за 450 лв дето е среден клас.... че и аз ще сменям на единия апартамент.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

Не толкова дължината, колкото позицията на езика, която е спрямо бравата. За да е мир на главата - сваляш стария патрон и в джобчето. И ако е външна врата не купувай боклуци. Моят патрон е 450 лева и е среден клас. 

за тия пари по-добе (за мен) е електронна брава с криптиран контактен чип, без възможност за копиране.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...