Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Какво ви е мнението за евтините гуми (под 100 лв), които примекс предлагат? 

 

Преди 2 години взех от там зимни Kelly и съм доволен... в сравнение със старите, но аз нямам и база за сравнение. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Допустим компромис за гуми може да се направи, ако ще ти е градска кола, къси разстояния, град Пловдив, лятно време. Нещо такова. Това не значи да се залага на най-скъпите непременно. Всичко е според потребностите. И сезона.

 

Така и така е станало въпрос за коли - в крайна сметка имаме ли работещ калкулатор за Пловдив, с който да се изчислят цени на данъка за автомобили?

Link to comment
Share on other sites

Пробвах 3 4 калкулатора , които за София и другаде работели, за Пловдив не! Казвам го уверено понеже първо си проверих по ЕГН колко ми е данъка на колата, после го смятам с тях. По изчисления ми даваше нещо от рода на 240 лв., а той ми е 217 лв. при положение, че от КАТ не са си свършили работата и не са ми вписали Евро 4 в талона. Сега трябва да вися един ден пред КАТ да сменям талони, щото си нямам друга работа...

 

П.П. Като стана дума за данъци, да питам аз за данък сгради. Става въпрос за имот, който е в съсобственост с друг човек. Бележката която получавам само за моя данък ли е или е общия, на целия имот?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Каква стена за проектор да взема, на която може да се пише с маркер и след това да се трие. Ще се бсъждат чертежи на нея и за това питам?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vinyl_master said:

Каква стена за проектор да взема, на която може да се пише с маркер и след това да се трие. Ще се бсъждат чертежи на нея и за това питам?

Дали това е най - удачният вариант? Екраните са меки и няма да е удобно да пишеш и драскаш на него. Дори да е близко до стена, пак е неудобно. Може би варианта на бяло дъска върху която да прожектирате е по - добрият вариант и бих се спрял на него.

Link to comment
Share on other sites

Нямам нищо против дали ще е  бяла дъска или винил, просто най-добрия вариант да е, да се чете нормално чертежа и да може да се пише. Линкове някви към некви предложения?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, vinyl_master said:

Нямам нищо против дали ще е  бяла дъска или винил, просто най-добрия вариант да е, да се чете нормално чертежа и да може да се пише. Линкове някви към некви предложения?

Ако не е проблем, аз бих се спрял на бяла дъска. Другият вариант е винилът да е опънат по стената. Тогава обаче се губи ефекта. Има такива които се навиват с моторче и се прибира в тавана. Те обаче искат малко отстояние от стената и не мисля, че ще ти вършат работа. Зависи как ще го монтирате де. Дъска по - скоро си бих взел на място от Бг. Ще е прекалено скъпо да се изпрати от някъде другаде. На теб предполагам ще ти трябва със сериозен размер. Не мога обаче да ти кажа от къде. Office1?

Link to comment
Share on other sites

В софийския офис ползвахме някаква бяла боя, върху която може да се рисува с маркер. Мисля, че е добър вариант, но незнам как ще изглежда картината от проектора върху нея :)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alchemy said:

Най-простия и евтин вариант за екран според мен е плоскост от бяло PVC. В Микроасу режат по размер. 

 

1 hour ago, RaptoR said:

Точно щях да кажа - бял фазер? Даже няма нужда да е плоскост, иначе както казва Сашо в Микроасу решения бол. 

Следователно върху този фазер трябва да се пише с нещо, което да се трие лесно, на водна основа нещо?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vinyl_master said:

 

Следователно върху този фазер трябва да се пише с нещо, което да се трие лесно, на водна основа нещо?

Non-permanen маркер. Прожектираш върху плоскостта и пишеш каквото ти трябва.

 

 

https://office1.bg/bi-office-byala-daska-s-aluminieva-ramka-120-x-240-cm

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2019 at 10:57 PM, vikktorpenchev said:

Какво ви е мнението за евтините гуми (под 100 лв), които примекс предлагат? 

 

Преди 2 години взех от там зимни Kelly и съм доволен... в сравнение със старите, но аз нямам и база за сравнение. 

 

Ефтино и хубаво нЕма при гумите от мен да го знаеш...сменил съм сумати гуми на коли бусове,мотори...Хубавата гума си струва едни пари...кофти че го разбираш по някога по трудния начин.И под 100 лева е много условно това за кой размер?

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, vinyl_master said:

 

Следователно върху този фазер трябва да се пише с нещо, което да се трие лесно, на водна основа нещо?

Има маркери за бяла дъска, аз съм купувал комплект 4 цвята - черен, червен син и зелен (май от Кауфланд). Написаното изсъхва почти моментално. Трика е в слабата адхезия на "мастилото" - лесно се забърсва от дъската с помощта на "гъба" от кече. След малко, като се събудят децата ще ги питам дали има читав маркер и ще пробвам на три повърхности - разпенено PVC, твърдо PVC и ламиниран фазер. Допускам, че твърдото PVC ще е фаворит, понеже другите две са грапави и маркера ще се чисти трудно.

П.П.  Ако отидем малко по-далече в размишленията, има бели магнитни дъски - ако трябва да се закрепи скица, схема или друго, което да се съчетава с проектираното. На първо търсене попадам на такива линкове:

цък, цък, цък, та дори цък.

 

П.П.П. Забравяме за разпенено PVC - все едно попива. Ламинирания фазер е ОК; намерих една сандвичова плоскост Al-PVC-Al вероятно прахово боядисана в бяло (взел съм я от Микроасу) - перфектно се пише и трие. Парчетата твърдо PVC явно съм ги изхвърлил.

Надявам се инфото да ти е от полза.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ако някой ти има номера на кредитна/ дебитна карта + отзад 3 цифрения код... може да стане доста нерпиятно нали? Препоръчва се да се смени картата?

Link to comment
Share on other sites

Зависи от търговеца, българските май доста използват 3D Secure на Visa (на MasterCard не знам как се казва системата), но в Алиекспресс не помня да ми е искало кода. Все пак ако имаш съмнения че някой ти знае данните, или картата не е била у теб известно време, по-добре си я смени, безплатно е, само се чака.

А аз покрай смяната на кредитната карта съм с по-ниска годишна такса :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, EEK! said:

Зависи от търговеца, българските май доста използват 3D Secure на Visa (на MasterCard не знам как се казва системата), но в Алиекспресс не помня да ми е искало кода. Все пак ако имаш съмнения че някой ти знае данните, или картата не е била у теб известно време, по-добре си я смени, безплатно е, само се чака.

А аз покрай смяната на кредитната карта съм с по-ниска годишна такса :)

И аз това си мислех, че няма какво да го спре да си напазарува на корем. Няма как да ги изтеглят

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasshko said:

И аз това си мислех, че няма какво да го спре да си напазарува на корем. Няма как да ги изтеглят

 

Няма как да ги изтеглят без ПИН. Само онлайн покупки.

Link to comment
Share on other sites

Или си направи сметка и карта само за онлайн разплащания и зареждай точно когато ти трябват пари от друга сметка през е-банкиране. Аз все се каня това да направя.

Примерно таксата на ПИБ за сметка с карта текущо е 2 лв на месец, но ако се отвори сметка през е-банкирането, гледам в тарифата, че е 1 лв на месец, не знам дали може да се вярва, трябва да ги питам. Може би трябва да изгърмя веднъж за да се наканя да го направя.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Няма как да ги изтеглят без ПИН. Само онлайн покупки. 

Има начин, но е малко заобиколен. Може да регистрира картата в epay, trasferwise и подобни. Тогава може да направи превод и да източи картата.

Link to comment
Share on other sites

В ипей да я регистрира ще трябва да я потвърди примерно на банкомат. 

Подобно беше и в пейпал (в извлечение от сметката) , предполагам и при останалите.

 

Едит: мдаа, питах ги, оказа се така, ако е открита през онлайн банкирането, е 1лв на месец поддръжката (при условие, че има и дебитна карта към нея). Което е доста добре, макар че досега не съм пострадвал от кражба на пари от карта, и не знам дали ми се занимава с burden-а, колкото и да е малък, по преводи на пари преди нужда. Интересно други банки дали имат такова разграничение в таксите за поддръжка спрямо откриване в офис.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам за предложение за фирми/майстори за изработване на кухня по поръчка. Трябва ми съвет за майсторй/фирма, които не "режат глави" откъм цена, работят кадърно, имат идеи и предложения по проекта, например аз им давам насоки какво ми трябва и те дават съвети кое и как.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...