Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

38 minutes ago, w00x said:

Не.

сигурен ли си, че операционната ти система не убива програмата докато работи на заден план?

Да, много внимателно отдавна съм настроил тези неща, и си е така откакто е инсталирана (над година), вкл. след всеки ъпдейт проверявам, защото тя общо взето ми е една от най-важните 3-4 апп-а на телефона.

Едва от този следобед, та до сега, спря да работи push-a.

 

Едит: ся към 10 и  половина взе че почна пак да работи. През 10-20 минути тествам като си пращам от друг акаунт (и проверявам през уеб, че пристига мейла без да го прочитам) и вече 2 пъти подред пробвах, сработи отново. Без да съм правил нищо. Вероятно е било временен проблем на gmail за определени узери... не знам.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте!

Някой може ли да предложи нормална фирма за проверка на водомер?

Демонтаж, проверката и монтажа обратно.

 

Че звъня на разни, но предлагат, ако може сам да си го проверя и само да отида да им платя.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, downsoft said:

Здравейте!

Някой може ли да предложи нормална фирма за проверка на водомер?

Демонтаж, проверката и монтажа обратно.

 

Че звъня на разни, но предлагат, ако може сам да си го проверя и само да отида да им платя.

 

8 minutes ago, downsoft said:

Не искам аз, а ВИК. Минали били 10 години.


Във ВИК си имат хора, които се занимават с това. Питай инкасаторката или в сайтът им ще има телефон, на който да пуснеш заявка за смяна. Преди 5-6г някъде струваше 30-40лв.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, downsoft said:

Не искам аз, а ВИК. Минали били 10 години.

 

ВиК може да им кажеш да те фанат за шнура веднагически! Ако искат да си го проверяват, те там си имат специален стенд, който мери отклонения от под процент. По никакъв начин не могат да те задължават ти да правиш такава проверка. 

Ако пък водомера ти е от старите мокри - купи си за къмто 40 лева един сух, това и за теб ще е добре. 

Link to comment
Share on other sites

Наредба 4 от 2004-та

 

"Чл. 34а. (Нов - ДВ, бр. 63 от 2012 г., в сила от 17.08.2012 г.)
(1) Периодичните проверки на индивидуалните водомери като
средства за измерване и разпределение на изразходваното количество
вода в сгради - етажна собственост, се извършват през 10 години.
(2) Периодичните проверки по ал. 1 се извършват по искане и
за сметка на потребителите от Българския институт по метрология или
от лица, оправомощени за това от председателя на Държавната
агенция за метрологичен и технически надзор по реда на ЗИ.
(3) Резултатите от периодичните проверки на индивидуалните
водомери се удостоверяват със знаци по реда на Наредбата за
средствата за измерване, които подлежат на метрологичен контрол,
приета с Постановление № 239 на Министерския съвет от 2003 г. (ДВ,
бр. 98 от 2003 г.).
(4) Операторите са длъжни да осигуряват комплексна услуга
за сметка на потребителите, която включва демонтаж на
индивидуалните водомери, периодична проверка от лицата по ал. 2,
монтаж и пломбиране.
(5) Когато длъжностно лице на оператора установи
потребители с непроверени индивидуални водомери съгласно ал. 1,
срокът за извършване на проверка на водомерите е три месеца. В
случай че след изтичането на този срок не е извършена периодична
проверка на водомерите, количеството изразходвана вода се
начислява по реда на чл. 39, ал. 6"

 

И те така...

 

Има фирма, която са я одобрили и тя върши работата. Намерих я.

Мерси на отзовалите се.

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2019 at 1:42 PM, earache said:

Аз преди 3-4 години в Цариград ходих. Методът беше ILasik обаче. По-бързо е възстановяването, защото не ти махат горната част на роговицата, а правят капаче от нея. PRK само ако практикуваш някакъв контактен спорт, понеже при капачето на Lasik има опастност да се размести или изтръгне ако ти бръкнат.

Забравих да спомена за резултата, което е може би по-важно. Като цяло са най-добре похарчените ми пари - работя в Бояна и при ясно време бройкам белеещите се ТИР-ове по северната скоростна тангента (трябва да се казва хорда). С едното око се справиха без забележка, даже май малко далекогледо го докараха, при другото имам минимален остатъчен астигматизъм, но не ми пречи.

Благодаря, Ами спрял съм се на PRK, точно, защото може да се получи усложнение с това капаче. Примерно при футбол, ако ме цапнат по лицето и отиде. ще се справя някак си с по-бавният възстановителен период. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, downsoft said:

И те така...

 

Има фирма, която са я одобрили и тя върши работата. Намерих я.

Мерси на отзовалите се.

 

Никога никъде през целия ми съзнателен живот не съм видял на някой да му свалят водомера или да го накарат да го сваля, говоря за домашни потребители. Ама абсолютно никога. Но след като ти се занимава - няма проблеми. Почти със сигурност тая безсмислена акробатика ще ти струва повече от нов водомер. И е много вероятно да си първия, който я изпълнява също така... 
Аз лично съм носил свой водомер на стенда във ВиК, но огромен , служебен водомер на тръба 150мм. И го носих по свое желание и си платих. 
Абсолютно никога другаде в имотите ми не е ставало дума дори за подобна манипулация. Никога не съм чул и някой пзнат да се похвали. 
Между другото ми е много интересно докато няма водомер без вода ли ще стоиш? :grin:
Изобщо с какъв акъл се връзвате на такива глупости не знам... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Благодаря, Ами спрял съм се на PRK, точно, защото може да се получи усложнение с това капаче. Примерно при футбол, ако ме цапнат по лицето и отиде. ще се справя някак си с по-бавният възстановителен период. 

С PRK пък се рискува замъгляване на роговицата (corneal haze), надявам се не ти казвам нещо ново и си го взел предвид.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lucky Luciano said:

Правилно! Водомерът се сменя. Нов е под 30лв. По спомен 24лв. купувах за къщата в Марково последно.

 

Тези никак не ги препоръчвам. Около 36-35 лв има прилични ако добре помня. Скоро не съм купувал. 

Link to comment
Share on other sites

Всичките, които съм сменил са от този тип. Ама убий ме, марка не помня. 24 е с отстъпка, иначе е малко над 30.

 

Тъй, видях си гаранцията. Водомерът е Powogaz, цената 23.85лв.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Сваляне, проверка и качване излиза х2 като разход от подмяна с нов. Въпреки че попаднах на човек който твърдеше, че е може да направи проверката без сваляне и е валидно за пред ВиК. Лошото е че не помня фирмата.

Link to comment
Share on other sites

Ами то аз не напразно говоря. Иначе могат да ви накарат да го смените насила само ако не работи. Общо взето иснтитуцията ВиК е челен пример за потресающа некадърност и безхаберие. Щот нали, то, така, не спира да тече... 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, downsoft said:

Не искам аз, а ВИК. Минали били 10 години.

Само за инфо - миналата година собственоръчно свалих водомера, занесох го на ул. Братя Свещарови 7а сутринта, и в края на деня си го получих, заедно с документа от проверката. Струваше 10 лева (по спомен). В датата за отчитане оставих документа на вратата, заедно с актуалните показания и толкоз. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2019 at 1:22 PM, UzITo said:

 


Във ВИК си имат хора, които се занимават с това. Питай инкасаторката или в сайтът им ще има телефон, на който да пуснеш заявка за смяна. Преди 5-6г някъде струваше 30-40лв.

Даа, бе... Работа за две минути е да си го свалиш и сам. Инак е добра идея през десетина години да се сменя... Също, както и автоматичните предпазители в таблото на апартамента  ;)

On 2/22/2019 at 6:34 PM, Lucky Luciano said:

Правилно! Водомерът се сменя. Нов е под 30лв. По спомен 24лв. купувах за къщата в Марково последно.

Наследения като го разкарах и сметката ми за вода падна с 5-6лв, а беше едва 12 годишен....

9 hours ago, earache said:

Какво му стана на тоя климатик?

 

Нищо му няма. Поразхлабил се е фиксиращият болт на турбината. И сега тя напиня в лагер-тампона.

Link to comment
Share on other sites

И аз забелязах подобно нещо в Тракия, преди години. Смених стария с нов, пак от тези от 24лв. И сметката от едни постоянни 22лв., падна на 17.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Също, както и автоматичните предпазители в таблото на апартамента  ;)

 

Ако не са сработвали поради претоварване или късо им няма нищо.... Освен ако не са използвани като товарови прекъсвачи.... все пак имат и определена механична износоустойчивост. 

Link to comment
Share on other sites

На места където гледам онлайн сериалчета изведнъж или ми дава, че има проблем с Flash или напритер в Putlockers.gs, където си гледах The big bang theory, въобще плеърчето ми стои черен екран и нищо не пише? Нито имам как да го пусна, нито пише, че има проблем с нещо... Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Търсих в гугъл и видях съпорта какво съветват и съм разрешил флаша на страницата и пак никакъв ефект, а същевременно от някои други сайтове мога да гледам онлайн?!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Друг браузър пробва ли?

И тия сайтове за онлайн гледане на сериали и филми са бъкани с всякакви боклуци.

Пробвах - същата работа... Същевременно дори на voyo някои неща вървят, а на други пак пише, че има проблем с flash-a?!?!

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

Пробвай под Инкогнито режим да видиш дали ще стане.

Това не се бях сетил, но сега пробвах и е пак същата работа... Стои си празно и това е! Даже не пише нещо...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...