Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, RaptoR said:

Така като гледам тия лампи трябва да са по 10-15 хиляди бройката, че да се вместят в сметката... Да видим сега дали няма след година пак да се разтекат лайната, че там е веселбата. Безумие просто... Безумие... 7 милиона. Аз ще се оглеждам като минавам да ги търся, ама надали... 

Аз съм излизал с дъщерята на собственика и тя ми е казвала, че струват по 1000 кинта тези улични лампи, ама не знам това действителната цена ли е или тази на която им ги плащат общината :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм виждал въпросните лампи, но на реномиран световен производител, специални лампи проектирани за тунели са на по-ниска цена. 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Ламбите са от 2R

Новото осветление по бул. Марица също е от там, даже на някои от стълбовете съм забелязвал тяхното лого

Аз още не съм минавал от там, ама Тотев изреди няколко неща, от които си спомням нещо за отводняване.

 

Октомври месец ще има избори за кмет. Масово Тотев го плюят. Какво е вашето мнение и какви други алтернативи виждате?

Link to comment
Share on other sites

Ясно че са 2R, имах предвид че не съм видял модела. Иначе по града новото LED осветление се прави с модел Granada и ватове според нуждата, но абсолютно погрешна цветна температура и супер нисък коефициент на цветопредаване. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mockingbird said:

Ясно че са 2R, имах предвид че не съм видял модела. Иначе по града новото LED осветление се прави с модел Granada и ватове според нуждата, но абсолютно погрешна цветна температура и супер нисък коефициент на цветопредаване. 

.... и без много акъл - някой наслага улични лампи до терасите и прозорците на блока. Обаче не сложиха някакви като за локално платно или междублоково пространство, а сложиха от същия вид като на булеварда. Еми една лампа спокойно осветява стаята.... стаите, защото те са от всички страни на блока.

 

Link to comment
Share on other sites

По-жълтата светлина е по-приятна и най-вече щадяща окото. Чисто като художествено осветление вечер също повече отива на града да е в по-жълтия диапазон. Лично мнение и усещане.

Улицата зад "Каменица", водеща до "Норис", е потресаващо белееща, същият брой лампи като на главен булевард, а някои са буквално над прозорците на къщите. Толкова се изтъква това с лампите...в действителност е много осветено, но този ентусиазъм нещо е необоснован.

Не останаха много умни глави с усещане и добра преценка за нещата в тази иначе толкова симпатична власт. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако само студенината, която предизвикват синеещите светлини беше проблема с мед да ги намажеш. Тоя дебилизъм да се предизвиква зимно усещане посред лято е присъщ на много хора, аз лично имам физическа непоносимост към всичко отвъд т.нар. топла дневна или неутрална светлина в диапазона до 4200-4500К, като предпочитам топлата. Топлата дневна или жълта светлина сама посебе си предизвиква усещане за уют и топлина или поне за мен е така. 
Каквото и да си говорим за лампи обаче аз не мога и не мога да сглобя нито 7+ милиона, нито половин година затваряне на подлеза. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Samo_minava said:

По-жълтата светлина е по-приятна и най-вече щадяща окото. Чисто като художествено осветление вечер също повече отива на града да е в по-жълтия диапазон. Лично мнение и усещане.

 

Не е само твое мнение и усещане. Аз също мисля, че на тоя стар град отива много повече жълта светлина, отколкото тая бяла, която са наслагали. Контрастът е най-явен на площад Централен. Има една нова лампа до разкопките и точно 15 метра след това започва главната улица с приятното жълто осветление. Ужасно смесване на светлините. Поне на Централен да бяха оставили жълта светлина.. Некадърници.

И защо логото на 2R е по стълбовете? Надали си плащат за реклама или са дали лампите на някаква супер преференциална цена.

Link to comment
Share on other sites

Не е само до усещане. Има си и научна причина за това. При цветна температура до 4-4500К цветопредаването е по-добро, съответно детайлите са по-ясни. Т.е. можеш да забележиш пешеходеца много по-рано ако е осветено с правилната светлина и още много други предимства. 

Link to comment
Share on other sites

теоретично на подлеза се прави реконструкция - затова обелиха/изкопаха стените отвън, за да възстановят компрометираните участъци преди да положат хидроизолацията. парите не можете да ги сглобите никак, защото реконструкцията се възложи без да се минава през процедура за подбор на кандидатите.... също както и зоологическата градина, примерно.

на бас че и в сметките все ви липсват между 30 и 50% от сумите......

 

ама друго си е да посрещаш гости на европейска столица на културата с изложба на багери и строителна техника на центъра. за сметка на това не можеш да ги заведеш на опера или в градската галерия, но  пък малко по чудо можеш да ги заведеш на драматичен театър.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Samo_minava said:

Улицата зад "Каменица", водеща до "Норис", е потресаващо белееща, същият брой лампи като на главен булевард, а някои са буквално над прозорците на къщите. Толкова се изтъква това с лампите...в действителност е много осветено, но този ентусиазъм нещо е необоснован.

Не останаха много умни глави с усещане и добра преценка за нещата в тази иначе толкова симпатична власт. :)

 

Точно за това говоря и аз - булевардно осветление VS. квартално осветление.

 

Има една игра, която започнах да играя преди няколко месеца - Cities Skylines. На мен ми изглежда достатъчно реалистична да си мисля, че ако някой от управниците поиграе няколко месеца, ще прозре много грешки в инфраструктурата.

 

За логото на 2R - и аз мислих върху това веднага щом го видях. Според мен ги вземат на преференциални цени, вероятно по-ниски от тези "на едро". Но има и друга причина - възможно е само 2R да имат достатъчно голям склад, че да успеят да изпълнят поръчката. Има и 3-та, която ми се иска да не е вариант - собственикът да е роднина на някой общинар. 

 

Попаднах на протокол за ремонт на осветление в Калояново. Забележете, че присъства само 1 представител. Изненадващо, това е представителят на фирма 2Р:

http://new.kaloianovo.org/attachments/article/31/Протокол №1 от 12.04.2016 год., Приложение №1 и Приложение №2.pdf

 

ето още нещо, което намерих за община Пловдив:

https://www.plovdiv.bg/wp-content/uploads/2013/05/Протокол-от-работата-на-комисията.pdf

Тук ми прави впечатление (освен това, че използват Wordpress), че документът е качен 2013 година (според URL-то), а в документа пише, че е подписан 29 октомври 2014 г.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дни бях питал за смяна на водомера . Та реших да не се пробвам сам , да не объркам нещо , но и от В и К Пловдив ми казаха , че не предлагат смяна вече , та сам да си уредя смяната . Разбрах се с майстор да ми го смени , но трябва сам да си взема . Но пък видях , че има най различни размери . Как да разбера какъв точно трябва да взема ? 

 

 

 

Не виждам да пише никакъв размер по него 

 

IMG_20190415_132548992.jpg

IMG_20190415_144708472.jpg

Edited by MaiconDogg
Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми софтуер за автоматизация, по точно ми трябва да прави следното нещо

Да дърпа от екселска таблица или json/xml (без значение) име и парола, да се логва в сайт, да сваля файл и да излиза след определно зададено време. Това ще се прави с доста акаунти

 

Предложения ако имате ще съм благодарен, някой да го е тествал още по-добре, ако е безплатно - супер.

Може и десктоп вариант може и адон в браузър.

Link to comment
Share on other sites

На мивка фат, мисля че се води гранит, излизат кафеникави петна. 

Някой има ли идея какво е това и от какво се получава. Махат се с търкане със сода и/или оцет, абразивен прах, но по-късно пак се появяват.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Да препоръчате сервизен техник за ремонт на монитор?

Имам някакви спомени, че pamporov се занимаваше с такива неща, ако някой може да потвърди и/или да прати негови координати на ЛС?

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Как да прехвърля съобщенията и регистъра на обажданията от един телефон на друг? Двата телефона са  Xiaomi ако е от значение. Пробвах с Мимувър ама не иска да установи връзка. Гледах някакви приложения, но искат да ги добавям като дефолт апп и т.н., което не искам да правя. Та ако някой може да помогне

Link to comment
Share on other sites

По принцип трябва да ти се пазят в Google акаунта и като възстановиш акаунта на новия телефон - трябва да се прехвърлят.
За най-сигурно обаче,  трябва да ползваш приложение, а за да получи приложението достъп до съобщенията, трябва да го направиш приложение по подразбиране, докато ти направи backup-а и restore-а. Няма как, така е устроен Андроид след определена версия, за да се ограничат приложения, които злоупотребяват.

Препоръчвам ти това, използвам го от години.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Съобщенията май не се пазят в Google. Телефоните се пазят, ако си пуснал опцията за постоянно синхронизиране. Най-добре провери на contacts.google.com какво има там на твоят профил.

Huawei имат едно приложение - phone clone, пробвай го. Всичко са си написали с картинки така че няма как да объркаш.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

По принцип трябва да ти се пазят в Google акаунта и като възстановиш акаунта на новия телефон - трябва да се прехвърлят.
За най-сигурно обаче,  трябва да ползваш приложение, а за да получи приложението достъп до съобщенията, трябва да го направиш приложение по подразбиране, докато ти направи backup-а и restore-а. Няма как, така е устроен Андроид след определена версия, за да се ограничат приложения, които злоупотребяват.

Препоръчвам ти това, използвам го от години.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=en

Възстановен е акаунта, ама през гугъл не става нещо.

 

Точно това приложение пробвах преди да пиша тук, но след като ми изписа, че трябва да ми стане "Permanent App" за съобщения и го разкарах.

 

3 hours ago, vikktorpenchev said:

Съобщенията май не се пазят в Google. Телефоните се пазят, ако си пуснал опцията за постоянно синхронизиране. Най-добре провери на contacts.google.com какво има там на твоят профил.

Huawei имат едно приложение - phone clone, пробвай го. Всичко са си написали с картинки така че няма как да объркаш.

Трябва да пробвам с това на Huawei дали ще бачка на Xiaomi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти кое точно не можеш да направиш на Xiaomi, че не разбрах от написаното. Имах във времето 4 телефона Xiaomi и всичко си се мяташе през Гугъл, без никакви дертове. Най-безпроблемните миграции бяха с тях. После от Xiaomi на Huawei да видиш филм...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...